Sleutels eerste 'bouwplaats-woningen in Serooskerke aan bewoners uitgereikt Team basisschool De Meerpaal uit Bruinisse mist finalezege in Nederland-Kikkerland nipt Ook dagelijks bestuur Borsele akkoord met uitbreiding kernenergie DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILUAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Stel wielen verloren op Zeelandbrug 1£6r PE bilt De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oeverval Zondagsschool Nieuw element Springzege Het bestuur van het Waterschap Schou- De heer L. B. Jonker uit Zierikzee is veertig Dezer dagen werd het programma voor de Tijdens een concours in Vlissingen behaalde wen-Duiveland is van mening, dat de kosten jaar „onderwijzer" in zondagsschoolDe Zaai- van de recente oeverval voor rekening van het er". Daarvoor werd hij Koninklijk onderschei- Rijk zijn. (Pag. 2). den. (Pag. 3). aanstaande toeristendagen in Zierikzee gepre- Kees Stouten met zijn paard Tornado een fraaie senteerd. Hierin zit een nieuw ZOC-element. springzege in de zwaarste klasse. (Pag. 6). (Pag. 4). DONDERDAG 13 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23741 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Niet altijd is de overwonnene er het slechtst aan toe. Zanella BORSELE - B en w van Borsele zijn in meerderheid akkoord gegaan met uitbreiding van kernenergie op hun grondgebied. Het college is bereid de daarvoor noodzakelijke planologische voorstellen aan de gemeenteraad voor te leggen. B en w van Borsele volgen met deze beslissing het advies van de meerderheid van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland dat een soortgelijke beslissing nam. Het college van b en w van Borsele nam ook de door Gedeputeerde Staten gehanteerde argumenten over. B en w van Borsele blijven van me ning dat de beslissing over uitbrei ding van kernenergie in Nederland in eerste instantie een beslissing is van het parlement. Omdat Borsele een van de meest voor de hand liggende lokatiekeuzes is voor de uitbreiding van kernenergie, vinden ben w van borsele het belangrijk dat ook het standpunt van het gemeentebestuur van Borsele bekend is. Bij instemming zuilen b en w de ge meenteraad een wijziging van het bestemmingsplan ter plaatse (het haven- en industriegebied Sloe) voor leggen, zodat de planologische be lemmeringen voor de bouw van nieu we kerncentrales worden weggeno men. B en w van Borsele zullen grote nadruk leggen op de veiligheid van de bouw van nieuwe kerncentrales. CDA-VVD De meerderheid van het college van b en w bestaat uit twee CDA- en een Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 fWH b.g.g. 1585 of 1385 MM VVD-wethouder. Bovendien heeft de burgemeester van Borsele, Drs. G. van den Heuvel, voorgestemd. De PvdA-wethouder is tegen uitbreiding van het aantal kerncentrales. AMSTERDAM - Het storten van giftig slib uit havens behoort langs de hele Nederlandse kust tot het ver leden. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat zegt dit nu er ook een oplossing is gevonden voor het sterk vervuilde baggerslib uit de haven van hoogovens in IJmuiden. ZIERIKZEE - Een uitgelopen lager en het losraken van een steekas was er dinsdagmiddag op de Zeeland- brug de oorzaak van, dat van een vrachtwagen een stel vrachtwagen wielen zelfstandig hun weg gingen vervolgen, en uiteindelijk tegen een tegemoetkomende personenauto tot stilstand kwam. De vrachtwagen, bestuurd door L. B. uit Zomeren, reed in de richting Zierikzee en de personenauto in te gengestelde richting. De bestuurder van de auto, R. L. uit Hellevoetsluis, zag de wielen op hem af komen en remde krachtig. Juist op het moment dat hij stil stond kwamen de wielen tegen de voorkant van de wagen tot stilstand, de auto was echter wel een meter korter. L. kwam met de schrik vrij. Jan de Jonge ontfermde zich over de korter geworden personenau to, terwijl Maurik uit Goes de vracht wagen versleepte. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SEROOSKERKE - Tijdens een korte plechtigheid reikte de heer F. G. Scherjon, directeur van de LTS in Zierikzee, in Serooskerke de sleutels van twee woningen uit, die in het kader van de eerste leerlingenbouwplaats op Schouwen-Duiveland werden gebouwd. De twee wo ningen aan de Dijkweg maken deel uit van een project van in totaal tien woningen, waarvan er acht in Seroos kerke komen en twee in Noordwelle. Zes zijn speciaal be stemd voor bejaarden. De leerlingenbouwplaatsen zijn be doeld voor leerlingen, die de LTS hebben afgerond. Beter Wonen heeft voor het project van tien woningen drie leerlingen in dienst. Eric van Geesbergen uit Zierikzee en Luc Hey- boer uit Dreischor waren sinds eind november 1984 aan de woningen in Serooskerke werkzaam vanaf het al lereerste begin van de bouwactivitei ten. Beiden kwamen als timmerman van de Zierikzeese LTS. Wat later kreeg het tweetal gezelschap van metselaar Ad Eykelkamp uit Oolt- gensplaat. Hij haalde zijn diploma aan de LTS van Middelharnis. De leerlingen gaan tijdens het project nog een dag in de week naar school. Woningbouwvereniging Beter Wonen wil in de toekomst vaker gebruik ma ken van de leerlingbouwplaatsen. De heer F. G. Scherjon overhandigt de sleutels aan de heer en rAevrouwJ. Kloet. In de deuropening de drie beginnende bouwvakkers met hun begeleider, de heer Kcnters (links). Voor het project in Serooskerke en Noordwelle had de vereniging graag nog meer leerlingen gehad, maar