Invoering parkeermeters lijkt in verschiet Raad ziet af van fietspad langs Laan van St. Hilaire Liever verstoord, dan gestoord... Overblijfruimte 't Kofschip op langere baan geschoven Regen op buurtfeest in Malta Gemeenteraad Zierikzee Gesprek met burgemeester Th. H. de Meester Twee aanrijdingen met vrachtwagens Caravan gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Schoolplein bood beschutting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 juni 1985 Nr. 23748 3 ZIERIKZEE - Het is toch watals je als echte televisie-freak ge durende je geliefde programma bij herhaling een onscherp beeld in je huiskamer-bioscoop krijgtEen korte, maar hevige speurtocht maakt uiteindelijk duidelijk, dat het euvel veroor zaakt wordt door een echtpaar tortelduif, dat de televisie antenne op het dak een super-geschikte plaats vond om een tij delijke woning te bouwen. Maar dat kan toch echt niet: dat wordt verhuizen geblazen voor het koppel. Een lange stok brengt uitsluitsel en even later verschijnen alle beelden weer glashelder op de buis. Liever een verstoorde liefdesrelatie dan een gestoorde relatie bij de Carsons.... Bezwaarschriften gegrond verklaard ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee besloot maandagavond naar aanleiding van vier gegrond ver klaarde bezwaarschriften af te zien van de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilaire tussen de Zuidwellebrug en de stoplichten. Alleen VVD- fractievoorzitter J. J. Geleijnse (zijn fractiegenoot L. Bé- cu was niet aanwezig) toonde zich voorstander van voort zetting van de bestemmingsplanprocedure om de aanleg van het betreffende fietspad te kunnen realiseren. ZIERIKZEE - Het realiseren van een overblijfruimte annex lees- en documentatielokaal in openbare lagere school 't Kofschip in Poortambacht zal nog enige tijd op zich laten wachten. Dat is het gevolg van het meerder heidsbesluit dat de Zierikzeese gemeenteraad maandag avond nam in het kader van de bestemming van het sal do van de post 'onvoorzien' over 1984. ZIERIKZEE - De Avro-radto zendt donderdagmiddag 27 ju ni tussen 14.33 en 15.15 uur op Hilversum II een gesprek uit met burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee in het kader van het programma 'De burgemeester is jarig'. Burgemeester De Meester viert woensdag 26 juni zijn ne genenvijftigste verjaardag. Het ging om een bedrag van 25.000,— dat wethouder van onder wijs de heer J. Groen graag bestemd had gezien voor de verbouwing van het handenarbeidlokaal aan 't Kof schip. De meerderheid van het colle ge stelde echter, conform het advies van de commissie financiën voor, het bedrag toe te voegen aan de reserve 'Nadelig verschillen bij de verkoop van grond'. De heer D. van der Wekken liet na mens de PvdA-fractie weten het min- derheidsvoorstel van wethouder Groen te ondersteunen. Naar zijn me ning, werd daarin terecht gerefereerd aan het advies van de commissie on derwijs om het werk in de betreffen de school nog dit jaar uit te voeren, indien de financiële middelen daar voor beschikbaar zouden komen. Achterstand Van der Wekken benadrukte, dat de verbouwing niet zomaar een aardig heidje betrof, maar dat een goede overblijfmogelijkheid met ingang van het nieuwe schooljaar verplicht wordt gesteld en dat 't Kofschip ten opzichte van de huidige eisen ten aan zien van lees- en documentatieruimte in een achterstandpositie verkeert. VVD-fractievoorzitter de heer J. J. Geleijnse ging niet met de mening van de PvdA-fractie ten gunste van de openbare school in Poortambacht mee. Hij memoreerde de discussie, die binnen de commissie financiën was gevoerd ten aanzien van de nood zaak de reserve 'Nadelige verschil len te voeden en het unanieme advies die 25.000,— daarvoor te bestemmen. Hij memoreerde verder, dat de werkzaamheden aan 't Kofschip in de commissie onderwijs een derde plaats op de lange termijnplanning hadden gekregen. Verbaasd Wethouder L. J. van Gastel liet we ten 'verbaasd' te zijn over de omme zwaai van de heer H. Asma, die vori ge week in de commissie financiën toch ook had geadviseerd het bedrag van 25.000,— ten goede te laten ko men aan de