NIEUWS OP WIELEN VRE z w Bfts'E P c KIESPIJN Nieuwe Break maakt serie Citroën BX completer GDURG D ÖAE St. X Popgroep New Gate in De Kêête O O R N E R Dealer-wisseling van Mitsubishi Vakantiepuzzel BURG BURG BURG v,|f R,SS -N G Old Frustrations in soos De Pul Rock and roll- demonstratie in disco 't Roefke Per 1 juli op de Franse autowegen te zien G-CL-E oe oe Sozen- agenda ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 juni 1985 Nr. 23746 13 ZIERIKZEE - „Praktischer dan een berline en eleganter dan een bestelwa gen." Dat is de typering van Citroën van een nieuwe verschijning op de we gen: de Citroën BX Break, die op 1 juli op de markt zal worden gebracht in Frankrijk. Nederland zal de nieuwe ling een paar maanden later zien ver schijnen, maar zeker nog dit jaar. De BX-Break wordt le verbaar in drie uitvoe ringen op basis van drie motortypen en twee uit rustingsniveaus, te we ten de 16 RS (1580 cm3, benzine, 94 pk), de 19 TRS (1905 cm3 benzine, 105 pk) en de 19 RD (1905 cm3, diesel, 65 pk). Deze drie modellen complete ren de BX-serie, die hier mee nu uit veertien uit voeringen bestaat. Citroën verwacht met deze uitbreiding een gro tere en gevarieerde klan tenkring te kunnen be dienen. Best verkocht De BX-Break heeft de zelfde algemene kenmer ken als de berline en der halve ook de kwaliteiten van dat model, dat op één na de best verkocht- te auto was in Frankrijk. De Break is door zijn hy- dro-pneumatische ve ring, die ongeacht de be lasting voor een constante hoogte zorgt, uitstekend geschikt voor vervoer van wisselende lading. Het rijgedrag is dankzij dit systeem een der dan bij een lege auto. De nieuweling is iets langer (17 cm) en iets ho ger (3 cm), is mooi van lijn, ruim en aërodyna misch, een auto waar mee men zich gemakke lijk in het stadsverkeer begeeft. Met een inhoud van 1,803 m3 bij een neerge klapte achterbank, en een laadvermogen van 570 kg biedt de Break een uitstekende laadca- paciteit, gekoppeld aan comfort, veiligheid, rij- genoegen en zuinigheid. De laadruimte is verder nog gemakkelijk toegan kelijk door de in de hoogte verstelbare laad vloer. Motoren De 19 TRS is uitgerust met de motor van de BX 19 GT, een pittige motor met een gunstig brand stofverbruik. De 16 RS kreeg de motor van de BX 16, die onder meer zorgt voor een snelheid van 170 km/u en een re delijk brandstofver bruik. De diesel-versie heeft de motor van de BX 19 en zal vooral in de smaak vallen bij rijders die veel kilometers ma ken. BRUINISSE/ZIERIKZEE - Met ingang- van 1 augustus vindt er een dealer-wisseling plaats op Schouwen- Duiveland. Het merk Mitsubishi gaat over van garage Zuidgeest in Bruinisse naar auto bedrijf A.L.G. in Zierikzee. Goed nieuws voor Goedbloed en slecht nieuws voor Zuidgeest, die over „strubbelingen" met de impor teur spreekt. Zuidgeest: „Ondanks de strubbelingen met de importeur blijven we gewoon Mitsubishi verkopen, maar dan via andere kanalen. Over igens gaan We alle merken verkopen, nieuw dus, en ook alle merken repareren, tegen nog scherpere prijzen. Dat kunnen we doen, omdat we nu minder kosten hebben", zegt P. Zuid geest, die over de gang van zaken niet bijster goed te spreken is. Vanaf 1 augustus dus is Louis Goedbloed of ficieel Mitsubishi-dealer, in het bedrijf aan de Calandweg. Genoemde datum is de start, maar de hoofdactiviteiten zullen pas na de zomerva kantie gaan plaatsvinden, met onder meer een introductieshow in september. Overigens zijn alle Mitsubishi-rijders van 'Schouwen-Duive land al op de hoogte gebracht van de wisseling van de wacht, door de importeur, H. N. G. in Sassenheim. Uiteraard heet Goedbloed deze rijders