W ZOC praat met b. eh w. over knelpunten ro stoffering binnenste d d AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Schuurfeest in Ouwerkerk Gemeente biedt helpende hand bij bestrijden iepeziekte Concert van Kunst en Eer verplaatst WA> U6> PE Bitr De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Soepel beleid blijft vooralsnog gehandhaafd n rnr een bevredigende oplossing moet gevonden wa den Gewond bij aanrijding tr Zowel het college van burgemeester en wethouders als de ZOC zijn van me ning dat terrasvorming in de binnenstad van Zierikzee de aantrekkelijkheid van het centrum verhoogt. Daarbij dient van beide zijden echter wel de nodi ge soepelhid te worden l het terrasVan ZOC-zijd auto-vrij rnken van het UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 MfJ b.g.g. 1585 of 1385 MM OUWERKERK - De afdeling Schouwen-Duiveland van de Platte landsjongeren Zuid organiseert op zaterdag 13 juli een groot 'schuur feest' in de schuur van de familie Binck te Ouwerkerk. De avond wordt verzorgt door een team van radio 'monique' dat een disco-show ver zorgt. Het evenement begint om 20.00 uur en de entree voor niet-leden is 6,00. BURGH-HAAMSTEDE - Het colle ge van Westerschouwen heeft beslo ten als een soort tijdelijke redder in de nood in te springen bij de bestrij ding van de iepeziekte. De algemeen directeur van Staats bosbeheer, de heer Prillevitz heeft wel toegezegd na zijn vakantie naar Westerschouwen te komen om over de iepeziektebestrijding te praten, maar de gemeente wil, vooruitlopend op dat gesprek, vast de helpende hand uitsteken. Enige tijd geleden ontving het col lege de mededeling van het ministe rie van Landbouw en Visserij dat de gemeente niet langer op gelden uit de staatskas hoeft te rekenen voor de be strijding van de iepeziekte. Dat be richt sloeg in als een bom en het colle ge reageerde onmiddellijk door diverse instanties en personen hier over aan te schrijven. Westerschouwen heeft nu besloten dat alle bewoneres ten noorden van de lijn Helleweg-Lage Zoom-Bouw- mansweg-Kraaijesteinweg, zowel binnen als buiten de bebouwde kom, van zieke iepen melding kunnen ma ken bij de plantsoenendienst. Zolang het budget strekt zal de dienst de aangemelde zieke bomen verwijde ren. Over deze tussenoplossing is ook overleg geweest met het Waterschap Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE - In onze editie van gisteren - maandag - deden wij mel ding van een concert door de Konink lijke Harmonie Kunst en Eer uit Zie rikzee. Dit concert, dat als afsluitend concert van het seizoen, zou worden gegeven bij het Verzorgingstehuis De Wieken in de Hoge Molenstraat, is op verzoek van de directie van dit te huis verplaatst. Het zal nu woens dagavond 10 juli om half acht worden gegeven bij Bejaardencentrum Bor- rendamme aan de Scheldestraat in fcierikzee. YERSEKE - Op 13 juli wordt in Yerseke een culinair festival georga- niserd. In een groot aantal kraampjes worden Zeeuwse specialiteiten te koop aangeboden. Naast het etens waar staan er volksspelen op het pro gramma en treden er artiesten op. KAMPEN - De veiligheidsui trusting aan boord van pleziervaar tuigen laat nogal te wensen over. Dat is de conclusie die de rijkspolitie te Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Perioden met zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om streeks 12 graden; middagtempera- tuur rond 20 graden. Matige noord westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 13 juli: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuid 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 10 juli Zon op 5.32, onder 21.58 Maan op 1.13, onder 14.34 11 juli Zon op 5.33, onder 21.57 Maan op 1.25, onder 15.44 Nieuwe Maan: 18 juli (1.56) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 10 juli 9.55 21.57 3.21 14.41 11 juli 10.48 22.51 4.16 16.38 Doodtij: 12 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een uitloper van het Azoren-hogedrukgebied beheerst