streeknieuws Toch nog lichtpuntje in sombere berichtgeving rond bestrijding iepeziekte Rust Roest naar Hatfield Motel Delta Inn officieel open VVV Renesse nam terminal in gebruik Informatie voor toeristen Ir. D. Luteijn wordt voorzitter Cebeco- Handelsraad Ring Promotion ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 juni 1985 Nr. 23746 3 BURGH-HAAMSTEDE - Wethouder A. J. Padmos van Westerschouwen deed donderdagavond tijdens de commissie openbare werken de verheugende mededeling dat er misschien toch nog een lichtpuntje is in de sombere gang van zaken rond de iepeziektebestrijding. Uit overleg met Staatsbosbeheer is gebleken dat er nog wel een gesprek mogelijk is. ZIERIKZEE - Rond het clubgebouw Be Nobelpoort was het vanochtend een beetje zenuwachtig gedoe: showband „Rust Roest" uit Zierikzee vertrok voor een vier-daagse reis naar het Engelse Hatfield voor een uitwisselingsbezoek. Niet voor het eerst overigens, maar al weer voor de derde keer in zes jaar. Het program ma is bij de leiding van „R.R." niet bekend, maar vast staat dat het uit 54 man bestaande gezelschap vanoch tend om twaalf uur de boot heeft genomen vanaf Vlissingen. Het korps, met majoretten en vlaggengroep zal worden ondergebracht in gastgezinnen. Zaterdag staan er in ieder geval twee optredens op het programma, plus een rondgang. Zondagochtend blijft men in het gastgezin en zondagmiddag wordt een reis gemaakt door het Engelse platteland en worden kaste len bezocht. Maandag komt „Rust Roest" weer terug, tussen zeven en acht uur in de avond hoopt men weer bij de Nobelpoort te arriveren. De reis wordt ondernomen met een bus van Van Oeveren, met Leo Hakbijl ach ter het stuur. De instrumenten en kleding worden vervoerd met een bestelauto van loodgietersbedrijf Kou- wenberg, die de wagen gratis beschikbaar heeft gesteld. Gemeente-secretaris J. W. de Jonge: „Ja, de topman van Staatsbosbeheer komt na zijn vakantie naar Wester schouwen en dat doet hij niet als het besluit al definitief vaststaat." De beide wethouders van de ge meente hebben inmiddels enkele Ka merleden benaderd over het besluit van de overheid Westerschouwen niet langer te subsidiëren en op te nemen in het bestrijdingsplan tegen iepe ziekte. Padmos: „Binnen Wester schouwen hebben we beschermd na tuurgebied. Als de bestrijding van de iepeziekte komt te vervallen hoeven we niet meer van beschermd natuur gebied te spreken." De Kamerleden hebben van de ge meente een klein dossier toegestuurd gekregen, waarin alle nodige infor matie over het iepeziektebeleid van Westerschouwen. J. C. Hendrikse (PvdA) wilde ook graag een dergelijk dossier in handen krijgen om daar mee zijn fractiegenoten in de Tweede Kamer te informeren. Isolatie Westerschouwen heeft van de pro vincie vier ton beschikbaar om daar-' mee nog dit jaar bij een aantal wonin gen in Burgh-Haamstede geluidsiso latie tegen verkeerslawaai aan te brengen. De rapportage van de dienst gemeentewerken moet nog komen, zodat momenteel nog niet bekend is welke woningen voor de verbetering geschikt zijn. De gemeente heeft getracht een HTS-er aan te trekken voor de bege leiding van het project. Dat is niet ge lukt. De begeleiding wordt nu door de gemeente zelf gedaan in samen werking met ISO-plan, een ingescha keld bureau. De eindcontrole gebeurt door Witteveen Bos. L. Tieleman (CDA) was niet te spre ken over het voorstel het werk te la ten doen door een bouwbedrijf door ISO-plan aangewezen. Hij zag veel liever dat een regionaal bedrijf of een bouwbedrijf uit Burgh- Haamstede dit karwei