Wim Veerhoek en Geke Minnaard winnen E-toernooi De Bru-Tèn Hanny van der Zande en pony Lucky Boy arriveren op een punt van Z-klasse dressuur Adrie Gerards naar fraaie tweede plaats op mini-triathlon Daniëlle van der Graaf blinkt uit met Ramos tijdens ponywedstrijd NIEUWSBODE KV All Ready houdt voor tweede keer groots wijkenkorfbaltoernooi Diabetes Vereniging in Nederland organiseert sportdag voor diabeten Dorus Breidenbach snelste bij trimloop Ook Schouwen- Duiveland betrokken bij Olympische Spelen 1992 Fraaie zege Monique Lütgenau in Z-klasse Van der Reij den overweegt herverdeling gelden sport en cultuur 6 BRUINISSE - Het E-tennistoernooi van de LTC De Bru-Tèn heeft in de enkelspelen overwinningen opgele verd voor Geke Minnaard van de organiserende vereni ging en Wim Veerhoek van TV Scelveringhe. 6-0, waarmee zij een verdiende win nares werd. De finale bij de heren le verde een overtuigende zege op voor Renessenaar Wim Veerhoek. Veer hoek klopte Gerard van Wijk van het Kerkwerfse WIK met twee keer 6-2. Geke Minnaard veroverde de zege van het derde E-toernooi door in de finale te winnen van haar clubgenote Hennie Hooftman. In de eerste set gingen de speelsters nog goed tegen elkaar op, getuige de 7-5 setstand, maar in de tweede set liet Geke Min naard niets meer aan het toeval over: Wim Veerhoek was in Bruinisse men. veruit de meest succesvolle speler. Samen met de door hem geklopte en kelspelfinalist Gerard van Wijk toon de hij zich immers ook het sterkst in het heren dubbelspel. Het Zierikzee- se koppel Meerdink/Picard kreeg met 6-1, 6-4 klop. In het damesdub belspel evenals in het enkelspel een succes voor de LTC De Bru-Tèn. Rika Duivendijk en Ellen Born toonden zich de meerdere over het Zierikzeese koppel Nel Bos en Cora Paauwe: 6-4, 6-4. Aan het E-toernooi werd door vijftig spelers en speelsters deelgeno- De twee winnaars van het enkelspel tijdens het E-toernooi van De Brü-Tén. KLUNDERT - Tijdens de regionale keuringen van de Stichting tot Bevorde ring der Warmbloedfokkerij in West-Brabant, die dit jaar voor de tiende keer werden georganiseerd in Klundert, werd ook een concours hippique voor po ny's afgewerkt. Gedurende de rest van de week volgen nog talloze keuringen, demonstraties door tuigpaarden en dergelijke en zaterdag wordt het grootse gebeuren afgesloten met een CH voor paarden. Voor de Schouwse Ruiters uit Drei- schor namen zeven pony-combinaties aan de wedstrijden deel. Het was daardoor niet mogelijk het inmiddels gerenommeerde achttal van instruc- trice Nicoline Vos te laten deelnemen. In de plaats hiervan startte nu een viertal, bestaande uit Arianne Hanse met Liza, Rianne Bolier met Rocco, Manita Simonse met Layla en Hanny van der Zande met Lucky Boy. Onder leiding van Nicoline Vos reed het ge legenheidskwartet 113 punten bij el kaar, een totaal wat twee punten ho ger had kunnen zijn, wanneer er niet foutief was gecommandeerd. Aan dit euvel leden overigens tal van afde lingscommandanten. Een achteraf doorgevoerde wijziging staat niet af gedrukt in het dressuurproevenboek- je en wordt daardoor prompt verge ten. Nog een punt In de individuele dressuur ging de aandacht voornamelijk uit naar Han ny van der Zande met haar pony Luc ky Boy. Zij had nog twee winstpun ten nodig om zich naar de Z-klasse te rijden. In Klundert reed zij de helft hiervan bij elkaar door haar proef be loond te zien met 124 punten. De combinatie resteert nu nog een winstpunt, maar of dat ook inder daad wordt veroverd is nog uiterst twijfelachtig. Door een nieuwe werkkring is zij mogelijk slechts be perkt