Grote ZOC-wedstrijd nieuw element in het programma De Grote Kerk fungeert tijdens aanstaande toeristendagen als decor voor orgelconcerten Schoolteam De Meerpaal mist zege op een haar intermeubel deurloo Deurloo weet wat u wilt f 69,— Toeristendagen Zierikzee Onderzoek naar bredere deuren voor rolstoelen 4 Het Kam-Van der Meulen orgel in de Grote Kerk waar deze zomer tijdens toeristendagen middagorgelconcerten wor den gegeven. Vervolg van pagina 1. hun vedetten als clown verkleed, het snelst over de balken klommen. Ze werden stil van bewondering, toen de leerkrachten Ad Fluyt en Els de Zeeuw in jacket gestoken hun koffers zonder te vallen en wéér in de snelste tijd over het zwembad brachten. Na deze riante voorsprong waande het Meerpaal-team zich reeds in Kampen, waar in november de lande lijke finale tussen de vier beste ploe gen van Nederland wordt gehouden. In het derde spel moesten de leerlin gen als bakkers verkleed kaars onderdelen naar hun meester bren gen. Deze moest de onderdelen opsta pelen. Esther van den Ouden, Lianne de Looff en Jeroen van den Houten verzamelden via de derde plaats weer wat punten voor de to taalstand. Het laatste spel moest de beslissing brengen. De Meerpaal stond nog steeds op de eerste plaats. Heteren, Leuth (bij Nijmegen), het Brabantse Klundert en Bruinisse kwamen in een rechtstreekse confrontatie tegen over elkaar. In een kano van autoban den moest zo snel mogelijk het bad worden overgestoken en daar een bel worden getrokken. Jeroen van Gel der riep zijn ploeg naar de overkant. Saskia den Herder, Ingmar Coppool- se, Yvonne Otte en William Lems ped delden zo snel ze konden en geruime tijd leek het erop, alsof ze eerste zou den worden, hetgeen dan ook de to taalzege met zich mee zou brengen. Vlak voor de finish werd het Bruse kwartet evenwel toch nog voorbij gestoken door de ploeg uit Heteren. De spanning viel van het team af en de ploeg kwam in een sfeer van tevre denheid: de tweede plaats was im mers zo gek nog niet.De hele entoura ge, de camera's en bekende tv-persoonlijkheden zoals presenta tor Dick Passchier en de ouders en be geleiders. die zo nadrukkelijk achter de ploeg stonden, het was een gebeur tenis om nooit te vergeten. De Bruse ploeg werd gedurende de diverse wedstrijden, die werden afge werkt, enthousiast gecoacht door Jan Douwes en Yvonne den Herder. Bij de prijsuitreiking wachtte twee deelne mers van het Meerpc.al-team alsnog een verrassing. Vanwege de prestatie tijdens de tri athlon nodigde Dick Passchier Wen dy van der Velde en Riny Noordijk uit om deel te nemen aan de finale in Kampen. Zij zullen daar ook weer van de partij zijn op hun sterke on derdeel tijdens het klapstuk van Nederland-Kikkerland. Erik de Vries, Janita Kostense en Bianca Duivendijk, die alle voorafgaande wedstrijden meemaakten, moesten de finale vanaf de tribune meema ken, omdat de organisatie in de regi onale finale in Breda geen wisselspe lers toestond. Advertentie Leuk kado voor vaderdag DRESS-BOY leverbaar in 3 kleuren Meelstraat 31-33 - Zierikzee Telefoon 01110-2946 ROTTERDAM - De gezagvoerder van de kustvaarder Sabine" de 51- jarige P. T. uit Duitsland, is maandg na verhoor heengezonden. AMSTERDAM - Met ingang van dinsdag is de sociale verzekerings bank (SVB) ook 's avonds bereikbaar om vragen van bejaarden over de per 1 april gewijzigde algemene ouder domswet (AOW) te kunnen beant woorden. De SVB nam dit besluit maandaag na de vele vragen van be jaarden over de hoogte van de AOW, de tijd van uitbetaling en de loonbe lasting die erover