Raad Westerschouwen komt niet tot vaststelling randweg Renesse Luctor et Emergo in Slagharen Avondvierdaagse met 1702 wandelaars L6AC DE ZIERIKZEESCHE COURANT Surfartikelen van auto's gestolen De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" WA> ffir- PE BILT* Commissie openbare werken Westerschouwen AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dringend behoefte Vrouwelijke tuinman Winkels open Gouden speld. De Stichting Welzijn Ouderen heeft dringend Ook de Zierikzeese Plantsoenendienst is ge- De eerste drie van de veelbesproken winkels Bruse Boys-voorzitter Maarten Verspoor en - behoefte aan een parttime administratieve contronteerd heeft de eerste vrouw onder haar aaa De Zoom in Renesse openden het afgelo- secretaris Cees van den Bos kregen de gou- kracht. Vier gemeenten honereerden het ver- personeel. Lia Vlieland gaat als tuinman fun- pen weekeinde de deuren. De rest volgt spoe- den speld van verdienste van de KNVB op zoek. (Pag. 2). geren. (Pag. 3). dig. (Pag. 5). gespeld. (Pag. 6). DINSDAG 18 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23744 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De stemmen worden geteld, niet gewogen. In het staats bestuur kan het nu eenmaal niet anders. Hier is niets zo on gelijk als juist die zogenaamde gelijkheid. Plinius WESTHOEK - Surfartikelen blij ven nog steeds een geliefd object voor niet alleen de watersporters, maar ook voor anderen die het niet zo nauw nemen met het „mijn en dijn". Anderzijds letten eigenaren niet zo bijzonder op hun overwegend toch dure spullen. Op de Brouwersdam verdween zo maandagmiddag, terwijl de eigena ren op het strand lagen te zonnen, surfmateriaal van twee Duitsers. J. A. uit Essen miste bij terugkomst een plank, giek, mast, zeil en zwaard ter waarde van DM 2600,—. Het geheel was van de autoimperiaal afgesne den. Nog een Westduitser uit Essen miste na het zonnen een plank, zeil en giek ter waarde van DM 2800,—. Ook hier hetzelfde beeld: van de auto los gesneden. C. C. uit Aken overkwam een identieke diefstal. Hij had zijn auto met surfspullen erop gepar keerd aan de Rampweg. Bij terug komst waren vier masten plus hoes van zijn auto verdwenen. SEROOSKERKE - Het geplande tracé voor de rand weg rond Renesse heeft niet alleen bij omwonenden en betrokkenen veel stof doen opwaaien, ook de raadsleden van de gemeente Westerschouwen hadden maandag avond het nodige te melden op dit grootschalige ver keersplan. In het dorpshuis van Serooskerke, in verband met de verbouwing van het gemeentehuis, staakten de stemmen na een langdurige discussie: 5-5. PvdA-fractievoorzitter S. Roos was niet aanwezig. Zijn stem zal dus tijdens de raadsvergadering van augustus, het voorstel van het col lege staat dan opnieuw op de agenda, de doorslag moe ten geven, zij het met positief dan wel negatief gevolg voor het b en w-voorstel. nooit naar een prijskaartje ge vraagd," stelde De Feiter. Daarmee nam Van der Salm geen genoegen. Hij attenteerde de loco burgemeester erop dat de raad de laatste jaren altijd zeer attent is ge weest op de uitgaven van de gemeen te Westerschouwen en dat er geen gulden teveel wordt uitgegeven als dat niet strikt noodzakelijk is. Met andere woorden, het college had uit zichzelf wel met een financieel over zicht kunnen komen. Van der Salm: „Nu worden we geconfronteerd met een keuze waar geen enkel prijs kaartje aan hangt. De financiële ge volgen zijn niet te overzien. Daar kunnen we als raad toch geen 'ja' te gen zeggen." Vervolg pagina 3 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12~~ 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode De verdeeldheid binnen de raad was groot. Naast de beide wethou ders schaarden zich slechts drie raadsleden achter het voorstel, dat pleit voor het tracé Stoofweg- Vroonweg. De volledige VVD-fractie stemde tegen het voorstel, net als G. J. W. van der Salm van de PvdA en de eenmansfractie van de RU. Voorbereiding In zijn inleiding op de discussie stelde loco-burgemeester J. C. de Fei ter dat aan het bestemmingsplan Dreef uitvoerige voorbereidende stu dies vooraf zijn gegaan. De randwsg is bedoeld ter ontlasting