Schapen overleven aanval Brouwershaven onderzoekt de mogelijkheden buitengebied van drukriolering te voorzien Ontslag van twee onderwijzers kan terug worden gedraaid Tevreden met nieuwe lokatie 2 BROUWERSHAVEN - Ruim twaalfduizend gulden stelden de raadsleden in de gemeenteraadsvergadering maandagavond op verzoek van b en w ter beschikking om door een ingenieursbureau uit te laten zoeken wat de kosten zijn van de aanleg van een drukrioleringssysteem in het buitengebied. Het gemeentebestuur deed dit naar aanleiding van de door het rijk ingestelde 'Verfijningsre geling Rioleringen' via welke subsidie kan worden ver kregen. Maar die helaas afgebouwd gaat worden in de komende jaren. Naar aanleiding van kritische vra gen van raadsleden uit alle fracties over het feit waarom nu pas wordt be keken of van de (uit 1978 daterende) regeling gebruik kan worden ge maakt, legden burgemeester C. Slab- bekoom en wethouder Ph. J. van Ast uit dat de gemeente sinds 1965 4,5 miljoen gulden heeft geïnvesteerd om alle kernen aan te sluiten op de riole ring. ,,Voor deze voortvarendheid wordt Brouwershaven nu gestraft door de milieuwetgeving", aldus Van Ast, die er op wees dat gemeentes die indertijd trager waren met de aanleg, nu met subsidie de voor de vervuiling van het oppervlaktewater gunstigere drukrioleringen aanleggen. De rioleringspot van Brouwershaven is echter ver leeg, zodat de aanleg van drukriolering in de clusters van het buitengebied 'budget-neutraal' moet kunnen gebeuren omdat het anders (ondanks de rijksbijdrage) te duur is voor de gemeente. Het rapport van het ingenieursbureau moet definitief uitsluitsel geven bij welke clusters dit mogelijk is. Met algemene stemmen en zonder discussie werd ingestemd met de wij ziging in de samenwerkingsovereen komst werkloosheidsprojecten Schouwen-Duiveland, die voorziet in een boetebepaling voor gemeenten die vroegtijdig uit de regeling stap pen. Op dezelfde wijze werden de fi nanciële jaarstukken 1984 van het woningbedrijf vastgesteld, de grondexploitatie-berekeningen en de uitgifteprijzen van grond, die evenals vorige jaren op f 95,-voor het bestem mingsplan Delingsdijk en f 54,- voor het bestemmingsplan Dreischor wer den vastgesteld. In het afgelopen jaar werden geen bouwpercelen verkocht. Gemeentegarantie Om de gemeente meer zekerheden te geven met betrekking tot het verle nen van gemeentegarantie op hypo theken voor de aankoop van een wo ning, stelde de raad hiervoor strakke re voorwaarden vast, die onder meer bepalen dat voortaan toestemming moet worden gevraagd voor het aan gaan van een tweede hypotheek of persoonlijke lening. Het voorstel tot aankopen van tien PZEM-aandelen van f 1.000,- per stuk werd door de raad met algemene stemmen aan vaard, waarbij Slabbekoorn aante kende dat deze aankoop niet meer stemrecht of inspraak geeft in het PZEM-beleid omdat de meeste aan delen in handen zijn van de provincie. Hij was wel van mening dat het over leg tussen gemeente- en provinciaal bestuur de laatste jaren veel beter verloopt. Op vlotte wijze werd verder besloten tot de vaststelling van het voorbereidingsbesluit Buitendijks gebied Brouwershaven, de afkoop van het in erfpacht uitgegeven per ceel grond aan de Noordwal 1 te Brouwershaven en het machtigen van b en w tot het opnemen van kasgel den en het tijdelijk beleggen van overtollig kasgeld. Via schriftelijke stemming werd de heer J. van Vossen met algemene stemmen benoemd in de beheerscommissie Dorpshuizen Brouwershaven. Popconcerten Met de stem van P. van der Meide tegen, werd via twee toegevoegde agendapunten besloten tot het verle nen van f 540,30 (f 0,15 per inwoner) subsidie aan de stichting Jeugdsoos Brogum te Zièrikzee voor het Any- wave-festival en f 500,- garantiesubsi die aan het B.O.B.-comité (Brouwers haven Onderste Boven) dat op 13 juli ter afsluiting van de Brouwse Dag een muziekavond voor jongeren gaat organiseren in het Verenigingsge bouw. ROTTERDAM - Poetrypark is met, volgens de organisator, 20.000 tot 25.000 bezoekers uitgegroeid tot een druk bezocht volksfeest. Het festival, dit jaar voor de achtste keer, bood zondagmiddag in Rotterdam allerlei evenementen voor en door vele cultu ren op vier podia: dichters, maar ook theater, muziek en dans. Gerechten van vele volkeren, kramen met kle ren, boeken en kunstnijverheid uit alle windrichtingen. In het park ,,De Oude Plantage" aan de Nieuwe Maas vervaagden de grenzen tussen de vol keren. Vervolg van pagina 1 over twaalf auto's, dertien chauf feurs en .t^yee speciale medewerkers voor de verhuisdienst. Naast eige naar Kees Rademaker zijn ook zijn broer Leendert (27) en zijn vrouw in de zaak werkzaam. De verhuizing naar de Dapperweg betekende tevens de intrek in een ve^l .grpte^g^lpquw en egn uitbrei ding yaji ."KeV.bedfij fsterrein. Aah.de, lolsiitW,.Randweg had het transport-" bedrijftweeduizend m2 totzijn