LR en PC Westelijk Schouwen- afvaardiging succesvol tijdens kringconcours in Bruinisse ASV Brouwershaven Oud-Mevo klopt ouder-Zierikzee Fraaie zege Annet Ouwenbroek en Ulfert U Indeling voor competitie Delta Sport 8 BRUINISSE - De LR en PC De Schouwse Ruiters uit Dreischor organiseerde een goedbezocht kringconcours in Bruinisse, dat door het plotselinge goede weer traditi oneel perfect verliep. In de diverse dressuurringen viel met name het goede presteren van de kleine afvaardi ging van de Burgh-Haamsteedse LR en PC Westelijk Schouwen op. De zevenkoppige equipe veroverde vijf prijzen, waaronder twee eerste en twee tweede. Vijf van de zeven combinaties kwamen ook met een winstpunt thuis. Ook de organiserende vereniging boekte diverse fraaie successen, maar die vielen in de veelheid van starts minder op. Ze verdienen daarom evenwel niet min der waardering. Willeke van Oeveren.-averdmet haar Ramano-telg Remus afgetekend winna res in de B-dressuur met 128 punten. Westelijk Schouwen- overwinningen waren er in de dres- suurklassen B en L. In de L-klasse werd Ingeborg Jonker met haar paard Courageux winnares met 128 punten, waarmee zij clubgenote In- gerli Vroon een punt voorbleef. Het Westelijk Schouwen-duo verwees een Bru-koppel naar de derde en vierde positie. Marjolein Geelhoed scoorde met Vivaldi 126 punten en clubgenote Marjan Jumelet kwam met Simple D uit op 123 punten. Ook Bart Goud zwaard scoorde met zijn paard Vaan drig 123 punten, maar hij viel buiten de prijzen, evenals Cees Struyk met Werner van De Schouwse Ruiters en Annet van Baarle met Silene van Westelijk Schouwen. Zij incasseerden met 120 punten wel een winstpunt. Alles bijeen werd er in de L-klasse voortreffelijk gescoord. Ramano-telg Ook in de B-klasse twee prijzen voor Westelijk Schouwen- combinaties. Willeke van Oeveren werd met haar Ramano-telg Remus winnares met 128 punten, drie meer dan Pascal de Kam met Z-Yakima van Walcheren. Achter de Oranjezon combinaties Bram Wattel met Epinal en Eline de Visser met Walinda kwam Mary Tuk met L'Esprit van Westelijk Schouwen op de vijfde plaats met 123 punten. In een andere B-ring scoorden com binaties van de organiserende ver eniging goed, al moesten zij de eerste twee plaatsen wel aan leden van Wal- cherse combinatie laten. Met 131 punten scoorde Liesbeth Kodde met Silvana de eerste prijs, terwijl Ellen Minderhoud met Wilma van de Vroonruiters met 128 punten nog net de tweede prijs wegkaapte voor de neuzen van Laurice Boonman en Wil deman van De Schouwse Ruiters, die op 127 punten uitkwam. Jaap Rent meester scoorde met Pepijn 126 pun ten en Marije Driessen eindigde met Rex als vijfde met 123 punten. Bij de M-paarden werd de Oranjezon-combinatie Nicoline Vos met Tramenta winnaar met 121 pun ten, een punt meer dan clubgenote Marjoke Rotte met Piu. Laurice Boonman eindigde met Vident met 117 punten als beste eilandelij ke ver tegenwoordiger. In de M2-klasse ging de overwinning naar Jacqueline Bergwerff met Peter Spencer met 123 punten, waarmee de Oranjezon een straat voorbleef op de voltallige con currentie. Ingrid Krabbe kwam met Osgar uit op 105 punten. In de Z- klasse werd Doesjka Delfos met Amazone van Scheldestad winnares met 124 punten. Ook Marina de Fouw scoorde met Ticardo een winstpunt via 120 punten. Nog maar een Bij de M-pony's ging het oranje ro zet naar Hanny van der Zande met haar pony Lucky Boy. De amazone van de organsierende vereniging scoorde als enige een winstpunt met 120 punten op het startcoupon. Mani- ta