Waardering anonieme gift verlichting beide molens Middenschouwen wil - met gedeelde kosten - meedoen aan V.V.V. Logiesinformatie Zeeland SPONSORFIETSTOCHT BRACHT TIENDUIZEND GULDEN OP installatiebedrijf Commissie publieke werken Raadsvergadering Jeugdige inbrekers bekennen 2 ZIERIKZEE - „Het zal een schitterend gezicht wor den", was de enthousiaste reactie van de heer J. J. Ge leijnse dinsdagmiddag in de openbare vergadering van de commissie publieke werken betreffende de anonieme gift voor een exterieur verlichting van de Zierikzeese molens 'De Hoop' en 'Den Haas'. .Onmiddellijk akkoord", was het advies van de heer H. Asma, die evenals de heer Geleijnse veel waar dering toonde voor deze edelmoedige schenking. Volgens het ontworpen plan wordt molen 'De Hoop' aangelicht met vier naar boven en twee naar beneden ge richte schijnwerpers; molen 'Den Haas' wordt aangelicht met vier naar boven en vier naar beneden gerichte schijnwerpers. De kosten voor het aanbrengen van de verlichting wor den geraamd op in totaal 15.400.—. welk bedrag de schenker geheel voor zijn rekening neemt. Overkapping Een positief advies bracht de com missie uit ten aanzien van de voorge stelde overkapping voor de zitbank aan 't Luitje. De heer Geleijnse had wel wat moeite met het voorstel de kosten, geraamd op 2.208,— ten laste van de post onvoorzien te laten komen en gaf derhalve in overweging het werk pas begin volgend jaar uit te voeren. Voorzitter wethouder P. de Rijke was het met Geleijnse eens, dat er in derdaad niet teveel 'tussendoortjes' ten laste van die post onvoorzien mo gen komen. Desalniettemin hield hij een stevig pleidooi voor die overkap ping van de zitbank nog een keer een uitzondering te maken, zodat het werk voor het begin der najaarsstor men gereed kan zijn en de trouwe ge bruikers er beschut kunnen zitten. In verband met de bouw van de ser vicewoningen op de hoek Vrije/Jan- newekken werd voorgesteld een kre diet te verstrekken voor verlegging/vernieuwing van de hoofdriolering. De commissieleden konden zich daarin vinden en kregen desgevraagd de toezegging dat het werk gekoppeld zal worden aan de uitvoering van de eerste fase van de uitbreiding parkeerterrein Baden Po well weg. Ineens Tfen aanzien van die uitbreiding deed de heer Asma wederom een po ging met zijn voorstel dit werk niet in fasen, maar ineens uit te voeren. Hij was er van overtuigd, dat dit zeker zijn invloed zal hebben op de prijs per aan te leggen parkeerplaats, die nu wordt becijferd op 4.500,— per plaats. Later op de dag, tijdens de vergadering van de commissie finan ciën, liet Asma bovendien nog weten in de toekomst ook wel wat van die investering te willen terugzien en hij stelde een voorstel tot het gebruik van parkeermeters in het vooruit zicht. Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Roozendaal vond het voorstel tot uit voering ineens niet ter sprake ko men, gezien het eerder vastgestelde beleid in dezen. Zij pleitte dan ook voor voortgang op de ingeslagen weg. Ook de heer Geleijnse zag niet in hoe het werk goedkoper uitgevoerd zou kunnen worden als het ineens ge beurt. Hij achtte het juist beter de lasten wat te spreiden in jaren. Wethouder De Rijke voerde onder meer aan, dat het voorstel van Asma ook niet uitvoerbaar zou zijn gezien de rioleringswerkzaamheden die in dit gebied, zoals gezegd, nog moeten plaatsvinden. Voor Asma was dit een argument om, zij het schoorvoetend, met het oorspronkelijke plan van ge faseerde uitvoering, mee te gaan. Desalniettemin wilde hij toch en kele besparingen op het plan gereali seerd zien en hij zag dan ook wel mo gelijkheden wat versoberingen op de oorspronkelijke plannen aan te bren gen. Zo ontspon zich tussen Asma en de directeur gemeentewerken, de heer D. D. A. van der Poel een discus sie over het feit, of er nu gebakken klinkers of betonstenen gebruikt zouden moeten worden. De heer Geleijnse verwonderde zich daarover: „Asma en zijn partij hebben altijd voorgestaan hier een leuk gebiedje van te maken en nu moet er ineens versoberd worden". Onderhoudsbegroting Tijdens de bestudering van de on derhoudsbegroting opgesteld door de directeur gemeentewerken kreeg Asma desgevraagd de mededeling, dat de vloer van de muziektent inder daad aan vernieuwing toe is. Een extra puntje, dat aan de agen da werd toegevoegd betrof de restau ratie aan het dak van de foyer van de Concertzaal. Dfc heer Van der Poel wilde dit snel - voor het nieuwe thea terseizoen - aangepakt zien. De kos ten voor het werk worden geraamd op 45.000,—, hetgeen te dekken zou zijn uit de toereikende Concertzaal reserve. De commissieleden brachten in principe een positief advies uit. Advertentie MIDDENSCHOUWEN - Hoewel de