Simon Blom evenaart zijn beste Singelloop-prestatie met derde plaats achter Van der Velden en Tierie Kolossale snooker-biljarts in Renesse en Bruinisse Nipte zege Zeeuwse ploeg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 juli 1985 Nr. 28753 7 Het enorme snooker-biljart vergt een fikse oppervlakte met zijn binnenmaten van 3.90 bij 1.95 meter. RENESSE/BRUINIS- SE - De biljartliefheb bers op Schouwen- Duiveland eii onder de vele duizenden toeristen kunnen sinds kort in twee accommodaties op het voormalige eiland de biljartsport in al zijn fa cetten bedrijven. In de biljartzaal van The Country Club in Renesse en in biljart- en dartcen trum Bruinisse op re creatiepark Aquadelta staan naast een aantal gewone biljarts ook poolbiljarts en een reus achtig snooker-biljart. het vooral in Amerika en Engeland uiterst popu laire spel. Het snookerspel is van Amerika en Engeland via België overge waaid naar Nederland. Het meest opmerkelijke van een snooker zijn de enorme afmetingen. Het speel veld heeft een afmeting van 3.90 bij 1.95 meter, een ruimte die met behulp van een normale keu niet te bespelen zou zijn. Hierdoor heeft een snooker een aantal hulpstukken, waarmee het spel gemakkelijker kan worden ge speeld. Onder de hulpstukken on der andere een biljartstok met een lengte van 2.80 meter. Het laken van het snookerbil jart heeft dezelfde groene kleur als een normaal biljart, maar on der het enorme speelveld is geen verwarming aangebracht. Het op pervlak van de tafel ;s om toch een goede 'rol' aan de ballen te krijgen hoogpolig. Het laken wordt met een speciaal strijkijzer bewerkt om de rolling nog eens extra te verhogen. De ballen die |het spel completeren moeten in een zestal gaten worden gespeeld, waarbij een puntensysteem uit eindelijk beslist over de winnaar. In beide Schouwen-Duivelandse accommodaties zijn uitgebreide spelregels van het snookerspel aanwezig, maar het moet voor ie dere biljartliefhebber ronduit een uitdaging zijn de 'strijd' aan te gaan met het snookerspel. Op de laatste jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond werd het aanzwenge len van een snooker-competitie aan de orde gesteld. Vooralsnog werd hiertoe niet besloten, maar het lijkt zeer wel mogelijk, dat die competitie er het volgende seizoen wel komt. In heel Nederland staan momenteel een dertigtal snooker- biljarts. maar de hoeveelheid neemt hand over hand toe. De grootste handicap is ongetwijfeld de enuime ruimte die voor een dergelijke reus beschikbaar moet zijn. In beide eilandelijke biljart accommodaties is inmiddels een gerichte club opgericht. Abuys toonde zich uiteindelijk de sterkste en wilde dat nadrukkelijk laten weten. ,,Ik ben erg blij met mijn overwinning, want het is al weer heel wat tijd gelden, dat ik hier eens won", constateerde hij breedla- ehend. VVim Kaljouw moest vier se conden toegeven en moest zodoende een revanche incasseren. De vorige week klopte Kaljouw in de Middel burgse Dauwendaeleloop Ron Abuys nog, „maar", zo zei Kaljouw, ,,Ron Abuys was vandaag gewoon beter". Frans Krijnsen moest zich tevreden stellen met de derde plaats, eigenlijk enigszins beneden de stand voor de AV '56-atleet. ,,Ik heb de laatste tijd te weinig gelegenheid gehad om te trainen. Dat merk je meteen", stelde Krijnsen. Delta Sport-voorzitter Wim Schot toonde zich bijzonder tevreden over de deelname aan de achtste Singel loop. ,,De 73 deelnemers