Ravage bij Heinenoord Bruse „In 't Opper" heeft ton schade door betonrot I Leerlingbegeleiding in technisch onderwijs moet prioriteit krijgen DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> ffih PB BI tr AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! Meisje (7) lastig gevallen in Bru "Zierikzeesche Nieuwsbode" "1 Directeur F. G. Scherjon LTS Zierikzee: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Stembureau De Kern Ellemeet krijgt (toch) geen eigen stem bureau. De meerderheid van de Midden- schouwse raad vond de kosten te hoog. (Pag. 3). Laatste loodjes Wijkenkorfbal Artiesten De openbare lagere school van Zonnemaire Het wijkenkorfbaltoernooi is in korte tijd uitge- in de aanstaande zomermaanden treden tal t binnenkort definitief dicht. Op 11 juli wordt groeid tot een niet meer weg te denken evene- van bekende topartiesten op Schouwen-Dui- er een afscheidsavond gehouden. (Pag. 4). ment. Vanavond de finales. (Pag. 6). veland op. Een greep uit het omvangrijke pro gramma. (Pag. 7). DONDERDAG 27 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23749 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie de schade heeft, hoeft voor de spot niet te zorgen. Spreekwoord Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe zon Af en toe zon en mogelijk een bui; minimumtemperatuur omstreeks 10, middagtemperatuur ongeveer 18 gra den; matige zuidwestenwind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 1 juli: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 juni Zon op 5.22, onder 22.04 Maan op 17.32 onder 2.24 Volle Maan: 2 juli (13.08) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 28 juni - 12.15 5.37 18.13 Doodtij: 28 juni Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 14,8° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vrijdag laat de zon 2ich slechts af en toe zien. Er blijft kans op een bui. In de middag komt het kwik niet hoger dan ongeveer 18 gra den. Er staat een matige zuid westenwind. Dit weerbeeld hangt samen met een zone van lagedruk, die zich van Schotland over het Oostzeegebied tot in Rusland uitstrekt. Geleidelijk neemt de betekenis van deze depres siegordel voor het weer in Nederland af. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 W] b.g.g. 1585 of 1385 HM Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor- deel bijna f 25,00. ROTTERDAM - In de Rotterdamse haven dreigt een ernstig conflict nu' de moedermaatschappij van Rotter dam Terminal, Incotrans, niet ak koord is gegaan met de gemaakte af spraken over de samenvoeging van de in surseance verkerende stukgoedbe- drijven Rotterdam Terminal en Fels- haven. Dit heeft de bewindvoerder van het stukgoedbedrijf Felshaven, mr. J. Mentink, woensdagavond mee gedeeld. BRUINISSE - Een zevenjarig meis je uit Keulen, op vakantie met haar ouders in bungalowpark ,,De Kreek" op Aquadelta, is dinsdagavond 1.9.37 uur) door een man lastig gevallen. Het gebeurde in de omgeving van de manege, waar het meisje aan het spe len was. Nadere gegevens ontbreken nog, vandaar dat de Rijkspolitie groep Schouwen- Duiveland om medewer king verzoekt. De man is 1.75 m lang, leeftijd tussen de 20 en 30 jaar, opval lend ovaal gezicht, licht-blond kort haar, slank postuur. Hij droeg onder meereen licht-kleurig jack. Een ieder die inlichtingen kan verstrekken over de identiteit van deze man wordt ver zocht contact op te nemen met de po litie. Het telefoonnummer in Zierik zee is 01110-4055. ROTTERDAM - Bij een ketting- bosting net buiten de Heinenoord- tunnel zijn woensdagochtend zeven mensen licht gewond geraakt. Vol gens de politie waren bij het ongeluk meer dan dertig auto's betrokken. De leerlingen van de tweede klas van de openbare school Andendiek uit 's-Gravenpolder waren 's ochtends uit Zuid-Beveland in de richting van dierentuin Blijdorp vertrokken. Op de westbaan van de tunnel was vlak voor de botsing asfalt aangelegd. He vige regenval veroorzaakte stoomvor- ming, waardoor het verkeer vanuit de richting Rotterdam plotseling in een mistwolk terecht kwam. De chauffeur van de bus, L. P. Leeffers uit Goes, verklaarde in het NOS- journaal dat hij er „plotseling middenin zat". Leeffers: „Je zag geen hand voor ogen, we stonden ineens stil. De eerste vijf seconden was het ijselijk stil in de bus. Daarna begon nen de kinderen te roepen. Van de auto, die naast ons stond kwam een bezinevlam af. Binnen twee minuten had ik alle kinderen de bus uit", al dus een hevig geschrokken Leeffers, die het eerste ongeluk in zijn zestien jarige loopbaan meemaakte Een van de kinderen liep een lichte hersenschudding op en werd na be handeling in het Clara-ziekenhuis naar huis gebracht. De overige 28 leerlingen hebben de dierentuin als nog bezocht. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een j jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen 1 147,80 doch slechts f 123,16. I Naam I I Adres Plaats postcode Advertentie Een deel van de leerlingen kwam bijeen in de aula voor de diploma-uitreiking. ZIERIKZEE - „Het door de overheid scheppen van ruimte voor leerling-begeleiding zal zeer hoge prioriteit moeten krijgen, waarbij het te hoge klassegemiddelde bij voorrang bekeken zou moeten worden. Juist nu de leerling meer aandacht nodig heeft." Dat is de mening van F. G. Scherjon, directeur van de LTS. Leerkrachten Hij sprak positief over het stage lo pen van leraren uit het technisch on derwijs bij Zeeuwse bedrijven. Hier door kunnen zij deze maand bij toerbeurt enkele dagen snuffelen en snuiven in diverse bedrijven, hetgeen de aansluiting van het onderwijs op het bedrijfsleven alleen maar voorde lig kan beïnvloeden. Het technisch onderwijs kampt al jaren met een groot tekort aan be voegde leerkrachten voor de techni sche vakken. van ons soort onderwijs bij sommige mensen veelal door onkunde te laag ligt. Juist het technisch onderwijs met zijn vele mogelijkheden van inte ressevelden en mogelijkheden tot verdere studie biedt vele goede kan sen." Inspanning De voorzitter van het bestuur, W. den Boer was van mening dat het da gelijks werk van een leerkracht een behoorlijke inspanning vergt. „Het vervult ook ons bestuur met zorg dat verscheidene leerkrachten voortijdig hun werk moeten beëindigen, vaak na een korte of langere ziekteperiode. Ook de ontwikkelingen in onderwijs land zijn daar niet vreemd aan. Het ware te wensen dat aan allerlei ver anderingen in het licht van het onder wijsbeleid eens een einde kwam, zo dat onrust en onzekerheid tot het verleden kunnen behoren." „Dat onderwijsbeleid, met name Vervolg pagina 2 Tben er schilderwerk moest worden uitgevoerd bleek, dat er niet geschil derd kon worden vóór dat een verder gaand onderzoek naar de lekkages was ingesteld. Het was tijdens dit on derzoek dat er betonrot werd ge constateerd. De vloeren en zijkanten van de balkonnen vertoonden roest- plekken en hier en daar brokkelden er stukken beton gewoon af. Me vrouw Bal wil niet spreken van een constructiefout tijdens de bouw, maar inmiddels is wèl vast komen te staan dat het betonijzer te dicht aan de buitenkant zit en door weersin vloeden is gaan roesten. Het ijzer zet dan uit en het beton scheurt. Schults en Traas zij nu bezig de be schadigde delen uit te hakken en van een nieuwe betonlaag te voorzien, raison van de genoemde 80.000,—. Het karwei heeft voor de bewoners Zo zien de balkonnetjes van ,,In 't Opper" er uit: aangetast door de be tonrot. Dat zei hij dinsdagavond tijdens de uitreiking van de diploma's in de au la van het schoolgebouw te Zierikzee. Scherjon vindt de jeugd van tegen woordig niet beroerder dan vroeger, maar wel mondiger, drukker, onge concentreerder, vaak in moeilijker huiselijker omstandigheden. „Dat komt omdat jullie in een maatschap pij leven, waarin van alles op je af komt." Volgens de directeur kost het hele schoolgebeuren aanzienlijk meer energie dan vroeger. „Als je daarbij in gedachten neemt dat de investeringen in het bedrijfsle ven de laatste tijd weer toenemen, dan begint de arbeidsmarkt er w^er rooskleuriger uit te zien. Zeker jullie met je technische diploma's zullen kansen krijgen, vaak betere kansen, dan wanneer je een meer algemeen diploma had behaald. In die zin is het een vreemde 2aak dat de waardering „Gezien de sterk verminderde aan tallen cursisten, die met een dergelij ke studie bezig zijn, zal dit in de toe komst grote problemen gaan opleve ren. Het is al jaren en jaren dat wij geen bevoegde leerkrachten kunnen krijgen. Je moet later eens proberen leerkracht aan een technische school te worden, dan zit je goed," beveelde Scherjon de leerlingen aan. F. G. Scherjon: Leerling heeft meer aandacht nodig Alle balkonnen aangetast BRUINISSE - In het ruim veertien jaar oude bejaar dentehuis „In 't Opper" te Bruinisse is een voortwoeke rende betonrot geconstateerd. Vorige week is schilders bedrijf Schults uit Zierikzee samen met het gespeciali seerde betonbedrijf fa. L. M. Traas uit Groede begonnen aan het herstel van de aangetaste balkonnen van het te huis, een karwei dat nog vijf weken in beslag zal gaan nemen en een schadepost betekent van 80.000,— exclu sief 19% BTW. Zo goed als alle balkonnen aan vóór- en achterzijde van het gebouw zijn in meer of mindere mate aangetast. Directrice van „In 't Opper", me vrouw N. J. Bal is in het geheel niet verontrustend over het geconstateer de en vertelt dat al ruim drie jaar lekkages waren gesignaleerd. „Drie jaar geleden al liep er water langs de ramen en begon een onderzoek naar waar dat water vandaan kwam. De vloeren van de balkonnen bleken niet helemaal waterdicht en er is toen wel wat gerepareerd". geen enkele gevolgen of het moest zijn dat men tijdelijk geen gebruik kan maken van het balkon, zolang er wordt gewerkt. Maar het weer van de laatste dagen deed nog niemand daarover treuren. Geen constructiefout De heer W. Wandel is voorzitter van de stichting, die het tehuis beheert. Hij wist uiteraard wel dat er betonrot was geconstateerd, maar was niet op de hoogte hoe dat kon ontstaan. Ook hij wilde niet van een constructiefout tijdens de bouw weten, omdat naar zijn zeggen het werk is uitgevoerd volgens bestek en tekening door aan nemersbedrijf gebroeders Geleijns Vervolg pagina 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1