streeknieuws Per koets naar stadhuis Schouwse menwagen voor Landbouwmuseum Dreischor B. en w. Brouwershaven willen gemeente-aandelen in PZEM uitbreiden naar zestien Huurwoningmarkt Bruinisse is nu praktisch verzadigd Redelijke belangstelling- voor fietscross-evenement ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 juni 1985 «Nr. 23743 3 De Schouwse menwagen voor het Landbouwmuseum. DREISCHOR - Het Landbouwmuseum in Dreischor is verrijkt met een boerenwagen of menwagen met brede velgen. Het vervoermiddel is in bruikleen afgestaan door Ken Buth uit Burgh-Haamstede. De wagens hadden eeuwenlang Oppertuug smalle velgen, maar door de op komst van de bietenteelt eind vo rige eeuw kwamen de brede vel gen steeds meer in gebruik. Deze wagens met brede ijzeren banden zakten bij een volle last van circa 2340 kg minder in de grond en lie ten minder diepe sporen in grint en aarden wegen achter. De wielen van de boerenwagen zijn rood en het „oppertuug" is blauw naar de kleur van de men- wagens van de boerderij Luchten- burg in Burgh-Haamstede waar de wagen enkele jaren in een wa genhuis heeft gestaan. Het over grote deel van de menwagens op Schouwen- Duiveland was groen geschilderd, afgezet met witte bie zen. Sommige wagenmakers en boeren hadden hun eigen kleur als herkenning van hun produkt of boerderij. De menwagen en vele andere attributen van de boerde rij zijn 's middags tussen 13.30 en 16.30 uur in de maanden juni, juli en augustus in het Landbouwmu seum te bezichtigen. Zondags ge sloten. BROUWERSHAVEN - Als gevolg van een statutenwij ziging in de vennootschap van de PZEM, waardoor het maximaal mogelijke aantal aandelen van een gemeente nu wordt gebaseerd op het aantal inwoners per 31 decem ber 1983, kan het aandelenpakket van Brouwershaven worden uitgebreid van zes naar zestien. Dit is dan ook een van de voorstel len die b en w maandagavond tijdens de openbare raadsvergadering ter goedkeuring aan de gemeenteraads leden voorleggen. „Want", zo stellen zij, „over de hiervoor benodigde in vestering van 10.000,- (10 aandelen a 1.000,-) moet alleen rente worden be taald 900,- per jaar). Een bedrag dat naar verwacht mag worden ruim schoots wordt gecompenseerd door het dividend dat de aandelen opbren gen". Vergadering Christelijke Woningbouwvereniging BRUINISSE - „Wij gaan niet bouwen voor de onbeken de huurder. Alleen bij aangetoonde behoefte zullen we een nieuw complex huurwoningen aanpakken".,Dit zei voorzitter B. de Groot op de door 48 huurders bijgewoon de ledenvergadering van de Chr. Woningbouwvereniging te Bruinisse, die één dezer dagen werd gehouden. Aan de orde was toen het agenda punt nieuwbouw. Rekening houden de met het geringe aantal woningzoe kenden voorzag voorzitter De Groot dat zijn woningbouwvereniging niet direct een architect aan het werk gaat zetten. Wel zijn er verkennende be sprekingen geweest met het gemeen tebestuur van Duiveland over moge lijke nieuwbouw van ca, 10 woningen in Oosterland: dat is één van de ker nen waar deze corporatie geen huur ders heeft. Het totale bezit is 137 wo ningen waarvan 119 in Bruinisse, 12 in Nieuwerkerk en 6 in Ouwerkerk. In september 1984 werd de nieuw bouw van 20 woningen in Bruinisse afgerond met 4 woningtypen: 9 één gezinswoningen, 4 bejaardenwonin gen, 6 zgn. 1 2 woningen en één aan gepaste woning. Tezamen met de nieuwbouw/renovatie van de zuster vereniging Beter Wonen is de markt BRUINISSE Aanrijding Aquadelta Een voorrangsfout lag ten grond slag aan een aanrijding zondagmid dag op het Aquadeltaterrein. H. C. uit Nieuwerkerk reed een uitrit uit, terwijl M. B. uit Rotterdam de inrit wilde inrijden met de botsing tot