Voetbalduel politici en ambtenaren wordt ware lach-of-ik-schiet-show Uitslagen wedstrijden Mevo/Zierikzee-combinatie niet opgewassen tegen gemotiveerd selectieteam i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 juni 1985 Nr. 23713 7 ZIERIKZEE - Tijdens de openingsdag werd een aantal wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen als volgt waren: Selectie Zomeravondvoetbal-combinatie veteranen Mevo en Zierikzee 4-0. Voor het ZAV-team speelden: Jilles Appeldoorn, Nico Schouten, Jury Snijders, Adrie Stoutjesdijk, Jan Zijta, Leen Nelisse, Piet van Gelder, Kees Hagesteijn, Jan Papeveld, Bert de Vos, Ubo Sladic, Adrie Verhage, Gerrit Kooman, Jaap van Gastel en Bert Nuyens. Voor de Mevo/Zierikzee-combinatie waren dat: Henk Berrevoets, Wim van den Hoek, Henk Vermeule, Joop Schoonen, Tbon van Tiggelhoven, Leo Lievense, Jan van Bemden, Tbon van der Wekken, Hans Smits, Piet Verschure, Rinus van de Neut, Jan Huyer en Jan van de Linde. Selectie Schouwen-Duiveland-Mevo/Zierikzee (A-junioren) 6-2. Voor de SD-selectie speelden: J. Muller, P. van Eek, W. Weber (allen Bruse Boys), E. Krins, C. Rijnberg (beiden DFS), A. Matthijsse, J. Fol- mer (beiden SKNWK), R. Verhage, C. Berrevoets (beiden WIK), L. Hei boer (Dreischor), J. Heiboer (ZSC), A. Visser, M. de Jong (beiden Brou wershaven). Voor de Mevo/Zierikzee-combinatie waren dat: P. van der Poel, P. P. van de Hoorn, J. de Leeuw, R. de Vries, J. van de Sande, A. van Vaardi- gem, K. Snijders (allen Mevo), L. Hendrikse, N. Meintema, J. van Beve- ren, E. Zwanenburg, R. Dekker en J.K. Hagesteijn (allen Zierikzee). Selectie Schouwen-Duiveland-Mevo/Zierikzee (B-junioren) 1-1. Voor de eilandelijke selectie speelden: M. van de Marei, P. Moerland (Renesse), P. van Mourik, J. Constandse, M. Marchand, R. Lievense (al len Brouwershaven), P. van de Berge (Duiveland), E. Ganzeman (WIK), J. Brouwers (Ouwerkerk), I. Boeye, J. A. van Dijke, A. Weber (allen Bru se Boys). Voor de Zierikzeese combinatie waren dat: J, M. Kort, F. Schiettekat- te, F. de Jong, J. Bouwman, R. van Dijke, D. Droppers, N. Goudzwaard (allen Mevo), K. Verwest, H. Lafeber, M. Willemse, F. Kramer, J. van Be- veren, T. Verwest, R. Sies (allen Zierikzee). Selectie Schouwen-Duiveland-Mevo/Zierikzee (C-junioren) 1-4. Voor de eilandelijke selectie kwamen in actie: E. van der Zande, A. van der Linde, R. Thk, K.J. van Nieuwenhuize (allen DFS), S. Meerhof (Renesse), B. Dorreman, M. van de Moezel, E. van Oeveren (allen ZSC), J. de Jonge, E. Dorst (beiden Duiveland), M. Duinhouwer, J. Visser (bei den Brouwershaven), E. Verhage (WIK), J. Hage (Ouwerkerk). Voor de Zierikzeese ploeg waren dat: P. van Essen, B. Jaarsma, R. van Luijk, P. Renger, L. de Jonge (allen Mevo), M. Dekker, P. van der Zwan, M. Winkels, D. Magito, F. Kommer, M. van de Wal, M. Hendrikse (allen Zierikzee). Team Schouwen-Duiveland-Mevo/Zierikzee (D-pupillen) 5-5. In het eilandelijke team speelden: A. Obbink, A. Duinhouwer, R. van de Meer (allen Brouwershaven), S. de Waal, R. Smalheer (beiden Bruse Boys), M. Bouwman, H. Nortier (beiden DFS), J. Kenters (Ouwerkerk), D. Coomans, D. Rotte (beiden WIK), H. Goemans, P. 