betekenen een veld boven verwachting. Als je ziet, dat ze in Terneuzen een half jaar reklame maken voor een halve mara thon en dan met veel kunst- en vlieg werk veertig deelnemers krijgen, dan is ons totaal natuurlijk schitterend. Ook aan de twintig kilometerloop in Vlissingen de vorige week namen slechts vijftig lopers deel", glunderde Schot. In tegenstelling tot het vorige jaar, toen Peter Hameeteman een one- man-show opvoerde kreeg het talrijk aanwezige publiek nu een boeiende wedstrijd voorgeschoteld, die een pu re propaganda voor de atletieksport betekende. Aan de aan de wedstrijd loop voorafgaande trimloop nam eveneens een recordaantal lopers deel. Cas Tiethof en Wim Dekker werden in 36.41 minuten en 36.43 mi nuten de snelsten van de 115 deelne mers. De uitslag van de achtste Zierik- zeese Singelloop over IOV2 kilometer is als volgt: 1. Leon van der Velden, AV '56 32.25,8 min.; 2. Ad Tierie, Dyn. '70 32.31,0 min.; 3. Simon Blom, DS 33.12 min.; 4. Albert Karstanje, Dyn. '70 33.20 min.; 5. Jaap Oele, AV '56 33.44 min.; 6. Erwin Nederlof, SS 33.51 min.; 7. Bert Hertogh, Mar. 33.57 min.; 8. Johnny Wissekerke, Mar. 34.04 min.; 9. Ron Dellebeke, Mar. 34.24 min.; 10. Ron Abuys, Dyn. '70 34.32 min. (Ie vet.); 11. Wim Kaljouw, Dyn. '70 34.36 min. (2e vet.); 12. Frans Krijnsen, AV '56 34.44 min. (3e vet.); 13. Cor Peute, Dyn. '70 35.10 min.; 14. Jan Guiljam, AV '56 35.10 min.; 15. Ri- ZIERIKZEE - Onder ideale weersomstandigheden streden 73 atleten dinsdagavond om de zege in de achtste Singelloop, een wegwedstrijd over ruim tien kilometer door een stuk van het centrum van Zierikzee. Van de 73 vertrekkers bleken er uiteindelijk slechts twee een se rieuze hoofdrol te kunnen spelen al zag het er aanvanke lijk naar uit, dat naast Leon van der Velden en Ad Tierie ook Simon Blom uit Burgh-Haamstede mee zou kunnen doen om de winst. Slechts twee ronden hield deze consta tering evenwel stand, want toen moest Blom de overige twee laten gaan. De besnorde atleet leek weg te zakken naar een zesde of zevende plaats, maar juist op tijd her pakte hij zich om alsnog op een knappe derde plaats te eindigen achter de sterke winnaar Leon van der Velden en de bijna-veteraan Ad Tierie. Blom herhaalde met de derde plaats zijn beste prestatie van 1979, toen hij achter winnaar Piet Vonck en de Duitse badgast Harald Koken ein digde. De klassering was voor de Burgh-Haamstedenaar beter dan hij vooraf inschatte. Naast Leon van der Velden en Ad Tierie schatte Blom ook Albert Karstanje en Erwin Nederlof hoger in dan zichzelf, „maar", zo zwakte Nederlof de kansenbereke ning van Blom in, Simon is altijd uiterst bescheiden. Ik heb hem mee gemaakt in de Mosselloop waar hij mij op de laatste kilometer ook ruim schoots klopte. Het wordt ongetwij feld een kwestie van wie het beste zijn krachten kan doseren. Te veel ■verspilling in de openingsfase kost je alles in de laatste twee rondjes". Slechte start Alles wees er direct na het begin op, dat Nederlof, uitkomend voor AV Sliedrecht Sport bijzonder bang was van een te snelle opening, want reeds bij het passeren van de finishlijn na de eerste 1750 meter telde hij een ach terstand van bijna twintig seconden op de drie leiders Van der Velden, Tie rie en Blom. ,,Ik kwam niet lekker weg bij de start en toen ik eenmaal de aanslui ting miste slaagde ik er om de een of andere duistere reden niet meer in terug bij te komen", constateerde