wordt geheven. ROTTERDAM - Minister Smit (Ver keer en Waterstaat) verwacht dat me dio volgend jaar een begin wordt ge maakt met de aanleg van de Willemsspoorttunnel in Rotterdam. Smit deelde maandag op een WD- bijeenkomst in de Maasstad dat het overleg tussen ministerie, gemeente Rotterdam en de spoorwegen in sep tember kan zijn afgerond waarop de volgende maand de zaak kan worden aanbesteed en de procedure rond het bestemmingsplan afgesloten. ROTTERDAM - De Rotterdamse politie heeft een internationale nar- cotitcabende opgerold. Daarbij werd twintig kilo zuivere cocaine in beslag genomen. Het drug heeft een straat waarde van acht miljoen gulden. De politie van Rotterdan heeft dat maandag bekend gemaakt. DEN HAAG - In het komend week end kan het, mede door het begin van de eerste vakanties in de Duitse deelstraat Nordhein-Westfalen, druk worden op een aantal Nederlandse wegen, zo verwachten de ANWB en de politieverkeerscentrale Drieber gen. Omdat het maandag 17 juni een nationale feestdag is in Duitsland, zullen de meeste Duitse weekendgan- gers pas in de loop van die dag huis waarts keren, wat mede door het woon-werkverkeer op de doorgaande wegen naar Duitsland ook een druk ker verkeersbeeld zal geven, aldus ANWB en politieverkeerscentrale. Het duo Rik en Rijn, hier in actie tijdens een optreden elders in het land, zal ook tijdens de Toeristendagen in Zierik zee van de partij zijn. ZIERIKZEE - Een nieuw element in het programma voor de Zierikzeese Toeristendagen vormt een grote wed strijd onder de leden van de Zierikzeesche Ondernemers Centrale (ZOC). De opzet van die actie is zowel de eigen bevolking als de recreatieve bezoekers er aan te laten deelnemen. Bovendien zullen de ZOC-leden, die door middel van hun contributie een belangrijke financiële bijdrage leveren in de organisatie van die toeristendagen nog wat directer betrokken worden bij dit zomerse ge beuren en dat kan zakelijk gezien uiteraard van belang zijn. De Zierikzeese toeristendagen gaan op dinsdag 9 juli van start met de officiële opening op het Haven plein door burgemeester Th. H. de Meester. De daarop volgende toe ristendagen worden gehouden op de dinsdagen 16, 23 en 30 juli en op 6 en 13 augustus. De ZOC-vakantiewedstrijd gaat ook op die eerste toeristendag van start, maar kan vanaf die dag doorlo pend tot eind augustus worden mee gespeeld. Ten behoeve van dit evene ment zal de stad in vier zogenaamde secties worden verdeeld, te weten: 1) Havenplein; Havenpark, Oude Ha ven St. Jacobstraat en Kraanplein; 2) Appelmarkt, Poststraat, West- straat, Balie en Karnemelksvaart; 3) Openbare vergadering adviescommissie welzijnsbeleid Westerschouwen SEROOSKERKE - Tijdens een openbare vergadering van de advies commissie welzijnsbeleid van de ge meente Westerschouwen die dins dag 18 juni in het Dorpshuis te Serooskerke wordt gehouden, komen subsidieverzoeken aan de orde van het Zeeuws platform 'Tegen Haar Wil', de stichting Telefonische Hulp dienst Zeeland en de stichting Ge handicapten Adviesbureau Zeeland. Verder zal de opzet van een ver voersorganisatie ten behoeve van de gehandicaptensport worden behan deld en een klachtenbrief van de stichting Jeugdsociéteit 'Big S'. De vergadering begint om 19.30 uur en voor belangstellenden liggen alle op de te behandelen punten van toepas sing zijnde stukken een half uur tevo ren ter inzage. Hoorzitting en commissievergadering welzijnssubsidielijst Brouwershaven DREISCHOR - De ontwerp- welzijnssubsidielijst 1986 voor de ge meente Brouwershaven, waarin de toe te kennen