in de gelegenheid om nog vol doende wedstrijden te rijden, maar wie weet is de eerste de beste proef meteen raak. Eveneens in de M- klasse startten Arianne Hanse met Liza en Manita Simonse met Layla. Met 109 en 102 punten speelden zij een ondergeschikte rol in deze klas se. In de L-klasse kwamen drie Schouwse Ruiters-combinaties aan het vertrek. Jacco Fierens met Springtime in de L2-klasse en Rianne Bolier met Rocco en Eline Struyk met Pascal in de Ll-klasse kwamen stuk voorstuk uit op 114 punten. Cor- ry Krabbe kwam met Romanova niet verder dan 103 punten. In het L-springen kwamen Eline Struyk met Pascal en Manita Simon se met Layla in actie. Eline Struyk was aanvankelijk goed op dreef, maarzij 'vergat' hindernis vijf, waar na reglementaire disqualificatie volgde. Manita Simonse kwam met twee weigeringen en wat tijdfouten tot 10'/« fouten. In de M-klasse wacht te de deelnemers een zeer zwaar par cours. Het betekende mogelijk het al lerzwaarste parcours wat de 38 deel nemers ooit voor de kiezen kregen. DEN HAAG - NEC is na Hercales en FC WV de derde club die promo veert naar de eredivisie. De Nijmege- naren werden zondag in Doetinchem door een gelijkspel van 0-0 tegen de Graafschap winnaar van de na- competitie in de eerste divisie. NEC keerde daardoor na twee seizoenen terug in de eredivisie. Niet zelden had een combinatie vijf minuten nodig om het parcours af te leggen. Een en ander had ondermeer, tot gevolg dat door uitloop van het programma de parade moest worden afgelast. Van de 38 combinaties ble ven er uiteindelijk negen zonder ver- liespunten. Een van de negen was Arianne Hanse met Liza, maar deze combinatie totaliseerde toch ook al tijd nog het respectabele totaal van zestien fouten. OISTERWIJK - Tijdens een pony-dressuurwedstrijd in het Brabantse Oisterwijk kwam Daniëlle van der Graaf met haar schimmel Ramos het beste voor de dag van de Schouwen-Duivelandse combinaties. De combinatie van de PPC Schouwen-Duiveland uit Bruinisse werd in de L-klasse winnares met het fraaie totaal van 133 punten. Daniëlle van der Graaf scoorde met haar pony Ramos 133 plinten. Een uitstekende prestatie was er ook voor Anouschka Lütgenau met haar pony Mr Ares in de M- dressuur. De combinatie van rui- tervereniging Renesse benadert de Z-klasse tot op twee punten doordat in Oisterwijk het achtste winstpunt werd binnengehaald via 128 punten. Deze score leverde een tweede prijs op. Buiten deze combinaties bleven alle Schouwen-Duivelandse deelne mers met lege handen, zowel wat prijzen als winstpunten betreft. De twee deelnemende eilande- lijkc Z-combinaties scoorden an dermaal uiterst matig. De nor maal goed op dreef zijnde combinatie Sandra van Dijk en Peter Pan is reeds enkele weken totaal van slag en moest ook nu te vreden zijn met slechts 104 pun ten. overigens toch nog een punt meer dan haar RV Rencsse- concurrente Diana Monshouwer met Peggy. Beide combinaties be zetten klasseringen in de staart van de ranglijst. In de M-klasse kwam Patricia Bakker met twee pony's in de ring. Met Annabel reed zij 118 punten bij elkaar en hetzelfde puntentotaal scoorde zij ook met haar nieuwe pony Grasshopper. Marjolein Padmos kwam met Fos- co uit op 114 punten en Esther van Tilborg beleefde met Romeo een ware off-day, hetgeen tot uitdruk king werd gebracht in het uitzon derlijk lage puntentotaal van 81 punten. In de L-klasse kwam Miranda van Helden in actie met haar pony Ceasar. Ook deze combinatie slaagde er dit keer niet in om pot ten te breken, getuige de 108 pun ten die op het startcoupon ver schenen. In de B-klasse startten drie RV Renesse-combinaties, waarvan Nelleke Rijsdijk met Cleopatra met 115 punten het hoogste scoorde. Petra Bode kwam met Bianca tot 114 punten en Karin Blom bleef met Rocco steken op 103 punten. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Wedvlucht La-Souteraine d.d. 14 ju ni '85. Afstand ±631 km. Gelost 6.30 uur. Aankomst eerste duif 16.10 uur (1084 m); laatste prijsduif 17.31 uur (961 m). H. P. van Noorden 1, 24; comb. Dane-Dooge 2, 16; Koning-Rouwit 3, 11, 13, 20; J. J. M. Steketee 4, 6, 12, 17, 18, 19; L. J. de Bruine 5; Knop-Stou- ten 7, 21; J. Folmer 8, 14, 15, 22; M. Klink 9; W. M. Luiting 10, 23, 25; L. J. v. d. Wielen 26. Wedvlucht Meaux d.d. 15 juni 1985. Afstand: ±310 km. Gelost: 6.45 uur. Aarikomste eerste duif 11.08 uur (1177 m); laatste prijsduif 11.25 uur (1103 m). H. P. van Noorden 1, 2, 14, 17, 19, 21, 24, 25, 30, 35; M. Klink 3, 6, 36, 52; A. Hagesteijn 4, 39; Koning-Rouwit 5, 32, 34, 37, 43; C. J. Krijger 7, 11, 22, 28, 33, 38; H. v. d. M^as 8; A. J. Knop 9, 18, 47; L, J. de Bruine 10, 44; L. Smal- heer 12; M. A. Matthijsse 13, 42, 48, 53; J. Folmer 15, 20, 26, 27, 29, 40; C. Bal 16, 49; comb. Dane-Dooge 23; L. J v. d. Wielen 31; Knop-Stouten 41; comb. v. d. Werf 45, 46, 51; C. van Dijke 50; W. M. Luiting 54. BEUSICHEM - Rob Ehrens heeft zondag in Beusichem het springcon cours om de grote prijs van Midden- Nederland gewonnen. Met Reinolvio was de ruiter uit Weert de snelste van de foutloze combinaties. Met de zege verdiende Ehrens vijftienhonderd gulden. NOORDGOUWE - Op camping De Stern in Noordgouwe werd de Stern loop afgewerkt, een organisatie van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport. Vanwege de mindere weersomstandigheden kwam slechts een dertigtal trimmers aan de start op het fraaie parcours. AV Delta Sport-atleet Dorus Brei denbach uit Brouwershaven was de snelste op de zes kilometer. Hij no teerde 20.16 minuten, nagenoeg de zelfde tijd die de Zierikzeese trimmer Wim Dekker achter zijn naam liet zet ten. Tbr herinnering ontving iedere deelnemer een vaantje. ZIERIKZEE - Wanneer de Olympi sche Zomerspelen van 1992 metter-, tijd worden toegewezen aan Amster dam houdt dat meteen in, dat ook Schouwen-Duiveland op beperkte schaal wordt betrokken in dit gran dioze sportspectakel. In de planning van de organisatie van deze Nederlandse Spelen staat de Oosterscheldedam immers genoemd als plaats van handeling voor de 100 kilometer tijdrit voor ploegen. De wegwedstrijden worden overigens af gewerkt op het inmiddels overbeken de parcours in het Limburgse Geulle, terwijl de baanwedstrijden gepland staan op de wielerbaan van Alkmaar. Andere takken van sport worden el ders in het land afgewerkt op legio accommodaties. BRIELLE - Tijdens een groot open gesteld concours hippique in Brielle boekte RV Renesse-amazone Moni que Lütgenau met haar paard Tobin een fraaie zege in de Z-dressuur. In een groot deelnemersveld scoor de zij in de Zl-klasse het best met een gemiddelde van 118 punten. Iedere proef werd in Brielle door twee onaf hankelijk van elkaar werkende jury leden beoordeeld. In de gecombineer de uitslag van de Zl- en Z2-klasse eindigde de Renesser combinatie op de vierde plaats. DEN HAAG Staatssecretaris Joop van der Reijden van WVC over weegt binnen zijn ministerie een her verdeling van de gelden voor de sport en voor de tak van CVM (Cultuur, Volksgezondheid en Maatschappe lijk werk). Van der Reijden baseert die nieuwe opstelling op grond van de ontwikkelingen rond de fondsver- werving in beide sectoren. Van der Reijden: ,,CVM krijgt wel geld van