ge volg. De gehele voorzijde van de auto van C. werd vernield, B.'s auto liep plaatschade op aan de rechterzijde. voor huurwoningen in Bruinisse thans praktisch verzadigd. In Ouwerkerk en Nieuwerkerk gaat men deze zomer bij de laatste 14 woningen de kozijnen en deuren ver nieuwen. Daar wordt dan tevens dub bel glas geplaatst. Daarmee wordt een meerjaren-isolatieproject afge sloten dat voorzag om alle woningen nieuwe deuren en kozijnen te geven en de isolatie op peil te brengen. Thans worden voorbereidingen ge troffen voor renovatiewerkzaamhe den bij het oudtste complex van 17 woningen in de Margrietstraat. De verwachting is dat dit over enkele ja ren noodzakelijk zal zijn. De bestuursleden Brouwer en De Keijzer alsmede twee leden van de negen huurders tellende bewoners raad Kleppe en Feijtel werden herko zen. Tevens werd een voorstel goed gekeurd om jaarlijks rente op de waarborgsommen bij te schrijven: over 1985 5%. Tot dusverre werd deze in de Verenigingskas gestort. Ook de jaarrekening 1984 werd be handeld, waarbij de administrateur de heer Deurloo een toelichting gaf. Het balanstotaal steeg tot ruim 8 mil joen gulden. De verzekerde waarde bedraagt thans ruim 21 miljoen gul den. Het exploitatieresultaat van 120.000,- moest bijna geheel worden aangewend voor herstelkosten van fundering en kozijn- en deurvernieu wing bij 4 woningen in Nieuwerkerk. De Algemene Bedrijfs Reserve bleef daardoor gelijk op 250.000,-. De Onderhoudsfondsen zijn door de hoge uitgaven van de laatste jaren be hoorlijk gezakt. Per woning is thans nog 1.000,- beschikbaar. Klein onderhoud Bij de rondvraag werd navraag ge daan over de vergoedingsregeling voor zgn. klein onderhoud. Een nieu we huurder krijgt 100,- en de zitten de huurders elke 5 jaar 50,-. Aange zien deze bedragen al zo'n 15 jaar worden gehanteerd, zal het bestuur nagaan of deze vergoedingen moeten worden bijgesteld. Na afloop werd door de heer L. Huibers een fraaie diaserie vertoond over „Bru zoals het was" en „Bru zo als het is". ZIERIKZEE Inbraak in schuur Diepvriesprodukten met een nog onbekende waarde verdwenen uit een schuur van C. B. aan de Slabbers- werf. Nog onbekenden hebben zon dag eerst getracht de schuurdeur te forceren hetgeen niet lukte en daarna werd een ruit ingeslagen met grof ge weld. Geslaagd Martin van Aken uit Zierikzee is geslaagd voor het diploma primaire opleiding herenvak aan de Scholen gemeenschap Boeimeer in Breda. Hij is als kapper werkzaam bij kapsalon Van Dam. Diefstal benzine J. d. J. uit Zierikzee maakte mel ding van een diefstal van 35 liter ben- zine uit zijn auto, geparkeerd aan de Levensstrijd. De tankdop werd ver nield. Geslaagd Aan de Burgemeester Atenschool te Schoonhoven, vier-jarige afdeling edelmetaal, slaagde Mia Kouwer te Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE Excursie Pomona De Vereniging van Oud-Leerlingen maakte v ige week een driedaagse excursie naar Zuid-Limburg en om streken. Op de eerste dag werd per bus via Gilze Rijen voor de koffie, naar Baarlo gereden voor een bezoek aan het boomkweekbedrijf Henri Fleuren. Door de strenge vorst en de pas gevallen hagelbuien leverde de aanblik een trieste zaak. In Venray werd een asperge-lunch genuttigd en natuurlijk een asperge- bedrijf bezocht. Dit was in Linne, bij de heer Van Lin die tevens varkens fokte en aardbeien teelde. In Valken- Tijdens de vergadering komt ver der een wijziging in de samenwer kingsovereenkomst werkloosheids projecten Schouwen-Duiveland aan de orde. Hierdoor wordt in de over eenkomst een boetebepaling opgeno men die de financiële consequenties regelt, voor het geval een der deelne mende gemeenten vroegtijdig