Eerste toeristendag was gezellig feest c INFORMATIECENTRUM BEGROET HONDERDDUIZENDSTE BEZOEKER AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer DE ZIERIKZEESCHE COURANT De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEE - De eerste toeristendag van 1985 in Zie rikzee zit er weer op. Begunstigd door een ideaal weer tje: zonnig en niet te warm, mocht het toeristische evene ment zich verheugen in een grote belangstelling. De officiële opening van de toeristendagen werd dins dagochtend verricht door burgemeester Th. H. de Meester met een toespraak vanaf een podium op het Ha venplein. De burgemeester, die vergezeld werd door de wethouders P. de Rijke, J. Groen en L. J. van Gastel, gemeen tesecretaris A. G. Izeboud en direc teur gemeentewerken D. D. J. van der Poel, wenste de organisatoren na mens het gemeentebestuur veel suc ces met de toeristendagen. ,,De eve nementencommissie slaagt er in samenwerking met de middenstand elk jaar weer in om een attractief programma samen te stellen. Dat is ook dit jaar weer het geval." De heer De Meester wenste de toe risten en de bevolking veel plezier, maar koppelde aan die wens het ver zoek om de stad schoon te houden: ,,Want daar mankeert het nog wel eens aan." De voorzitter van de evenementen commissie, Hans Lindhout, sprak van een stralende eerste toeristen dag: ,,We hebben geluk, want in het Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MtaJ Groen licht In een extra gemeenteraadsvergadering van de Zierikzeese raad kreeg de verbouw van de basisschool in de Raamstraat het groene licht. (Pag. 2). Brand in Renesse Spelen met lucifers is vrijwel zeker de oorzaak geweest van het ontstaan van een felle brand op camping Schouwen in Renesse. (Pag. 3). Grote vakantie De grote zomervakantie staat bij de meeste scholen vlak voor de deur. Het betekent voor de zesde klassers tevens afscheid nemen. (Pag. 4). Nationale topper De Zierikzeese B-junior Mark van de Riet wordt meer en meer een nationale topper op atletiek- gebied. Hij vestigde een fraai meerkampre cord. (Pag. 6). Zierikzeese middenstand biedt bezoekers sfeervol vertier i In verband met een afscheidsreceptie is ons kantoor op vrijdagmiddag 12 juli a.s. om 16.00 uur GESLOTEN. Drukkerij Lakenman Ochtman Uitg. Zierikzeesche Nieuwsbode Er zijn feestelijke plechtigheden die een diepe indruk ach terlaten bij velen, - die er niet bij tegenwoordig waren. Otto Weiss Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. NaamI I Adres Plaats postcode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 11 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23757 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Neem een abonnement op die aktueie krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Perioden met zon; minimumtempe ratuur omstreeks 14 graden; middag- temperatuur van 22 graden aan zee tot 27 graden plaatselijk in het bin nenland. Matige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 15 juli: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: zuid 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juli Zon op 5.34, onder 21.56 Maan op 1.38 onder 16.56 Nieuwe Maan: 18 juli (01.56) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 12 juli 11.45 23.45 5.12 17.37 Doodtij: 12 juni Temperatuur zeewater voor Schouwsc kust: 17,2° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vandaag komen er perio den met zon en het blijft overal droog. In de middag loopt de tempe ratuur aan zee op tot ongeveer 22 gra den. In het binnenland kan plaatse lijk de 27 graden gehaald worden. Er staat een matige zuidwestenwind, kracht 3. Dit weekeinde wordt bepaald door een hogedrukgebied boven de Alpen. Het trekt langzaam naar het oosten weg, waarbij de betekenis ervan voor het weer in ons land iets afneemt. De kans op een bui neemt daarbij vanaf zaterdag toe. Vooral zondag kunnen deze buien vergezeld gaan van on weer. In de temperatuur komt weinig verandering. KAATSHEUVEL - De NS heeft woensdagmorgen de tienmiljoenste dagtocht-reiziger vervoerd. Het kaar tje werd gekocht door Joop en Marja Hermsen uit Vlaardingen. Zij brach ten met hun dochter Jolanda (8) een bezoek aan de Efteling in Kaatsheu vel, de best verkochte