morgen en de eerstvolgende dagen het weer. Er zijn perioden met zon, en het blijft woensdag vrijwel overal droog. Vannacht kan bij tamelijk hel dere hemel de lucht afkoelen tot een minimumtemperatuur van om streeks 12 graden. Morgenmiddag zal de maximumtemperatuur in de buurt van de 20 graden liggen, maar in het Waddengebied blijft het iets koeler. Er staat een matige, meest noord westelijke wind, kracht 3 4. Na morgen gaat de temperatuur iets omhoog, tot circa 24 graden. In het weekeinde verliest het hogedruk- gebied geleidelijk de greep op het weer bij ons. De laatste computer-prognose dui den erop, dat dan een buiengebied passeert, wat zondag opnieuw afkoe ling zou moeten brengen. water uit Kampen zaterdag trok na een grootscheepse controle op het Zwarte water. Uit een bloemlezing van de politie blijkt dat veel aange houden schepen geen zwemvesten of reddingsboeien aan boord hadden, dat de navigatieverlichting van veel boten niet in orde wad, dat een brandblusser vaak ontbrak en dat veel pleziervaartuigen een gebrekki ge gasionstallatie en keukeninrich ting hadden. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna t 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een j jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam 1 1 I Adres 1 Plaats postcode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sterkte-verdeling De Waterspotter Spektakelshow WPN-keuringen De Tweede Kamer botste met minister Rietkerk Er is een boekje op de markt verscheen, dat De jeugdbrandweer en de jeugd-EHBO uit Tijdens de keuringen van het Warmbloed Paar- over èen nieuwe sterkte-verdeling van de poli- onder de naam „De Waterspotter" toe^tische Bruinrêse voerden op het plaatselijke Kerkplein denstamboek Nederland sloegen de Schou- tie, maar de minister bleef op zijn standpunt. informatie verstrekt. (Pag. 3). een grandioze spektakelshow op. (Pag. 4). wen-Duivelandse inzendingen geen slecht (Pag. 2). figuur. (Pag. 6). DINSDAG 9 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23756 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een conversatie wordt pijnlijk, wanneer men niet meer op de gesproken, maar op de gedachte woorden gaat aan- twoorden. Carmen Sylva Advertentie zijn om zijn activiteiten uit te brei den. Het ZOC-bestuur pleit in dat verband dan ook voor duidelijke en eenvoudige richtlijnen en regels. Een niet te verwaarlozen bijko mend aspect van de verhoging van de activiteiten van de zijde van de on dernemers noemt het ZOC-bestuur het feit dat deze kan leiden tot ver groting van de werkgelegenheid. „Het heeft ons dan ook pijnlijk ge troffen dat, toen deze zaak onlangs tijdens een raadsvergadering aan de orde werd gesteld, één uwer raadsle den onmiddellijk moest reageren in de zin van: hoe staat het met het be talen van precariorechten. Of met andere woorden: wat de gemeente er wijzer van worden?" Het ZOC-bestuur noemt het frap pant dat sommigen direct zoeken naar een mogelijkheid om te komen tot een lastenverzwaring voor de on dernemer. „Zeker zal de ondernemer, als blijkt dat het effect van zijn acti viteiten positief is en hij daarbij ge bruik maakt van faciliteiten, die Vervolg pagina 5 RENESSE - A. N. uit Nieuwcrkerk werd maandag te Renesse gewond bij een aanrijding tussen een brommer en een auto. Hij werd per ambulance overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. Op de Kabbelaarsweg reed een per sonenauto met H. S. uit West-Duits-- land achter het stuur, die de Vroon- weg overstak. Hij zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan de brommer met en een aanrijding tot gevolg. De brommer moet als verlo ren worden beschouwd, terwijl de auto lichte materiële schade opliep. ZIERIKZEE - Een bespreking tussen het college van b. en w. van de;emeente Zierik zee en een vijftigtal ondernemers van in de binnenstad van Zierikze gevestigde be drijven heeft geleid tot de afspraak dat binnen afzienbare tijd opniew overleg tussen gemeentebestuur