van de kern Renesse. Na een informatief gesprek rfiët" nagenoeg allé "betiokkëh'grotïu-' eigenaren en een hoorzitting werd het ontwerp-bestemmingsplan op 21 november verleden jaar een maand ter inzage gelegd. Terzake van het ho ren van de bezwaarden werd een hoorcommissie ingesteld, welke op 28 mei dit jaar een hoorzitting hield. Financiering Ondanks de gedegen voorberei ding moest De Feiter naar aanlei ding van vragen van J. van den Berge (RU) en opmerkingen van G. v.d. Salm (PvdA) antwoorden dat bij het college niet bekend is hoeveel het ge kozen tracé gaat kosten. Van de tota le kosten is tot op heden nog geen taxatie gemaakt en het is niet duide lijk welk bedrag nodig is om de beno digde gronden en panden te onteige nen. „Door de fracties is er eigenlijk SLAGHAREN - De muziekvereni ging Luctor et Emergo uit Renesse bracht zondag een bezoek aan het po nypark 'Slagharen', waarbij zij de bezoekers aan het recreatiepark ont haalden op een muzikaal optreden. Na enkele muzikale rondgangen over het terrein, volgde 's middags onder leiding van dirigent J. H. Blom een concert in de circustent van het recreatiepark. Als dank hiervoor werd hun door spreekstalmeester Tbnny Leerink een bokaal uitgereikt, die de directie van het park beschik baar stelde in verband met het 75- jarig bestaan van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van muziekvere nigingen te Arnhem. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Dirigent J. H. Blom ontvangt de bo kaal uit handen van spreekstal meester Tonny Leerink. SEROOSKERKE - In het dorpshuis te Serooskerke wordt donderdag 20 juni een vergadering van de commis sie openbare werken gehouden. Aan de agenda wordt toegevoegd de stopzetting van de overheidssubsidie voor de bestrijding van de iepeziekte. Verder worden behandeld de re constructie van de duinovergangen, de verkeerscirculatie Margriet- en Irenestraat en de sanering woningen verkeerslawaai. De vergadering be gint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Op het Havenpark in Zierikzee vertrokken maan dagavond 1702 wandelaars en wandelaarsters voor de eerste etappe van de veertigste Zierikzeese Avondvierdaagse, die donderdagavond ongetwijfeld een grandioos slotgebeuren zal opleveren door de muzi kale medewerking van negen eilandelijk muziekkorpsen. De lange, bonte stoet werd maandagavond voorafgegaan door de Zierikzeese showband Rust Roest (foto). De grootste afvaardiging in de jubileum- vierdaagse is van de Willibrordusschool uit Zierikzee met 74 deelne mers, een meer dan gymnastiekvereniging Rust Roest en twee meer dan de Bruse openbare lagere school De Meerpaal. Opmerkelijk is het zeer grote aantal individuele deelnemers. Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Mm Verwachting tot woensdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en mogelijk regen; minimumtemperatuur circa 10 gra den: matige wind, kracht 3, uit uit eenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/in zaterdag 22 juni: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 juni Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 5.31, onder 23.36 20 juni Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 6.32, onder Eerste Kwartier: 25 juni (19.53) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 juni 4.51 16.42 10.20 22.46 20 juni 5.37 17.14 10.59 23.27 Springtij: 20 juni Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 14,7° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer blijft wissel vallig. Nadat vandaag een zwak front van een oceaandepressie langzaam voorbijtrok, nadert morgen opnieuw een frontale zone met veel bewolking, waaruit mogelijk regen valt. Opnieuw ziet het er naar uit dat de neerslaghoeveelheden gering zullen zijn. De minimumtemperatuur ligt van nacht rond tien graden, morgen wordt het ongeveer negentien graden. De wind is matig en veranderlijk. De komende dagen verandert er niet veel in het weer in ons land: af en toe zon, nu en dan regen, temperatu ren normaal of iets onder normaal. De meeste regen valt de komende da gen nog in het midden en het zuiden van het land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1