Renesse heeft weer een herenkapper Anneke Visser exposeert etsen Flashpoint draait in bioscoop Zierikzee ZILT ALS DE ZEEWIND Orgel en kamerkoor-concert in kerk van Brouwershaven Gezamen lijk optreden Half juli beperkingen voor zeilplanken OPERATIE DORPELBALK Geslaagd na herexamen Geslaagden applicatie cursus 1985 MIDDEN MIDDENSTAND 6 Willie Bil en Bevelands Kamerkoor BROUWERSHAVEN - In de Sint Nicolaaskerk van Brouwershaven ver zorgt Willie Bil samen met het Bevelands Kamerkoor een concert op zaterdag 6 juli. Willie Bil is vaste organiste in die kerk en tevens dirigente van het koor „Een naam is onze hope" uit Nieuwerkerk. Verder is ze nog bestuurslid van de Nederlandse Organistenvereniging afdeling Zeeland en verbonden als or geldocente aan de Zeeuwse Muziekschool te Zierikzee. Het Bevelands Kamerkoor. Haar muzikale vorming kreeg ze aan het Brabants Conservatorium, waar ze orgel studeerde bij Maurice Pirenne. Verder volgde ze lessen en cursussen bij onder meer Albert de Klerk, Kees van Eersel en Kamiel d'Hooge. Haar kennis van koordirectie heeft ze grotendeels vergaart bij Kurt Thomas, Jan Eelkema en Jaap Hillen. In oktober '76 werd het Bevelands Kamerkoor opgericht door dirigent Henk J. Harinck en heeft momenteel twintig leden. Het repertoire omvat muziek vanaf 1400 tot heden. Slechts twee a drie concerten per jaar worden door het koor gegeven, waarbij onder meer de Johannes Passion van Schütz in de koor kerk te Middelburg een steeds terugkerend onderdeel is. Het concert in Brouwershaven vangt aan om 20.00 uur. Vervolg van pagina 1. beurt door de Taklift 4 in samenwer king met het afmeerponton Macoma, dat van tevoren met ankerdraden in de juiste positie is gemanoeuvreerd. Voor deze eerste balk in De Hammen gebeurde die koppeling tussen Ta klift en Macoma vannacht (woensdag op donderdag) om ongeveer half twaalf vannacht, op 200 meter van de kering, bij hoog water. De Macoma zorgt ervoor dat de Taklift met de dorpelbalk in het hijsframe snel en gezet. Tegen negen uur vanochtend werd er verhaald: door het aantrek ken van de ankerdragen kwam de Ta klift op een meter of vijftig van de kering te liggen. Samen varen de beide werkschepen daarna zo dichtbij, dat het hijsframe waaraan de dorpelbalk hangt tussen de pijlers terecht komt, precies boven de sponningen waarin de dorpelbalk moet zakken. Het afzinken is een ma noeuvre die onder water wordt uitge voerd: men is daarbij afhankelijk van onder water meetsystemen. Terwijl de Tiklift zijn zware last loslaat, wordt de bok geleidelijk ge ballast, omdat deze anders zeker een meter of twee omhoog zou "sprin gen", tegen de onderkant van de ver- keerskoker aan. Het werk moet zich dan ook bij de laagwaterkentering af spelen. Dan is het karwei nog niet ge klaard, want duikers gaan inspectie werkzaamheden verrichten en er moet zo snel mogelijk aan de afwer king worden begonnen. De Tiklift is vanavond om een uur of half elf pas terug in het bouwdok, na weer een vaartocht om de Roggenplaat heen. In de Hammen komen zestien dor- pelbalken, waarvan er volgende week nog een stuk of drie worden ge plaatst (werkend naar de kust van Schouwen-Duiveland toe). De week daarop, die voor de bouwvakvakan~ tie, worden er nog twee of drie afge zonken, twee daarvan aan de tegeno vergestelde zijde tegen de Roggenplaat aan. Vervolg van pagina 1 Ab Brouwer studeerde Trompet bij Wim Groot en Schoolmuziek aan het Sweelinck Conservatorium