subsidies voor sociaal- culturele activiteiten worden ver meld, staat maandagavond 17 juni centraal tijdens een hoorzitting die wordt gehouden in de gemeenschaps ruimte Ring 32 te Dreischor. Aanslui tend hierop vergadert de adviescom missie voor het welzijnsbeleid in een openbare vergadering over hetzelfde onderwerp. Tijdens die vergadering buigt de commissie zich tevens over het subsi dieverzoek van de stichting Jeugd soos Brogum voor een tegemoetko ming in de kosten van het Anywave- festival. Ook zullen de commissiele den een advies uitbrengen in verband met een subsidieverzoek van het 'Pop-comité' van de stichting 'De Roode Lelie' te Brouwershaven, die tijdens de braderie 'De Brouwse Dag' op 13 juli aanstaande een pop-mu ziekavond willen organiseren. De hoorzitting begint om 19.45 uur en de hierop aansluitende openbare com missievergadering om 20.15 uur. Sint Domusstraat, Nieuwe Boo- gerdstraat, Visstraat, Korte St. Jan straat en Dam en 4)Mol, Melkmarkt, Lange Nobelstraat en Meelstraat. Opdracht Voor elk gebied geldt als opdracht door middel van de bij de ZOC- ondernemers in de etalage staande letters een zin of uitspraak te formu leren. Men dient dan uiteraard wel volgens de op een plattegrondje aan gegeven route te lopen om aan een lo gische volgorde van letters te komen. Wie zich inspant voor het vinden van de letters in alle vier genoemde ge bieden en in staat is vier zinnen bij een te brengen, dingt mee naar een hoofdprijs: een ZOC-cadeaubon van f 500,—. Wie slechts één formulering inlevert, maakt kans op een cadeau bon van 25,—. Wie echter werkelijk in aanmer king wil komen voor een prijs, dient nog wel enkele vragen te beantwoor den. De vragen, betrekking hebbend op Zierikzee, zullen gepresenteerd worden in de Dikke Toren, het stad huis, de Noordhavenpoort en op de Vismarkt. De ingevulde formulieren, dus met antwoorden op de vragen en met één of meer zinnen gevormd met de let ters, die bij de verschillende onderne mers werden genoteerd, dienen inge leverd te worden bij het VVV-kantoor in Zierikzee. Folders De deelnamefolders plus het pro gramma voor de toeristendagen zul len tweemaal huis aan huis over Schouwen-Duiveland worden ver spreid. Er zal tevens een plattegrond- je zijn bijgevoegd waarop alle bedrij ven der ZOC-winkeliers staan aange geven. Om ook de recreatieve bezoe kers bij dit wedstrijdevenement te trekken, zullen deelnameformulie ren verder worden verstrekt via VVV- kantoren en banken. De trekking van de prijswinnaars zal zeven maal plaatsvinden, want de actie loopt wat langer door dan de Zierikzeese toeristendagen. Tot eind augustus zal de ZOC-wedstrijd wor den gehouden, omdat het recreatief bezoek in de praktijk ook tot die tijd aanhoudt. De zomerwedstrijd komt overigens in de plaats voor de na jaarsactie van de ZOC. Voorzitter van de Evenementen commissie de heer H. Lindhout hoopt, dat door middel van deze wed strijd. er eens wat extra aandacht aan de ZOC-ondernemer zal worden be steed. Opzet Deze ZOC-vakantiewedstrijd vormt enerzijds een nieuw element in het programma, anderzijds zal de totale opzet der toeristendagen gelijk zijn aan die van het voorgaande jaar en dat houdt in geconcentreerde activi teiten op vijf verschillende locaties in de stad, te weten op: Balie, Haven plein. Lange Nobelst raat/Schuitha ven. Melkmarkt/Beddeweeg/Mol en Havenkwartier. De respectievelijke contactpersonen voor deze locaties zijn: A. van Hese, A. Deurloo. J. Jon ker, H. de Vries/J. Tuinman en Ria Geluk. Aan deze show met de titel 'Star 2000' zal onder meer