„De gemeente Zierikzee is trots op een dergelijke accommodatie" Vlaggen in top Misser voor Kunst en Eer DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wethouder van sportzaken h. 3. van Gastel bij opening Den Hogen Blok: De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Vechtpartijtje in Renesse 4^L{0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Huurwoningen Tijdens de vergadering van de Christelijke Wo- Mannenkoor Nachtje Renesse In de Bruse Nederlands Hervormde Kerk De Zierikzeesche Nieuwsbode ging een kijkje Westelijk Schouwen De LR en PC Westelijk Schouwen was bijzon- ningbouwvereniging werd geconstateerd, dat treedt donderdagavond 20 juni het Zeeuws nemen in nachtelijk Renesse om te zien hoe der succesvol tijdens een door de eilandelijke de huurwoningmarkt in Bruinisse verzadigd is. Mannenkoor op. Het optreden begint om acht afspraken worden nagekomen of overtreden. (Pag. 3). uur. (Pag. 4). (Pag. 5). zustervereniging De Schouwse Ruiters geor ganiseerd concours. (Pag. 8). MAANDAG 17 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23743 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ofschoon trots geen deugd is, is hij de vader van vele deugden. Churton Collins Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen I 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode HOOG- EN LAAG WATER ZIERIKZEE - „Het doet me wel wat, dat ik u allen hier op sportparkfDen Hogen Blok welkom mag heten. Na vele jaren van voorbereiding met voor- en tegenspoed is dan nu het moment gekomen, dat deze schitterende sportaccommodatie officieel wordt geopend", begon wethouder van sportzaken L. J. van Gastel zijn betoog als eerste spreker tijdens het officiële gedeelte van de openingsmanifestatie van het nieuwe Zierikzeese sportpark, aan de realisatie waarvan hij een niet gering steentje bijdroeg. Anderhalf uur na Van Gastel's eerste woorden zou hij het ook zijn, die de toegang van het hoofdterrein zou openen, waarmee het park officieel in gebruik genomen kon worden. Als eerste activiteit stond een ontmoeting tussen een team van gemeenteraadsleden en ambtenaren van de gemeente Zierikzee en een identieke formatie uit de overige vijf Schouwen- Duivelandse gemeenten op het programma, een gebeuren dat van tijd tot tijd heel wat lachspieren zou losmaken. De Gebr. Oldenburg BV werd bij aanbesteding in februari 1983 aannemer en als aanvangsdatum van het werk werd 5 april 1983 vastgesteld, maar vanwege zeer natte omstandigheden werd veel later gestart. De achterstand werd evenwel ingehaald, zodat toch in augustus kon worden ingezaaid. overleg gevoerd tussen gemeente, de verenigingen Zierikzee en Mevo en de architect voor de bouw van een kleedaccommodatie en een clubgebouw. „Op het natte voorjaar volgde een stormachtig najaar, maar dan in politieke zin", memoreerde Van Gastel. Vele besprekingen Vervolg pagina 6 RENESSE - Twee Duitse jongens zagen bij terugkomst in de nacht van vrijdag op zaterdag twee jongens hun auto openbreken die geparkeerd stond op de Roelandsweg. Er ont stond een vechtpartij tussen de vier, waarbij de Duitse jongens het on derspit delfden. Uit de auto, die met een sterk voorwerp werd opengebro ken, zodat de deuren naderhand niet meer sloten, verdween: een stereo- cassette radio/recorder met equiliser en boxen, en surfspullen, een asbak uit de auto en vier wieldoppen van de auto. Tbtale schade DM 2500,—. De Duitse jongens, S. G. uit Freising en H. W. uit Troisdorf, liepen rake klap pen op. Het betrof een (even) geleende auto van een vriend. ZIERIKZEE - De vlaggen zijn in top. De vaste vlagophalers deden voor net eerst samen hun werk. Links Hans Smits namens Mevo en rechts ■.Zienkzee- vlagophaler Jan Snijders. De derde vlag is de door wethouder Van Gastel aangeboden gemeentevlag. Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 juni 4.08 16.15 9.43 22.06 Springtij: 20 juni Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 14,4° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hoewel de middagtem- peraturen de komende dagen met cir ca achttien graden geleidelijk wat dichter bij de normale waarde komt, behoudt het weer een enigzins wissel vallig karakter. De wind wordt zuidwestelijk en na een heldere nacht met minimumtem peraturen van ongeveer zes graden, dringt morgen bewolking van een de pressie op de Oceaan het land binnen. Veel regen wordt hieruit niet ver wacht. De middagtemperatuur ligt morgen rond achttien graden. De wind blijft matig, kracht vier. In het Middellandse-zeegebied houdt het warme weer aan met tem peraturen van 25 tot 30 