te Am sterdam, waar hij in 1980 zijn studies afrondde. Hij is werkzaam als mu ziekdocent in het Middelbaar Onder wijs en als docent trompet aan de Zeeuwse Muziekschool verbonden. Antond Kempe (hij is in de plaats gekomen van Huug Steketee) stu deerde Trompet bij Florent v. d. Hau- we en Hafa-Direktie aan het Bra bants Conservatorium in Tilburg, waar hij in 1982 zijn studies afrondde. Hij is werkzaam als dirigent en als docent trompet aan de Zeeuwse Mu ziekschool verbonden. Henk Kramer wordt in zijn trom bone-studie bijgestaan door René Passenier. Hij was geruime tijd werk zaam als le trombonist in de Rijkspo- litiekapel en nam in 1984 deel aan het Nationale Topsolistenconcours, waar hij op korte afstand van de winnaar als hoogst geklasseerde Zeeuw ein digde. René Passenier studeerde Trombo ne bij Gerard Velthuysen aan het Rot terdams Conservatorium. Hij slaag de in 1981 voor de Onderwijsakte-B en in 1984 voor het Diploma Uitvoe rend Musicus. Hij is als docent ver bonden aan de Zeeuwse Muziek school en free lance werkzaam bij diverse symfonie-orkesten. ZIERIKZEE - Een aantal leerlin gen van de Rijksscholengemeen schap Professor Zeeman in Zierikzee moest zich via een herexamen trach ten meester te maken van het diplo ma van een van de drie onderdelen van de school. De navolgende leerlingen behaal den alsnog het beoogde diploma: Geslaagden Mavo Zierikzee: John van Aart, Peter Bos, Ben Botterweg, Hans van Doorn. Wilfred Droppers, Peter van der Hulle, Henk Jan Jonker, Isabelle Mook, René Schimmelpennink, Jaco Vijfvinkel, Margreet Wiltenburg, Gerhard Visser. Scharendijke: Serge Brondgeest, Astrid de Graaf. Nieuwerkerk: Richard de Bruine, Linde Koster, Peter Talen. Burgh-Haamstede: Cees Dijkman, Jaco van Nieuwenhuize, Marco Soe- ters, Robin Verdam. Oosterland: Rianne Goudzwaard. Renesse: Johnny de Keijzer, Audrey Wiersema. Ouwerkerk: Sandra Zevenbergen. Geslaagden Atheneum Zierikzee: Miranda Deurloo, Leen- dert van Hattem, Jan Konijnenburg, Iskander Raad, Paul van der Snep pen. Renesse: Maarten Kleyn. Geslaagden Havo Zierikzee: Sarina van Beveren, Thera Blommaert, Belinda Fikkers, Henny Kloet, Leon Kloet, Urmila Sadhoeram, Marco Schneiders, Moni que van der Veken. Scharendijke: Patrick Brondgeest, Conny den Haan, Jacco Heijboer, Pe ter Ribbens. Burgh-Haamstede: Dirk Jan Bur gers, Laurens van der Haven, Evert Jan Stout. Nieuwerkerk: José van Dienst, Ja- nita Hollander, Thomas Slieker. Renesse: Jeroen van der Mark. Noordgouwe: Eefje Molenaar. MIDDELBURG - Aan de Pedagogi sche Academie in Middelburg slaag den een aantal Schouwen- Duive- landse bewoners voor de applicatiecursus. Een en ander houdt in dat betrokkenen nu volledig be voegd onderwijzer of onderwijzeres zijn. De geslaagden zijn: J. M. van de Bijl-Dalebout (Zonnemaire), E. P. Prince-Mastenbroek (Zonnemiare). M. van der Sluijs-Gerritsen (Kerk- wervc), H. J. Tielenburg (Bruinisse), C. M. Vis-de Reus (Zierikzee), L. Wakkee-Verkerk (Renesse). A. van de Wiel-Jansen (Renesse), E de Zeeuw- Bal (Bruinisse), M. W. Zeijler (Zierik zee), K. Lasseur-Haspels (Ellemeet), MM. Verboom (Renesse). Opening Lisièreaan De Zoom RENESSE - Na jaren heeft Renesse weer een he renkapper: kapsalon Lisière aan De Zoom opende onlangs de deuren voor het publiek. Eigenaresse van de splinternieuwe zaak is Margareth v. d. Mer- we. Zij begon haar loopbaan als kapster in een da messalon in Dordrecht. Toen zij naar Schouwen- Duiveland