er meldden zich niet meer gegadigden. „Ik ben erg blij, dat deze jongens op deze manier een aanzet kunnen maken aan hun vakopleiding", stelde Scherjon, die naast directeur van de LTS ook bestuurslid is van Beter Wo nen. „Het feit, dat ik de sleutels mag overhandigen aan onder andere de heer Kloet is een extra leuk aspect, want hij was toevallig een van de me debouwers van het nieuwe LTS-ge- bouw in Zierikzee". Scherjon onderkende, dat de nieu we bewoners een goede stap zetten door van hun oude woningen naar de via het leerlingbouwplaatsen-pro ject gerealiseerde woningen te gaan. De familie Van den Houten maakte slechts een overstap van enkele me ters. Zij verlaten hun huis aan de Dij kweg, dat moet worden afgebroken en worden woonachtig op nummer dertien, of zoals Scherjon het stelde 'van het ene hoekhuis naar het ande re hoekhuis'. De familie Kloet be trekt nummer vijftien uit het blok van vier woningen, waarvan de eer ste twee werden opgeleverd. Directeur ing. Ph. H. van Doorne van Beter Wonen memoreerde, dat de bouwactiviteiten door het instellen van de leerlingbouwplaats trager verlopen, dan gebruikelijk is. „De hierdoor optredende verliezen wor den voor een belangrijk deel onder vangen door de subsidie van f 1500,- per woning, die het rijk verstrekt. De woningbouwvereniging streeft er naar de door de vertraging optreden de kosten niet door te berekenen in de huurprijs, zodat de bewoners hier niets van merken", merkte hij op. Overigens gaat Beter Wonen trachten om alle LTS-leerlingen van Schou wen-Duiveland die zich aanbieden, in de toekomst te plaatsen. Directeur Van Doorne noemde in dat verband het getal van tien leerlingen per jaar. De tien woningen van het project werden gebouwd door aannemings bedrijf Prince uit Burgh-Haamstede. De enthousiaste groep van de Bruse openbare basisschool de Meerpaal bij het vertrek naar Breda. Wendy van der Velde en Riny Noordijk toch naar eindstrijd BREDA - In de finalepoule van Nederland-Kikkerland is het schoolteam van de openbare basisschool De Meerpaal uit Bruinisse er net niet in geslaagd om de overwin ning te pakken. Na een zinderende wedstrijd bleek het Bruse team twee punten te kort te komen op de winnende ploeg uit Heteren bij Arnhem. In zwembad De Wisselslag in Breda vochten de Schouwen-Duivelandse scholieren als (zee)leeuwen en dwongen zij respect af met enkele eerste plaatsen op de verschillende onderdelen. Tot het laatste onderdeel lag De Meerpaal, onder het wakende oog van de NCRV-televisie-camera's en aangemoedigd door een kleurrijke Bruse supportersschare, nog op kop. Toen werd de ploeg echter voorbijgestreefd door de Gelderse formatie. Op vrijdag 30 augustus zijn de beelden van het boeiende gebeuren te zien op het scherm van de huisbioscoop. De omstandigheden in het Bredase openluchtbad waren woensdagmid dag verre van ideaal. De jeugdige zwemmers en zwemsters hadden af te rekenen met een harde wind en alles behalve zomerse temperaturen. Het spectakel moest bovendien onderbro ken worden voor een fikse onweers bui. Riny Noordijk en Wendy van der Velde beten het spits op een voortref felijke manier af. In een directe con frontatie met de latere winnaars rea liseerden zij de beste tijd op de triathlon, hetgeen een dubbel aantal punten opleverde. Deze overwinning bracht de 'gele trui' mee naar Brui nisse. Ondanks de laatste klassering in het tweede spel, leidde de ploeg uit Bruinisse na twee spellen nog steeds. De vele supporters, getooid met ge le pet, veel spandoeken en strijdlie deren, kwamen pas goed los, toen \rrv0g pagina 4 Verwachting tot vrijdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur onge veer acht graden; mid dagtempera tuur circa veertien graden. Matige, aan de kust af en toe krachtige noord westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 17 juni: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noordwest 4 Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noordwest 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 14 juni Zon op 5.19, onder 22.01 Maan op 3.18 onder 17.59 Nieuwe Maan: 18 juni (12.58) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 14 juni 0.52 13.41 7.11 19.30 Springtij: 20 juni Temperatuur zeewater voor Sehouwse kust: 13,4° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt maar lang zaam enige verbetering in het weer. Boven Scandinavië en de Oostzee blijft de luchtdruk laag. Boven de Oceaan ten westen van Ierland handhaaft zich een hoge- drukgebied dat nog in betekenis toe neemt. Daardoor blijft de wind bij ons noordwestelijk. Koude lucht trekt via IJsland en Schotland naar ons land. In deze koude lucht komen buien tot ontwikkeling. De tempera tuur blijft aan de lage kant. Vannacht wordt het een graad of negen, de mid- dagtemperatuur wordt circa veertien graden. Normaal voor deze tijd van het jaar is een maximumtemperatuur van twintig graden. Het koude weer overheerst in een groot deel van West-Europa. Alleen in het Middellandse Zeegebied is het nog warm, maar het ziet er naar uit dat het daar de komende dagen ook buiiger wordt. BREDA - De officier van justitie Mr. J. W. Wabeke in Breda, betrokken bij het onderzoek naar gebruik en herkomst van de zogenoemde groei hormonen die in Chaam en Sittard in beslag zijn genomen, heeft woensdag meegedeeld, dat in deze zaak voorlo pig geen medelingen meer worden ge daan. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1