Er win Nederlof, die naar gelang de race vorderde meer en meer prijs moest geven op de eersten. Desondanks ein digde hij toch nog op een eervolle zesde plaats, maar de anderhalve mi nuut die hem zouden scheiden van Leon van der Velden stemden hem al lerminst tot tevredenheid. Bij de eer ste doorkomst hadden de drie leiders een voorsprong van 25 meter op een kwartet, waaronder Jaap Oele, Al- bert Karstanje, Bert Hertogh en Johnny Wissekerke. Pas weer enkele meters verderop volgde Nederlof. Kees Reinhoud volgde als tweede Delta Sporter op een tiende plaats even later gevolgd door een groepje met Kees Verkerke en weer wat later door Dorus Breidenbach, de Brouw- se Delta Sporter. De laatste twee zou den een heel verschillende race lo pen. Gedurende twee ronden bleef Simon Blom (links) in het spoor van de latere winnaar Leon van der Velden middenen Ad Tierie. Kees Verkerke, vooraf min of meer gezien als oen mogelijk opponent voor Simon Blom in het duel om als eerste Delta Sporter te eindigen, zak te meer en meer weg om uiteindelijk op een 46e plaats te eindigen. Dorus Breidenbach daarentegen blonk tij dens de achtste Singelloop uit door zijn regelmaat. Per ronde handhaaf de hij zich steeds beter bij de besten om uiteindelijk op de valreep Kees Reinhoud nog te oversteken en als tweede Delta Sporter te eindigen. ,,Het is mijn eerste wegwedstrijd sinds anderhalf jaar", maakte Kees Verkerke zijn bescheiden rol duide lijk. ,,Ik heb er ook niet meer voor ge traind en dat breekt natuurlijk op. Desondanks wilde ik er graag bij zijn en ben ik zeker niet ontevreden. Ei viel voor mij niets te verwachten". Dorus Breidenbach toonde zich al evenzeer een toppunt van bescheiden heid. ,,Ik doe gewoon mijn best om zo hoog mogelijk te eindigen", conclu deerde hij. Enige deskundige begelei ding zouden van hem en zeker ook van Kees Reinhoud zeer acceptabele lange afstandlopers maken. Verval Na twee ronden kwam voor Simon Blom het verval. Bij het passeren van de finishlijn moest hij een gaatje la ten vallen. ,,Er was vreselijk snel ge start en ik voelde, dat ik dat tempo geen zes ronden lang zou kunnen vol houden. Vandaar dat ik voor mezelf een uitblaasrondje besloot in te las sen, maar dat ene rondje werd wel erg lang", legde Blom uit. Gedurende twee ronden zakte Blom verder en verder terug tot hij bij het ingaan van de vijfde ronde werd achterhaald door Albert Karstanje, de Dynamo '70-atIeet die hem tijdens de recente trimloop in Nieuwerkerk klopte. ,,Dat was voor mij het teken om weer wat door te drukken. Bovendien deden aanmoe digingen vanaf de kant me erg goed. Ik kon de draad weer juist op tijd op pakken en in de laatste ronde alsnog Karstanje weer losgooien", vertelde de dodelijk vermoeide Blom aan de meet. Karstanje loste Blom in de zes de en laatste ronde nog even, maar bij het befaamde trapje aan de Touw- baan was Blom weer bij zijn rivaal. ,,Toen ik weer terug kon komen wist ik dat ik van hem zou winnen, want ik weet dat ik in de finale sneller ben". Halverwege de vijfde ronde ont deed de in goede doen zijnde Leon van der Velden zich van Ad Tierie. Bij het ingaan van de laatste ronde be droeg het onderlinge verschil tien se conden. Blom en Karstanje volgden inmiddels op vijftig seconden en Jaap Oele telde exact een minuut ach terstand. Hij probeerde nog met man en macht om zich bij Blom en Karstanje te voegen, maar moest in de slotronde