Druk weekeinde voor politie in Westhoek „Ik blijf toch kleuterjuffrouw" Genodigden openden zomertentoonstelling Ad en Tessa Braat C DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Concert Kunst en Eer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tour Culinair Feest op school Deltaweek Zeeuws kampioen Zondag trok het peloton van de Tour Culinair Op verschillende scholen werd dit weekeinde In de Vierschaar van het Zierikzeese stadhuis Een aspiranten tennisteam van TV Brouwers- over Schouwen-Duiveland. Staatssecretaris op bijzondere wijze het schooljaar afgesloten werd de vijftiende Deltaweek officieel geopend haven werd het afgelopen weekeinde Zeeuws Van Zeil deed de dopingcontrole". (Pag. 2). met een feest of musical. (Pag. 3). door twee verbonds-voorzitters. (Pag. 6). kampioen door een 4-2 overwinning op TV Hoek. (Pag. 7). MAANDAG 8 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23755 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Met geweld kan men paleizen verwoesten, maar zelfs geen varkensstal opbouwen. Greulich Poging tot doodslag als triest hoogtepunt HAAMSTEDE-RENESSE - De rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland heeft het afgelopen weekeinde bij zonder druk gehad in de Westhoek van Schouwen. Diefstallen, inbraken, vernielingen, openbare geweld plegingen, vechtpartijen en zelfs een poging tot doodslag c.q. moord waren de gevolgen van de massale aantrek kingskracht die de zee nu eenmaal heeft met het warme weer. Derhalve waren er veel mensen in de badplaatsen, die ook in politioneel opzicht voor een „warm weekein de" zorgden. Het trieste hoogtepunt viel in Haamstede te noteren met de poging tot doodslag. Op camping ,,'t Groene Woud" raakten twee mannen slaags: R. K. uit Rotterdam en zijn sociaal begeleider A. v. L. uit Spijkenisse. Eerstgenoemde was zwaar onder in vloed van alcohol en drugs en kreeg het met zijn begeleider aan de stok. Vooral door doortastend gedrag van mede-kampeerders werd een zekere moord voorkomen. Met ernstig keel- letsel werd A. v. L. naar zijn woon plaats gebracht waar hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De dader werd door de politie meege nomen en in verzekerde bewaring ge steld. In dezelfde nacht ging het er heet toe in Zierikzee, waar in de Nobel- straat twee jongens in elkaar werden geslagen door tot nog toe onbeken den. De twee slachtoffers van de mis handeling zijn S. v. H. en M. v. O. uit Renesse: zij kregen in een bar onenig heid met een stel jongelieden die „be loofden" de ruzie buiten te zullen uit vechten. Eenmaal buiten werd het duo te lijf gegaan met stukken hout en honkbalknuppels. De politie is nog op zoek naar de daders, waarvan ze mogelijk spoor hebben. In de nacht van zaterdag op zondag werden te Renesse twee jongelui aan gehouden door politie in burger. M. L. uit Den Haag en J. O. uit Oolt- gensplaat waren er duidelijk op uit om in de badplaats een rel te schop pen. Met de politie (in burger) achter zich aan deelden ze links en rechts forse klappen uit, zonder dat daar voor enige aanleiding was. Toen het de spuigaten uitliep greep de politie in. Op het bureau te Renesse gaven ze toe totaal zeventien keer geslagen te hebben. Na verhoor en met een proces-verbaal op zak voor openlijke geweldpleging werd het illustere duo in de loop van zondag huiswaarts gestuurd. Kaakslag- De Hoge Zoom te Renesse was het toneel in de nacht van zaterdag op zondag van een rake.kaakslag, waar-_ bij twee gebitten (onder en boven) braken benevens de kaak van J. D. uit Haamstede. Hij raakte buiten westen en werd in die toestand overgebracht naar het Zweedse Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee. De klap viel na een ruzie in een café aan de Hoge Zoom. De