Twee Delta Sport-turnsters grijpen nationale titel Openbare vergadering commissie onderwijs Voorzichtigheid in afbouw Stichting Alternatief Wonen Alternatieve straffen jeugdigen nu in het hele land DE ZIERIKZEESCHE COURANT Woensdag 12 juni Rijnmond niet op 1 januari 1986 opheffen De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" J betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Veertig jaar Marswedstrijd Terugblik Nationale titel In het voorsorteercentrum in Zierikzee nam de Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor or- PTT afscheid van loonadministrateur J. Lan- ganiseert op zaterdag 15 juni een mars- genberg. Ook het 40-jarig jubileum werd her- wedstrijd van het KNF op sportpark De Mol. De eerste consumentenbeurs Expo Zierikzee Tijdens de Nederlandse kampioenschappen dacht. (Pag. 3). (Pag. 4). is achter de rug. In totaal kwamen 5300 bezoe kers naar de bijzonder geslaagde beurs. (Pag. 5). turnen in Dieren scoorde de Zierikzeese gym nastiekvereniging Delta Sport bijzonder c (Pag. 7). DINSDAG 11 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23740 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het ligt niet in de menselijke macht om het succes te dwin gen; maar men kan meer doen: men kan het verdienen. Addison MIDDELBURG - De staatssecreta ris van Justitie heeft aan alle arron dissementsrechtbanken in Neder land laten weten, dat de proef met het opleggen van alternatieve straf fen voor jeugdigen in het hele land mag worden ingevoerd, nu de erva ringen in een aantal proefarrondisse- menten positief is uitgevallen. Dit heeft de officier van justitie in Mid delburg, mr. J. Daverschot, meege deeld. Zeeland heeft in verband hiermee een stuurgroep opgericht waarin zit ting hebben vertegenwoordigers van het Openbaar Ministerie, de Raad van de Kinderbescherming, de Re- classeringsraad, de advocatuur, kin derpolitie, arbeidsinspectie alsmede de kinderrechter. Een van de taken van de stuurgroep is in brede kring bekendheid geven aan de mogelijkheid van alternatieve sancties. Met name het vinden van in stellingen die bereid zijn projecten te leveren waarbinnen alternatieve sancties kunnen plaatsvinden is van groot belang. Voorts zal bij de Raad van de Kinderbescherming een coör dinator alternatieve sancties voor jeugdigen worden aangesteld, die tot taak krijgt alternatieve sancties in concrete gevallen voor te bereiden en te doen uitvoeren. De alternatieve sanctie is een reac tie op strafbaar gesteld gedrag en de toepassing ervan moet oplegging van de in de wet omschreven straffen en de daaraan verbonden niet beoogde negatieve effecten voorkomen. Alter natieve sancties kunnen worden op gelegd in die gevallen waarin de offi cier van justitie een minderjarige zou dagvaarden ter terechtzitting van de kinderrechter als de mogelijkheid van de alternatieve sanctie niet aan wezig zou zijn geweest. Kollen tussen de bintjes HAAMSTEDE - Het zo bij uitstek geschikte Zeepe-duingebied als broedterrein voor de zilvermeeu wen, schijnt niet altijd zo aanlokke lijk te zijn voor de kollen", zoals ze hier beter bekend zijn. Op een aard appelveld van de heer J. L. Hanse aan de Steursweg (kort bij de slaper dijk) is namelijk een aantal van deze vogels bezig geweest om nesten te bouwen. In de veronderstelling dat deze bouw op een misverstand zou berusten en ze spoedig naar de dui nen zouden verhuizen werden de ver zorgingswerkzaamheden van dit per ceel normaal uitgevoerd. Nu blijkt echter dat toch een paartje zilver meeuwen is gebleven en er wordt ge broed op 2 eieren. De eigenaar houdt het nest nu nauwlettend in de gaten en tijdens het werk wordt het gespaard. Voor zover bekend heeft nooit eerder een zilvermeeuw zijn nest gebouwd in een veld bintjes. DIEREN - In het Gelderse Dieren werden het afgelopen weekeinde de finales om het Nederlands turn- kampioenschap afgewerkt in de diverse klassen. De Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport was ]bij die gelegenheid bijzonder succesvol. De ploeg van de trainers Jossie van den Beemt en Ron de Waal kwam beladen met bekers thuis, maar het allerfraaist - zonder de overige prestaties in waarde te vermin deren - waren toch de successen van de elfjarige Mireille Lemaire en de dertienjarige Sandra de Keijzer. Zij veroverden beiden in hun klasse een nationale titel. Linda Slootmaker en Nynke Botterweg werden beiden vice-kampioen via een tweede plaats. Op de foto van Johan Berrevoets jr. de beide kampioenen. ZIERIKZEE - In de openbare vergadering van de com missie onderwijs, woensdagavond 12 juni in de raadszaal van het stadhuis, aanvang 20.00 uur, zal ondermeer wor den bekeken welk aantal, door onderwijzend personeel van basisscholen, extra gewerkte uren in aanmerking komen voor vergoeding bij de toepassing van het Besluit overschrijdingsuitkering onderwijzend personeel WBO. Een soortgelijk advies moet wor den gegeven ten opzichte van de gods dienstonderwijzeres van de Beatrix- school omdat de kosten hiervan niet door het rijk worden vergoed. De commissie buigt zich verder over het toekennen van financiën aan de Willi- brordusschool ten behoeve van het aanvullen van de leermiddelenvoor- raad voor het tweede leerjaar. Vandalisme Het toenemende vandalisme ten opzichte van scholen leidde voor de agendapunten waarin wordt gespro ken over een aanvraag van het be stuur van de J. L. de Jongeschool voor geld ter herstel van de door in braak