alleen nog meer achter stand toestaan door het gevecht, dat zich tussen de twee kemphanen voor de derde plaats ontwikkelde. In de laatste kilometer ondernam de 39-jarige Ad Tierie nog een aanvallet- je op Leon van der Velden, maar dich ter dan op vijf seconden kon de Mid delburger niet komen. De winnende AV '56-atleet noteerde exact dezelfde tijd als het vorig jaar, maar hij moest toen Peter Hameeteman voor laten gaan. De Zeeland Sport-atleet noteer de 32.07 minuten. Leon van der Vel den scoorde 32.25,8 minuten. Simon Blom gooide Albert Karstanje in de laatste ronde nog acht seconden los en verloor uiteindelijk 47 seconden op winnaar Leon van der Velden. Veteranen Bijzonder spannend ging het er ook aan toe bij de veteranen. Net als bij de heren streden drie atleten op het scherpst van de snede om de eer. Ron Abuys. Wim Kaljouw en Frans Krijn sen liepen voortdurend met mini maal onderling verschil over het zo novergoten parcours op posities die in de kop van het totaalveld lagen. GOES - De Zeeuwse jeugd- atletiekploeg boekte een nipte over winning op een team bestaande uit vertegenwoordigers van Westbra bantse atleten, uitkomend onder de benaming WBAC. De Brabantse jon gens wonnen van hun Zeeuwse oppo nenten, maar de uitslag bij de meis jes was omgekeerd. Zij scoorden net voldoende winst om de totaalbalans te laten doorslaan naar de Zeeuwse kant. In de Zeeuwse ploeg was ook een plaats ingeruimd voor een aantal at leten van de Zierikzeese atletiekver eniging Delta Sport. Bij de C-jongens scoorde Raymond van Mourik 12,6 sec. op de 100 meter, terwijl hij de ko gel 10.34 meter wegstootte. Danny Duinhouwer gooide de speer 30.08 meter ver. Alle resultaten leverden een zesde plaats op. Bij de D-jongens sprong Serge Schot 1.40 meter hoog, goed voor een tweede plaats. Werner Lodewijk behaalde met een discus worp van 22.36 meter een derde plaats. Bij de D-meisjes boekte Ascha Kikstra een fraaie eerste plaats met een hoogtesprong van 1.35 meter. De pupillen werkten een driekamp af. René Fondse noteerde 9,5 sec. op de 60 meter, hij stootte de kogel 6.99 meter weg en sprong 3.54 meter ver. Voor Maikel de Vos waren de resultaten respectievelijk 9,8 sec., 6.31 meter en 3.47 meter. Tweede jaars A-pupil Oby Kikstra voltooide de 60 meter in 9,3 sec., stootte de kogel 8.28 meter weg en overbrugde 1.20 meter bij het hoogspringen. De WBAC-jongens scoorden 103 punten, zes meer dan de Zeeuwen, maar de Zeeuwse meisjes brachten een positieve score van acht punten in de boeken: 94 tegen 86. Alles bijeen derhalve een 191 tegen 189 overwin ning voor de Zeeuwen nus Schrijver, AV '56 35.18 min.; 16. Dorus Breidenbach, DS 35.22 min.; 17. Kees Reinhoud, DS 35.25 min.; 18. Johan Leenhouts, Air Sp. 35.26 min.; 19. Acronius Kramer, AV '56 35.48 min.; 20. Cees Bruyns, AV '56 35.49 min.; 31. Adrie Gerards, DS 36.43 min.; 36. Herman Padmos, DS 37.24 min.; 37. Cor Muller, DS 37.30 min. (vet.); 39. Jos Geluk, DS 37.40 min.; 46. Kees Verkerke, DS 38.30 min.; 48. Martien Moermond, DS 38.54 min.; 50. Johan van de Hoek, DS 39.24 min.; 61. Ginny Stutterheim, Scorpio 41.21 min. (dame); 64. Johan van der Maas, DS 43.31 min.; 65. Jan Kloet, DS 44.48 min. (vet.); 66. Robert Bege- mann, DS 45.28 min. Ook Leon van der Velden moest tot en met de laatste meter voluit doorgaan om zich winnaar te mogen noemen van de achtste Singelloop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7