Schouwen-Duivelandse produkten scoren goed op WPN-keuringen NIEUWSBODE Uitreiking zwemdiploma's in zwembad 'Onderdak' Zaalvoetbal commissie zoekt nieuwe deelnemer Astrid Verspeek overtuigend jeugdkampioene LTC Zierikzee Korfbalteam All Ready enige Zeeuwse ploeg in derde klas D GV Delta Sport belegt buitengewone leden vergadering Tweede team TV WIK wint promotieduel en promoveert I 6 ZIERIKZEE - In zwembad 'Onder dak' werd zaterdag weer een groot aantal A- en B-diploma's uitgereikt. Die korte plechtigheid werd verricht door de vice-voorzitter van sportcen trum 'Onderdak' de heer C. Lege- inaate. Hij vestigde de aandacht van de ou ders van de A-geslaagden op het feit, dat hun kinderen echt eerst nog wat ervaring met het zwemmen in de zee zullen moeten opdoen. Tot de B-kan- didaten richtte Legemaate de aan moediging toch vooral door te gaan straks voor het behalen van het C- diploma. De geslaagden diploma A Marjolein boot, Tessa Beenen, Jai- my van Beveren, Margreet Drent, No- raly Groetelaers, Linda Kloet, Ger- maine Kosters, Janinka v. d. Kloot, Franke Kneepkens, Sjoukje Loudon, Lensi Postma, Bianca Pannekoek, Deborah Raayen, Naomi Rem, Jessi ca Struijk, Deborah Schoute, Daniël- le Verkaart, Wieteke v. d. Veer, Esme ralda de Vos, Saskia d. Weduwen, Natascha in 't Veld, Marco Berre- voets, Eric van Doorn, John Gijzel, Freek Grootenboer, Michel Janse, Joost Jumelet, Stefan Kouwenberg, Martin Kiesenberg, Guido v. d. Kroon, Benny Kooman, Daan Pad mos, Janco Staal, Ward Soeters, Karl de Vrieze, Hidde v. d. Veer, Marco v. d. Weele, And ré Zomer, Danny van 't Hof. Diploma B Agnes Blok, Gaby van Breugel, Pe tra Bode, Joanne Dogger, Kat ja v. d. Klooster, Leonie v. d. Kassteele, Pau la Kristalijn, Marjolijn v. d. Maas, Marieke Polderman, Marije Romijn, Sandra van Schelven, Dianne Simon- se, Hesier Timmermans, Debbie Vos- hart, Arjen Alblas, Jordi de Bruin, Gideon Droppert, Niels Krijger, Vin- ZIERIKZEE - De zaalvoetbalcom missie van het rayon Zierikzee is te elfder ure met een fiks probleem ko men te zitten. Nadat de competitie reeds werd samengesteld werd de commissie 'verblijd' met de annule ring van de deelname door een twee de team van Bruse Boys, dat tijdens de vorige ledenvergadering als nieu we, 27e ploeg werd toegelaten. ,,We hebben inmiddels enkele kandidaat-ploegen benaderd, maar we vonden niet een ploeg, die op een dusdanig korte termijn een voor deel name capabele formatie zou kunnen samenstellen", liet voorzitter Cor Verkaart hedenochtend weten. Van daar bij deze de oproep aan eventuele gegadigden voor deelname aan de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal competitie in de Zierikzeese sporthal Onderdak. De nieuwe formatie krijgt een plaats in de derde klas. Tijdens de onlangs gehouden leden vergadering van de veldvoetbalvere- niging Bruse Boys werd duidelijk, dat er nogal wat weerstanden binnen de vereniging waren ten opzichte van deelname door twee teams aan de zaalvoetbalcompetitie. Met name trainer Jan Kostense en een belang rijk deel van het bestuur waren alles behalve gecharmeerd, omdat het een te grote belasting van met name de selectiespelers zou betekenen. ZIERIKZEE - Astrid Vcrspcek werd overtuigend jcugdclubkampi- ocne bij de LTC Zierikzee door in de finale met 6-1, 6-1 voorbij Martine Verschoore te gaan. Bij de