Tinus Straaijer werkt 25 jaar bij De Zuidhoek Wurgstokjes, katapulten en voorwaardelijke rijontzegging bij zitting kanton Zierikzee Gezellige start van de Ring Promotion DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer v WA> my DE eitr De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" BI 'LIP ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rijkswaterstaat Nu met Hope Schotel-antenne Mosseltoernooi Op de Molenplaat bij Bergen op Zoom wordt De 78-jarige ras-Bruenaar Thomas Kik her- Colijn bv wil met de introductie van een Op de banen van de Bruse LTC De Bru-Tèn vandaag een expositie van Rijkswaterstaat dacht gisteren het feit, dat hij op de dag af 65 schotel-antenne de Zeeuwse televisiekijkers staat voor morgen nog een groot aantal boei- over compartimenteringsdammen geopend. jaar lid was van fanfare Nu met Hope. (Pag. 4). veroveren door een aanbod van vele program- ende partijen op het programma in het Mossel- (Pag. 2). ma's. (Pag. 7). toernooi. (Pag. 8). VRIJDAG 12 JULI 1985 141stc jaargang Nr. 23758 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het geheim der gezelligheid bestaat in de kunst, met kreu pelen gelijke tred te houden. Fliegende Blatter ZIERIKZEE - „Katapult? Moet je daar een vergunning voor hebben?", vroeg een hevig verbaasde P. v.d. L. don derdagmiddag aan de kantonrechter mr. W. F. van Solin- ge. Bij een huiszoeking door de rijkspolitie, medio vorig jaar, werden in het huis van de verdachte en M. J. de W. een katapult en wurgstokjes aangetroffen. In de auto van De W. vond de politie nog een katapult. V. d. L. maakte tijdens de zitting een hoop kabaal over de wijze waar op de politie het huis had doorzocht. Van Solinge wees hem erop dat die kwestie donderdag niet aan de orde was, maar wel de vondst van de wa pens, waarvoor de beide heren uit Burgh-Haamstede geen vergunning hadden en hebben. Schapen V. d. L. zei niet te weten dat voor een katapult een vergunning nodig is. De wurgstokjes, oftewel nunchaku, had hij zelf gemaakt en gebruikte hij als klem om het oliefilter van de wa gen los te maken. Naar zijn zeggen heeft hij de katapult nodig voor het hoeden van zijn schapen, veertig in totaal en zijn tien geiten. De W., ver-, zorger van de kudde, wist voor de rechter ook niet veel beters uit te brengen dan dat hij het niet wist dat een vergunning vereist is. V.d.L.: „Wat moet ik dan? Moet ik overal ver gunningen voor aanvragen? Daar word je toch beroerd van." Officier van justitie mr. T. Maan vond het verweer van de heren niet voldoende en eiste voor V. d. L. twee honderd gulden of vier dagen vervan gende hechtenis en voor De W. hon- Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 ftP] b.g.g. 1585 of 1385 vriM derdvijftig gulden of drie dagen, plus de verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. V. d. L. was het totaal niet met de officier eens. „Ik vind het wel erg cru om iemand tweehonderd gulden te laten betalen voor het in huis hebben van een katapult. Ik ben er niet eens mee aangetroffen. Het ding lag ge woon op de kast. Dat geld heb ik niet eens. Ik ga in hoger beroep." Van So linge: „Wat loopt u toch hard van sta pel. U bent nog niet eens veroor deeld. Trouwens, al gaat u in hoger beroep. Dat interesseert me geen bal. U staat hier voor uzelf, niet voor de rechtbank." De kantonrechter vonniste heel wat soepeler dan de eis van de officier luidde. Hij kon er niet goed achter ko men hoe de wurgstokjes eruit zagen en vond dat een beetje zijn eigen schuld, omdat hij het wapen niet bij de rechtbank had laten komen. Hij vonniste wel verbeurdverklaring, maar geen boetes. De heren waren desondanks niet erg te spreken over de uitspraak. Van Solinge: „Ik zie dat u niet tevreden bent." V.d. L.: „Ik ben wel tevreden, maar wat moet ik dan? In mijn- handen klappen?" Voordat hij de zitting verliet liet hij nog even weten dat hij de verbeurdverklaring maar belachelijk vond. Rijontzegging De advocaat van D. P. deed zijn best, maar zijn inzet mocht niet ba ten. Van Solinge was onverbiddellijk en vonnisste conform de hoge eis van de officier: 420,— of negen dagen en een voorwaardelijke rijontzegging van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Op 4 april verleden jaar had P. voor de derde keer in anderhalf jaar (veel) te hard gereden. Toen constateerde de politie op de provinciale weg tus sen Zierikzee en Haamstede een snel heid van 150 km per uur, terwijl de maximum toegestane snelheid 80 km bedraagt. De eerste overtreding maakte P. in november 1982, de tweede in novem ber 1983 en de derde verleden jaar. De officier had het allemaal precies uit gevogeld. De advocaat van P. wekte voor de zitting de indruk niet op de hoogte te zijn van het feit dat dit de derde snelheidsovertreding was en wilde een en ander samen met de kantonrechter bij de officier aan het bureau komen bekijken. De heren werden het eens: het was zo. Dat bete kende dat P. in plaats van een tarief van vier gulden per kilometer nu een tarief van zes gulden kreeg opgelegd, oftewel 420,—. De advocaat vond de eis van de officier aan de forse kant, waarop Maan antwoordde dat het aantal overtredingen ook fors was. Parkeren Leraar R. J. de G. uit Serooskerke bracht het probleem van parkeren in de Manhuisstraat te Zierikzee aan de orde. Op een schooldag had hij zijn auto daar geparkeerd op een plaats waar dat niet is toegestaan. De G. wist dat, maar wilde de zaak