dader is (nog) onbekend, maar de politie heeft een vaag signalement. Genoemde politiepatrouille in bur ger zag (allemaal in dezelfde nacht) in Renesse een auto geparkeerd met daarin een aantal honkbalknuppels. Om dat het vermoeden bestond, dat die knuppels niet in de auto zouden blijven was de politie alert. Even later zag men twee man met de knuppels door het dorp lopen en nog vóór er daadwerkelijk onheil kon worden gesticht, werden de twee in de kraag gevat. Het zijn M. S. uit Rotterdam en A. v. d. W. uit Moor drecht. Zij kregen een proces-verbaal wegens verboden (hand-)wapen be zit. De knuppels werden uiteraard in beslag genomen. Eveneens in Renesse werden twee jongens op heterdaad betrapt toen ze met (gestolen) fietsen aan het gooien waren, eigendom van B. uit Dintel- oord. M. K. 's Gravendeel en R. v. H. uit Vught waren hiervoor verant woordelijk en kregen proces-verbaal voor diefstal plus vernieling. Geschept Met de kreet „We komen terug" be loofde een viertal jongelui uit Nieu- wegein niet veel goeds voor de ko mende week. Zij deden hun beklag op het Renesser politiebureau, omdat één van hen, L. R. door een auto was geschept, een aantal meters op de mo torkap was vervoerd en tot slot op straat werd gesmeten. De vier tracht ten een vechtpartij uit te lokken, van nacht (maandag) omstreeks 03.00 uur _PP_.de.Zeeanemopnweg,.. Joen twee mannen met een paar meisjes werden aangesproken door het viertal. Het aangesproken gezelschap reagereer- de niet en stapte in een lichtgroene Golf en wilde wegrijden. Eén van de vier wilde dit beletten door voor de auto plaats te nemen met het fatale gevolg. Builen, schrammen en schaaf wonden waren het gevolg. In de loop van de vroege ochtend ging het vier tal naar Nieuwegein, maar beloofde terug te komen. Bep Quant verlaat na 28 jaar het openbaar kleuteronderwijs BROUWERSHAVEN - „We hebben met de kleuters drie dagen feest gevierd om het leed een beetje te ver zachten en daarna ga ik gewoon weer verder, want ik blijf toch kleuterjuffrouw". Bep Quant, sinds 28 jaar hoofdleidster van de openbare kleuterschool te Brou wershaven wordt deze dagen geconfronteerd met de laat ste uurtjes van 'haar' school. Vanaf 1 augustus aanstaan de bestaat er ook in Brouwershaven geen kleuterschool meer en wordt Bep'leerkracht aan de christelijke basis school 'De Schouw', waar zij de jongste 'groepen' van de nieuwe basisschool onder haar leiding krijgt. Dat velen dit 'historische' afscheid van de kleuterschool met haar mee beleven bleek uit de reacties die zij vorige week kreeg van ouders, colle ga's en haar werkgever, het Brouwse gemeentebestuur dat in de personen van burgemeester C. Slabbekoorn en wethouder van onderwijs S. Loschacoff-de Kanter persoonlijk af scheid kwamen nemen van de onder wijzeres. De waarderende woorden voor haar grote inzet gedurende 28 jaar werden door de wethouder on derstreept met het aanbieden van een grammofoonplaat van Vivaldi en een zilveren suikerschepje met daarop een schuitje, (symbolisch voor de naam van de school). Van de ouders van haar leerlingen kreeg Bep Quant een zilveren broche in de vorm van een schuitje en twee vertegenwoordi- Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 fi/fl b.g.g. 1585 of 1385 Mi gers van de personeelsvereniging bo den een bloemstuk aan. Deze plechtigheid vormde een on derdeel van drie feestelijke af- seheidsdagen waarin met de kleuters werd gewandeld door de bossen, spel letjes werden gedaan en op feestelij ke wijze de traditionele verjaardag van 'kabouter Miezemuis' werd ge vierd. Bouwen Breeman met 2ijn mu zikale poppentheater en een gezame- lijke maaltijd op school waarbij de kleuters verkleed waren vormden an dere hoogtepunten van deze laatste uurtjes 