reserve 'Nadelige ver schillen Wethouder Groen zei het te betreu ren, dat zijn minderheidsstandpunt niet kenbaar was gemaakt binnen die commissievergadering. Hij bena drukte het werk in 't Kofschip erg be langrijk te vinden, te meer daar thans onderhoudswerkzaamheden aan deze school worden uitgevoerd. zodat de verbouwing van het handen arbeidlokaal meteen meegenomen zou kunnen worden. Ook de heer Van der Wekken, die zich in de commissie financiën had laten vervangen door zijn fractiege noot Asma, had moeite met het feit, ZIERIKZEE - De regen heeft het buurtfeest op de Theo Thijssenschool wel parten gespeeld, maar net niet verstoord. Gelukkig was een deel van het schoolplein overdekt, zodat het terras naar de droge lokatie kon worden verplaatst. Voor het geplande optreden van twee muziekgroepjes liep het slechter af. Een van de leden van de groep The Noise kreeg water over zijn instru ment, waardoor het optreden werd gestaakt. Ook de groep de Thchtigers Regeren is vooruit zien", meende de heer Geleijnse en vond dat de mo gelijkheid geschapen moest worden tot aanleg van het noord-west tracé van dit fietspad mede met het oog op de bereikbaarheid van de beicle streekscholen en - in de nabije toe komst - van de bibliotheek. Hij wees erop, dat de aanleg van een tweezijdige fietsverbinding past in de landelijke trend. Geleijnse liet weten wel begrip te hebben voor de belangen, die door de indieners van de bezwaarschriften werden aange voerd, maar merkte tevens op, dat persoonlijke belangen nou eenmaal weieens moeten wijken voor algeme ne belangen. Hij vond de aangevoerde bezwaren niet zwaarder wegen dan die destijds tegen aanleg van het fietspad Heu- velsweg werden aangevoerd. Door gaan op de ingeslagen weg betekende volgens hem dat het fietspad te zij ner tijd toch gerealiseerd zal kunnen worden. Stoppen van de bestem mingsplanprocedure hield naar zijn mening in, dat het fietspad er nooit zal komen. „Regeren is ook bijstellen als dat nodig is", vond CDA-woordvoerster mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal en zij liet weten via het polsen van leerlingen op reeds ge noemde scholen en van betrokkenen bij de belangenvereniging Poortam- baeht tot de conclusie te zijn geko men, dat de behoefte aan het betref fend fietspadtracé niet zo groot is. Andere verbetering Van veel groter belang wordt een dat het standpunt van Groen daar niet duidelijk was gemaakt. Hij ci teerde de schriftelijke toelichting bij het voorstel, waaruit naar voren kwam dat het college over de bestem ming van genoemde 25.000,toen nog geen standpunt had ingenomen. Een en ander was voor wethouder Van Gastel aanleiding zich fel te ver weren tegen, naar zijn mening, het onterechte verwijt, dat hij de com missie financiën onjuist zou hebben ingelicht. Asma bevestigde daarop inderdaad niet op de hoogte te zijn geweest van het standpunt van wet houder Groen en zei zelf 'argeloos' te hebben voorgesteld het geld te bestemmen voor genoemde reserve. ,,Dat is een sluwe zaak", vond Van Gastel. kon de vele bezoekers van het feest niet vermaken. Een van de leden viel, liep een hersenschudding op, met als gevolg dat ook dat optreden niet doorging. Positief was de opbrengst: bruto heeft het feest vijfduizend gulden op gebracht. een bedrag dat J. Goedhart, hoofd van de Theo Thijssenschool tot tevredenheid stemde. Het buurtfeest startte 's middags met het playback-festival dat werd andere verbetering geacht, te weten de oversteek bij de Westbrug en zij pleitte ervoor, dat via de commissie verkeer daar een gedegen onderzoek naar uitgevoerd zal worden. „Inderdaad regeren is vooruitzien, maar het is beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald", voerde RU- fractievoorzitter W. F. Sprengelmei- jer op zijn beurt aan. Hij was het met mevrouw Bij de Vaate eens, dat met aanleg van het betreffende stuk fietspad de veiligheid in de toekomst niet echt gegarandeerd kan worden. Hij kon zich dan ook geheel vinden in het collegevoorstel. Hogere prioriteit Ook mevouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) was een dergelijke mening toegedaan. Ook zij vond, dat het geld beter besteed kan worden aan verbe tering van de verkeerssituatie in de omgeving van de Westbrug, hetgeen volgens haar een hogere prioriteit be zit. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester stelde vast, dat hoor zittingen en inspraak weieens heel vertragend kunnen werken op de uit voer van bestuursbeslissingen. In dit geval echter waren klemmende argu menten naar voren gebracht, die een heel ander inzicht op de zaak hadden geworpen. Ook de gegevens, die me vrouw Bij de Vaate, zoals gezegd, had verzameld, hadden een ander beeld verschaft ten aanzien van de noodzaak van dit tweede fietspad. De vergelijking met de bezwaren ten aanzien van het fietspad Heuvels- weg wilde de raadsvoorzitter niet Voor de gemoederen echter echt hoog gingen oplopen over deze bij komstigheid gaf gemeentesecretaris de heer A. G. Izeboud een toelichting op de gang van zaken. Raadsvoorzit ter burgemeester Th. H. de Meester stelde vast, dat het minderheids- voorstel inderdaad niet expliciet was toegelicht, maar dat ieder in dezen'-te' goeder trouw was( geweest. Vervolgens kwam de raad toch weer terug op de zaak waar het ei genlijk omging: de noodzakelijk geachte verbouwing in 't Kofschip. Wethouder Groen deed een tweede oproep tot de raad zich achter zijn ininderheidsvoorstel te scharen. Dat deden uiteindelijk toch alleen de drie leden van zijn eigen fractie. De leden van VVD, CDA en RU voel den er niet voor het geld beschikbaar te stellen voor 't Kofschip, maar be sloten in meerderheid het bedrag van 25.000,— toe te voegen aan de reser ve 'Nadelige verschillen bij de ver koop van grond'. gewonnen door Angelique de Graaf en Locs van Dongen, beiden acht jaar, die Dolly Parton en Kenny Rogers vertolkten. Verder traden onder meer op de Dolly Dots en Normaal. Het festival werd gepresenteerd door disc-jockey Marco. Daarna stonden verschillende spelletjes voor de kin deren op het programma. De grote sjoelbak trok veel belangstelling. Op het schoolplein stonden ook nog een frietkraam, een popcornstand, een rommelkraam, een plantenkraam en een loterij. trekken. Hij wees erop, dat langs het betreffende traject van de Heuvels- weg nog helemaal geen fietspad was gerealiseerd, terwijl langs de Laan van St. Hilaire het fietspad er langs één zijde wel ligt. Ook de voorzitter was van mening, dat realiseren van het twee-zijdige fietspad heel veel geld voor een klein beetje verbete ring zou betekenen. Hij meende even eens dat het geld beter besteed zou kunnen worden aan het tracé Laan van St. Hilaire /Hoofdpoortstraat. Nooit 'nooit' De voorzitter voerde verder aan nooit 'nooit' te zeggen, aangevend dat realisatie van het fietspad over het tracé Zuidwellebrug-stoplichten in de verdere toekomst nog wel tot de mogelijkheden zal blijven behoren. De raad ging tenslotte akkoord met het gegrond verklaren van de be zwaarschriften. Geleijnse stelde zelf vast 'een eenzaam roepende in de woestijn' te zijn. Pvd A-woord voerder H. Asma was van mening dat het moment van in voering van parkeermeters in Zierik zee met rasse schreden nadert. Hij bleek met die opmerking een welwil lend oor te vinden bij de raadsvoor zitter. Indien financieel haalbaar, ver dient invoering van parkeermeters in de binnenstad van Zierikzee, inder daad aanbeveling, vond burgemees ter De Meester. CDA-woordvoerster mevouw. ]\L, ,A. Bij de Vaate- Rozendaal was van mening, dat daar voor alleen het Havenplein in aan merking zou komen, maar dat stand punt deelde de voorzitter niet. Tijd en tarief Hij vond, dat gerelateerd aan het beoogde beleid van kort of wat langer parkeren de parkeermeters in tijd en tarief op de verschillende lokaties af gesteld zouden moeten worden. WD-woordvoerder J. J. Geleijnse kreeg desgevraagd de mededeling, dat te zijner tijd een nader voorstel ten aanzien van de parkeermeters zal worden uitgewerkt. De zaak kwam, zoals gezegd, aan de orde naar aanleiding van het voor stel te besluiten tot uitvoering van de eerste fase aanleg Baden Powell- terrein. De raad ging inderdaad met algemene stemmen akkoord, zij het dat dat bij de PvdA-fractie schoor voetend gebeurde. De heer Asma