verhuisde vond ze een baan in een heren kapsalon, die er een damesafdeling bij nam. In die zaak kreeg mevrouw V. d. Merwe ook het vak van herenkapper onder de knie. In de heren-kapsalon Lisière kunnen ook dames worden geknipt, zoals de foto laat zien. Iben in Renesse de veel bespro ken winkeltjes werden gebouwd greep zij de gelegenheid aan om een eigen kapsalon voor heren te starten. Omdat Renesse al weer vele jaren geen herenkapper meer binnen zijn grenzen had, leek haar in deze branche wel toekomst te zitten. De nieuwe zaak is sfeervol inge richt in de kleuren wit, grijs en zwart met wat rood om het geheel wat op te vrolijken. In het inte rieur komt de diagonale lijn terug die ook in de voorpui zit, wat een heel aardig effect geeft. Aan de linkerkant van de zaak staat een tweetal knipstoelcn en een kinderknipstoel. Verder naar achter staan dan ook nog twee was-units. De rechterzijde van de zaak is gevuld met voorin een balie, wat verder naar achter een gezellig zit- hoekje voor wachtende klanten en helemaal achterin een barretje waar de klanten zichzelf van een kopje koffie mogen bedienen. Achter het barretje zit een keuken blok verborgen voor privé ge bruik van het personeel. Men kan in de zaak terecht voor elk gewenst kapsel, zowel klas siek als hypermodern. Knippen, wassen, föhnen of verven alles wat de moderne herenmode vraagt kan desgewenst gebeuren. Men kan zo de salon binnenlopen, m.aar voor wie dat wil is het ook mogelijk om van te voren een af spraak te maken. Margareth v. d. Merwe heeft één kapster in dienst als assistente, zo dat twee klanten tegelijkertijd kunnen worden geholpen. Voorlo pig wil ze zo eerst eens kijken hoe alles draait. Eventueel is in de toe komst uitbreiding mogelijk. ZIERIKZEE - In expositieruimte De Eenhoorn aan het Havenpark in Zierikzee is nog tot en met zaterdag 6 juli een tentoonstelling van etsen van de hand van Anneke Visser te zien. De expositie is slechts kortstondig in Zierikzee, maar vandaag - donderdag -, vrijdag en zaterdag is De Eenhoorn nog geopend van tien uur 's morgens tot half vijf 's middags. ZIERIKZEE - Vanaf 15 juli gaan voor zeilplanken en andere kleine vaartui gen beperkingen gelden op de grote drukbevaren doorgaande vaarwegen. De ze regels dienen ter verhoging van de veiligheid op de door de beroepsvaart intensief gebruikte vaarwegen. Op het kanaal van Terneuzen mag niet worden gevaren met kleine vaar tuigen indien er geen motor voor ge bruik gereed aan boord is, waarmee een snelheid van 6 km/u. kan worden gehaald. Verder moet er zoveel mogelijk rechts worden gevaren en het overste ken op de snelst mogelijke manier ge schieden. Het varen met de zeilplank is verboden op die gedeelten van de volgende vaarwegen, die bestemd zijn voor de doorgaande beroeps vaart: de vaargeul in de vaarweg Volke- rak-Wemeldinge via Keeten, Mastgat, Zijpe; het Kanaal door Walcheren. Dit houdt in dat de zeilplank bij voorbeeld op het Haringvliet slechts geweerd wordt in de door de hoofdbe- tonning aangegeven vaargeul. Vaak bevindt zich naast de hoofdbetonning nog een aanvullen betonning voor de recreatievaart waar de zeilplnak wel mag varen. Op deze wateren geldt ook weer dat het oversteken van de vaargeul op de snelst mogelijke manier moet gebeu ren. Waarschuwend Van belang is verder nog, dat voor de in dit reglement bedoelde kleine vaartuigen onverminderd van kracht blijven: de op alle openbare wateren