medewerking worden verleend door de zangeres Sandra, het showorkest Pastel Sea, de zanger Chris Robertson, het duo The Dutch Follies het percussie trio Ran en de bandparodist Marinus Kuys. DEN HAAG - Staatssecretaris Van der Reijden gaat onderzoeken of de maat van de doorsnee voordeur in nieuwbouwhuizen kan worden ver breed ten behoeve van rolstoelge bruikers. De bewindsman heeft dit de Tweede Kamer als coördinerend bewindsman voor het gehandicap tenbeleid laten weten naar aanlei ding van vragen vanuit de VVD- fractie. ZIERIKZEE - De middagorgelconcerten tijdens de toe ristendagen, waarmee vorig jaar werd begonnen en de wandeltochten langs verschillende Zierikzeese kerken met informatie over de daarin aanwezige orgels, die daarop aansloten, trokken zoveel belangstellenden (tus sen de veertig en vierhonderd per concert) dat de orgel commissie heeft besloten ook dit jaar dergelijke muzika le evenementen te organiseren, tijdens de zes toeristen dagen die deze zomer wekelijks op dinsdag plaatsvin den. Wel is besloten om van lokatie over te stappen van de Gasthuiskerk naar de Grote Kerk aan het Kerkplein bij de 'Dikke Toren', vanwege de 'geluidsoverlast' die werd ondervonden van andere muzikale activiteiten op het Havenplein en volgens orgelcommissielid Mar van der Veer vooral ook vanwege de schitterende akoestiek in de pas gerestaurerde Grote Kerk.' De orgelcommissie maakt van deze nieuwe lokatie tevens gebruik om het publiek voor te lichten over de histo rische kerk die onlangs aan de bui tenkant werd gerestaureerd en het uit 1848 daterende Kam van der Meule- norgel, dat evenals het interieur van de kerk nog moet worden gerestau reerd. Ook de verschillende stichtin gen die hierbij betrokken zijn, wor den aan het publiek voorgesteld via in de kerk opgestelde stands waar on der andere ansichtkaarten, borduur werken en kinderspelletjes, die op de kerk betrekking hebben, worden ver kocht. Tévens kunnen liefhebbers te gen betaling op het orgel spelen. Le den van de orgelcommissie zijn vanaf 9 juli (wanneer de eerste toeristendag van start gaat) wekelijks op dinsdag in de kerk aanwezig om dit alles mo gelijk te maken. Wandelroute De kerk is hiervoor geopend vanaf 10.00 tot 12.00 uur. Na de middagpau ze wordt om 14.00 uur een concert ge geven en daarop aansluitend, om 15.30 uur, kunnen de liefhebbers deel nemen aan een korte wandeltocht die langs drie van de zes Zierikzeese ker ken voert, die in het bezit zijn van een uniek orgel. Wekelijks wordt een andere keuze gemaakt, maar volgens Mar van der Veer zit de Lutherse kerk aan de Pie- terseliestraat er altijd bij. Volgens Van der Veer is het uniek om op zo'n korte afstand zoveel unieke kerkge bouwen en orgels bij elkaar te heb ben. Afwisselend met organist Theo Faber en conservatoriumstudent Wim Boer verzorgt hij de kerk- en or gelwandeltochten. Ze vertellen daar bij wat over het gebouw en het orgel waarbij ze laten horen hoe het klinkt. Bezoekers mogen ook zelf even spelen als ze dat willen. In elke kerk wordt ongeveer een half uur vertoefd, zodat de kerkenwandelrou- te om 17.00 uur is afgelopen. De orgelconcerten, die voorafgaand aan de tocht worden gehouden, zijn als volgt gepland. Op dinsdag 9 juli speelt de organist van De Doelen Arie J. Keijzer uit eigen werk, onder andere kinderliedjes die hij compo neerde ter gelegenheid van de ope ning van het speelgoedmuseum te Dordrecht. Dinsdag 16 juli wordt het orgelconcert van Koos Bons uit Maassluis gecombineerd met zang van de Amerikaanse bariton Henry Blackmon. Op 23 juli