Gedeputeerden openden het dagrecreatiegebied Kabbelaarsbank c Vanaf vandaag verse mosselen Commissie Onderwijs akkoord met ontwerp Raamstraatschool DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Ze zijn er weer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Totale kosten geraamd op 755.000, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kustwacht 25 jaar chauffeur Brouwse Dag Zomeravondvoetbal In een volgende kabinetsperiode moet het mo- Beroepschauffeur Bram van Putten zit vijfen- Oe attracties op de traditionele „Brouwse Door een 3-1 overwinning op Velocitas verover- gelijk zijn om in Nederland een soort kust- twintig jaar achter het stuur van een vrachtwa- Dag" (op zaterdag 13 juli) zijn uitgebreid met de de ploeg van de PZEM het kampioenschap wacht in het leven te roepen. (Pag. 2). gen. (Pag. 3). een popconcert. (Pag. 3). in de zomeravondvoetbalcompetitie. (Pag. 5). VRIJDAG 5 JULI 1985 141ste jaargang Nr. 23754 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In het noodzakelijke eenheid, in het twijfelachtige vrij heid, in alles echter liefdevolle verdraagzaamheid. Petrus Meldenius Fietstochtje door Boersma en Hoek van Dijke UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MM Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 juli 7.07 7 juli 7.45 8 juli 8.21 Doodtij: 12 juli 18.39 0.15 12.26 19.24 1.02 13.11 20.14 1.45 13.57 Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17.0°C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weer maakt zater dag een lichte inzinking door, maar een snel herstel lijkt nog steeds erg waarschijnlijk. De onweersstoring die woensdag in de omgeving van Bordeaux ontstond trok vrij snel naar het noorden. Mor gen moet zeker in de oostelijke helft van het land met onweer rekening worden gehouden. Elders valt een en kele regenbui. De wind draait naar westelijke richtingen en daarmee komt de aanvoer op gang van koelere oceaanlucht. Een hogedrukgebied op de oceaan dat op weg is naar Frankrijk brengt de zon echter weer snel terug en dat betekent dat vanaf zondag de tempe ratuur geleidelijk weer kan oplopen. De volgende onweersstoring wordt niet voor midden volgende week ver wacht. Het wordt eerst koeler, maar vanaf zondag gaat de temperatuur geleide lijk weer stijgen. Waarschijnlijk wor den midden komende week opnieuw zomerse waarden bereikt. Gisteren werd in De Bilt een maxi mumtemperatuur van 27 graden be reikt. Dit was de eerste zomerse dag sinds 4 juni. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mi) een j jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik j betaal dus geen f 147,80 doch slechts 1123,16. Naam I I Adres I j Plaats postcode ZIERIKZEE - De lief hebbers van verse Zeeuwse mosselen kun- Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. nen zich vanaf vandaag- weer tegoed doen aan de ze lekkernij. De stroom van het Wad komen de kotters geladen met mosselen houdt aan. Nadat dinsdag al tien ladingen waren geveild, kwamen woensdag 3 juli in twee veilingen niet minder dan 70 partijen op de markt. Diverse schepen kwamen buitenom", via de Noordzee, en dat gezien de veel kortere route, is, bij het warme weer natuurlijk be vorderlijk voor een goede kwali teit. Niet alle aanvoerders maakten dezelfde prijs van vorige week, verschillende kwekers maakten 5,— tot 10,— minder, maar de prijs handhaafde zich toch be hoorlijk. Afgekeurde partijen en partijen die in het Fonds moesten worden gelost, omdat ze geen koper von den, kwamen nog niet voor, zodat het Fods in deze weken behoorlijk kan aangroeien. Een recordprijs werd gemaakt door de YE 69 met 201,70, dat is vier keer de prijs waarvoor door andere kwekers wordt gelost. WA> iKh PÊ Bü.r Verwachting tot zaterdagavond: Koeler Half tot zwaar bewolkt en een en kele regen- of onweersbui; minimum temperatuur rond 16 graden; middag- temperatuur van 18 graden aan zee tot 24 graden in het oosten van het land; zwakke tot matige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 7 juli: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: variabel 3 Dinsdag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 6 juli Zon op 5.28, onder 22.00 Maan op 0.23, onder 9.44 7 juli Zon op 5.29, onder 22.00 Maan op 0.39 onder 11.31 8 juli Zon op 5.30, onder 21.59 Maan op 0.52, onder 12.13 Laatste Kwartier: 10 juli (1.49) HOOG- EN LAAG WATER SCHARENDIJKE - De samenwerking: tussen twee provincies kan prima ver lopen. Dat bleek donder dagmiddag toen de heren mr. J. P. Boersma en J. Hoek van Dijke, respectie velijk Gedeputeerden van Zeeland en Zuid-Holland officieel het recreatiege bied Kabbelaarsbank openden. stuur van het Natuur- en Recreati- schap de Grevelingen, dat de Greve- lingen beheert. Deze Raad bestaat uit vertegenwoordigers van het rijk, de provincies Zuid-Holland en Zeeland en de tien gemeenten op Goeree- Overflakkee (4) en Schouwen- Duiveland. Van deze tien waren al leen de burgervaders van Bruinisse, Duiveland en Brouwershaven aanwe zig. Voor de inrichting en het beheer van de Grevelingen maakt de Raad gebruik van twee diensten, respectie velijk de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders en Staatsbosbeheer. Het beheer van het overige, diepe deel van de Grevelingen, berust bij Rijks waterstaat. De Kabbelaarsbank maakt deel uit De ijscoman bracht uitkomst. Het gezelschap was wel aan enige verkoeling toe na een wandeling in de warmte. Eendrachtig stapten de voorzitter en vice-voorzitter van de Voorlopige Raad van Bestuur op de tandem. Met gelijke en krachtige tred, daarbij ge holpen door de lichte afdaling, sleep ten zij twee surfplanken in hun kiel zog. Het lintje knapte en J. Hoek van Dijke verklaarde de Kabbelaarsbank voor geopend. Burgemeesters Het gezelschap, leden van de Voor lopige Raad van Bestuur, was per boot op de Kabbelaarsbank gearri veerd en maakte na de informele ope ningplechtigheid nog een korte rond wandeling door het gebied. De Raad fungeert sinds 1981 als algemeen be- van het recreatiegebied de Grevelin gen. Verleden jaar vonden er aan de zuidkant van de Kabbelaarsbank graafwerkzaamheden plaats. De Rijksdienst voor de IJsselmeerpol- ders startte met de definitieve in richting van de zuidoever. Voor zwemmers en surfers werden ge schikte stranden, oevers en parkeer terreinen aangelegd, die goed bereik baar zijn over verharde wegen. Dat heeft het gezelschap donderdag kunnen constateren. Aan de zuidkant zijn twee soorten stranden aange legd, één voor de surfers en één voor de andere badgasten. Hoek van Dijke vond dat de Voorlo pige Raad van Bestuur momenteel met de Grevelingen een heel eind op reerde, dat er een lange weg was afge legd voordat het tot dit uitgewerkte ontwerp is gekomen. Hij wilde echter liever vooruit dan terugkijken en constateerde met voldoening, dat de meest belanghebbenden, de Nuts- kleuterschool en 'Binnen de Veste' el kaar in dit ontwerp kunnen vinden. Van der Wekken benadrukte, dat des tijds was afgesproken dat het een goede school moest worden en had er dan ook geen enkele moeite mee er nu wat geld voor over te hebben. Hoe wel, dat moest Van der Wekken nog even kwijt, zijn fractie (Pvda) het geld liever aan een echte nieuwe school besteed had gezien. De heer W. F. Sprengelmeijer was het eens met de constatering, dat het inderdaad om een sobere school ging. Vervolg pagina 2 Advertentie de goede weg is. Hij had waardering voor al degenen, die dat hebben mo gelijk gemaakt. De voorzitter sprak over de temporisering, die ook een beetje bij de Grevelingen dreigt. ,,Ik hoop dat het meerjarenplan daardoor niet teveel wordt aangetast. Dat on der andere de Kabbelaarsbank een gebied van de toekomst is werd van daag nog eens onderstreept. Het is een stralende dag en om u heen ziet u al tal van recreanten. Dit terrein ligt vlakbij een agglomeratie en dat is na tuurlijk heel erg gunstig. De Greve lingen in zijn totaliteit biedt vele mo gelijkheden en ik verwacht er dan ook veel van." Bohemen Tijdens een vergadering van de Eendrachtig bestuurden de Gedeputeerden J. Hoek van Dijke (voorop) en J. P. Boersma de tandem. Met deze hande ling reden zij het recreatiegebied de Kabbelaarsbank open. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De totale kosten voor verbouwing en aanpassing van het schot-I gebouw in de Raamstraat tot, basisschool voor de binnenstad worden geraamd op 755.000,Deze mededeling deed wethouder J. Groen dinsdagavond tijens een openbare vergadering van de commissie onderwijs. De verbouwde Raamstraatschool gaat, zoals bekend, huisvesting bie den aan de integrerende openbare la gere school 'Binnen de Veste' en de Nutskleuterschool. Van genoemd bedrag zal door het rijk op basis van de verklaring van toestemming een bedrag van 243.034,35 worden vergoed. De ove rige kosten komen voor rekening van de gemeente. Wethouder Groen gaf een toelich ting op de diverse bedragen. Zo wordt voor het aanbrengen van de paneel- wanden een bedrag van 149.584,42 geraamd. Hoewel nog niet geheel ze ker is of de noodzaak daartoe aanwe zig is, wordt op de begroting rekening gehouden met vervanging van de electrische installatie voor een be drag van 67.000,—. In het gehele gebouw dient nieuwe vloerbedekking te worden gelegd 26.000,—); voor energie besparende maatregelen wordt een bedrag van 19.000,— opgevoerd en voor het tref fen van brandwerende voorzienin gen, zoals de eigen bouwverordening van de gemeente voorschrijft, een be drag van 35.513,17. Aan achterstal lig onderhoud zal een bedrag van 84.000,— besteed moeten worden. De verplaatsingskosten van de twee noodlokalen, die thans nog bij 'Bin nen de Veste' staan, worden geraamd op 153.296,89 en als inrichtings kosten staat een bedrag van 70.000,— opgevoerd. Daar de gemeente reeds rekening hield met een flinke eigen bijdrage in de verbouwingskosten van de Raamstraatschool werd inmiddels een reserve gevormd, waar thans een bedrag van f 150.000,op prijkt. Die reserve blijkt dus lang niet toe reikend, daar dit werk de gemeente voorlopig 32.000,— per jaar gaat kosten. Overigens voerde de wethou der nog aan, dat ondanks het hoge be drag voor de verbouwing, geen luxe voorzieningen zullen worden aange bracht. Vooruit kijken De heer D. van der Wekken memo- 4 4 I l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1