uit de regeling stapt. Gemeentegarantie Als gevolg van de economische ont wikkelingen van de laatste jaren is de gemeente overgegaan tot het stel len van voorwaarden, alvorens ge meentegarantie te verlenen om geld leningen, die inwoners afsluiten voor de aankoop van een eigen huis. B en w willen deze voorwaarden vastleg gen via een raadsbesluit en tevens stellen zij de raad voor om ter bevor dering van een vlotte behandeling, de uitvoering van gemeentegarantie- aanvragen te delegeren aan het colle ge van b en w. Ook komen in de raadsvergadering de grondexploita tie-berekeningen en de daarmee sa menhangende uitgifteprijzen van gronden in de bestemmingsplannen Delingsdijk en Dreischor aan de or de. Uit de raadstukken blijkt dat de ze laatste op hetzelfde niveau als voorgaande jaren gehandhaafd kun nen blijven. Riolering Om te bekijken of gebruik zal wor den gemaakt van de 'Verfijningsrege ling rioleringen' voor de aansluiting van 160 woningen in het buitengebied op drukriolering, heeft het gemeente bestuur nadere gegevens nodig over de aard en kosten van de daaraan ver bonden werkzaamheden. B en w stel len de raad voor f 12.376,- opteren om hiernaar een onderzoek te laten ver richten door een ingenieursbureau. burg werd in hotel Atlanta gelogeerd na eerst een bezoek gelogeerd na eerst een bezoek te hebben gebracht aan het Casino. Op de tweede dag bezochten de da mes en heren een mergelwerkplaats in Stibbe en de bekende kolenmijn die nu als museum dienst doet. Ook de grotten met grotwoningen werden bezocht en de lunch werd genuttigd in Maastricht. Een bezoek aan de Sint Pietersberg kon niet uitblijven en daarmede werd de tweede dag be sloten. Op de thuisreis via België werden Tongeren en Sint Truiden be zocht en ook hier bleek een fruitteelt- bedrijf, beheerd als proeftuin groten deels bevroren. In Leuven werd genoten van een koud buffet in het A.C.-restaurant en het slotdiner ge nuttigd in restaurant de Engel in Baarle-Nassau. Pomona trof het niet met het weer want het was veèl te koud en af en toe vielen fikse buien. Ondanks dat meende de voorzitter, de heer J. C. de Feiter, die op de terug reis een dankwoord sprak, onder meer tot de organisatoren de heren N. Dambruin en J. Dalebout, dat van een geslaagde excursie gesproken kon worden. Gasten volgden in paardentram ZIERIKZEE - Het bruidspaar P. Boogert-van Dreven uit Zierikzee trad vrijdagmiddag in het stadhuis in het huwelijk. Piet en Rianne kozen voor de mooiste dag van hun leven een ouder wets vervoermiddel, de koets. Aad van de Graaf uit Sirjansland leende voor deze feestelijke gelegenheid^ijn Victoriaanse koets uit, voortgetrok ken door twee schimmels. Boven op de bok leidde een fraai uitgedoste koetsier Piet en Rianne veilig naar het stadhuis. De gasten namen plaats Zaterdag in Bruinisse BRUINISSE - De Stichting Festiviteiten Bruinisse kan met het cross- fietskampioenschap terugkijken op een geslaagd evenement. Een leuk par cours waar de nodige hindernissen met verschillende moeilijkheidsgraad was ingebouwd, bijna 30 enthousiaste deelnemers en aardig wat publiek. Bram Bal, voorzitter van de stichting, hanteerde de microfoon terwijl Rinus Haeck en Henk van Klinken als jurylid optraden. Er werd gestart in drie leeftijds klassen. De hindernissen moesten al rijdende genomen worden en beston den uit een slalom, evenwichtbalk, een brug, een springschans en wip. Aangemoedigd door hun fans werd- fanatiek gereden en lange tijd lagen' de koplopers dicht bij elkaar. Uitein delijk, aan de hand van de finishtijdi en strafseconden, werd Mitchel Dui- vendijnk door de jury als winnaar bij? de oudste groep tot winnaar uitgeroe