concerteert de organist Charles de Wolff, een grote Bach-vertolker die ook vorig jaar op trad en dinsdag 30 juli is de organist van de basilika Sint Lambertus te Düsseldorf Heinz Terbuyken te be luisteren. Hij wordt begeleid door de cellist Niklas Schmidt uit Hamburg. Dinsdag 6 augustus wordt het Kam van der Meulenorgel in de Grote Kerk bespeeld door Erwin Neve uit Oostburg en de mezzo-sopraan Titia Dijkstra zingt hierbij. Op de laatste toeristendag op 13 augustus is weer een traditioneel slotconcert gepland met een zeer gevarieerd programma waarbij onder meer het Zeeuws Jon genskoor onder leiding van Evert Heijblok optreedt. Tentoonstelling Nieuw dit jaar is een tentoonstel ling die wordt ingericht in de Grote Kerk. Hierin wordt via foto's een overzicht gegeven van alle belang rijke orgels in de verschillende ker ken op Schouwen-Duiveland. Tevens zijn er orgelbouwmaterialen te zien waarbij uitleg wordt gegeven over het functioneren van een orgel. Volgens Mar van der Veer komt er misschien ook een dia-serie over het inwendige gedeelte van het orgel in de Grote Kerk. De tentoonstelling die reeds enkele jaren in het bezit was van de orgelcommissie werd op deze wijze steeds uitgebreid. Op de Balie zal tijdens de ochtend uren van de toeristendagen weer de kinderrommelmarkt worden gehou den en 's middags zullen er diverse optredens worden verzorgd. Nieuw in het programma zal een klein marktje op het parkeerterrein aan de Beddeweeg zijn. Vervolgens zullen Mol, Schuitha ven en Lange Nobelstraat met diverse terrasjes en kraampjes een soortge lijk aanzien krijgen als vorig jaar. Verder zal op de Vismarkt uiteraard ook het mosselterras weer zijn inge richt. Op het Havenplein zullen ook terrassen worden opgesteld en verder zal men er een overdekte springma- tras en een scooterbaantje (op straat) voor de kinderen aantreffen. Muziek Natuurlijk zal er tijdens de toe ristendagen in Zierikzee ook weer veel muziek zijn te beluisteren. Dit keer echter geen pop- of rock and roll formatie op het Havenplein, maar de jeugdige organist Arthur Jacobs uit Overschie, die in staat is vele genres te laten weerklinken. Dit jaar zal hij door zijn zusje vocaal worden bij gestaan. Door heel de stad heen zul len verder diverse muzikale optre dens worden verzorgd. Mar van der Veer staat ook dit keer weer garant voor de organisatie van een aantal orgelconcerten op de toe ristendinsdagmiddag in de Grote Kerk en voor de orgelwandeltochten door Zierikzee. (Zie ook elders in dit nummer) Het duo Rik en Rijn is inmiddels geen onbekende meer in de stad. De afgelopen weken verzorgden deze clowns reeds sprookjesopvoeringen onder de Beurs en op de Vismarkt. Ook tijdens de toeristendagen zullen ze van de partij zijn. In de ochtend uren zal men Rik en Rijn kunnen zien in de Sint Domusstraat en op de Ba lie en tijdens de middag wordt er op getreden onder de Beuze. Wielerronde De laatste toeristendag op dinsdag 13 augustus zal worden besloten met de Wielerronde van Zierikzee. Tus sentijds, dus tussen de afloop van het dagprogramma en de start der wie lerronde in, zal sportschool Geelhoed een demonstratie Jiu Jitsu verzor gen. Op dinsdagavond 23 juli zal er bo vendien op het Havenplein een groot avondprogramma worden afgewik keld. Men zal daar getuige kunnen zijn van de theatershow van het buro Gerard de Kok. Het twee-en-een-half uur durende optreden geldt als een try out voorstelling voor de theater show waar men volgend seizoen de schouwburgen mee hoopt in te trek ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4