gel dende algemene vaarregels zoals ze staan in de RPR en BPR en de reeds bestaande bijzondere reglementen. de A.N.W.B. heeft in haar wind- surf-informatiekaart van Nederland WASHINGTON - De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Ge orge Schultz, overweegt een beloning van maximaal een half miljoen dol lar te geven voor inlichtingen die lei den tot de aanhouding van de twee Shi'ieten die vorige maand een TWA- toestel hebben gekaapt. uitgave 1985 de regeling voor bepaal de Rijkswateren al opgenomen. omdat de invoering van de regels midden in het vaarseizoen geschiedt, zal gedurende het resterende vaarsei zoen (tot 1 oktober 1985) in beginsel waarschuwend en infromatief wor den opgetreden tegen overtreders. De watersporter wordt zo een relatief lange gewenningsperiode geboden. Openlucht schaken in de Beuze ZIERIKZEE - In de Beuze in Zie rikzee gaat vanavond het jaarlijkse openluchtschaken van start. De organisatie van het openlucht schaken is in handen van schaakver eniging Zierikzee. Iedereen die de be hoefte gevoelt een partijtje in de openlucht te spelen kan terecht tus sen zeven en negen uur. Een aantal le den van de SV Zierikzee is ter on dersteuning aanwezig. Deelname is gratis. ZIERIKZEE - Bob Logan (Kris Kristofferson) en Ernie Wiatt (Treat Willi ams) zijn twee Texaanse grensbewakers, die niet tevreden zijn over de om standigheden waarin zij werken. Niet alleen hebben ze te maken met een am bitieuze chef (Kevin Conway), hun baan loopt misschien ook gevaar door de komst van nieuwe, uiterst moderne apparatuur. Logan en Wiatt zijn er niet over te spreken dat het systeem, waarin zij werken corrupte zakenlieden schijnt te beschermen en te belonen. Dan stuit Logan op een in de woestijn be graven jeep en het skelet van een man. In de auto bevindt zich achthon- derduizend dollar. Ze besluiten enig onderzoek te verrichten en verstop pen het geld op een verlaten ranch. In de bibliotheek gaan ze op zoek naar grote roofovervallen in het jaar 1963, het jaar warin het ongeluk met de jeep plaatsvond. Vliegtuig Terug op het werk krijgt het twee tal de opdracht een privé-vliegtuig te onderzoeken dat geregeld in de omge ving verdachte landingen maakt. Vanuit Washington is inspecteur Car son gestuurd, die zich met het toestel gaat bemoeien. Door Carson's be moeienis gaat er van alles mis. Ernie wordt bijna gedood bij zijn poging de piloot te pakken en Logan en Carson worden vijanden. Een storm legt de jeep en het skelet bloot, een gebeurte nis die grote indruk maakt op Car son. Hij stuurt de ambitieuze chef weg en neemt zelf de touwtjes in han den. Langzaam maar zeker wordt het duidelijk dat iemand iedereen uit wil schakelen, die achter de waarheid van de jeep en het skelet wil komen. De film draait zaterdag 6 en zondag 7 juli in bioscoop de Concertzaal te Zierikzee. Beide voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. 62 De rest van het diner proefde Mar jan nauwelijks meer wat ze at. De ge dachten tuimelden als de golven in de branding door haar hoofd en ze wei gerde met een beslist gebaar haar glas nog te laten bijschenken. „Nee dank je, Theo." Verontschuldi gend voegde ze er aan toe: „Het is zonder dat allemaal al bedwelmend genoeg vanavond." Dat brak het ijs weer en de stilte die na de woorden van Theo was ge vallen werd er door verbroken. Het bracht ook de lach op zijn gezicht weer terug en hij was zo verstandig over allerlei