't Hart, M. Dogger (allen Zonnemaire), J. Dorreman, A. van de Rijk (beiden ZSC). Voor de Zierikzeese ploeg waren dat: M. van Dijke, R. van der Wekken, C. de Vries, P. van de Neut, E. van de Linde, R. Muste, W. van Dijke (allen Mevo), E. van de Sande, R. van Vaardigem, A. de Graaf, J. den Boer, H. van Soest, J. Stoutjesdijk (allen Zierikzee). Team Schouwen-Duiveland-Mevo/Zierikzee (E-pupillen) 0-1. Voor de eilandelijke ploeg speelden: A. Bakker, P. van der Bijl (beiden Brouwershaven), L. Bolier, R. van Beveren, C. Willemse (allen Bruse Boys), P. Brussee, R. Brussee, D. Scheele (allen DFS), W. Doeleman, R. van Baaien (beiden Dreischor), V. Ludlam, M. Vreeke (beiden Ouwer kerk), C. van IJseldijk, L. den Boer (beiden WIK), M. Gaanderse, N. Dogger (beiden ZSC). Voor de Zierikzeese ploeg waren dat: W. Verwijs, J. Altena, M. Janse, C. van Splunder, M. Jongebreure, L. Schults, D. Kouwenberg (allen Me vo), M. Przygoda, R. Willemse, M. Evertse, M. Moerman, J. Berrevoets, M. van Velthoven, R. Thijsse (allen Zierikzee). Team Schouwen-Duivcland-Mevo/Zierikzee (F-pupillen) 1-4. Voor de Schouwen-Duivelandse ploeg speelden: P. Kloet, P. Krista- lijn, W. van Nieuwenhuijze (allen Brouwershaven), N. Habraken, J.K. van der Doe, T. H. van de Berge, R. Polder (allen Bruse Boys), P. Kenters, D. Schram, D. van Wijnen, K. de Jongh, E. de Meij (allen DFS), L. de Vrieze, P. Moelker (beiden Renesse), A. Kloet, A. Berrevoets (beiden WIK). Voor de Zierikzeese combinatie waren dat: I. Berrevoets, R. van Dijke, R. Verwijs, R. IJseldijk, R. Renger, J. Vermeulen, J. de Jonge (allen Me vo), R. van Vaardigem, D. Bongers, R. Hoek, V. Berrevoets, S. van Aken, J. van der Schee, W. Hooydonk (allen Zierikzee). ZIERIKZEE - Als slot van de openingsdag van sportpark Den Hogen Blok trad een selectieteam van de Schouwen-Duivelandse voetbalclubs minus Me vo en Zierikzee aan tegen een combinatie van de twee Zierikzeese clubs. Het selectieteam van coach Gerard Olijhoek won afgetekend met 2-4 na een 0-2 ruststand, doordat het geheel in het blauw gestoken team gemotiveerder aan het duel begon. ,,Dat hou je natuurlijk altijd. Geselecteerde spelers willen zich altijd bewijzen", meende Olijhoek. Na een periode, waarin de twee ploegen elkaar aftastten, kreeg de Schouwen-Duivelandse selectie de beste kansen. Na achttien minuten werd het overwicht uitgedrukt in de eerste treffer van de voet van Jacob van de Berge. Hij werd op maat aan gespeeld door Marcel van Grunsven: 0-1. Hierna werd de Mevo/Zierikzee- combinatie wat fanatieker, hetgeen na 25 minuten resulteerde in een paar kansjes. Eerst knalde Jan Heikamp op aangeven van Martin Quist net naast en even later vond Marco Bijde- vaate een knap reagerende doelman Tbon Wandel op zijn weg. Een klim mend schot van Wim Overweel ging rakelings over het doel. Tussendoor was Onno Kramer nog in een goede positie gemanoeuvreerd door een ac tie van Arie Folmer en Marcel van Grunsven, maar de ZSC-spits liet zich te ver van het doel drijven door Ronald Lievense. In de 38e minuut moest Lievense evenwel toch capituleren, toen Arie Folmer alleen op hem afkwam en hij alleen ten koste van een strafschop een doelpunt kon voorkomen. Vanaf elf meter faalde Tbnnie van de Berge evenwel niet: 0-2, hetgeen ook de ruststand werd. De tweede helft be gon goed voor de Zierikzeese combi natie. In de vijfde minuut rondde Jan-Leen Boot een voorzet van Kees Verkaart af en twee minuten later lobde Jan Heikamp zelfs de gelijk maker voorbij Tbon Wandel: 2-2. Het betekende evenwel het laatste wapen feit van de combinatie, terwijl het SD-team na de tegenvaller alles op al les zette om weer hernieuwd aan de leiding te komen. Dat lukte na een kwartier. Tonnie van de Berge speelde een tweetal ploegmaats vrij en prikte