VANAF VANDAAG HEBBEN TWEEVERDIENERS DIRECT ANTWOORD OP VRAGEN OVER DE VOETOVERHEVELING. Meteorologische Dienst KNMI in Zierikzee vierde 25-jarig bestaan in stijl „Werk aan de Oosterscheldedam begint over drie weken pas echt" B EL GEWOON 06-0543 DE Diefstallen van het weekeinde 2 Een onderonsje tussen het hoofd van de KNMI-vestiging Zierikzee ing. A. W. Donker en de hoofddirecteur van het KNMI dr. H. M. Fijnaut. ZIERIKZEE - ,,De Meteorologische Dienst Zierikzee heeft een belangrijke bijdrage geleverd om de toekomst van Zeeland tegen weer en wind veilig te stellen", zei de hoofddirecteur van het KNMI dr H. M. Fijnaut tijdens de jubileumbijeenkomst ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze dienst, die in 1960 te Zierikzee werd ge vestigd als voorpost van het KNMI in de Bilt met het oog op de uitvoering van de Deltawerken. Fijnaut betrok in zijn gelukwensen ook Rijkswaterstaat en uitte hierbij de wens dat de unieke samenwerking tussen beide instan ties ook tijdens het verdere verloop van 'het geweldige karwei' behouden zal blijven. Burgemeester Th. H. de Meester fe liciteerde de jubilerende dienst na mens de gemeente Zierikzee. Hij be trok in zijn waarderende woorden ook de service die zij verleent met het uitgeven van een regionaal weerbe richt per telefoon. De Meester zei in hoge mate de onzekerheid te betreu ren die bestaat over het mogelijk ver plaatsen van de dienst naar Vlissin- gen, wanneer de Deltawerken zijn voltooid. Water en weer Onder Het motto 'Water en weer, toen' werd het woord gevoerd door de voormalig hoofdingenieur-directeur van de Deltadienst ir H. A. Ferguson en door de voormalig directeur van de Operationele Dienst van het KNMI dr K. R. Postma, die 25 jaar ge leden aan de wieg van de Zierikzeese Dienst stonden. Ferguson haalde enkele voorbeel den aan van extreme weersomstan digheden in het verleden, waardoor hij zeer onder de indruk was geko men van weer en golven. Hij was van mening dat Rijkswaterstaat door het verbeterde materiaal waarmee zij nu werken minder kwetsbaar is gewor den, maar daardoor ook meer wil zo dat zij steeds afhankelijker worden van de weersvoorspellingen. Hoewel hij de KNMI-medewerkers schertsend betitelde als 'kerels die aan de beurs speculeren' benadrukte hij de leuke samenwerking met hen en sprak de hoop uit dat deze ook na voltooiing van de Deltawerken voort gezet wordt. Dr Postma, die indertijd was betrokken bij de het samenstel len van de weersverwachting voor de stormnacht in 1953, vertelde dat deze gebeurtenis hem ontzettend heeft aangegrepen. Hij was van mening dat door deze rampstorm de informa tiestroom van het KNMI aan Rijks waterstaat in een stroomversnelling is geraakt, wat mede het ontstaan van de Deltawet veroorzaakte. Als een belangrijk motief vbor het indertijd oprichten ri/an de Dienst in Zierikzee haalde hij de mogelijkheid van persoonlijk overleg tussen Rijks waterstaat en het KNMI aan. Postma sprak tenslotte de wens uit dat de op gebouwde ervaring op een of andere wijze bewaard zal blijven. ,,In de toekomst kijken is wel ons vak, maar daarom kunnen we het nog niet", zei directeur Operationele Dienst van het KNMI professor ir J. A. Wisse toen hij, evenals ir Tj. Vis ser, zijn visie gaf op 'Water en weer, Hoofd bouw stormvloedkering ir Tj. Visser: ZIERIKZEE - De rijkspolitie groep Schouwen- Duiveland had het dit weekeinde bijzonder druk, vooral met aanrijdingen op zaterdag. Maar behalve de aanrijdingen werden er weer diverse diefstallen en vernielin gen gepleegd. In Noordwelle werd een ruit van een auto ingeslagen, zonder dat er verder iets vermist werd uit de auto. Te Scharendijke werd