graden. „We hadden sinds een week of vijf vastomlijnde afspraken met Kunst en Eer. Het korps zou de jeugd van de beide voetbalverenigingen tussen kwart over een en half drie in optocht door de stad begeleiden. Beginpunt van de tocht was sportpark Bannink, vanwaar een dug-out met de beide clubvlaggen zou worden meegevoerd naar het nieuwe sportpark Den Ho gen Blok. Als een soort alternatieve verhuizing", vertelt Leo van den Ou den, die met René Verwijs, Theunis Klink en Henk Pairoux het program ma van de openingsdag in elkaar draaide. „Met de aankomst van de stoet zou het praatgedeelte worden afgerond en het buitengebeuren be ginnen". Van Gastel constateerde, dat het al weer heel wat jaren geleden was, dat er een uitbreiding plaatsvond in het sportveldenbestand van de gemeente Zierikzee. In het najaar van 1958 werd het vergrote sportpark Bannink in gebruik genomen. „Bannink voldeed vele jaren, maar in de loop: van 1978 kwam er een discussie op gang, waarin herhaaldelijk naar voren kwam, dat Bannink te klein was. Ik dacht met een tijdelijke voorziening Vrijdagavond begonnen donkere wolken zich reeds samen te pakken. Een telefoontje van de kant van Kunst en Eer meldde, dat het korps 'waarschijnlijk' niet zou kunnen ko men, doordat te veel muzikanten an dere zaken om handen haden. „We hebben in samenwerking met Kunst en Eer-secretaris nog geprobeerd om Oosterlands Fanfare als stand-in te laten fungeren, maar het lag eigen lijk min of meer voor de hand, dat dat op zo'n korte termijn niet meer te regelen was. Zaterdagmorgen om acht uur werden we officieel op de hoogte gesteld, dat Kunst en Eer niet zou komen", weet Van den Ouden. „Het betekende naar onze mening een grote teleurstelling, want velen keken echt uit naar die tocht. Geluk kig vonden we de familie Gieskes be reid om als muzikale vervanger te fungeren met het draaiorgel, een ge baar dat we bijzonder op prijs stel den". Het draaiorgel van de familie Gieskes verving het wegblijvende korps Kunst en Eer. ten oosten van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis een oplossing te hebben gevonden, maar moest hiervan toch afzien", erkende de wethouder. De definitieve oplossing kon worden gerealiseerd met de ondertekening van de koopacte met de heer Moermond. Op 1 februari 1980 werd de koopacte getekend, een voor de gemeente heugelijk feit. In april 1980 kreeg het Ingenieursbureau Oranjewoud opdracht om een plan te maken, wat in oktober van dat jaar ter discussie werd gesteld tijdens een hoorzitting in de Vierschaar van het stadhuis. Op 18 mei 1981 werd het bestemmingsplan 'Sportpark' in de gemeenteraad vastgesteld. De provinciale goedkeuring van het plan kwam op 23 februari, ondanks de bezwaren, die werden aangevoerd. Vanwege hernieuwde bezwaarschriften bij de Kroon werd een artikel 19-procedure gestart. Op 9 december 1982 verkreeg de gemeente Zierikzee van Gedeputeerde Staten van Zeeland een verklaring van geen bezwaar. Wethouder L. J. van Gastel overhandigt de vlag van de gemeente Zierikzee aan de beide voorzitters Leo van den Ouden (midden) en Jan Hagesteijn (rechts). Tijdens de natte periode werd reeds een strook beplanting aangebracht. Ondertussen kwam er van Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Staatsbosbeheer een subsidietoezegging voor de totale beplanting. In overleg met het I Waterschap werd de ontwateringsloot geregeld en Provinciale Waterstaat realiseerde de ontsluitingsaanpassing. Alles bijeen werd in een kort tijdsbestek «#iv»w het sportveldencomplex met de 7tfir ontsluiting bewerkt en gereed - - gemaakt. De oplevering volgde reeds in november. Tijdens de aanleg van de velden werd op 6 juli 1983 het eerste Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe zon Af en toe zon, later meer bewolking en mogelijk regen; minimumtempe ratuur circa 6 graden; middagtempe ratuur ongeveer 18 graden. Matige zuidwestelijke wind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 21 juni: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: variabel 3 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 juni Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 4.47, onder 22.42 Nieuwe Maan: 18 juni (12.58) ZIERIKZEE - De Zierikzeese harmonievereniging Kunst en Eer sloeg bij de opening van het gemeentelijke sportpark Den Hogen Blok een bijzonder slecht figuur, of eerder geen figuur. De vereniging kwam immers, in weerwil van eerder gemaakte afspraken, helemaal niet opdagen, een misser die door de beide verenigingen allerminst in dank werd afgenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1