andere zaken te gaan praten. Pas toen hij haar 's avonds weer bij haar huis afzette, hield hij even haar hand vast, keek haar aan en vroeg: „Marjan, ik hoop niet dat ik vanavond iets bedorven heb tussen ons door je met mijn vraag te overval len. Denk er over na en geef me je ant woord op het moment dat jij daar voor de tijd gekomen vindt." „Dank je voor de heerlijke avond, Theo", was het enige dat Marjan ant woordde. Toen ze zijn hoopvolle blik zag bij zijn laatste woorden had ze hem bijna met een kus willen troosten, maar bijtijds beheerste ze zich omdat ze geen valse hoop bij hem wilde wekken. Daarom herhaalde ze alleen maar: „Nog wel bedankt. Theo en zeg de tweeling welterusten, als ze soms wakker worden." Haastig sloot ze hierna de buiten deur achter zich en verward leunde ze er even tegen, voordat ze de trap op ging naar haar kamer. Het was laat, heel laat voordat Marjan die nacht in slaap viel. Tben ze de andere morgen wakker schrok van de wekker, besefte ze eerst niet goed wat er aan de hand was. Het kwam namelijk nooit voor dat ze de wekker nodig had om op tijd op te staan. Kind van het platte land als ze was, ontwaakte ze altijd al zo bijtijds dat ze de wekker lang vóór was en vaak al had ontbeten voor het gerinkel klonk. Nu bleef ze na het ha telijke geratel te hebben afgezet nog even liggen en liet de gebeurtenissen van de afgelopen avond aan zich voorbijgaan. Daar had ze onlangs met Jan nog zo uitvoerig over gespro ken en zo pertinent gezegd dat ze er niet over dacht met Bruinders te trou wen en nu, nu had hij haar ten huwe lijk gevraagd! Een aanzoek waarvoor tientallen meisjes allebei hun handen zouden dichtknijpen en geen moment zouden aarzelen 'ja' te zeggen. Het was dan ook een bijzonder aantrek kelijke partij. Rijk. een prachtige baan, een knappe man, altijd vrien delijk en voorkomend en bovendien nog echt verliefd ook. Natuurlijk, er waren drie kinderen, maar dat waren ook schatten. Waarom zou ze het ei genlijk niet doen? Plotseling begon Marjan te huilen. Dat was nu de derde maal dat iemand haar vroeg te trouwen. Wim, Karei en door ARIETA DE MAN Theo. Drie mannen die haar allemaal als vrouw wilden. „Waarom", dacht ze al snikkend, „waarom nu net die vierde niet?" De tranen stroomden over haar wangen. Tranen zilt als de zeewind. Nog even snikte ze, dan vermande ze zich en stapte uit bed en waste zich met het koude water uit haar lampet kan totdat de laatste sporen van haar huilbui verdwenen waren. „Gek was ze om te huilen," stelde ze vast terwijl ze zich in de spiegel bo ven de wastafel bekeek. Ze zei het hardop tegen het blonde frisse ge zichtje dat ze daar voor zich zag. „Je bent niet goed je zo aan te stellen, malle meid. Lachen moet je dat je een dergelijke kans krijgt en je moest je eigenlijk schamen te huilen om zo'n knul, die je gewoon heeft laten stik ken en nu misschien zit te lachen bij de gedachte aan zo'n onnozel wicht aan het strand van Oostvoorne. Maar hoe ze haar spiegelbeeld ook toesprak, het hielp niet en het lukte haar ook niet tot een besluit te ko men. Haastig at ze wat, dan ging ze naar de telefooncel die enkele straten verder stond en belde naar de woning van Bruinders. Het was de moeder van Theo Bruin ders die de telefoon aannam. Tben Marjan zei met wie ze sprak, hoorde ze de oude mevrouw Bruin ders haastig vragen: „Je wilt mijn zoon zeker aan de telefoon?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6