en ZOC-bestuur zal plaatsvinden. Dit overleg zal e toe moeten lei den dat de aankleding van de Zierikzeese binnenstad op voor alle par jen bevredigen de wijze zal gebeuren. De bespreking werd maandag avond gehouden in de Trouwzaal van het stadhuis, op uitnodiging van het college. Alle betrokken ondernemers hadden daartoe een schriftelijke uit nodiging gekregen. In deze uitnodiging verwoordt het college haar toenemende zorg over het feit dat de plaatsing van voor werpen op de openbare weg op som mige punten in de binnenstad bui tensporige vormen gaat aannemen. Volgens het college komt deze ont wikkeling het aanzien van de bin nenstad in zijn totaliteit niet ten goe de en wordt in sommige gevallen de verkeersveiligheid in gevaar ge bracht. „Bovendien zijn in strijd met de Verordening Stedeschoon Zierikzee aan diverse gevels van gebouwen meer vlaggen bevestigd dan is toe gestaan en neemt het aantal illegaal aangebrachte reclameborden op ge vels in verontrustende mate toe. Dit alles draagt geenszins bij tot een ver fraaiing van het stadsbeeld." Brief In antwoord op de uitnodiging en vooruitlopend op de maandagavond gehouden bespreking stuurde ZOC- voorzitter A. P. den Reijer, namens het ZOC-bestuur, een schriftelijke reactie naar het college. Daarin werd het college op de hoogte gesteld van de standpunten en wensen van de ZOC. De brief begint met de mededeling dat ook binnen het bestuur van de ZOC zorgen gekend worden rond sommige reclame-activiteiten in de binnenstad. Vervolgens wordt voor gesteld om te bezien op welke wijze de ZOC in goed overleg met de plaat selijke overheid tot een „totaal- stofferingsplan" voor de binnenstad kan komen, dat eventueel in fasen zou moeten worden uitgevoerd. Al tijdens de onlangs gehouden voorjaarsvergadering van de ZOC bleek dat de ondernemers niet alleen bereid waren om mee te denken, maar tevens om in veel gevallen mee te betalen aan deze inrichtingsplan nen. Voorwaarden Naar de mening van de ZOC zal een dergelijk plan echter wel aan bepaal de voorwaarden moeten voldoen: „Het uitgangspunt moet zijn dat Zie rikzee niet alleen een kwalitatief goed „koopcentrum" behoort te zijn, maar naar een gezellig „verblijfs- en koopcentrum" moet toegroeien", al dus de tekst van de brief. Volgens de brief verdienen in dat plan een zestal punten de aandacht: a. De herinrichting van het Haven plein, onder andere ten aanzien van de verkeersstroom, de sierbestrating, de functie als (beperkt) parkeerge bied en gebiedsafbakening voor de voetganger; b. De aard van de bestratingen in het voetgangersgebied; c. De terrasvorming; d. Het plaatsen van voorwerpen op de openbare weg; e. De gevel reclames; f. Het aanbrengen van vlaggen aan de gevels. In de brief toet de ZOC de sug gestie om bijde plannen tot re constructie val de Mol met de ge noemde punterjl zoveel als mogelijk is rekening te iuden. Hlang Volgens het stHjven van het ZOC- bestuur is het elnwel van het groot ste belang dat sfeds in het oog moet worden gehoudl dat zowel de ge meente als de oUernemer, en zeker ook de consumed belang hebben bij een kwalitatieffgoed geoutilleerd winkelbestand, f „Bij het nemd van maatregelen willen we begrip ragen voor de posi tie van de ondeiinier in deze tijd, waarin de teruglbende koopkracht nog immer actueels. De ondernemer tracht in te spelenp gewijzigde situ aties en de wensi van de consu ment." „Te constateren jlt dat het winke lend publiek zoekftaar een stuk ge zelligheid. De newoners van Schouwen-Duivelaf, maar ook de bezoekers, constatiln elders hoe ge zellig een centrum brdt door onder andere terrasvormig. Daarbij is het zeker van belang dieen cn ander in goede banen geleid ient te worden", zo luidt de boodschi van de ZOC. Pijnlijk gtroffen Ook het ZOC-bestur is zich be wust van de problenb, die kunnen onstaan wanneer e^ ondernemer weinig rendement krVt uit zijn in vesteringen en derhafe geneigd zal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1