jongens kwam de clubtitel van de Zierikzeese vereniging terecht bij Ernst Pols. Hij bleek ruimschoots te sterk voor Hans Minnaar: 6-1, 6-1. Het meisjes dubbelspel werd een zege voor de zussen Marine en Anne- marie Verschoore. Zij klopten in de fi nale Marleen de Vlieger en Maruja Speelman met 6-3, 6-3. Het jongens dubbelspel leverde meer spanning op. David en Robert Droppert verwe zen Ernst Pols en Jordan Lems naar het tweede plan door in drie sets te winnen. De broers Droppert wonnen de eerste set met 7-5, maar zij moes ten de tweede met 4-6 inleveren. In dc derde en beslissende set toonden zij zich weer de sterkste (6-3), waarmee de titel werd binnengehaald. Voor Jordan Lems zat er toch nog een titel in. want hij won met Martine Ver schoore het gemengd dubbelspel te gen Patricia Kort en Martijn Bij de Vaate. Dit jeugdige duo won de eerste set met 5-7, maar moest de partij toch nog met twee keer 6-3 inleveren. In tegenstelling tot voorgaande ja ren werden de Zierikzeese clubkam- piocnschappen voor de jeugd voor de zomervakantie afgewerkt om zo wat ruimte te creëren voor de algemene clubkampioenschappen verderop in het jaar. Deze beslaan al minimaal 250 partijen, hetgeen in combinatie met de ongeveer honderd partijen van de jeugdkampioenschappen wat erg veel van het goede is. cent van Oeveren, David Scheele, Kees Schoo, Gijs Stenber, David Tim mermans, Johan Verwest, Jan Willem Vleesenbeek, Mark v. d. Velden, Ra mon Verseput, Kees Wesdorp. ZIERIKZEE Het voor het eerst in de historie naar de landelijke veld- competitie gepromoveerde All Rea dy uit Zierikzee speelt in de aan staande competitie als enige Zeeuwse ploeg in de derde klasse D. De klas met acht ploegen wordt ge completeerd door twee Brabantse en vijf Zuidhollandse teams. Behalve All Ready spelen ook Juli ana uit Oud-Gastel, ELKV uit Etten- Leur, Phoenix uit Zoetermeer, Thor uit Rotterdam, SEV uit Leidschen- dam, ALO uit Den Haag en Succes uit Schiedam in de derde klasse D van de landelijke competitie. ZIERIKZEE - De Zierikzeese gym nastiekvereniging Delta Sport be legt op vrijdag 6 september vanaf half acht een buitengewone ledenver gadering in het clubgebouw van korfbalvereniging All Ready op sportpark Bannink in Zierikzee. Voornaamste agendapunt van deze vergadering is een bestuursvoorstel tot een contributieverhoging van on geveer zeven procent over de hele ver eniging. De verhoging gaat na goed keuring in per 1 oktober 1985. GV Delta Sport heeft tussen de 200 en 220 betalende leden, die gemid deld om en nabij f 24.000,- contributie per jaar opbrengen. Hiervan moet de vereniging momenteel reeds meer dan f 20.000,- afdragen. Reden van de forse contributieverhoging is de niet te voorziene enorme verhoging van de zaalhuur. De steun van het Schouwen-Duivelandse bedrijfsleven en allerlei akties zorgden er voor, dat de vereniging steeds quitte kon spe len. Zonder aanpassing van de contri butie is dit niet langer mogelijk. KERKWERVE - Het tweede mixed tennisteam van WIK uit Kerkwerve heeft een succesvol seizoen besloten met een 5-1 overwinning in een pro motieduel tegen Scelveringhe uit Re- nesse. Het Kerkwerfse team promo veert hierdoor naar de eerste klas. Het team bestond uit Pia Berrevocts, Annelies Admiraal, Teuni van Burg, Arris Verdonk, Kees van Burg en captain Piet de Ruiter. Het