NS-dagtocht- bestemming. Tekst en uitleg plus een formidabel uitzicht over de pijlerdam en omgeving, hoog op het dak van het Topshuis. Een extra'tje. buiten het gebruikelijke programma om, voor de groep bezoekers, onder wie zich de honderdduizendste van dit jaar aan het Infocentrum Stormvloedkering bevond. Geheel links ZV/N-buschauffeur Jan Blom, die al zes jaar ge regeld lijndiensten naar „Neeltje Jans" rijdt en tijdens de rondritten uitleg verschaft. Hij kreeg voor deze speciale gelegenheid assistentie van bedrijfsleider/gastheer Ted Sluyter. Enige weken later dan verleden jaar Dit nummer bestaat uit 8 pagina's noorden en oosten van het land re gent het." Over de medewerking van het weer heeft de organisatie dan ook niet te klagen gehad. Slechts rond het middaguur vielen er enkele drup pels, maar de bewolking maakte al vrij snel weer plaats voor de zon. Ondanks een grote toevloed van be zoekers kenmerkte de eerste toe ristendag zich door een rustig ver loop. Nergeips was sprake van een opeenhoping van mensen. Dat zal on getwijfeld het gevolg zijn van het feit dat de evenementen en attracties, evenals vorig jaar, verdeeld waren over verschillende delen van de bin nenstad: Lange Nobelstraat/Schuit- haven/Mol, Melkmarkt, Havenplein, Balie en Havenkwartier. Slechts op de Balie was sprake van een wat min der grote drukte. De oorzaak daarvan moet waarschijnlijk worden gezocht in het feit dat de kinderen, die de daar gehouden rommelmarkt moeten bevolken, tijdens de eerste toeristen dag nog geen vakantie hadden. Vervolg pagina 5 De officiële opening van de toeristendagen 1985 in Zierikzee werd dinsdagochtend verricht door burgemeester Th. H. de Meester (links). Hij ontving daarna uit handen van de voorzitter van de evenementencommissie Hans Lindhout (rechts) een zak met mosselen. Op de achtergrond luisteren wethouder L. J. van Gastel en gemeentesecretaris A. G. Izeboud aandachtig toe. De bus met de honderdduizend-groep" reed voor deze speciale gelegenheid het Topshuishet bedieningsgebouw voorde stormvloedkering, in. Deze be zoekers kregen bovendien een herinnering cadeau: een tasje met projectbro chures over de Oosterscheldewerken en het bekende minipijlertje. film Delta Finale bleef als onderdeel hetzelfde, maar de rondrit over het werkeiland werd uitgebreid. Zo kreeg deze speciale groep de kans het bedieningsgebouw Topshuis niet al leen aan de buitenkant, maar ook in wendig te bekijken. Het Tbpshuis, met zijn moderne vormgeving, waar in ook twee verdiepingen zijn gere serveerd voor de nieuwe grootschali ge expositie, die volgend jaar het nu al jaren draaiende tijdelijke informa tiecentrum gaat vervangen. De bus met bezoekers reed dit keer Vervolg pagina 3 NEELTJE JANS - Een paar weken later dan verleden jaar kon woensdagmiddag- in het Informatiecentrum Stormvloedkering de honderdduizendste bezoeker van dit jaar worden verwelkomd. Tot op heden dus minder bezoekers dan het vorige jaar en bedrijfsleider Ted Sluyter van het centrum verwacht dat deze tendens zich over het gehele jaar zal voortzet ten. tiecentrum. Juist op dagen met strandweer werden bezoekersaantal len van 2500 per dag genoteerd. Daarmee werden ook weer meer oproepkrachten ingeschakeld: de kern van zes vaste medewerkers werd uitgebreid tot tien om de bezoekers te voorzien van informatie over de bouw van de pijlerdam. Van het bereiken van die honderd duizendste bezoeker profiteerde woensdag een hele bus tegelijk. Het was een van de vier bussen die als Iaatsten op die middag van de dam- aanzet vertrokken. Onder die 25 in zittenden moest zich de honderddui zendste bevinden en deze kregen een wat uitgebreider programma aange boden dan gebruikelijk. Het bekijken van de expositie en de Verleden jaar werden in totaal 378.000 bezoekers genoteerd, voor dit jaar wordt dat op rond de 300.000 ge schat, in feite toch een respectabel aantal. De vermindering van het aantal be zoekers bij de start van het seizoen wijt Sluyter aan het in eerste instan tie minder goede weer en het afne men van de publiciteit rond de wer ken als gevolg van minder hoogtepunten bij de bouw. Niettemin was het de laatste dagen weer bijzonder druk op het Informa-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1