nu al welkom aan de Calandweg. De wisseling houdt tevens in, dat Goedbloed met ingang van dezelfde datum geen Daihatsu- dealer meer is, maar wikkelt de zaken wel af op de normale manier af. Timo, het nijlpaard, liep met grote stappen naar zijn huis. Hij had zo'n verschrikkelijke kiespijn. Zo maar in eens had hij dat gekregen. Timo lag net nog fijn te luieren in het water van de rivier. Nu en dan nam hij een hapje van de heerlijke waterplanten, die in het water dreven. Ook dat laatste hapje, dat hij ge nomen had, zag er zo lek ker uit. Maar schijn be driegt, want na dat laatste hapje had hij die hele erge kiespijn gekre gen. Gelukkig, daar was het kleine biezenlandje, waar Timo woonde. Gauw stapte hij binnen en legde een schoon la ken op de verwarming. Hij wachtte even, totdat het laken een beetje warm ws en bond het toen om zijn hoofd. Hè, dat was een prettig ge voel. De pijn in z'n kies zakte iets. Na een kwar tiertje was Timo het al haast vergeten en haalde het laken van z'n hoofd. Honger Nou zeg, hij had er ge woon honger van gekre gen. Hij haalde uit de kast een lekker stuk bo terkoek. Die domme Ti mo. Hij dacht er hele maal niet aan, dat als je kiespijn had niet moest snoepen. Koek is zonder kiespijn al niet goed voor de tanden, maar met kiespijn is het nog veel slechter. Timo nam een hap en „Oooooh, aaaaah, m'n kies!" Ja, ja, daar had je het al. Nu deed z'n kies nog meer pijn dan eerst. Een nijlpaard heeft als hij kiespijn heeft, erge pijn, want hij heeft zul ke grote tanden. Timo kon niet stilzit ten. Hij danste van z'n ene been op z'n andere en wist niet, waar of hij het zoeken moest. De tand arts, dacht hij opeens, ik moet naar de tandarts, dat ik daar niet eerder aan heb gedacht. Ik moet naar dokter Bernhard de aap. Timo pakte z'n kies en z'n hoofd weer in het laken en liep zo vlug als zijn zware poten hem konden dragen naar dok ter Bernhard. Hij moest hem helpen. Lachen Het was maar tien mi nuten lopen en gelukkig was de tandarts thuis. Tben Timo aanbelde mocht hij meteen bin nenkomen. Even later zat hij op de grond, hij kon natuurlijk niet in de gewone stoel zitten. Een beetje bibberend deed Timo z'n grote mond open en hield de tand arts z'n zere kant voor. Dokter Bernhard keek alle tanden en kiezen na en begon toen vreselijk te lachen. „Ha, ha, ha, die Timo. Jij bent me een mooie patiënt. Weet je wat jij moet doen? Jij hoort niet bij mij thuis, jij moet naar een circus gaan! Timo snapte er niets van. Naar een cir cus? Wat moest hij daar nu met z'n zere kies doen? De tandarts kon zich niet langer inhouden en zei, nog steeds lachend: „Timo, je loopt met een ingebouwde tandensto ker tussen je kiezen. Er zit een vogeltje in je mond. Iedere keer, als jij je mond dicht wilt doen, pikt hij in je tandvlees, want dan krijgt hij het benauwd. Ha, ha. Schaamte Nu was de kiespijn gauw verholpen. De tandarts haalt het vo geltje eruit, dat vlug te rugvloog naar de rivier om insekten tussen de waterplanten uit te pik ken. En Timo? Tja, die had geen kiespijn meer. Wat hij wel had, was een vuurrood hoofd, niet van de pijn, nee hij schaam de zich, omdat hij zo dom was geweest om een vogeltje te eten samen met de waterplanten. Weer eens een echte puzzel, om alvast een beetje in vakantiestemming te komen. Vijftien Zeeuwse plaatsnamen moet je vinden, waarbij we één voor beeld geven. De derde links van bovenaf, zie je drie keer burg staan, maar een pijltje bij de middelste. Als je dan goed leest staat er Middel-burg. Eigenlijk erg eenvoudig, maar wie weet ze allemaal? De oplos singen staan er onder, maar niet eerst kijken! •sinj}i ;uis uo saoQ 'assiutrug 