de bal ver volgens in de voeten van Marcel van Grunsven, die liet zien, dat hij niet zomaar per ongeluk veertien treffers voor DFS produceerde in het afgelo pen seizoen. Hij zette drie verdedi gers op het verkeerde been en pas seerde vervolgens ook simpel doel man Eddy ten Klooster. De selectie werd sterker en sterker en kreeg meerdere kansen om de score op te voeren, maar het geluk was er zeker niet optimaal. Adrie Bal beproefde Eddy ten Klooster en de Mevo-doel- man reageerde ook attent, toen Jacob van de Berge goed doorging op een dieptepass van Rob Wijnstekers, die op Den Hogen Blok zijn laatste com petitiewedstrijd speelde. Zijn voet balschoenen hangen inmiddels aan de wilgen. Tien minuten voor tijd als nog de verdiende vierde treffer en an dermaal was het voorbereidende werk van Tbnnie van de Berge. Hij dolde zijn directe tegenstander Pa trick de Broekert en bediende toen Onno Kramer. De ZSC-speler ver raste Eddy ten Klooster, doordat hij de lage strakke inzet door een woud van spelers niet aan zag komen: 2-4. Het restant van het duel was nog nau welijks om naar te kijken. Voor de Schouwen-Duivelandse se lectie van coach Gerard Olijhoek tra den aan: Toon Wandel, Arie Folmer (beiden SKNWK), Jaap, Jacob en Tonnie van de Berge (allen Bruse Boys), Marcel van Grunsven, Rob Wijnstekers, Peter Fooy, Marco Jon ker (allen DFS), Iman Wesdorp (Drei schor), Onno Kramer (ZSC), Han van de Sande (WIK) en Adrie Bal (Duive land). De Mevo/Zierikzee-combinatie, die onder leiding stond van coach Toon van Tiggelhoven werd gevormd door: Eddy ten Klooster, Marco Bij- devaate, André Kort, Martin Quist, Jan Heikamp, Rudy Vercruysse, Re- né Verwijs (allen Mevo), Bart Hel- bers, Wim van der Maas, Patrick de Broekert, Marco van Oeveren, Kees Verkaart, Wim Overweel, Jan-Leen Boot en Ronald Lievense (allen Zie rikzee). Het politici/ambtenarenteam van Zierikzee dat ondanks een ruime nummerieke overmacht met 4-5 verloor. Behalve burgemeester Th. H. de Meester maakten de wethouders P. de Rijke, L. J. van Gastel en J. Groen deel uit van de ploeg, alsmede de raadsleden mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal, C. Le- gemaate, mevrouw M. R. de Jong-van Loo en D. van der Wekken. De ambtenaren L. Hendrikse, W. ten Haaf, H. Maijs, J. Theuns, K. Jonker, T. Nuyens, P. J. Verkaart, G. V. Villerius, K. A. de Vlaam en M. Koopman vormden samen de vierde macht, die de politici ondersteunde. Vonk: ,,Is dat nu in het algemeen be lang In de tweede helft werd scheids rechter Centen van Beveren afgelost door Mevo-voorzitter Leo van den Ou den en toen liep het allemaal pas echt uit de hand. In de tweede minuut zorgde Willem Vonk met een fraaie poeier voor 1-2, hetgeen hem voor de tweede keer een onderscheiding ople verde in de vorm van een PvdA- sticker. Direct na de Bruse treffer miste PvdA-raadslid Van der Wekken de eerste van vier strafschoppen. De Zierikzeese ploeg dreigde vervolgens overspeeld te worden, toen Daan Be- zuijen uit een hoekschop van Rein van Klinken voor 1-3 zorgde, maar even later scoorde raadslid Riet Bij Het ..vreemde1' politici/ambtenarenteam, dat met 5-4 won, ondanks het feit, dat de ploeg slechts met negen spelers aantrad. Van Middenschouwen speel den de raadsleden W. Renden en L. C. Hart, geassisteerd door de ambtenaar ■L. J. Dorst. Duiveland kwam met de ambtenaren R. van Klinken en J. van der Laan en Bruinisse stuurde raadslid drW. F. M. Vonk, terwijl Westerschou- wen louter