de sporttotalisator, waarvan de op brengst terugloopt. Omgekeerd krijgt de sport niets van de succes volle tv-spellcn. De sport is arm, ter wijl CVM grote reserves kan ophou wen, waarbij zelfs ccn verliesje ge permitteerd kan worden." Volgens dc staatssecretaris worden op dit moment door zijn ministerie cijfers verzameld. Binnenkort volgt over de fondsverwerving en de her verdeling van de gelden een brief aan de Kamer, zo kondigde Van der Reij den aan. De Stichting Sportsupport liet onlangs weten plannen te hebben voor een via de tv gevoerde steunac- tie voor het sportleven. ZIERIKZEE - De Zierikzeese korf bal vereniging All Ready organiseert voor de tweede keer een wijkenkorfbaltoernooi. Aan dit recreatieve evenement, dat op dinsdag 25 een donderdag 27 juni zijn beslag krijgt, ging het uitbren gen van een informatiekrant in een oplage van 4000, vooraf. De krant werd in Zierikzee en naaste omgeving verspreid. De bedoeling van een en ander is het Schouwen-Duivelandse korfbalgebeuren nieuw leven in te blazen en te vens sportliefhebbers warm te maken voor het vormen van een achttal. Gezien de deelname lijkt het wij kenkorfbaltoernooi nu reeds zijn bestaansrecht te hebben bewezen. Aanvankelijk was het streven van de organisatie om het aantal van elf ploegen van het vorig jaar uit te brei den naar zestien. Om velen evenwel niet teleur te stellen moest besloten worden om het aantal ploegen uit te breiden naar 25. Deze ploegen zullen op sportieve wijze met elkaar de strijd aanbinden. Het terrein aan de Miereweg in de wijk Poortambacht is gelukkig groot genoeg om het toer nooi op vijf velden tegelijk te laten verspelen. Ook dit jaar heeft een grote ver scheidenheid aan sporters ingeschre ven. Vooral veel actieve voetballers, handballers en volleyballers trachten hun beste beentje voor te zetten in de ze voor hen niet alledaagse tak van sport. Ook veel buurtverenigingen geven acte de présence, hetgeen de sfeer terdege ten goede komt. Van avond - dinsdag - worden de voorron den verspeeld. Hierna gaan de num mers een en twee over naar de finalewedstrijden van donderdag avond. De nummers drie, vier en vijf komen uit in de beloftenronde. Beide avonden wordt om zeven uur begon nen en de organisatie hoopt bij goed weer op veel belangstelling, zodat het korfbalspel, dat eens op Schouwen- Duiveland een zomersport bij uitstek was, de aandacht krijgt die ze ver dient. In groep A komen uit Waterpoort II, De Mieren, PJZ, Benekluvers I en Klokkendieven en in groep B zijn dat De Moggen, Voetbalers, Brede Bagij- ne, Zeesterren en Honeybears. Groep C wordt gevormd door Gruttepikkers II, A(urora) Team, Waterpoort I, W Zierikzee en Tekortteam. Kaersema- kerstraat (de winnende ploeg van het eerste wijkenkorfbaltoernooi), Bene kluvers II, Groenwijk, De Mol en Hoofdpoorters vormen groep D en groep E tenslotte bestaat uit Minder broeders, Blokweg Boys, Gruttepik kers I, De Hoge Molen en De Beukers. Per groep wordt een halve competitie afgewerkt, met een wedstrijdduur van een kwartier. IJZENDIJKE - Adrie Gerards uit Zierikzee is in IJzendijke als tweede geëindigd tijdens een mini-triathlon, die daar werd georganiseerd. De over winning ging naar zijn veel jongere opponent Jan Louise uit Kapelle. Het to tale verschil na de drie onderdelen bedroeg welgeteld honderd seconden in het voordeel van Louise. Aan de mini-triathlon werd deelge nomen door.ongeveer 150 atleten, het geen de enorme toename aan popula riteit van het fenomeen triathlon nog eens onderschrijft. Kort na het begin van de triathlon brak er een hevige regenbui