'aguxpxaiuaM 'agaAi -B0 '9guiï3 'U939M9LIQ *assauag *ieeg 'apjBB^ '^aoji 'StejsjaAO 'Sjnqtappij^ 'g-inquioQ "ajaa/^ :3uissojdo De boa is een bruin met zwarte slang van onge veer 4 meter. In Zuid- Amerika wordt hij wel als huisdier gehouden om de ratten te verdel gen. p NIEUWERKERK - De Zie rikzeese jeugdsoos De Kêête besluit vanavond - vrijdag 21 juni - het seizoen met een op treden van de Zierikzeese formatie New Gate. Deze vijfmansformatie debuteer de op het derde Zierikzeese Anywave-festival en zal er volgende week ook weer bij zijn, wanneer de vijfde editie van dit populaire festival wordt afgewerkt. Bij dat debuutoptreden van 1983 was de groep nog maar een half jaar bij el kaar, maar ondanks dat oogstten zij al bijzonder veel succes bij het grote pu bliek. Sinds die tijd heeft het kwintet zich ontwikkeld tot een voortreffelijke band met een professioneel geluid. New Gate maakt voornamelijk eigen num mers, die veelal terug te brengen zijn op de sound van de Amerikaanse melodieu ze rock. New Gate bestaat uit drummer Louis Rentier, die eerder actief was in de groe pen TSE-Formation en Wizard, slaggita rist Kees Rentier, die eveneens in Wizard speelde, sologitarist Roel Meintema, die zijn sporen verdiende in de groep Sea- land en basgitarist Leo Fokker, evenals Louis Rentier ex-TSE-Formation en ex- Wizard. Het kwintet wordt tenslotte ge completeerd door zangeres Everdine Fiebrand, een prima vocaliste waar de groep trots op mag zijn. De formatie probeert zoveel mogelijk variatie in de songs te brengen en slaagt daar ook uitstekend in. Het luisteren naar de muziek van New Gate verveelt mede daardoor geen moment. De basis van de New Gate-muziek wordt gevormd door het gitaarspel en door de klanken van de synthesizer. Melodieuze zangthe ma's completeren het geheel. Alles bij een wordt het in De Kêête een swingen de avond. De Nieuwerkerkse soos sluit van avond gedurende enige tijd de poorten, maar komt terug op 5 september. Tijdens deze openingsavond treedt de Zonne- mairse formatie TSE-Formation op, een optreden om nu al naar uit te zien. Big „S", Burgh-Haamstede Wegens vakantie geslo ten. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 üur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. De Kêête, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur BRUINISSE - De Bruse jeugdsoos De Pul pre senteert op zaterdag 22 juni de Flakkeese zeven- mansforznatie Old Frustrations. De band speelt vanaf acht uur in De Pul en brengt onder andere een aantal nieuwe nummers ten gehore. Old Frustrations heeft reeds diverse singles op haar naam staan. De teksten voor de groep worden voornamelijk geschreven door Jan Leentjes uit Middelharnis, een leraar Engels, die formidabele Nederlandse teksten uit zijn pen laat vloeien. RENESSE - In discotheek 't Roefke in Renesse is vanavond - vrijdag 21 juni - om elf uur een rock and roll-demonstratie door een aantal van de beste dansparen op dit gebied in Nederland. Dc demonstratie wordt verzorgd door dansschool Ponne uit Amsterdam en door een formation- team uit Goes. De demonstratie omvat drie gedeelten. Eerst wordt getoond, hoe de rock and roll gedanst wordt op feesten en dergelijke. Vervolgens laten paren van de Amsterdamse dansschool zien hoe zij de populaire dans uitvoeren op wedstrijden, met het spectaculaire gooi- en smijtwerk erin derhalve. Rock and roll is momenteel weer enorm in opmars in Nederland. Er is een fikse belangstelling voor bij cursussen en opleidingen. De demonstratie wordt besloten met een speciaal optreden van een formation-team uit Goes. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 13