Korps Gemert behaalde in Zierikzee eerste plaats Orgelcommissie Renesse voert actie op markt Bitr Ondanks regen vlootschouw Stellendam succes DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> P£ Gewestelijke brandweerwedstrijd AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" O ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 24 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23747 Trekkershutten Aanstaande donderdag wordt in Oostkapelle het Zeeuwse trekkershuttencircuit officieel ge opend door gedeputeerde J. B. Ventevogel. (Pag. 2). Bakkersschool Scouting NK Wielrennen Het Zierikzeese CJV .Samen Verder" besloot De scouting naar talentrijke jeugdvoetballers In Geulle werd het Nederlands kampioenschap zaterdag het seizoen en gaat nu aan de slag op Schouwen-Duiveland wordt verricht door op de weg verreden; Toon van der Steen uit een viermansschap, dat daaraan de handen Bruinisse werd met een elfde plaats beste vol heeft. (Pag. 5). Zeeuw. (Pag. 6). om het nieuwe onderkomen in de Bakkers- school gereed te krijgen. (Pag. 3). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er zijn slechts twee manieren om in de wereld vooruit te komen: öf door eigen degelijkheid, öf door de dwaasheid van anderen. La Bruyère RENESSE - Woensdag- 26 juni zal de orgelcommissie op de seizoenweekmarkt staan om nog wat geld bijeen te krijgen voor de inmiddels gestarte restauratie van het Oberlinger orgel in de kerk te Renesse. Bij de demonta- tie enkele weken terug is aan het licht gekomen dat het orgel nog enkele niet eerder opgemerkte mankementen vertoont, die absoluut hersteld moeten worden. De kos ten van deze extra werkzaamheden zijn nog niet bekend. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Eèn van de drie slachtoffers wordt gered uit het pand Meelstraat 13. Via de ladder zal hij weldra uit zijn benarde posi tie zijn bevrijd. Het betreft een momentopname van de actie van het korps Middenschouwen I. Via de verkoop op de markt hoopt de commissie het benodigde geld, of in elk geval een deel ervan, bijeen te brengen. Op de markt staat men met allerhande artikelen, van tweede hands boeken en kleding tot verse broodjes en soep. Voor de kleintjes is er een grabbelton en er vallen ook nog verschillende prijzen te winnen. Na woensdag zal men in de loop van het seizoen nog drie keer op de markt aanwezig zijn. De orgelcommissie hoopt dat sympathisanten hun voor raad voor die keren nog wat zullen aanvullen met bijv. eigen gemaakte jam, babbelaars en gebak. Gedurende de periode van de restauratie komt in de toren van de kerk een muurkrant waarop actuele informatie zal worden gegeven over de gang van zaken op het gebied van de financiën en over de vorderingen van de restauratie. Bij de orgeloffer kist in de kerk zal een thermometer komen te hangen waarop de stand staat aangegeven van het extra beno digde geld en van het reeds binnenge komen geld. HILVERSUM - Het PvdA-Kamerlid Marcel van Dam, oud-minister van Volkshuisvesting, is bereid eventueel lijsttrekker voor zijn partij te wor den bij de Tweede Kamerverkiezin gen in mei 1986. ZIERIKZEE - De bewoners van Meelstraat en omgeving werden za terdagochtend opgeschrikt door een onverwachte commotie. Brand in de historische pakhuizen aan de overzij de van het stadhuis, tenminste daar zag het naar uit. In werkelijkheid ging het om de locatie voor de ge westelijke brand weerwedstrijd, waarbij veertien korpsen uit Bra bant en Zeeland streden om de hoogste eer. Die eerste plaats werd met een puntentotaal van 856 verworven door het korps van Gemert. Samen met de nummers één en twee van de ze wedstrijd, respectievelijk de korp sen van Almkerk (846 pnt.) en Rucp- hen (842 pnt.) zal dit korps nu mogen deelnemen aan de landelijke wed strijd in Barneveld. Hoewel de vierde plaats voor het korps Middenschouwen II een prima prestatie betekende, zal het ongetwij feld een teleurstelling zijn geweest nu net buiten die deelname in Barneveld te moeten