WIK-herendubbel Ver donk/Van Burg won van Joop Ver boom en Arthur van der Vet, terwijl het damesdubbel van Scelveringhe, Ria van de Roest/ Ellie Gebraad, de meerdere was over Annelies Admi raal en Teuni van Burg. WIK nam evenwel definitief het initiatief, toen Annelies Admiraal en Kees van Burg wonnen van Elly Gebraad en Martin de Jong. In een spannende partij klopten Pia Berrevoets en Piet de Ruiter het Renesser duo Annemarie van de Wiel en Arthur van der Vet via een drieset ter. WIK stelde de promotiewinst vei lig door de twee resterende mixed partijen in winst om te zetten. Piet de Ruiter en Annelies Admiraal wonnen van Annemairie van de Wiel en Joop Verboom en Tbuni van Burg en Arris Verdonk klopten Elly Gebraad en Martin de Jong. Marianne Renden verrassende jeugdkampioene van TV WIK KERKWERVE - Tijdens de finalea vond van de jcugdclubkampioen- schappcn bij de Kerkwerfse tennis vereniging WIK zorgde Marianne Renden bij de meisjes voor een dave rende verrassing door in dc eindstrijd met 6-4, 6-2 te winnen van favoriete Mirjam Quartel. Bij dc jongens in de A-groep ging dc overwinning naar Hans Minnaar. Hij klopte in de finale Eelco Kouwenberg met 6-3, 6-1. In de B-groep (aspiran ten) bij de jongens won Alex Ha- gesteijn met 6-0,6-2 van Gerrie van de Hoek. Bij de meisjes in deze leeftijds groep won Petra Landman met 7-5, 6-2 van Ingrid Renden. Het vorig jaar waren de rollen hier omgekeerd. eerste premie-winnaars, maar met een vierde plaats in de rij bleef liri- gitta twee plaatsen voor op Bunita- Utopia. Van essentieel belang is deze klassering evenwel nauwelijks. Bri- gitta is evenals de rubriekswinnaar Bianta een kind van vader Omega, maar de keurmerric Theresia staat geboekt als de moeder. Theresia op haar beurt is een afstammelinge van de befaamde hengst Jason. Ook Bunita-Utopia is een produkt van de hengst Omega en de tweejarige mer rie had de keurmerric Unita-Utopia als moeder. Zij op haar beurt had Due de Normandie als vader. Een tweede premie was er voor Belle fleur, een door Joop Hanse uit de hengst Omega en de merrie Petit Fleur gefokte tweejarige merrie. Definitief keur In d rubriek vier- tot en met zeven jarige stamboekmerriën zonder veu len was er alleen een eerste premie met ster voor Zorosa van H. van der Graaff uit Vlissingen. De 164 cm hoge merrie is een kind van de hengst On yx en de merrie Nirosa en werd in Groningen gefokt door Johan van Dijk. Veulens Uitzonderlijk goede kwaliteit werd aangevoerd bij de veulens. Bij de hengstveulens gaven de keurmeesters maar liefst acht eerste premies weg. waaronder twee aan een door Bertus Moerland uit Dreischor ingezonden veulen. Van de ingezonden driejarige mer riën werden er twee uitverkoren om in september aan te treden tijdens de landelijke keuringen op de UTV- dagen in Utrecht. De 164 cm hoge Ai- mee, kind van Lucky Boy en de ster merrie Erevrouw, van beheersmaat- schappij Van der Peijl uit Axel werd jeugdkampioen. De driejarige merrie gaat met haar leeftijdsgenote Aran- ka, een kind van G. Ramiro en de keurmerrie Paranka, naar Utrecht. Aranl^a is eigendom van L. W. van Gilst uit 's-Heer Hendrikskinderen. Aranka is twee centimeter groter dan Aimee. Schouwen-Duiveland was bij de driejarige merriën niet vertegen woordigd en dat was ook niet geval in de rubriek vier- tot en met