los, waardoor het verloop enigszins chaotisch werd, doordat de organisatie door de overvloed aan re gen onleesbare wedstrijdformulieren kreeg. Het onderdeel 500 meter zwemmen werd afgewerkt in een 25 meterbad. Omdat een massale start de nodige problemen opgeleverd zou hebben, besloot de organisatie de deelnemers en deelneemsters om de tien secon den te laten starten. Adrie Gerards startte tachtig seconden voor Jan Louisse, maar moest uiteindelijk twee minuten toegeven op de latere negentienjarige winnaar. Toch zou de Zierikzeese politieman nog verwoed terugvechten, want op het tweede on derdeel, dertig kilometer fietsen, werkte hij de achterstand nagenoeg helemaal weg. Het derde onderdeel, 7500 meter hardlopen, stelde Gerards niet meer in staat helemaal voorbij Louise te komen, integendeel. De Kapellenaar vergrootte zijn voorsprong nog met twintig seconden tot de reeds geme moreerde honderd seconden. Louise kwam uit op een totaaltijd van 1.24,50 uur, op de tweede plaats ge- Adrie Gerards. volgd door Adrie Gerards in 1.26,30 uur. Mario Willems uit Tbmeuzen ein digde als derde op een halve minuut van Gerards en Jan van de Linde uit Oostburg en Gerard Verhulst uit Vlis- singen bezetten de volgende twee plaatsen. ZIERIKZEE - De Diabetes Vereniging in Nederland organiseert op zaterdag 31 augustus in Roosendaal een groots opgezette sportdag voor diabeten en be langstellenden. Dc organisatie van de dag is in handen van dc afdeling Roo sendaal van de DVN. De dag heeft echter een landelijk karakter, het is voor het eerst dat de DVN ccn dergelijk groots opgezet sportevenement op touw zet. Dc duursporten staan op deze dag centraal. Deelnemers kunnen kiezen uit de sporten voetbal, tennis, zwem men, fietsen, hardlopen, atletiek, wandelen, rugby en soft- of honkbal. Het is wel de bedoeling, dat iedereen zijn of haar sportmateriaal mee brengt. De opening van de dag wordt verricht door de Roosendaalse wet houder De Bruyn, waarna er inlei dingen volgen door twee sportartsen. Dr. L. P. Heero spreekt over de in vloed van sport in zijn algemeenheid op diabetes mellitis. Dr A. E. Mein- ders legt het accent op duursporten' en geeft uitleg over de invloed van de ze sporten op de diabetes. Forumdiscussie Voor dc jongeren van acht tot der tien jaar is er tegelijk met de inlei dingen een film over diabetes en sport. In de middaguren wordt er daadwerkelijk gesport onder begelei ding van ervaren sporttrainers. De dag wordt afgesloten met een forum discussie. In het forum zitten naast de twee genoemde artsen ook een diëtiste en een sportinstructcur. De dag vindt plaats in de Levensschool in Roosen daal en de kosten van deelname zijn zo klein mogelijk gehouden, zodat deelname voor niemand een bezwaar hoeft te zijn. Bovendien zijn dc con sumpties op die dag tegen kostprijs verkrijgbaar. Er is een EHBO-post aanwezig en er is dc gehele dag des kundige medische leiding. Inschrijf formulieren kunnen worden aange vraagd bij J. Rasenbcrg. Schcldclaan 38 in Hoeven. Telefonisch kan ook op nummer 01659-2842. Met deze dag wil de afdeling Roo sendaal onderstrepen, dat sport voor diabeten erg gezond is. Voldoende sport kan tot gevolg hebben, dat dia beten minder insuline hoeven te spui ten en dat zij zich in het algemeen ge zonder voelen. Sport is volgens deskundigen zo belangrijk voor dia beten. dat het eigenlijk in een adem genoemd moet worden met de drie andere behandelmethoden van diabe tes: dieet, tabletten en insuline. Wie intensief sport zal wat meer eten no dig hebben dan normaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6