Simonse kwam met Layla uit op 112 punten, Arianne Hanse scoorde met Liza 107 punten en Petra Re- meeus was met Patrick goed voor 105 punten. VU GHT - RV Renesse-amazone An net Ouwenbroek heeft met haar paard Ulfert U een fraaie zege be haald tijdens de eerste van drie selec tiewedstrijden van het district zuid van de NBVR. De Renesser amazone scoorde in een veld van vijftien Z-combinaties een eerste plaats. Voor haar proef kreeg zij van de twee juryleden respectievelijk 120 en 125 punten. Van de drie selectiewedstrijden tellen de twee beste mee voor de uiteindelijke klassering. De besten gaan door naar het nationaal kampioenschap van de NBVR. ROTTERDAM - China streeft naar vriendschappelijke betrekkingen en samenwerking met Nederland op ba sis van de vijf beginselen van vreed zame coexistent ie, zo heeft de Chine se premier Zhao Ziyang zondagmiddag bij het begin van zijn officiële bezoek aan Nederland ver klaard. AMERSFOORT - Hans van Mierlo, hoogstwaarschijnlijk de toekomstige lijstrekker en nieuwe fraktievoorzit- ter van D'66 in de Tweede Kamer, heeft de partij opgeroepen om weer in D'66 te gaan geloven. ,,Wij hebben fatsonelijke papieren en concrete voorstellen", zo zei hij zaterdag op het twee-daags congres van zijn partij in Amersfoort. ZIERIKZEE - De herenhandbal- hoofdmacht van het Zierikzeese Del ta Sport speelt het aanstaande sei zoen voor de tweede keer in de tweede divisie van de landelijke competitie. Dat gebeurt dit seizoen onder de leiding van de nieuwe oe- fenmeester Jaap Consemulder, die Cor Mol als zodanig opvolgt. Mol stond zeven seizoenen aan het roer en was in niet geringe mate verantwoor delijk voor de niveauverbetering van de ploeg. In het nieuwe seizoen ontmoet de Zierikzeese ploeg drie nieuwe oppo nenten. Het Bergen op Zoomse Fortu- na en WIK uit Vlaardingen promo veerden uit de derde divisie en het Eindhovense Pius X degradeerde uit de eerste divisie. Bekende tegenstan ders zijn verder Animo, Hellas en Wings uit Den Haag, Tbrnado uit Bre da, Snelwiek uit Rotterdam en het Goirlese GHV. Op 20 oktober wordt de competitie gestart met een uit wedstrijd tegen Animo, een week la ter gevolgd door de eerste thuis wedstrijd tegen Tbrnado uit Breda. Op zaterdag 31 augustus staat er in sporthal Onderdak een interessante handbalwedstrijd op het program ma. De Belgische topploeg Olse Mer- sem van ex-EMM-trainer Cees de Rid der speelt dan tegen Van der Voort/Quintus uit Kwintsheul. De Westlanders, uitkomend in de Neder landse eredivisie, benutten de wed strijd als afscheidsdue! voor René de Bakker. Wilma Beun werd met Ajax winna res in de Z-klasse bij de pony's met 113 punten. Marjan Jumelet kwam met Romeo uit op 104 punten. In de L2-klasse pakte Renate Duynkerke met Carine 114 punten, hetgeen vol doende was voor de Oranjezon combinatie voor de eerste plaats. Schouwse Ruiter Jacco Fierens kwam met Springtime uit op 101 punten. De Ll-klasse leverde een ze ge op vor Yvonne Morssink met Gro ve van Scheldestad. Deze combinatie scoorde 134 punten. Ook de winnaar van het rode rozet scoorde twee winstpunten. Maja Beun kwam met Ronnie M tot 130 punten. Onder de vijf prijswinnaars bevonden zich geen Schouwen-Duivelandse combi naties. Eline Struyk met Pascal en Corry Krabbe met Romanova kwa men met respectievelijk 117 en 115 punten nog het verst. Bij de B-pony's scoorden De Schouwse Ruiters aanmerkelijk be ter. Christine Simonse werd voor de tweede keer in successie winnares van het oranje rozet. Dit keer was de score iets