zevenjari ge stamboekmerriën met veulen. Een eerste premie met ster veroverden Zi- ni van beheersmaatschappij Van der Peijl uit Axel, Zsu Zsu van J. Haak uit Hoek en Zelanza van J. de Feijter uit Terhole. Een fraai succes was er voor Bertus Moerland uit Dreischor in de rubriek vier jaar en oudere stermerriën met veulen en IBOP. Zijn negenjarige merrie Symforosa B, die werd voor gebracht met het hengstveulen Dear- co, kreeg het predicaat keur. Symfo rosa B is een kind van de hengst Identiek en de stermerrie Kassan- dra. Deze stermerrie is een kind van de hengst Cartoonist. Behalve Car toonist B kreeg ook de merrie Viavi- ta van beheersmaatschappij Van der Peijl uit Axel het predikaat keur. In de rubriek vier- tot en met zevenjari ge stermerriën met veulen verover den twee merriën een eerste premie met het predicaat voorlopig keur. De vierjarige merrie Zorka van eige naar Dick Maris uit Grijpskerke werd tevens kampioen bij de oudere merriën van de totale keuring. Zorka is een kind van de hengst Afrikaner en de keurmerrie Lady., Zorka werd voorgebracht met een nog naamloos hengstveulen van Jaspeh Ook Zobai- da van beheersmaatschappij Van der Peijl uit Axel kreeg een eerste pre mie met het predicaat voorlopig keur. Zobaida is een kind van de hengst Tolad en de stermerrie Karin. In de rubriek rijpaarden onder het zadel open klasse werd de negenjari ge vos Santos van M. Zandce uit Mid delburg winnaar met de zevenjarige vos Uitlanda van A. J. Lauret uit Breskens als tweede. De vierjarige Zenith van Jacqueline Eger uit Zon- nemaire en de evenoude Zastrona van Tony Honig uit Burgh-Haamstede vielen niet in de prijzen. Dc rubriek fokmerriën onder het zadel leverde nog een succes op voor de stermerrie Zorka van Dick Maris uit Grijpsker ke. De zevenjarige Tamara van be heersmaatschappij Van der Peijl uit Axel moest zijn vierjarige tegen streefster voor laten gaan. De zeven jarige bruine stermerrie Teampla van J. Wondergem uit Gapinge werd win nares in de rubriek aangespannen voor de concours wagen. Tegelijk met de keuringen werkte een aantal lan delijke ruiters een menwedstrijd af. De klasse L werd met 89 punten ge wonnen door Jan Rentmeester met Pepijn. Anita Timmerman scoorde met Saskia 84 punten, waarmee de Westelijk Schouwen-combinatie niet in de prijzen viel. De M/Z-klasse werd met 91 punten gewonnen door Nicoline Vos met Tramanta. Adrie Louwerse scoorde met Zephyr het zelfde puntentotaal, maar kreeg de tweede prijs. Peter Hanse viel met Sunny buiten de prijzen. Moerland scoorde hoog met Damp- frosz en met Dearco. Dampfrosz is een op 10 april 1985 uit vader Nim- merdor en moeder Toretta geboren bruin hengstveulen. Toretta is op haar beurt een kind van vader Lucky Boy. Op 8 mei 1985 werd Dearco gebo ren. Deze jeugdige schimmel is een kind van vader G. Ramiro en moeder Symforosa. Identiek was de vader van de merrie Symforosa. Eerste pre mies waren er verder voor Dominant van J. de Feijter uit Terhole, NN van D. Maris uit Grijpskerke. Dursus van R. de Badts uit Hulst, Dodger van E. Kodde uit Nieuwdorp, NN van J. Overbeeke uit Veere en Denobel van J. Roelse uit Arnemuiden. Ook bij de merrieveulens werd uit stekend gescoord, maar hier bleven De tweejarige merrie Brigitta van fokker/eigenaar Jan Boot uit Burgh-Haamstrdc was ren van de beste in haar a