gemeente Midden- schouwen aanvankelijk niet wilde deelnemen aan de V.V.V. Logiesinformatie Zeeland (onder andere door mid del van terminals), heeft de kort geleden vergadering van de Adviescommissie voor Recreatie en Toerisme het college tot andere gedachten gebracht. Toen bleek namelijk, dat door het afwijzend stand punt van h. en w. de belangstellenden in Middenschou wen van deelname aan het informatiesysteem zijn uitge sloten. heeft de minister van onderwijs - na besluit daartoe van de raad - toege zegd daarover voor 1 oktober een beslissing te nemen. In eerste instantie zullen de beide scholen in Kerkwerve voor de jongste groepen leerlingen ieder de bschik- king krijgen over een lokaal van de openbare kleuterschool Piggelmee. Daarna staat de kleuterschool volle dig ter beschikking van de bijzondere basisschool Samuël. Het noodlokaal bij deze school is na 1 augustus niet meer nodig en zal worden verwijderd. Nadere voorstel len over een nieuwe bestemming kan de raad tegemoet zien, aldus b. en w. Ook aan eventuele uitbreiding van het schoolgebouw van „Samuël" wordt de raad gevraagd medewer king te verlenen. Voorts wil het college de C.N.S. te Scharendijke medewerking verlenen aan de aanleg van een nieuw toe gangspad en een parkeerstrook langs de Carlstraat, aan het plaatsen van een hekwerk achter de kleuterschool Pinkeltje en het aanschaffen van een archiefkast voor het opbergen van de administratie, die nu onpractisch bij verscheidene oud-bestuursleden thuis ligt opgeslagen. Stembureau Ellemeet De andere voorstellen op deze raadsvergadering betreffen: vaststel ling verordening behandeling be zwaarschriften op grond van de Alge mene Bijstandswet, vestiging van een stembureau te Ellemeet (eenmali ge kosten 2000,—, per verkiezing 1370,—) en wijziging Samenwer kingsovereenkomst Baanlozenpro- joct. Een nieuwe bespreking in het colle ge was het gevolg. Tsvens heeft een recreatie-ondernemer uit Midden- schouwen de gemeente een voorstel gedaan, dat een verdeling van de kos ten 1400,—) behelst, gezamenlijk opgebracht door de gemeente, de recreatie-ondernemers en de Vekabo. Dit betekent dat de gemeente 470,— voor haar rekening neemt. Een reële oplossing, stelt het college, dat de raad daarom op de raadsvergadering van woensdag 26 juni vraagt dit geld beschikbaar te stellen. Over de regeling die voor het vol gende seizoen moet worden getrof fen, wil het college zich opnieuw be raden. Zoals bekend is de VW Logiesin formatie Zeeland verleden jaar als proef opgezet. De resultaten waren dermate positief, aldus de provincie, dat tot prolongatie is besloten. Via terminals (vijftien in Zeeland, onder andere bij de VW's Renesse en Burgh-Haamstede) en vijftig lande lijke VW's, kan actueel bijgewerkte informatie over beschikbare logies- ruimte over heel Zeeland worden ver kregen. Onderwijs Wegens de invoering van de basis school dient de raad tijdens deze ver gadering een aantal besluiten te ne men ten aanzien van de huisvesting van de openbare en bijzondere basis school te Kerkwerve. Om uitbreiding met een leslokaal en een speelwer klokaal annex gemeenschapsruimte aan de openbare lagere Prinses Irene- school op korte termijn te realiseren. BURGH-HAAMSTEDE - Op het politiebureau hebben vijf jeugdigen in de leeftijd van 12 en 13 jaar be kend, dat ze drie keer hebben inge broken in de christelijke lagere school „Onder de Wieken" en de openbare lagere school „De Kirre- weie" in Burgh-Haamstede. Het vijf tal ging professioneel te werk en wist ongeveer 300,— buit te maken. Er werd geen schade aan de gebouwen toegebracht. De inbraken werden ge pleegd in de avonden van 14, 18 en 19 juni, hetgeen eenmaal op het bureau vlot bekend werd. BARENDRECHT - Een vaste baan voor vakmensen in de metaal en de elektrotechniek, een uitzendbureau voor werkloze vaklieden en een op leiding vormen de drie poten waarop de donderdag in Barendrecht gepre senteerde stichting Deltametaal rust. Werknemers en werkgevers werken hierin samen om werkloosheid op hun terrein aan te pakken en pieken en dalen op te vangen in het werkaan bod in deze industrie in de Rijnifiond en het Drechtsteden-gebied. ZIERIKZEE - Met gepaste trots overhandigde mevrouw A. C. Boot - Mangold, coördinatrice Sponsor fietstocht Jeugd Rode Kruis Schouwen-Duiveland, de opbrengst van ruim tienduizend gulden aan de heer D. van Kleef, hoofd internationa le zaken van het Rode Kruis. Dat bedrag overtrof alle verwachtingen van de or ganisatoren, maar kon tevens worden bereikt door dat vele Schouwen-Duivelandse instellingen, vereni gingen en particulieren spontaan en belangeloos hun medewerking verleenden. Het precieze netto-bedrag dat de fietstocht opleverde is 10.017,44, na aftrek van