een (dure) auto die geparkeerd stond aan de jachtha ven, ontdaan van (dure) siervelgen en banden: schade vier keer DM 1100,—. Een identieke diefstal op dezelfde plaats: ook vier banden met lichtme talen velgen werden van de auto ge demonteerd, tevens werd fikse scha de toegebracht aan de betreffende auto. Surfartikelen ter waarde van 3500,— verdwenen van een auto op het Aquadeltaterrein te Bruinisse; een stalen kabel werd doorgeknipt. Te Renesse werd een bromfiets ont vreemd en ook nog een fiets. In de Verrenieuwstraat te Zierikzee werd een ruit ingekegeld. Op camping Den Osse te Scharendijke verdween een surfplank plus bijbehorende artike len van een auto. Uit een timmer manswerkplaats te Dreischor ver dwenen gereedschappen ter waarde van 10.000,—. Verder nog in Renesse een diefstal van een surfzeil en een inbraak in een auto te Zierikzee (Mosselboomgaard) waar een porte monnee werd ontvreemd. heden en toekomst'. Wisse achtte het een solide traditie van het KNMI om de Nederlandse samenleving met be hulp van wetenschap en techniek te dienen. Hij vertelde dat de vraag naar informatie meer dan verdrie dubbeld is. Met behulp van weten schap en techniek is het mogelijk be tere verwachtingen te maken, maar tegelijk worden de gestelde vragen ook steeds moeilijker" aldus Wisse die ondanks de tegenwoordige com puters het belang benadrukte van meteorologen met een goede vakken nis om het publiek voor te lichten. Hij benadrukte ook het belang van samenwerking op Europees en we reldniveau. Behalve met deze officiële bijeen komst werd het jubileum van het KNMI gevierd met een open dag voor het publiek waar afgelopen zaterdag velen gebruik van maakten. DEN HAAG - De Stichting Het Der de Net is zeer te spreken over de sug gestie van premier Lubbers met be trekking tot de financiering van een derde net. DEN HAAG - Sinds zaterdagavond wordt aan boord van het Schevening- se vissersschip „Willem van der Zwan" (de Sch. 302) de 34-jarige K. Sas uit Den Haag vermist. Onder zoek tot diep in de nacht heeft niets opgeleverd, aldus een woordvoerder van de Haagse politie zondagavond. Vermoedelijk is de man over boord geslagen en verdronken. Hij was op het schip werkzaam als kok. SCHIPHOL - De vervoersbond FNV heeft in de nacht van zondag op maandag zoals aangekondigd haar acties bij de KLM verscherpt. De nachtploeg (20-30 man van de sto ringsdienst) ging om 01.00 er toe over om mankementen aan de apparatuur bij de luchtvaartmaatschappij niet meer te verhelpen. ZIERIKZEE - „Tot nu toe waren we alleen nog maar bezig met de voorberei dingen. Er werd nog geen regime opgelegd aan het getij. Maar nu moeten de onderdorpels worden geplaatst en dat veroorzaakt een vernauwing van de doorstroming", zei het hoofd van het bouwbureau Stormvloedkering Ooster- schelde voor Rijkswaterstaat ir Tj. Visser tijdens de jubileumbijeenkomst ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Meteorologische Dienst te Zierik zee. Hij riep de aanwezigen dan ook met klem op de ernst en het belang van het werk dat in de komende maanden aan de stormvloedkering moet worden gedaan niet te onderschatten. bijdrage die het KNMI hierin leverde" onontbeerlijk en bood de jubilerende Zierikzeese dienst dan ook namens alle medewerkers aan het Ooster- scheldeproject een geschenk aan in de vorm van een schilderij van de Amersfoortse Monique Vanstaen. Het kunstwerk brengt een onderdeel van de werkzaamheden aan de storm vloedkering in beeld. Tot hilariteit van de aanwezigen voegde hij daar een Enkhuizer almanak aan toe zodat de dienst dit orakel kan raadplegen wanneer de weersvoorspellingen te grote twijfels zouden oproepen. In