vangrijke rubriek. Brigitta werd in Serooskerke voorgebracht door Margreet flinks) en Riannc Boot De twee in Zeeland staande 'prestatiemerries stalen tijdens de WPN-keuringen in Serooskerke de show. Luiks de mer rie Flicka en rechts Zerina. Prestatiemerries Flicka en Zerina stelen de show SEROOSKERKE - Een week na de koudbloedkeurin- gen op de terreinen van manege De Eendracht in Seroos kerke was het het afgelopen weekeinde de beurt aan de keuringen van het Warmbloed Paardenstamboek Neder land. Onder werkelijk stralende omstandigheden kre gen de keurmeesters een fikse klus voor de kiezen. In to taal werden maar liefst 160 dieren ter keuring aangeboden. Over het algemeen bleken de aangevoerde produkten van een uitstekend gehalte. Vooral bij de veu lens werden zeer veel hoge waarderingen toegekend door de keurmeesters. Uitstekend uit de bus kwamen ook de aangevoerde Schouwen-Duivelandse dieren, maar de show werd in Serooskerke gestolen door de twee uit Zee land afkomstige prestatiemerries Flicka en Zerina. Totaal staan in Nederland ongeveer veertig prestatiemerries. Van dat aantal is Zeeland er twee rijk. Een merrie wordt als prestatiemerrie ge- qualificeerd wanneer er tenminste vijf veulens met winstpunten in de wedstrijdsport staan geklasseerd in de klasse M of hoger. De schimmel Flicka bracht ondermeer Rapid voort, een schimmel waarmee Jori van der Bijl voorheen grote successen boekte als lid van Schouwen- Duivelandse verenigingen. Flicka is eigendom van de familie Vader uit Oost-Souburg, terwijl de tweede prestatiemerrie Zerina, eveneens een schimmel, in het bezit is van de heer Van Sabben uit Middelburg. De twee prestatiemerries verschenen met na genoeg alle veulens, die in de sport het nodige presteerden. Het was zon der meer een schitterend gezicht de beide merries met 'aanhang' langs het redelijk talrijk opgekomen pu bliek te zien paraderen. de eilandelijke dieren buiten de hoofdprijzen. De merrieveulens Dila- na van Mirek Jech en Dimaire van Bertus Moerland moesten zich met een mindere premie tevreden stellen. Dilana is een kind van vader Ulti- maat en moeder Ofilana, terwijl Di maire werd geboren uit vader Val Blanc en moeder Turquoise. Uit de toch ruime aanvoer bij de eenjarige merriën verkozen de keurmeesters slechts vijf dieren, die een eerste pre mie waardig waren, maar dat aantal lag aanzienlijk ruimer bij de tweeja rige merriën, maar hier was de ru briek dan ook zeer gevoelig groter. Na een fel gevecht kwam Bianta van de gebroeders Van Stee uit Yerseke op kop van het veld. De uit de vader Om ega en de stermerrie Rianta geboren merrie klopte met een neuslengte de Ramano-telg Bolivia. De keurmerrie Sylvia was de moeder van Bolivia. In deze rubriek streden voortdurend twee merriën van Schouwen- Duivelandse bodem mee aan de kop van de omvangrijke rij fraaie mer riën. Stuivertje wisselen Na de plaatsing op de voorlopige kwalitëitsvolgorde kwam Bunita- Utopia van Joop Hanse uit Burgh- Haamstede nog een paar plaatsen voor Brigitta van Jan Boot, eveneens uit Burgh-Haamstede, maar na de in dividuele keuring werd het stuivertje wisselen, voornamelijk doordat Bunita-Utopia niet voldoende liet zien tijdens het voorbrengen. Uiteindelijk belandden beide tweejarige merriën verdiend bij de 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6