vallen. Het korps Midden schouwen I behaalde een zevende plaats en Zierikzee kwam met 790 punten op de negende plaats. Enscenering Waardering bestond er voor de en scenering van de brand in de Meelstraat-panden, zo bleek uit de woorden van de heer J. Kraayen- brink, voorzitter van de kring der be velvoerenden op Schouwen- Duiveland. In de monumentale pan den was brand uitgebroken. Het vuur was via een lichtkoepel door het dak heen gedrongen en vervolgens was ook de keuken van het naastgelegen pand door het vuur aangetast. In het pand bevonden zich drie slachtoffers, terwijl er ook sprake was van zware rookontwikkeling. De heer Kraayenbrink maakte van de gelegenheid gebruik te wijzen op het gevaar van lichtkoepels, die zoals in deze scène was weergegeven, een geringe brandbestendigheid hebben. Een zaak waar zowel brandweer als betrokkenen van bouw- en woning toezicht rekening mee dienen te hou den, vond Kraayenbrink. De jury voor deze gewestelijke wedstrijd bestond uit de heren: P. Boogaard, P. Backx, D. Butz, W. W. Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [W1 b.g.g. 1585 of 1385 Mb Jumelet, J. Knoop en M. G. Brasser. Wedstrijdleider was de heer' C. Schout. Een toelichting op de jurybe oordeling werd 's avonds in de brand weergarage .gegeven door de heer Boogaard. ,,Zet de verkenning al in tijdens de Vervolg pagina 2 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een J jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. I Naam. Adres Plaats postcode Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden, later van het westen uit toenemende bewolking, in de avond gevolgd door enige regen; minimumtemperatuur rond 10 gra den, middagtemperatuur circa 19 gra den; matige zuidwestenwind, later aan de kust toenemend tot vrij krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 28 juni: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 25 juni Zon op 5.21, onder 22.04 Maan op 13.13, onder 1.42 Eerste Kwartier: 25 juni (19.53) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 25 juni 9.14 21.12 2.40 14.52 Doodtij: 28 juni Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 14,9° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De kans op een duidelij ke weersverbetering lijkt voor de ko mende dagen erg klein. Depressies van de oceaan blijven met grote regelmaat het Europese contingent aandoen. De koers van de depressies loopt vrij zuidelijk. Dat wil zeggen dat zij een groot deel van de neerslag achter laten in Frankrijk en het midden van Europa. Morgen begint de dag met zonnige perioden als gevolg van een zwakke hogedrukuitloper die tussen twee de pressies aanwezig is. Later op de dag neemt de bewol king van het westen uit toe en is het wachten op de regen die vanavond de westkust van Ierland bereikt. STELLENDAM - Minister N. Smit-Kroes nam zaterdagmid dag in Stellendam de vloot schouw af aan boord van de GO 59 'De Albatros'. De minister be leefde voornamelijk door de bar re weersomstandigheden angsti ge momenten, maar kweet zich toch voortreffelijk van haar taak als vloot-admiraal. De vloot voer uit terwijl de regen met bakken naar beneden kletterde. Deson danks maakten duizenden men sen dankbaar gebruik van de ge legenheid om aan boord van een van de vele schepen een tochtje te maken langs de GO 59. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling om de Nationale Dag van de Vis serij een keer in de vijf jaar in Goede reede te houden, maar de organisatie besloot een jaar eerder te organise ren, omdat verschillende ontwikke lingen in de vismijn daartoe aanlei ding gaven. Het terrein van de gemeentelijke vismijn is aanzienlijk uitgebreid en bovendien kwam er een nieuw koelhuis met een capaciteit van 6400 kisten. De investering hier voor bedroeg vier miljoen gulden. In 1984 bedroeg de omzet van de Stellen- damse vismijn 62 miljoen gulden en voor dit jaar is er inmiddels een toe name van tien miljoen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1