ambtenaren afvaardigde met D. Bezuijen. F. Strengen D. de Vos. ZIERIKZEE - De eerste voetbalwedstrijd, die na de of ficiële opening van sportpark Den Hogen Blok in Zierik zee op het hoofdveld werd gespeeld, werd prompt een ware lach-of-ik-schiet-show. Een uit politici en ambtena ren van Zierikzee samengesteld team ontmoette een identieke formatie, geformeerd uit de overige vijf Schouwen-Duivelandse gemeenten. De ontmoeting mondde naar gelang de strijd vorderde uit in een chaos van de eerste orde. Uiteindelijk bleek de chaos zo geësca leerd, dat er zelfs geen zekerheid meer was omtrent de uitslag van het treffen. Arbiter Leo van den Ouden kwam uit op 5-5, maar de negen spelers van de bezoeken de formatie meenden met zekerheid, dat zij met 5-4 won nen. Via een officiële verklaring, die een half uur na het duel werd verstrekt, bleek de 5-4 score in het nadeel van de Zierikzeese 'achttien' de enig juiste eindstand te zijn. In de rustperiode liet doelman De Meester zich even helpen aan een opsteken de knie. Na de eerste schermutselingen, waarbij de Zierikzeese veste met doelman burgemeester De Meester enkele keren in ernstig gevaar ver keerde, besloten de zeven reserve ambtenaren onmiddellijk assistentie te komen verlenen, want het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan: stilzitten ligt een ambtenaar immers niet. Een en ander had wel tot gevolg dat de Zierikzeese ploeg achttien spe lers telde, terwijl de tegenstander het exact met het halve aantal moest doen. ,,We lopen een op twee en zijn toch nog sterker", onderkende de Bruse Algemeen Belang-politicus Willem Vonk. Vonk speelde zich fiks in de kijker door de eerste twee tref fers van zijn ploeg voor zijn rekening te nemen. Nadat wethouder Van Gas tel in de dertiende minuut een tegen hem veroorzaakte strafschop had verzilverd, trok Vonk de partijen weer op gelijke hoogte, eveneens van af elf meter. Zelfs assistentie van Ger Villerius en wethouder De Rijke mochten niet baten voor doelman De Meester. LueunuuueT vun Lrascet is geveta. &en emmer wazer Kan mei meer riet pen en even later gaat de goalgetter op de brancard en van het veld. de Vaate uit een strafschop 2-3, waar mee de strijd weer open leek. Bijna kwam de Zierikzeese ploeg zelfs naastzij, maar een inzet van wethouder Van Gastel caramboleerde via doelman Wijnand Renden op de paal. Kort erop andermaal een gewel dige actie van de wethouder, maar nu werd hem de poging fataal. Juist toen hij wilde uithalen, werd hij aange tikt en moest hij even later per bran card worden afgevoerd. Zelfs een vol le emmer water mocht niet meer baten. Een warme douche bleek beter te functioneren. Het uitvallen van Van Gastel knakte de ploeg even, het geen twee treffers van Rein van Klin ken voor de bezoekers tot gevolg had: 2-5. Nog echter wenste de thuisploeg de strijdbijl niet op te ruimen, zij het dat de nodige ondersteuning van ar biter Van den Ouden niet vreemd was aan de chaotische slotfase, die toch nog twee treffers opleverde. Eerst miste Maaike de Jong een strafschop, maar vervolgens ging het weer beter. Riet Bij de Vaate verschalkte doel man Renden nog een keer en Wil ten Haaf scoorde, nadat wethouder De Rijke twee keer vanaf de straf schopstip had gefaald, 4-5. Tben was de tijd evenwel op en mochten de ver moeide politici en doodvermoeide ambtenaren de warme douche opzoe ken. „Kwam daar zojuist niet een bal voorbij?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7