het bijzonder richtte Visser zich hierbij tot de medewerkers van de ju bilerende Meteorologische Dienst met het verzoek om ook in de laatste fase van hun verblijf in Zierikzee, de zelfde toewijding en zorg te besteden aan de samenstelling van de weers- verwachting als dat tot dan toe ge beurde. Commentaren De waardering die uit dit verzoek sprak, werd door Visser uitgediept via lichtbeelden waarmee hij enkele commentaren toonde van werkne mers aan de Oosterscheldedam. Zij uitten daarin hun mening over de weersverwachting, zoals de jubile rende dienst die de afgelopen 25 jaar- verzorgde. De bemanningen van de schepen de Scholekster, de Trias, de Libra, het personeel van de Roompotsluis en enkele individuele werknemers, die voor de vaak inventieve commenta ren tekenden, lieten deze vergezeld gaan van complimenten voor het werk van de weersdienst. „En dat zijn geen mensen die snel een compli ment uitdelen", aldus het hoofd van het bouwbureau, die in aansluiting op een van de commentaren: „Het probleem van een goed weerbericht is dat de eigen kennis van natuurver schijnselen gaat vervagen pleitte voor het behoud van persoonlijke in breng, ondanks alle technologische ontwikkelingen van de laatste jaren. Visser zei te voorzien dat de kennis en ervaring die werd opgedaan met de Oosterscheldewerkzaamheden nog jarenlang effect zal hebben op de Nederlandse economie. Hij achtte de Iedere dinsdag Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kinderkoor de Smalstadtertjes. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur(v.m.). Iedere donderdag Ir Tj. Visser (links) in gesprek met de hoofddirecteur van het KNMI dr H. M. Fijnaut. Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19,45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwcn-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede Hotel Haamstede. Klaverjassen. 20.00 uur. Advertentie Zoals u misschien weet kunnen tweeverdieners, onder bepaalde voorwaarden, een teruggaaf voetoverheveling aanvragen. Of u daarvoor in aanmerking komt, kan de BelastingTelefoon u direct mededelen. Publikatie van de bclastmgdiensl Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui- veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Dinsdag 11 juni Burg-Haamstede De Schutse. Hoorzitting. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Eindmiddag be jaardensoos. 14.30 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Fietspuzzeltocht. Start tussen 13.15 en 13.30 uur. Woensdag 12 juni Zierikzee Vertrek A.N.B.O.-excursie naar Seni- orenbeurs, ZWN-station. 8.30 uur. 's Landskamer. Vergadering water schap. 14.00 uur. Donderdag 13 juni Zierikzee Minderbroederstraat 52. CDA vrou- wenberaad, onderwerp micro-elek- tronica. 20.00 uur. Dorpshuis. Ledenvergadering Chr. Won. Schouwen en Duiveland. 19.30 Zaterdag 15 juni Westenschouwen Vanaf openbare scholen Renesse, Se rooskerke, Burgh-Haamstede. V.O.Ó. fietspuzzeltocht voor kinderen en hun ouders. Start tussen 9.30 en 10.30 uur. Ouwcrkerk Dorpshuis. Start wandeltocht S.V. Ouwerkerk, 19.00 uur. Inschrijven vanaf 18.30 uur in het Dorpshuis. Aansluitend op wandeltocht concert op muziektent „Nieuw-Leven". Donderdag 20 juni Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 22 juni Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Zierikzees Kamer koor m.m.v. jeugd- en kinderkoor. 20.00 uur. Noordgouwe Muziektent Ring. Zomeravondcon cert Con Amore. 19.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 6 juli Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Bevelands Kamer koor m.m.v. Willie Bil, orgel. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2