'kleuterschool'. Plezier Voor Bep Quant symboliseerden deze feestelijkheden het plezier Vervolg pagina 2 Na het toeter-sein van Ad Braat togen vrijdagmiddag de genodigden aan het werk om de opgestelde beelden te onthullen. Ook de jeugd nam daar enthousiast aan deel, maar werd soms wel geconfronteerd met een onverwachte uitbeelding. In Burgerweeshuis te Zierikzee ZIERIKZEE - Op ludieke wijze vond vrijdagmid dag de opening plaats van de traditionele zomerten toonstelling van de Zierikzeese kunstenaars Ad en Tessa Braat. Nadat Ad Braat met behulp van een grote koperen toeter een sein had gegeveb, togen de vele genodigden aan het werk om de beeldentuin te ontdoen van de plastic zakken, waarin de kunstwer ken waren „verpakt". De zomertentoonstelling, die sinds tal van jaren wordt georga niseerd in en rond het Burger weeshuis te Zierikzee, wordt elk jaar door duizenden belangstel lenden bezocht. Zij maken dan te vens gebruik van de mogelijkheid om het Burgerweeshuis te bezich tigen. De tentoonstelling omvat bijna 180 beeldhouwwerken en klein- plastiek, terwijl de collectie klein antiek bestaat uit 280 stukken. Onder de namen van de expose rende beeldhouwers t5reft de be zoeker ten opzichte van vorig jaar weer een aantal nieuwe aan. Het kleinantiek biedt een keur van zil verwerk, Oosters en Europees porcelein en kleine Chinese kost baarheden, schilderijen en pren ten en een fraaie collectie siera den. Ook zijn er Mara-plastieken te bewonderen. Ad Braat heeft in de kelder van het Burgerweeshuis een zogenaamd „Braat-keldertje" ingericht, terwijl ook aan het mooie aarderwerk van Tessa Braat ruime aandacht wordt ge schonken. De tentoonstelling is geopend tot en met 10 augustus en is weke lijks van maandag tot en met za terdag te bezichtigen, van 10.00 tot 17.00 uur. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Ml* Pt Bitr ft Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe regen Wolkenvelden en af toe regen; mini mumtemperatuur ongeveer 10 gra den; middagtemperatuur omstreeks 19 graden; matige naar noordwest draaiende wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 12 juli: Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noordwest 3 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: west 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 9 juli Zon op 5.31, onder 21.59 Maan op 1.03, onder 13.24 Laatste Kwartier: 10 juli (01.49) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 9 juli 9.05 21.06 2.32 14.46 Doodtij: 12 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een kleine storing boven Schotland trekt naar Noord - Duitsland en zorgt bij ons voor vrij veel bewolking waaruit af en toe re gen valt. Na het voorbij trekken van het re- gengebied breekt dinsdagavond de bewolking en komt het weer bij ons geleidelijk onder invloed van een ho- gedrukgebied. Dit hogedrukgebied neemt de eerstkomende dagen in be tekenis toe. Aan de oostflank hiervan wordt met een noordwesten wind lucht via de Noorzee aangevoerd. Hierdoor blijft de temperatuur aan de kust rond de twintig graden, in het binnenland wordt het iets warmer. Aan het einde van de week draait de wind naar het zuiden en lopen de temperaturen op tot boven de vijf-en- twintig graden. ZIERIKZEE - De Koninklijke Har monie Kunst en Eer verzorgt op woensdagavond 10 juli een concert bij Verzorgingstehuis De Wieken in de Hoge Molenstraat in Zierikzee. Het openlucht-concert begint om half acht. Bep Quant temidden van haar leerlingen die ter ere i verkleed zijn. n de feestdagen die het 'kleuterschooltijdperk' afsloten, ludiek Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen 1 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode .J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1