klaart. Zoals de zaken er nu voor staan zou het aannemersbedrijf V.d. Klooster uit Ouddorp de isolatie aanbrengen. Volgens Tieleman beschikken de ar chitecten en aannemers op Schouwen-Duiveland net zo goed over de benodigde kennis. Wethouder Padmos zei dat de ge meente voor een zakelijke benade ring had gekozen. ISO-plan werkt erg goedkoop en valt goed bij de over heid. Als ISO-plan zelf een aannemer stuurt dan worden de basiskosten niet in rekening gebracht. Kiest de gemeente haar eigen bouwbedrijf dan worden de volledige kosten gede clareerd. „Daar komt bij dat de tijd dringt, omdat het werk nog dit jaar klaar moet," aldus Padmos. Hendrik- se dacht dat onderhandelen met een regionale aannemer toch geen maan den hoeft te duren. Directeur ge meentewerken W. van Meerten zei dat de gemeente al had onderhandeld met ISO-plan, maar misschien zijn er nogmaals onderhandelingen te voe ren. In de toekomst moeten er nog meer woningen worden aangepast. Het zou dus veel beter zijn als een aannemer van Schouwen-Duiveland zich aan zou sluiten bij ISO-plan. Padmos: „Wij hebben al tegen ISO- plan gezegd dat een vreemde aanne mer als een probleem wordt gezien. We gaan het nog een keer proberen." ZIERIKZEE Aanrijding Bij het achteruit rijden uit zijn ga rage aan de Schuttershof straat in Zierikzee, botste J. v. d. S. tegen de auto van F. R. eveneens uit Zierikzee. Slechts lichte schade was het gevolg. Geslaagd Ingrid Olijhoek is aan de Pedagogi sche Academie te Middelburg ge slaagd voor de A-akte kleuterleid ster. Contactavond UW Op woensdag 26 juni houdt de UW Zierikzee voor de laatste maal in dit seizoen een contactavond in het UW- gebouw. Op de agenda staat onder meer de Seniorendag Schouwen- Duiveland. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. RENESSE Pannekoeken Woensdag 19 juni stond de Peu terspeelzaal Renesse op de seizoen weekmarkt met een kraam waarin pannekoeken werden gebakken en verkocht. Leiding en bestuur beman den de kraam, terwijl de moeders van de peuters via een bepaald tijd schema de voorraad kwamen aanvul len met thuis gebakken pannekoe ken. Met de actie werd een netto opbrengst behaald van 426,—. Op 3 juli zal de peuterspeelzaal nog een keer op de markt present zijn, om, wederom met pannekoeken, nog wat geld te verdienen voor de kas van de speelzaal. CJV De Schakel CJV De Schakel heeft besloten om in verband met vakantie en vakantie werk van de leden in de maanden ju ni en juli geen glas op te halen in het kader van de actie Hulpbrug. Wel gaat het gebruikelijke glasophalen bij de bedrijven in deze periode ge woon door. Eind augustus zullen de activiteiten weer worden hervat. SCHARENDIJKE Catamaran gestolen Via het forceren van het toegangs hek op het havenplateau van Scha- rendijke in de nacht van 19 op 20 juni heeft een onbekende het terrein van WSV Scharendijke betreden. Aldaar werd een slot van een trailer met daarop een catamaran kapot ge maakt en de trailer met de boot weg genomen. Het geheel is eigendom van de Westduitser W. N. uit Aken. BROUWERSHAVEN Vier wielen gestolen M. T. uit Tonisvorst vond donder dagochtend zijn VW-Golf ontdaan van de vier wielen, geparkeerd op remschijven en -trommels. Het ge beurde in de voorgaande nacht, op het havenplateau van jachthaven „Den Osse". DEN HAAG - De aanleg van de Zuiderzeespoorlijn van Lelystad naar Groningen lijkt voor de reiziger eco nomisch voordelig en vervoerkundig wenselijk. Dit blijkt uit het eerste rapport van de stuurgroep Zuider zeespoorlijn, een groep deskundigen die in opdracht van de minister