bleek, evenals on langs in de commissie publieke wer ken, nog steeds moeite te hebben met het gebruik van gebakken klinkers. Hij pleitte voor betonstenen, hetgeen volgens zijn berekening een bespa ring van 35.000,— zou opleveren. Verder liet hij weten nog steeds grote moeite te hebben met de grote in vestering voor dit terrein, waardoor de aanleg van één parkeerplaats de gemeente 4.200,— kost. Een positief gegeven in de aanleg van dit terrein was volgens Asma het feit, dat een in tegrale invoering van het Verkeerscir- ZIERIKZEE - Grote schade aan een personenauto werd toegebracht door een vrachtwagen, na een aanrijding op Rijksweg 18 bij de Zierikzeese rotonde. Uit de richting Haamstede komend en gaande in de richting Bruinisse reed H. v. d. H. uit Zwijn- drecht, met achter zich de vrachtwa gen met P. J. K. uit Zierikzee achter het stuur. Ter hoogte van de Gracht- weg minderde de personenauto vaart en knalde de vrachtwagen er boven op. Het gehele achterstuk van de per sonenauto werd vernield, terwijl de vrachtwagen geen schade opliep. In Renesse eveneens een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtwagen, op de Serooskerkse- weg-Stolpweg, maandagmiddag 14.20 uur. De vrachtwagen bestuurd door J. F. uit Nieuwerkerk reed hier voorop, met achter zich M. O. H. uit Haamste de in een personenauto. De vrachtwa genchauffeur week uit voor een linksaf slaande auto, reed de rechter weghelft op, waar op dat moment al de wagen van H. reed. Beide auto's schampten elkaar met slechts lichte plaatschade tot gevolg. ZIERIKZEE - In het afgelopen weekeinde is een caravan gestolen van de fa. v. d. B. uit Reeuwijk. De ca ravan werd gebruikt als rust- en schuilplaats bij wegwerkzaamheden, en stond langs het wegvak rotonde- De Tol, vastgeketend met een ketting. C. J. uit Kruiningen deed aangifte van de vermising. Het merk is Kip en dc waarde onbekend. De diefstal, moet gepleegd zijn tussen 21 en 24 ju ni. Mogelijk heeft iemand gezien dat de ketting werd vernield en de cara van „aangepikt". In dat geval ver zoekt de politie om inlichtingen om trent het verdwijnen van de caravan. culatieplan (VCP) hiermee een be langrijke stap dichterbij komt. Mevrouw Bij de Vaate achtte dit be sluit een vervolg op eerder genomen beleidsbeslissingen tot een gefaseer de uitvoering van de aanleg Baden Powellterrein. Zij achtte het ook juist dat een investering als deze over di verse jaren kan worden uitgesmeerd. Het gebruik van betontegels ver wierp ze omdat volgens haar. een ge bakken steen veel beter bij de schoonheid van de stad past. Ook de heer Geleijnse was van mening, dat hier een esthetisch verhaaltje aan vast zit. Hij herinnerde er aan, dat juist de PvdA altijd had aangedrongen op het realiseren van een leuk gebied. Ver der achtte Geleijnse het van belang, dat de realisatie van dit gebied enigs zins paralel zal kunnen lopen met de totstandkoming van de servicewonin gen op de hoek Jannewekken/Vrije Verkeerd bezig Wethouder P. de Rijke vond dat Asma verkeerd bezig was met het be rekenen van de prijs per parkeer plaats. Hij wees er op, dat de parkeer plaats wel voor de helft goedkoper kan worden aangelegd, maar dat er dan heel wat minder groenvoorzie ning gerealiseerd zal kunnen worden. Hij liet verder weten te blijven kie zen voor de gebakken klinkers, maar zegde min of meer toe tevens naar een besparing op die post te zullen zoe ken. Ibt slot kon de raad, waarin dit keer de heren L. Bécu (VVD) en K. T. de Jonge (R.U.) ontbraken, akkoord gaan met het voorstel tot uitvoering van die eerste fase Baden Powellter rein. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging 01119-1941 (tussen 18.00-19.00 uur). Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Voor binnenstad Zierikzee ZIERIKZEE - De invoering van parkeermeters in de binnenstad van Zierikzee lijkt in het verschiet. Dat bleek maandagavond naar aanleiding van uitspraken van burgemeester Th. H. de Meester tijdens de gemeen teraadsvergadering. De zaak kwam aan de orde tijdens de bespreking van de uitvoering eerste fase 'Baden Po wellterrein'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3