Vijfde Anywave-festival officieel geopend met Kunst en Salvatorpark Ouwerkerk: permanent wonen illegaal Prinses Margriet op Neeltje Jans 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Nieuw telefoonnummer 01110-6651 Wijziging Verordening recreatiewoonverblijven WA> ffih rr\\ AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Steenzwaan Medische fotografie Op vakantie Persbureau Ter verfraaiing van het nieuwe gemeentehuis In het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierik- Ontwikkelingswerker Leo van de Woestijne is Het Algemeen Nederlands Persbureau bestaat van Duiveland kocht de gemeente een fraai zee hangt in de eerste twee weken van au- schilderij aan met het Steenzwaan op de voor- gustus een unieke expositie met werk van grond. (Pag. 2). fotograaf Lennart Nilsson. (Pag. 3). met zijn partner Hilly Hofer tijdelijk op vakantie vijftig jaar. Ter gelegenheid hiervan ontving Ko- in Zierikzee. Een gesprekje. (Pag. 4). ningin Beatrix het eerste herinneringsboek exemplaar. (Pag. 5). VRIJDAG 28 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23750 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) De muziek geeft stemmingen en situaties die boven al het tastbare en zichtbare uitgaan en doet ons wakend dromen. Berth. Auerbach Jeugdwerkleider Gabri de Groot knipt het rood-witte lint door en opent daarmee officieel het vijfde Anywave- festival. ■aiftwaai ZIERIKZEE - Het vijfde Anywave-festival in en om de soosboerderij van jeugdsoos Brogum in Zierikzee werd donderdagavond officieel geopend door Gabri de Groot, jeugdwerkieider van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland. De Groot knipte daartoe een roodwit lint door, waarna een speciaal geformeerde band van Schouwen-Duivelandse popmuzikanten de eerste muzi kale klanken liet weerklinken, even later gevolgd door een kort optreden van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee. Het Anywave-gebeuren beleeft dit jaar het eerste lustrum. Vanwege deze Advertentie kleine mijlpaal en vanwege het feit, dat 1985 als het jongerenjaar ge- boekstaafd staat, werd het festival weer wat meer dan voorgaande jaren. Voor het eerst werd het festival uitge breid naar drie dagen om daarmee nog meer ruimte te creëren voor vele verschillende golven van theater, mu ziek, optredens, mime en animatie. Vervolg pagina 6 BURGHSLUIS - Prinses Margriet en haar inan mr. Pieter van Vollenhoven zijn vanochtend om kwart over tien per helikopter op het werkeiland Neeltje Jans gearriveerd. - f Commissaris van de koningins in Zeeland dr. C. Boertien begroet prin ses Margriet en haar man mr. Pieter van Vollenhoven op het werkei land Neeltje Jans. (foto: Johan Berrevoets jr.). Het koninklijke bezoek werd bij het informatiecentrum ontvangen door dr. C. Boertien, Commissaris van de koningin in Zeeland, me vrouw G. W. van Montfrans-Hartman, burgemeester van Veere en ir. Tj. Visser, project-leider stormvloedkering Oosterschelde. Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven bezochten de Oosterschel- dewerken in gezelschap van particulier secretaresse mevrouw mr. N. J. J. Schregardus Dominicus en Luitenant ter Zee le klasse, mevrouw J. Prinsen, adjudant van H.M. de koningin. Na de verwelkoming vertrok het gezelschap per bus naar het J. W. Tbpshuis, waar de heer Visser een welkomstwoord sprak. Een pr- medewerker van Rijkswaterstaat gaf een uiteenzetting over de werken aan de stormvloedkering. Na de vertoning van de film Delta Finale kre gen de gasten een rondrit per bus over het werkeiland. Zij bezichtigden onder meer een verkeerskoker. Om twaalf uur vertrokken prinses Mar griet en haar gevolg per motorschip Helcherzee naar Stavenisse. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's DUIVELAND - Met zeven tegen vier stemmen ging de Quivelandse gemeenteraad donderdagavond akkoord met het voorstel tot wijziging van de 'Verordening op de recreatiewoonverblijven der gemeente Duiveland'. Daar ging een zeer uitgebreide discussie aan vooraf. Zowel VVD als PvdA-fractie kantten zich fel tegen de voorge stelde wijziging met het oog op de de door hen geschetste gevolgen. P •i A 8itr T »l Verwachting tot zaterdagavond: Mogelijk een bui Veel bewolking en mogelijk een bui; minimumtemperatuur ongeveer 11 graden; middagtemperatuur om streeks 18 graden; matige zuid westenwind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 2 juli: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 307o. Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 307© Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: variabel 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 juni Zon op 5.23, onder 22.03 Maan op 19.02, onder 2.43 30 juni Zon op 5.23, onder 22.03 Maan op 20.31 onder 3.09 1 juni Zon op 5.25, onder 22.03 Maan op 21.49, onder 3.44 Volle Maan: 2 juli (13.08) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 29 juni 0.37 13.20 6.42 19.18 30 juni 1.51 14.25 7.45 20.19 1 juli 2.56 15.20 8.41 21.09 Springtij: 4 juli Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 14.8°C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Zaterdag is er veel be wolking en mogelijk valt er een bui. Later op de dag kan de zon zich voor al in het noorden van het land even laten zien. De maximumtemperatuur ligt rond de 18 graden. Er staat een matige zuidwestenwind. Bewolking en neerslag hangen sa men met een depressie die vrijdag ochtend bij Schotland lag en zaterdag boven Denemarken verwacht wordt. een slag in de lucht", aldus de brief schrijvers. Verder wordt ook door hen bestreden, dat permanente bewo ning in strijd zou zijn met het vige rende bestemmingsplan. Verdere punten, die in het zeer uit gebreide schrijven worden aange voerd, betreffen de stroom van vor deringen tot schadevergoeding, die de gemeente te wachten staat als de wijziging zou worden doorgevoerd in Vervolg pagina 7 Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [W b.g.g. 1585 of 1385 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mi) een j jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam I Adres I Plaats postcode Van PvdA-zijde kwam vooraf gaand aan het raadsvoorstel een mo tie met het doel het voorstel te laten terug nemen en met het verzoek eerst eens bij een onafhankelijke instantie juridisch advies in te winnen over die gevolgen voor gemeenten en vooral voor de betrokken bewoners. De motie werd ingediend door me vrouw A. C. Hoogendoorn-Herfkens en kreeg steun van haar fractiege noot C. J. Hillebrand en van de beide VVD-leden E. P. Kuin en W. Stouten. Pvd A-wethouder A. L. Bakker steun de de motie van zijn fractiegenote niet, maar bleef bij het college voorstel. De motie werd derhalve met zeven tegen vier stemmen ver worpen. Een omgekeerde stemverhouding leverde vervolgens het raadsvoorstel tot wijziging van de verordening op. De wijziging hield in, dat het begrip 'zomerseizoen' in het vervolg nader zal worden omschreven als de periode tussen 1 april en 1 oktober. Vergunning Wie buiten deze periode gebruik wil maken van zijn of haar recreatie woning zal daar toestemming van het gemeentebestuur voor moeten heb ben. Die bepaling gold in de oude si tuatie ook en voor het recreatief ge bruik buiten het zomerseizoen werd tot nu toe een mondelinge toestem ming verstrekt, indien de betreffende woning ten minste aan de gestelde voorwaarde voldeed. In de toekomst echter wil de gemeente overgaan tot het verstrekken van schriftelijke ver gunningen. De betrokken recreatieve bewoners krijgen op deze wijze een stukje meer rechtszekerheid, aldus de toe lichting van raadsvoorzitter burge meester J. van Bommel. Overigens bleken die betrokken recreatieve be woners daar zelf een geheel andere mening over te zijn toegedaan, getui ge de brief die de Coöperatieve Ver eniging van Eigenaren Salvatorhoe- ve (CVvE) aan college en raadsleden had gericht. In dit schrijven wordt aangevoerd, dat een beperking van het gebruik tot een gedeelte van het jaar nooit of te nimmer aan de orde is geweest. Voor een woning, die de huiseigenaren al leen 'in het seizoen' zouden mogen ge bruiken, zouden zij, aldus de brief, nooit de thans opgebrachte prijs, heb ben betaald. Verder werd aange voerd, dat de bungalows, blijkens een onderzoek, voldoen aan alle eisen van de Bouwverordening voor per manente woningen. Twijfelachtig De betrokkenen achtten het derhal ve hoogst twijfelachtig of de betref- tende verordening wel op de bunga lows van Salvatorhoeve van toepas sing is. „In dit geval zou de voorge stelde wijziging niet meer zijn dan Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1