van Verkeer en Waterstaat een studie ver richtte naar de haalbaarheid van de spoorverbinding. ROTTERDAM - De afdeling bevol king van de gemeente Rotterdam zit zwaar in haar maag met de Moslima mevrouw Saddik, die op de pasfoto in haar paspoort niet zonder hoofd doekje afgebeeld wenst te staan. De vrouw, die donderdag bij de gemeen te haar paspoort wilde verlengen, zegt uit godsdienstige overwegingen haar hoofd te moeten bedekken, zelfs op een pasfoto. RENESSE - De VVV Renesse heeft de terminal voor het logiesinformatie- systeem Zeeland in gebruik genomen. Op initiatief van de Provinciale Plano logische Dienst zijn dergelijke terminals op vijftien plaatsen in Zeeland neergezet. Ze staan in verbinding met een computer van het Automatiserings bureau Toerisme te Leidschcndam. RENESSE - Eind januari 1985 ging: het voormalige hotel De Ark in Renesse over in handen van de Amerikaanse beleggings maatschappij Alpina Group. De groep stichtte voor de Nederlandse markt een nieuwe besloten vennootschap onder de naam Power International Nederland BV, die zich vestigde in Waddinxveen. De naam hotel De Ark ver anderde na de aankoop in motel Delta Inn. Aanvan kelijk lag het in de bedoe ling om reeds medio Pasen onder de nieuwe naam en onder de nieuwe eigenaar open te gaan voor het pu bliek, maar de werkzaam heden hadden enige vertra ging, waardoor het nu vandaag - vrijdag 21 juni - de dag waarop de zomer begint zover is. Inmiddels onderging het complex een fikse gezichtsverandering. In het hoofdgebouw werd een fraai restaurant-gedeelte gecreëerd, waar volop ruimte is voor ruim tweehon derd gasten om te dineren en achter de ingang, die werd voorzien van een fraaie luifel, is een chique entree. In de zijvleugel werden op de bega ne grond en op de bovenverdieping in totaal vijftig identieke hotelkamers ingericht, stuk voor stuk voorzien van een douche met toilet en uitge rust met tv en telefoon. Iedere hotel kamer is afzonderlijk van buiten te bereiken, waardoor de privacy in ho ge mate is gewaarborgd. De buiten- Een inkijk in het fraaie restaurantgedeelte van Delta Inn. kant van het gebouw werd in fraaie kleuren van een nieuw jasje voorzien. Voor de nabije toekomst liggen diver se plannen gereed om het motel ver der uit te breiden, terwijl er ook ac commodaties als een zwembad en dergelijke zullen worden toegevoegd. Aan het eind van het motel is een af zonderlijk te betreden bar, die de al leszeggende naam Sunshine-bar mee kreeg. Sinds kort heeft motel Delta Inn in Fons Stapels zijn bedrijfsleider. Met zijn staf en de directie fungeert Sta pels vanavond als gastheer voor een groot aantal genodigden, die vanaf zeven uur de officiële ingebruikname van het motel meemaken. Hen wordt een enorm koud buffet aangeboden, terwijl twee live-orkesten voor de bij horende live-muziek zorgen. Het is overigens ook voor passanten moge lijk om aanwezig te zijn bij de ope ningsavond, die onleget - tegelijk ter dege aan zal spreken bij alle aanwezi gen. Via het logiesinformatiesysteem, dat tot en met zaterdag 24 augustus in werking is, kan op snelle wijze actue le informatie worden verstrekt over beschikbare logiesruimte. Eveneens kunnen actuele gegevens over bezet ting worden gegeven. Dat gebeurt in elk geval tweemaal per dag, maar zo nodig vaker. Verder zijn ook vaste ge gevens opgenomen, zoals adres, tele foon en classificatie van de bedrij ven. De informatie kan niet alleen wor den opgevraagd bij de vijftien termi nals in Zeeland, maar ook bij een vijftigtal grotere WV-kantoren door heel Nederland. Ook