bescheidener dan de vorige week in Vlissingen, maar een waar dering van 128 punten mage er beslist nog zijn. Clubgenoot Lenny den Boer eindigde met Sandor als tweede met 127 punten en Janet van der Wekken klasseerde zich met Beauty als vier de met 123 punten. Magda Smits viel met Solbandera met 122 punten bui ten de prijzen. In een andere ring ging de zege naar Marcella de Kam met Sirocco van Oranjezon. Zij scoor de 123 punten. Annemarie Schal kwijk klasseerde zich met Johnny als tweede met 122 punten en de Bru- amazone werd gevolgd door Annette van der Have met Fanny van De Schouwse Ruiters met 120 punten. Springen Bij het springen zorgde Arianne Hanse met haar pony Liza voor het beste eilandelijke succes. Zij won in de M-klasse door een foutloos par cours. In de L-klasse gingen de twee de en derde prijs naar vertegenwoor digsters van De Schouwse Ruiters. Eline Struyk met Pascal en Petra Re- meeus met Patrick bleven beide fout loos en kregen een voldoende voor de stijl van rijden. Dezelfde score be haalde Mare Timmerman met Ramo- na van Oranjezon. Bij de B-pony's ging de derde prijs naar Rianne Bolier met Rocco. De ei- landelijke combinatie scoorde ll1/» fouten. Zij moest twee combinaties van de Gouwe Reyers. Bij het Z- springen van de paarden ging de zege naar Kees de Vrieze met Thoran van de Gouwe Reyers. De combinatie bleef foutloos en klopte Laurice Boonman met Vident van De Schouwse Ruiters op tijd. Bij het mennen werd Peter Hanse met Sunny winnaar van de M/Z-klasse met 96 punten. Met hetzelfde aantal pakte Nicoline Vos met Tramenta van Oran jezon de tweede plaats. In de L-klasse werd Arjan Provoost winnaar met Zitta met Oranjezon met 97 punten. Anita Timmerman eindigde met Sas- kia op 88 punten, hetgeen de amazone van Westelijk Schouwen de tweede prijs opleverde. Bru-amazone Marjan Jumelet in actie met haar paard Simple B. Tijdens het springen liep de combinatie tegen drie fouten aan vanwege een weigering. Hierdoor viel de combinatie hierbij niet in de prijzen. Bij de dressuur scoorde het duo met 123 punten een winstpunt. BROUWERSHAVEN - Voor het vierde achtereenvolgende jaar heeft de sportvereniging Brouwershaven het initiatief genomen om aan het eind van het sportseizoen een korfbalwedstrijd te organiseren voor oud-leden. Vanwe ge de jaarlijkse renovatie van het sportpark 'Onder de Molen' vindt het eve- jiement plaats in het park achter de Grote Kerk en wel op zaterdag 22 juni om 15.00 uur. De oud-Mevo-formatie die afgetekend met 6-1 won. ZIERIKZEE - Tijdens de openingsdag van sportpark Den Hogen Blok traden ook twee teams van oud spelers van Mevo en Zierikzee tegen elkaar aan. De oranje ploeg won het duel afgetekend met 6-1 voorname lijk, omdat de gemiddelde leeftijd van de Mevo-mannen gevoelig lager lag, dan bij oud-Zierikzee het geval was. Desondanks was de lol er bij de oud-Zierikzeeënaars niet minder om weer eens een balletje te trappen met oude 'gabbers'. Voor oud-Mevo kwamen uit: Boy Simmers. Joop van de Linde, Jaap Bij de Vaate, Robbie Duym, Ton van de Velde, Piet Jansen, Co Verwijs, Krijn de Oude, Frans de Oude, Rinus Ravia, Jan van Dijke, Arnold Schiet- tekatte, Kees de Looze en Mart Goudzwaard. Voor oud-Zierikzee speelden: Walter Kouijzer. Kees Heijboer, Theo Kramer, Tonny Simmers, Cor van Aken, Onno Krips, Adrie Rossen, Frans van de Westen, Kees Sim mers. Nemie Hogenstein, Adrie Tromper, Jan van Beveren, Ko Willemse en Adrie Klink. De oud-Zierikzee-ploeg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8