graag voor laten komen om te zien hoe de rechterlijke macht over dit probleem zou vonnissen. De G. verklaarde dat de Rijksscholengemeenschap, waar aan hij verbonden is, momenteel te klein is voor het aantal leerlingen en dat daarom enkele lessen nog steeds Vervolg pagina 5 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Nadat het tuinameublement was overhandigd nodigde de heer Dool de jubi laris uit om een stoel te proberen. Tinus gaf glunderend gevolg aan die uitno diging. „Je bent een vent die er bij hoort en een prettige collega t ZIERIKZEE - Met een gezellige bijeenkomst in de kan tine van het bedrijf vierden directie en personeel van het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek te Zierikzee woensdagmiddag het feit dat Tinus Straaijer 25 jaar bij het schap werkzaam is. Tijdens deze bijeenkomst werd de jubilaris toegesproken door plaatsvervangend direc teur Dick Dool, werkmeester C. J. Hillebrand en door Gerrit Krijger namens de personeelsvereniging. BURGH-HAAMSTEDE - Het toeristenseizoen is begonnen. Dat blijkt niet alleen uit het feit dat nu ook in Zeeland de schoolvakanties zijn begonnen. In Burgh-Haamstede werd men duidelijk met de neus op de feiten gedrukt door de start van de Ring Promotion in het dorpscentrum. De omstandigheden wa ren ideaal: niet te warm en toch zonnig. Op de Ring en omgeving waren een aantal stands ingericht, waar allerhan de zaken aan de man of vrouw werden gebracht. Velen maakten gebruik van de terrasjes om even de dorst te lessen of een gekookt mosseltje te verschal ken. Levensgrote dierenfiguren, die 's morgens direct na de opening ballon nen hadden uitgedeeld, vormden een grote trekpleister voor de jeugd. Dat was ook het geval met de poppenkastvoorstellingen, die enkele malen wer den gegeven, en met de traditionele kinderdraaimolen. Een speciale attractie vormde de sneltekenaar: de snelste en de beste van Nederland. Ook veel belangstelling was er voor de tentoonstelling Bijbel in Beeld", die was ingericht in de Nederlands Hervormde kerk. Zeer bijzonder daarbij is de bijdrage van de leerlingen van de christelijke lagere school Onder de Wieken", die op vaak kunstzinnige wijze uiting hebben gegeven aan het mot to van de tentoonstelling. Over het algemeen waren de deelnemers aan de eerste Ring Promotion goed te spreken over de belangstelling van het pu bliek. ..Niet te druk, erg gezellig en goede zaken" was de algemene mening. De Ring Promotion zal nog vijfmaal worden gehouden, steeds op donderdag. 'X-v 1 - - De heer Dool schetste in zijn toe spraak de loopbaan van Tinus bij De Zuidhoek, die hij begon op de metaa lafdeling. Deze afdeling verruilde Ti nus voor de lasafdeling, toen die werd opgestart. „In het begin had je het niet zo erg naar je zin bij ons. Dat komt wellicht omdat de huisvesting van wat toen nog de Centrale Werkplaats Schou wen en Duiveland heette, in het cen trum van de stad, niet de meest ge schikte was. Er mankeerde toen nog al wat aan het gebouw. Maar in de loop der jaren is die situatie veran dert en werk je met veel plezier bij ons", stelde de spreker. Hij gaf vervolgens een terugblik op de loopbaan van de jubilaris en op de verschillende werkzaamheden, die hij bij De Zuidhoek verichtte, gelar deerd met een aantal leuke voorval len. Namens het bestuur en de directie van het werkvoorzieningsschap over handigde de heer Dool na zijn toe spraak een tuinameublement, een barbeque en een fiets. Tinus was er zichtbaar erg blij mee. Vervolg pagina 5 Verwachting tot zaterdagavond: Warm Perioden met zon en droog; mini mumtemperatuur omstreeks 14 gra den; middagtemperatuur ongeveer 26 graden. Zwakke tot matige wind, kracht 3 uit uiteenlopende richtin gen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 16 juli: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 17 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Flinke perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 juli Zon op 5.35, onder 21.55 Maan op 1.54, onder 18.39 14 juli Zon op 5.36, onder 21.54 Maan op 2.15 onder 19.22 15 juli Zon op 5.37, onder 21.53 Maan op 2.44, onder 20.30 Laatste Kwartier: 18 juli (1.56) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 juli 12.39 6.08 18.34 14 juli 0.42 13.31 7.02 19.29 15 juli 1.44 14.21 7.53 20.21 Springtij: 20 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 18.1°C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Zaterdag wordt het een warme dag. In de middag kan de tem peratuur oplopen tot 24 graden in het noordwesten en tot 28 graden plaatse lijk in het binnenland. Er zijn perio den met zon en het blijft overal droog. De wind is zwak tot matig, omstreeks windkracht 3 en waait uit uiteenlopende richtingen. Het zomerweer hebben we te dan ken aan een zone met hoge barome terstanden die zich uitstrekt vanaf de Oceaan over onze omgeving tot in Midden-Europa. Zondag is het eerst nog warm, maar later op de dag maakt een onweersstoring, die uit het zuiden komt opzetten een eind aan het zomerweer. Na het voorbijtrekken ervan gaat de wind naar het zuidwesten of west en voert daarbij aanzienlijke koelere lucht aan. De maximumtemperatu ren zakken dan ook tot normale waarden voor deze tijd van het jaar. Overigens blijven er perioden met zon en er valt nog slechts een enkele bui. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. Naam Adres - Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1