ontstane schade en voor pre ventieve maatregelen ter voorkoming van dergelijk vandalisme. Afvloeiingsregeling Een ander agendapunt is een af vloeiingsregeling voor personeel van het openbaar basis-, speciaal- en voortgezet onderwijs, in verband met het van kracht worden van nieuwe wettelijke voorschi:iften.. De bestaan de afvloeiingsregeling komt per 31 juli te vervallen. Verder zal men zich buigen over een aanvrage van de Theo Thijssenschool voor de aan schaf van een nieuwe stencilinbran- ROTTERDAM - Het bedrijfsleven in Rotterdam en omstreken heeft een klemmend beroep gedaan op de par tijen in de Tweede kamer niet ak koord te gaan met opheffing van Rijnmond op 1 januari 1986. Volgens het bestuur van de Kamer van Koop handel Rotterdam en Beneden-Maas heeft opheffing van Rijnmond voor het bedrijfsleven ingrijpende gevol gen, zodat het opheffingsproces zo geleidelijk mogelijk moet plaatsvin den. De Kamer van Koophandel ver zoekt de fracties in de Tweede Kamer dan ook minister Rietkerk (Binnen landse Zaken) niet te volgen, maar Rijnmond in de gelegenheid te stel len in overleg met alle betrokkenen de in behandeling zijnde zaken en ta ken uiterst zorgvuldig af te handelen, respectievelijk over te dragen. De Tweede Kamer is vorige week vrijwel akkoord gegaan met ophef fing van Rijnmond. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I Naam I I Adres I j Plaats postcode Tweejarenverslag van project ZIERIKZEE - Het project van de Stichting Alternatief Wonen (SAW) heeft zich volgens het tweejarenverslag 1983-1984 in de afgelopen periode gestabiliseerd. Bewo- nersvragen en begeleidingsmogelijkheden blijken beter op elkaar te zijn afgestemd. De wens om als zelfstandig wonende gezien te worden leeft sterk bij de bewoners en binnen SAW bestaat derhalve de wens zich te bezinnen over de werkwijze in de toekomst. lijke huiskamer en zo voort. Op die manier, was de veronderstelling, zou het best aan de behoefte van een ge zellige 'huiselijke' woonomgeving te gemoet gekomen kunnen worden. Begeleiding Dit uitgangspunt bleek echter niet correct te zijn. Het samenleven lever de eerder problemen op, dan dat men sterker met elkaar betrokken raakte Ook door de vorm van begeleiding, een persoonlijk mentorschap van maximaal drie uur per week, bleken Enerzijds vinden betrokkenen, dat de mogelijkheid tot beëindiging van de begeleiding in ogenschouw geno men moet worden. Voorzichtigheid acht men echter geboden in de even tuele afbouw en een open gesprek met bewoners over eigen mogelijkhe den ziet men als een vereiste. Dc SAW is enkele jaren geleden in Zierikzee gestart met twee naast el kaar gelegen woningen. Bij de opzet van het project was het een uit gangspunt. dat in de bewoning vele gezamenlijke momenten moesten zit ten: gezamenlijke keuken, gezamen- der en verder een kredietaanvrage voor het aanpassen van het schoolge bouw aan de Raamstraat ten behoeve van de openbare basisschool in de binnenstad. Advertentie UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 IaJ Dit nummer bestaat uit 10 pagina' ffih P£ Bitr deze problemen vaak moeilijk oplos baar. Voor iedereen moest persoon lijk gekeken worden op welke ma nier het zelfstandig wonen vorm kon krijgen. In het najaar van 1983 verliet de stichting het pand met de twee woon eenheden. De bewoners zijn, nog steeds onder begeleiding van SAW in andere pandjes in de stad onderge bracht. In het verslag wordt in dit verband gewezen op de goede contacten met woningbouwvereniging 'Beter Wo nen'. Een verschil met het eerste pand en de nieuwe situatie is, dat de bewo ners rechtstreeks huren van de wo ningbouwvereniging en niet meer via de SAW. Gas. licht, water, telefoon en dergelijke worden door de bewoners rechtstreeks betaald. Ook de inrich ting is volledig door henzelf verzorgd en gefinancierd. Daarnaast huren en kele bewoners nog kleine woningen van de woningbouwvereniging. De Vervolg pagina 3 Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend koel Half tot zwaar bewolkt en buien; minimumtemperatuur omstreeks 11 graden; middagtemperatuur onge veer 14 graden. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 15 juni: Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: noordwest 6 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juni Zon op 5.20, onder 22.00 Maan op 2.56, onder 15.38 13 juni Zon op 5.20, onder 22.00 Maan op 3.07, onder 16.48 Nieuwe Maan: 18 juni (12.58) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 12 juni 11.48 23.52 5.19 17.50 13 juni 12.47 6.18 18.43 Doodtij: 12 juni Temperatuur zeewater voor Schouwsc kust: 13,0° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het blijft voorlopig koel weer. Een depressie, die van het zee gebied tussen IJsland en Schotland naar Scandinavië trekt, beheerst het weer in West-Europa. Een frontensysteem ervan trekt vanavond en vannacht met regen over ons land naar het oosten. Morgen wordt achter dit frontensystecm on stabiele lucht aangevoerd. Er zullen morgen dan ook veel buien voorko men. Onweer is daarbij mogelijk. De wind. die nu zuidwest is, draait mor genavond naar het noordwesten In grote delen van Europa is het koel weer. Alleen in Zuid-Europa is het zonnig en warm. Zoals zo vaak vormen de Alpen en de Pyreneën de scheiding tusen warm en koel weer. Op de Balkan, in Italië, Spanje en Portugal is het zonnig en 's middags 25 graden of meer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1