be- schikking. De nieuwe lokatie omvat 5800 m2. Kees Rademaker: ,,Dat was wel nodig ook, hoor. Het oude was veel te klein." Zijn broer weet dat de chauffeurs de wagens mee naar huis namen, omdat ze niet meer bij het be drijf gestald konden worden. Zo wei nig ruimte was er ter beschikkking. ,;nboidrj'r' Subsidie Kees: „Zo'n verhuizing is wel een toestand. Het brengt een hoop practi- sche problemen met zich mee. Toen het nieuwe pand net overeind stond, waren er natuurlijk nog geen (nuts)voorzieningen, maar we werk ten hier al wel. Het oude pand werd toen gelijk gesloopt door de gemeen te. Telefoon was er ook niet, daarvoor moesten we weer naar de Zandweg. Je liep de hele tijd heen en weer. Dat heeft zeker wel twee maanden ge duurd." Verplaatsingssubsidie. Ja, die hebben we gekregen. Ik heb altijd een beetje om die verplaatsingssub sidie gelachen. Ik dacht: die spullen breng je in één dag over, maar dat valt vies tegen. De stagnatie van het bedrijf speelt wel degelijk een rol en dat kost geld. Zonder de diverse sub sidies had de verplaatsing natuurlijk ook niet gekund. Voordat je gaat ver huizen moet je goed uitrekenen wat het allemaal gaat kosten." Het ministerie van VROM gaf 81.000,—, de provincie Zeeland 50.000,—, de gemeente Westerschou- wen 100.000,—en betaalde daar naast 130.000,— voor de aankoop van het oude bedrijfspand en de grond. De gemeente heeft het plan daar in de toekomst woningen neer te zetten. Het vorig jaar uitgevoerde on derzoek door ingenieursbureau Wit- teveen Bos heeft uitgewezen dat de grond heel gering door olie is veront reinigd. ,,Het is zelfs de vraag of het wel opgeruimd moet worden," deelde H. B. Veerman, milieu-ambtenaar van de gemeente mee. Voor de wo ningbouw heeft de zeer lichte veront reiniging, volgens hem, geen gevol gen. Het grote parkeerterrein aan de Dapperweg is aangelegd met het puin van het voormalige LTS-gebouw aan 't Vrije te Zierikzee. De deklaag be staat uit gemalen asfalt. Benelux Transportbedrijf Rademaker richt zich op verschillende takken van transport. Bij het bedrijf kan men te recht voor verhuizingen, transporten, containervervoer, zowel zeecontai ners als vuilcontainers, bloembollen- vervoer, groente- en fruit vervoer en de bodedienst. De afstanden zijn wel internationaal, maar beperken zich tot de Benelux. Directe plannen voor uitbreidingen zijn er niet, maar het pand aan de Dapperweg leent zich er goed voor. Kees Rademaker is zeer te vreden over de nieuwe lokatie. ,,Ja, ik ben echt blij dat we hier zitten, het is een mooi punt. En als straks die Dammenweg komt. dan z.itten we he lemaal goed." Of zoals zijn moeder zegt: ,,Het is een gebouw voor de toe komst." BROUWERSHAVEN - „Een zeer groot feest voor ons allemaal", noemde de wethouder van onderwijs me vrouw S. Loschacoff-de Kanter de beschikking van de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen dat het hoofd van de (verdwijnende) openbare lagere school te Zonnemaire K. Mandemaker per 1 augustus niet moet worden aangesteld aan een andere basisschool, maar mag worden benoemd in algemene dienst voor het onder wijs aan alle drie de basisscholen in de gemeente Brou wershaven. Een besluit dat tevens de formatie van on derwijsgevenden op deze scholen zodanig beïnvloedt dat het eerder verleende ontslag aan A. Schults, onderwijzer aan de openbare lagere school te Brouwershaven kan worden teruggedraaid. Een en ander werd maandag avond hekend gemaakt in de gemeenteraadsvergadering via een toegevoegd agendapunt. nemaire. De kosten hiervoor, die nog niet bekend zijn, worden door het rijk gegarandeerd. ,,Het is uitzonderlijk dat dit gelukt is", cddus de verheugde wethouder, die naar aanleiding van de recente ontslagen vain onderwijsgevenden in verband met de invoering Van'de ba sisschool, de staatssecretaris (in sa menwerking met het provinciaal be stuur) attendeerde op de onderwijs kundige en rechtspositionele proble men die kunnen ontstaan aan de openbare basisscholen te Brouwers haven, Dreischor en Noordgouwe. Met het genoemde verrassende ge volg. Om rechtspositionele redenen benoemde de raad Mandemaker aan de openbare basisschool te Brouwers haven. Hij zal vanaf 1 augustus ech ter ten dienste staan van alle openba re basisscholen in de gemeente. Dit gebeurt in overleg met de overige leerkrachten en het RPCZ (Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland). Het eerder verstrekte eervol ontslag van Schults werd ingetrokken, zodat hij kon worden benoemd tot onderwijs gevende in vaste dienst aan de open bare basisschool te Brouwershaven. Uit de ingekomen stukken bleek dat het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, in verband met de verschillen van opvatting tussen de bijzondere en openbare basisschool Brouwershaven omtrent de huis vesting van de scholen, heeft beslist dat moet worden gewisseld van ge- bouw(gedeelte). Een beslissing waar aan een verbouwing vast zit om beide scholen aan de basisschoolnormen te laten laten voldoen. Hoewel het rijk hiervan de kosten zal dragen, maak ten C. J. de Munnik (PvdA) en J. K. Goemans (WD) zich ongerust dat een en ander toch extra kosten voor de ge meente met zich zal meebrengen. P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) vond het niet zo'n beste zaak dat dit al de tweede maal is dat de hogere over heid een knoop moet doorhakken bij gerezen meningsverschillen. Hij sprak de hoop uit dat de zaak verder op correcte en volwassen wijze afge handeld kan worden. De raad besloot met algemene stemmen medewer king te verlenen aan de verbouwing van de bijzondere basisschool te Zon- r-'V. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 22.00 uur. 21.00- Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45, uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. ZIERIKZEE - Aan de Gouweveersedijk in Zierikzee werd een aantal schapen aangevallen door een hond, eigendom van J. B. uit Zierikzee. Diverse schapen werden min of meer aangebeten, maar uiteindelijk bleef een ervan gewond liggen. De inmiddels gealarmeerde politie trof het gewonde schaap aan en een van de agenten slaagde er nog in om de agressieve hond nog in een van de achterpoten te schieten. Het beest ontkwam evenwel toch nog. Terwijl wachtmeester F. van der Werf zich ontfermde over het schaap alarmeerde een collega dierenarts Ken Buth, die na arriveren de injectienaald ter hand nam om daarmee een pijnstillende prik toe te dienen. Het schaap overleefde inmiddels de aanval van de hond. De anderhalf jaar oude herder werd later teruggevonden en bij zijn baas terugge bracht. Deze beloofde de aan de schapen toegebrachte schade aan eigenaar H. te vergoeden en namens zijn hond beloof de hij beterschap. De hond krijgt een spoedcursus 'omgangsvormen'. Wac/itmccstcr eerste klas F Dan der Werf buigt :ich over Dierenarts Ken Buth dient het gewonde schaap een injec- i. h n ra W MstsTrl het gewonde schaap. tie toe, waarmee het leven van het dier gered werd. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Téken en schilder club ,,De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk ..Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Bruinisse Bibliotheek. 14.00-15.30 en 19.00-20.15 uur. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede 'ii 5 Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tonnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Dinsdag 25 juni Zierikzee Huis van Nassau. Zomeravond- bridge. 19.30 uur. Scharendijke Geref. kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Woensdag 26 juni Zierikzee Raamstraat. Open les klassiek ballet Balletschool Mevrouw Kramer. 13.00- 14.45 uur. UW-gebouw. Contactavond UW. 19.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Commissie grond- en pachtzaken. 19.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Noordgouwe Dorp. Vertrek bejaardenreisje. 08.00 Bruinisse Leeszaal bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Donderdag 27 juni Nieuwerkerk Fietspuzzeltocht afd. Duiveland Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ver trek tussen 13.15 en 13.30 uur vanaf „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Vrijdag 28 juni Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Concert kameror kest „De Drieklank". 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Zaterdag 29 juni Vismarkt. Sprookjes voor kinderen door clowns Rik en Rijn 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Beatrixschool. Open les klassiek bal let Balletschool Mevrouw Kramer. 13.00-17.30 uur. Haamstede Chr. Ger. kerk (bij oude gebouw Noordstraat). Rommelmarkt/bazar. 8.30 uur. Ned. Hervormde kerk. Zangavond. 19.30 uur. Donderdag 4 juli Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse. Zomeravond- bridge. 19.30 uur. Vrijdag 5 juli Zierikzee Nutskleuterschool Baden Powellweg. Bijeenkomst met drankje en hapje i.v.m. integratie O.L.S. „Binnen de Veste". 19.00 uur. Theo Thijssenschool. Afscheid zesde klassers. 20.00 uur. Graanbeurs Huis van Nassau. Dans avond met „Ricardo en de Calypso". 20.30 uur. Zaterdag 6 juli Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Bevelands Kamer koor m.m.v. Willie Bil, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 23 juli Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Gerard Dekker, or gel en clavecimbel m.m.v. Willie Bil, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 13 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. OlleNilsson. orgel. 20.00 uur. Dinsdag 27 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Schouwse musici brengen Bach. 20.00 uur. Zaterdag 14 september Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Slotconcert met Hellvoets Dameskoor en Voornes Mannenkoor. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2