de slechts 270,— onkosten. Tijdens een speciale bijeenkomst in de trouwzaal van het Zierikzeese stadhuis, waardoor de overhan diging van de opbrengst een officieel tintje mee kreeg, maakte de heer Van Kleef meteen bekend, waarvoor het geld zal worden besteed. Er wordt bijgedragen aan twee projecten. De helft van de tienduizend gulden, gaat naar Ke nia, waar een anti-diarree-project ten bate van kinde ren tot vijf jaar dringend geld nodig heeft. Duizen den jonge kinders sterven daar aan die ziekte en het project draagt bij tot de redding van zeer velen. Een weeshuis met 150 wezen in Addis Abbeba in Ethiopië krijgt de andere vijfduizend gulden om een kippenfarm op te starten. Voor die wezen, die maar net genoeg te eten hebben, werd een zinvolle bezig heid gezocht en een kippenboerderij kan daaraan meehelpen. De kippen kunnen worden verzorgd, plus dat de eie ren daar zeer te pas komen. De bijeenkomst in het stadhuis werd geopend door burgemeester Th.H. de Meester van Zierikzee, die drie Schouwen-Duivelandse collegae kon verwelko men, kringsecretaris Rode Kruis J. Martijn uit Mid delburg, consulent S. Tolsma van het Jeugd Rode kruis Zeeland en voorzitter J.Hoekman van het Rode Kruis Zierikzee. Tevens waren aanwezig medewer kers en deelnemers van de Sponsorfietstocht, die op 27 mei (na enige keren uitstel wegens slecht weer) in koude weersomstandigheden tussen de buien door werd gehouden met 110 deelnemers uit geheel Schouwen-Duiveland. De heer Van Kleef beloofde overigens om te probe ren te zijner tijd verslagen van de projecten in Kenia en Ethiopië te bemachtigen, zodat de betrokkenen op de hoogte kunnen worden gesteld van het resultaat van de hulp. weekend servicedienst iel. (01110) 6255 Iedere zaterdag Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Iedere zondag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Mu ziek onder woorden. 20.15-21.45 uur. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Zaterdag 22 juni Zierikzee Chr. Ger. kerk. Zangavond met het Chr. Waddinxveens Mannenkoor „de Gouwestem" en het Chr. Ger. koor „de Lofstem". Aanvang 19.30 uur. Brouwershaven Park achter Grote Kerk. Korfbal wedstrijd oud-A.S.V.-leden. 15.00 uur. St. Nicolaaskerk. Zierikzees Kamer koor m.m.v. jeugd- en kinderkoor. 20.00 uur. Noordgouwe Muziektent Ring. Zomeravondcon cert Con Amore. 19.00 tot 20.00 uur. Braderie-rommelmarkt. 10.00 tot 17.00 uur. Maandag 24 juni Zierikzee Prinses Julianaschool. Schrijfavond Amesty International. 19.00-21.00 uur. Huis van Nassau. Vergadering Ver enigingsraad Beter Wonen. 19.30 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Gereformeerde kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Brouwershaven Geref. kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Dinsdag 25 juni Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.,15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tbkenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommifcsie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor dc verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Huis van Nassau. Zomeravond- bridge. 19.30 uur. Scharendijke Geref. kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Woensdag 26 juni Zierikzee UVV-gebouw. Contactavond UW. 19.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Noordgouwe Dorp. Vertrek bejaardenreisje. 08.00 uur. Leeszaal bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Donderdag 27 juni Nieuwerkerk Fietspuzzeltocht afd. Duiveland Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ver trek tussen 13.15 en 13.30 uur vanaf „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Vrijdag 28 juni Brouwershaven Tonnenmagazijn. Concert kameror kest „De Drieklank". 20.00 uur. Donderdag 4 juli Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse. Zomeravond- bridge. 19.30 uur. Vrijdag 5 juli Zierikzee Nutskleuterschool Baden Powellweg. Bijeenkomst niet drankje en hapje i.v.m. integratie O.L.S. „Binnen de Veste". 19.00 uur. Zaterdag 6 juli Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Bevelands Kamer koor m.m.v. Willie Bil, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 23 juli Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Gerard Dekker, or gel en clavecimbel m.m.v. Willie Bil, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 13 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Olie Nilsson, orgel. 20.00 uur. Dinsdag 27 augustus Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Schouwse musici brengen Bach. 20.00 uur. Zaterdag 14 september Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Slotconcert met Hellvoets Dameskoor en Voomes Mannenkoor. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2