pen. Tweede werd Edwin Smits eni derde Ronald van Witzenburg. In de? leeftijdsgroep 7, 8 en 9-jarigen werd! eerste met slechts één punt voor sprong Niels Habraken. Tweede werd Emiel Neele terwijl ook de derde prijs in de familie bleef, broer Bram won die. In de jongste leeftijdsgroep, de vijf- en zesjarigen, werd Dennis v. d. Veer op de voet gevolgd door Sjoerd Kik en Arie Roon. In elke ca tegorie had de stichting een poedel prijs beschikbaar gesteld. Deze ging bij de jongsten naar Matthijs van Vul pen, bij de middelste naar Marco v. d. Have en bij de oudsten naar Ronnie de Jager. Verdere agendapunten die tijdens de raadsvergadering aan de orde komen zijn het verlenen van medewerking voor de verbouwing van de bijzonde re basischool te Zonnemaire, de vast stelling van een voorbereidingsbe- sluit voor het buitendijks gebied Brouwershaven, de afkoop van een in erfpacht uitgegeven perceel grond in Brouwershaven, de benoeming van een nieuw lid in de 'Beheerscommis sie Dorpshuizen' en het machtigen van het college van b en w tot het op nemen van kasgeldbedragen tot een bedrag van f 1.000.000,- voor 1985 en het tijdelijk mogen beleggen van overtollig kasgeld. De vergadering begint om 19.30 uur in het Stadhuis. HAAMSTEDE Aanrijding Noordstraat A. N.-v. A. uit Haamstede en H. A. uit Hundsange (W. Did.) raakten el- kaars auto's bij het parkeren aan de Noordstraat. Beide auto's liepen slechts lichte schade op. Doorgereden na aanrijding Een geparkeerd staande auto van R T. uit Haamstede werd vrijdag met grote snelheid geramd door een daar na hard wegrijdende en dus onbe kend gebleven automobilist. Het ge beurde op de Damaanzet-Nieuwe Brug. De auto van T. werd links-voor beschadigd. RENESSE Bekeuringen In het weekeinde deelde de rijkspo litie groep Schouwen-Duiveland ze ven processen-verbaal uit wegens het illegaal kamperen. Op de Hoge Zoom werden voorts vijf parkeerbonnen uitgeschreven. SCHARENDIJKE Surfplank gestolen M. R. uit het Westduitse Bochum, deed vrijdag aangifte van de diefstal vanaf zijn auto van surfspullen (plank, mast en zeil) ter waarde van DM 2500,—. De auto stond geparkeerd op de Brouwersdam aan de Grevelin- genzijde. BRUINISSE Nieuwe gemeentegids De nieuwe gemeentegids van Brui nisse is uit. Het fraaie boekwerkje, met een foto van de ijsbaan op Aqua delta voorop, staat weer bol met nut tige informatie over de gemeentelijke voorzieningen, clubs en andere in stellingen die van nut kunnen zijn voor de inwoners van de vis sersplaats. In z'n voorwoord gaat bur gemeester T. C. Hekman dieper in op de taakstelling van de gemeenteraad. De burgervader beveelt het aan enke le gemeenteraadsvergaderingen bij te wonen om de blik op het reilen en zeilen van de gemeente te verruimen. Grevelingensluis Met ingang van 1 november zal de bedieningstij d van de Grevelin gensluis worden teruggebracht van .acht uur 's ochtends tot acht uur 's ■avonds. Dit heeft Rijkswaterstaat be kend gemaakt. De sluis is nu nog bpen van vijf uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. De sluis, die een ver- Jbinding vormt tussen Grevelingen en Krammer/Oosterschelde, is met ruim <40.000 jachten de drukste recrea- ttiesluis van Nederland. in de paardentram, getrokken door twee fjordenpaarden. Mede door de historische gang naar het stadhuis in Zierikzee werd de trouwdag van de slager van de MCD aan de Varre- markt en de ziekenverzorgster, werk zaam in Middelharnis onvergetelijk. Het bruidspaar hield voor het stadhuis even stil voor de fotograaf. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging 01119-1941 (tussen 18.00-19.00 uur). Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3