is langs de weg Bergen op Zoom-Vlissingen een zoge naam infobox geplaatst waar de lo- giesinformatie over Zeeland kan wor den gevraagd. De kosten worden gedragen door rijk, provincie en gemeenten. De raad Westerschouwen ging maandag ak koord met de deelname aan dit sy steem. De raad van Middenschouwen behandelt deze kwestie woensdag 26 juni. Alleen de aangesloten gemeen ten kunnen in aanmerking voor ge- bruikname van het informatie systeem. De terminals verstrekken alleen gegevens over de aangesloten gemeenten. Via het geheugen van de terminal kunnen roulerend veertien pagina's worden getoond, zodat ook als het kantoor gesloten is informatie kan worden verstrekt. De commissie adviseerde voor de duinovergangen Watergat, Meerhoeve en Jan van Renesseweg een re constructie door te voeren. Het is de bedoeling dat op de huidige paden beton wordt gestort. Van Meerten zei dat deze uitvoering wel duurder is, maar op den duur duurzamer. De rea lisatie van het werk, kosten 75.000,— excl. btw, zal na de zomer plaatsvinden. De commissie adviseerde de voet gangersoversteekplaats bij rusthuis Duinoord te Burgh-Haamstede te be veiligen middels stoplichten. De kos ten zijn 41.000,—. Rondleiding in broedkolonie zilvermeeuwen BURGH-HAAMSTEDE - Dit sei- zoen, dat woensdag 19 juni van start ging, kunnen belangstellenden on der leiding van gidsen van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland een rondleiding maken in gebieden, welke buiten het seizoen niet toegankelijk zijn. Elke dinsdag- en vrijdagavond is het vertrek om 19.00 uur vanaf de A. v. d. Weijdeweg naar de broedkolonie van de zilvermeeuwen. Kaarten voor deze excursie zijn ver krijgbaar bij de VW Burgh-Haam stede en De Schouwse Winkel te Re nesse. Elke woensdag is er een rondlei ding door het slotbos en het bijbeho rende duingebied van 't Zeepe. Ver trek is om 19.00 uur vanaf de hoofdingang van slot Haamstede. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor in Burgh-Haam stede. ZIERIKZEE - Voorzitter en be stuurslid W. J. Lokhorst van Cebeco- Handelsraad treedt in december 1986 om leeftijdsredenen af. Hij wordt opgevolgd door ir. D. Lu teijn. Om zich in te kunnen werken heeft de Raad van Toezicht van Cebe- co-Handelsraad ir. Luteijn per 1 sep tember benoemd tot adviserend be stuurslid van Cebeco-Handelsraad. Vervolg van pagina 1 ook niet akkoord, omdat zij te wei nig achtergronden wist. Daarop stapten de leden en de donateurs op." Een verschil van mening dus dat nog steeds niet is uitgepraat. Kloos: „Alles is bespreekbaar, maar kom dan naar het bestuur." Twee woordvoerders van de 'opstappers' waren niet bereid tot het geven van commentaar. Takenverdeling Uit de vergadering kwam het voor stel om de organisatie van de Ring Promotion-dagen in handen van de leden te geven. En zo werd besloten. Ongeveer tien mensen gaan zich be zighouden met de verscheidene ta ken. „Voor één man is het toch een vrij zware belasting en als ieder zich aan de taken houdt moet het goed kunnen lopen," meent Kloos, die bij na een jaar voorzitter is. Maandag 24 juni wordt er om 21.00 uur in Hotel Bom opnieuw een leden vergadering gehouden, waarop de ta kenverdeling met de leden zal wor den doorgesproken. De voorkant van motel Delta Inn in Renesse, dat vrijdagavond officieel zijn poorten opent. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee: postbus 1. 4300 AA Zierikzee, telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging 01119-1941 (tussen 18.00-19.00 uur). Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3