u Dertig jaar jumelage Zierikzee-StHilaire Tien eilandelijke muziekkorpsen in actie tijdens grootse muziekdag Aanrijding Schuddebeurs met dodelijke afloop DE ZIERIKZEESCHE COURANT De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZJERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zilveren jubileum Internationaal toernooi Afdelingstoernooi De Meteorologische Dienst KNMI in Zierikzee In de Zierikzeese sporthal Onderdak orga- Op sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede vierde het afgelopen weekeinde het 25-jarig ju bileum met een receptie en een open dag. (Pag. 2). niseerde handbalvereniging Delta Sport speelden vijf afdelingskampioenen om de dis een internationaal toernooi met Saint Hilaire. trictstitel. DFS speelde een ondergeschikte rol. (Pag. 5). (Pag. 6). Jubileumtoernooi De volleybalvereniging van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis vierde het afgelopen weekein de het tienjarig jubileum met een feestelijke dag. (Pag. 7). MAANDAG 10 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23739 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wanneer wij geen sympathie meer hebben voor de jeugd, dan is ons werk in deze wereld afgelopen. George MaeDonald Betrekkingen weer op vele wijzen versterkt ZIERIKZEE - Dertig jaar jumelage tussen Zierikzee en het Franse St. Hilaire du Harcouët; herdenking van de verbroederingseed van 15 mei 1955 tussen deze Zeeuwse en Franse zustergemeenten. Dit feit stond uiteraard cen traal tijdens het bezoek, dat een officiële delegatie en een handbalequipe uit St. Hilaire dit weekend brachten aan Zierikzee. De officiële delegatie bestond uit leden van de gemeenteraad en de sportequipe uit enthousiaste dames- en herenhandballers, die op uitnodiging van 'Delta Sport' naar Zierikzee waren getogen. door de Koninklijke 'Kunst en Eer'. Harmonie Wil tot herstel Spreker wees erop, dat de ogenblik ken van nood en de wil tot herstel hadden geleid tot de jumelage tussen St. Hilaire en Zierikzee. St. Hilaire immers was juist hersteld van de ruï nen van 1944 en Zierikzee werkte aan de wederopbouw na de ramp in 1953. De aanwezigheid van vele jonge man nen en vrouwen, die deze gebeurte- Vervolg pagina 3 Hoewel vele raakvlakken in de ontvangstprogramma's van beide groepen zaten, had een nog wat meer geïntegreerd geheel wellicht iets meer kunnen bijdragen aan de be oogde versteviging der betrekkin gen. Temeer daar, zoals burgemees ter Th. H. de Meester zaterdagoch tend in de Vierschaar van het stad huis nog memoreerde, de gemeente raad heeft besloten, dat het accent der jumelage op de jeugduitwisselin gen dient te worden gelegd. Ruim anderhalf uur later dan was voorzien arriveerden de Franse gas ten vrijdagavond in het Zierikzeese stadhuis. Ze werden opgewacht door welkom uitstralende gastgezinnen, die meteen, al of niet vlekkeloos, de eerste Franse zinnen formuleerden. Na een-kort welkomstwoord van. hun-— gemeester De Meester en een groet van 'monsieur le Bourgemestre' van St. Hilaire M. Ganné werd de avond verder binnen de gastgezinnen door gebracht. Officieel Een officiëler welkom wachtte za terdagochtend in de Vierschaar, waar het voltallig gezelschap wederom bij een kwam, om ontvangen te worden door het gemeentebestuur, vertegen woordigd door burgemeester De Meester en wethouder J. Groen. Ui teraard memoreerde ook de burge meester aan de dertigste verjaardag van de jumelage en benadrukte de nog steeds bestaande betrekkingen tussen beide steden, waar thans men- versterken der betrekkingen tussen Nederland en Frankrijk. Voordelen Vrijheid van meningsuiting, pers vrijheid en het leven in een rechtstaat zag de burgemeester als voordelen, die in beide landen gelden. Verder ging hij nog even in op de verkeerde indruk, die mensen uit andere landen vaak van Nederland hebben. Spreker was ervan overtuigd, dat de Franse gasten tijdens hun verblijf hier wel zouden ontdekken dat er meer is dan tulpen en windmolens. Zo stond er immers voor de middaguren een be zoek aan het werkeiland Neeltje Jans op het programma. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de burgemeester aan zijn collega van St. Hilaire een mooie, ingelijste foto van koningin Beatrix en prins Claus. Vorig jaar tij dens zijn verblijf in St. Hilaire had de heer De Meester immers geconsta teerd, dat in het stadhuis aldaar nog steeds alleen een portret van oud koningin prinses Juliana hangt. De heer Ganné bracht vervolgens zijn groeten over namens alle inwo ners van St. Hilaire en memoreerde ook het feit dat de jumelage gedu rende een periode van dertig jaar van kracht is gebleven. Ook burgemees ter Ganné herinnerde nog even aan de viering van het negende eeuwfeest in St. Hilaire en aan het zeer gewaar deerde optreden bij die gelegenheid Voormalig dirigent E. A. de Looff uit Zierikzee nam op uitnodiging van Luctor et Emergo-dirigent Henk Blom nog een keer de dirigeerstok ter hand. Optreden 55 leden tellend gelegenheidsorkest hoogtepunt RENESSE - Muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse trad afgelopen weekeinde op als organisator van de jaarlijkse eilandelijke muziekdag. De Renesser vereniging mocht de organisatie ter hand nemen vanwe ge het feit, dat Luctor et Emergo tachtig jaar bestaat. Tien van de elf Schouwen-Duivelandse korpsen traden in Renesse op. Het ene ontbrekende korps maakte in de avonduren wel deel uit van een speciaal geformeerd gele genheidsorkest, bestaande uit muzikanten van verschil lende verenigingen. Alles bijeen werd de muziekdag, die bijna twaalf uur bestreek, een uitstekend succes. De muziekdag bracht een afwisse lend programma, niet alleen door de repertoirekeuze, maar ook door de variëteit aan korpsen. Naast zes fan fares kwamen ook twee harmonie orkesten, een brassband en een show band in actie. Iedere variëteit heeft zo zijn eigen sound. Zeven van de deel nemende korpsen presenteerden zich op de muziektent, twee maakten een tocht door het dorp en de showband bracht vanzelfsprekend een show. Door de veelzijdige geaardheid van de korpsen viel er voor eenieder in het publiek wel wat te genieten. U itgebalanceerd De aanstaande zomer tachtig jaar bestaande muziekvereniging Luctor et Emergo besloot een hele dag uit te trekken voor de eilandelijke muziek- Vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Een aspirant-tamboer onder het pu bliek bij een van de concerten. Burgemeester Th. H. de Meester met zijn collega uit St. Hilaire de heer M. Ganné en hun echtgenotes. sen kunnen leven 'in een land waar het leven goed is'. Gebruikmakend van enkele cita ten van de Franse auteur André Mou- roy belichtte de burgemeester op ba dinerende wijze het verschil in benadering der zaken door Fransen en Nederlanders. Hij constateerde, dat de uitwisse lingen steeds weer een groot succes blijken te zijn en hij memoreerde in dit verband de viering van het 900 ja rig bestaan van St.Hilaire vorig jaar mei, dat ook door een Zierikzeese de legatie werd bijgewoond. De heer De Meester was ervan overtuigd, dat de jumelage een bijdrage levert aan het SCHUDDEBUERS - De 66-jarige P. Flohil uit Brouwershaven is zaterdag ochtend het slachtoffer geworden van een aanrijding. In het Dijkzigt zieken huis te Rotterdam overleed hij aan de verwondingen. De aanrijding gebeurde op de Lange Blokweg-Schouwsedijk onder Schud debeurs. Flohil bestuurde een bromfiets en reed omstreeks 10.30 uur op de Schouwsedijk. Een lesauto met achter het stuur W. d. B. uit Haamstede en daarnaast instructeur J. v. D. kreeg geen voorrang van de bromfietser en on danks stevig remmen kon een aanrijding met fatale afloop niet meer worden voorkomen. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. i Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een j j jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. Naam I Adres Plaats postcode Verwachting tot dinsdagavond: Later weer regen In de nacht en ochtend opklaringen en minimumtemperatuur omstreeks 8 graden; overdag toenemende bewol king en later op de dag opnieuw re gen; middagtemperatuur ongeveer 15 graden. Wind draaiend van noord west naar zuidwest, boven land ma tig, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 juni: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%- Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: noordwest 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 juni Zon op 5.20, onder 21.59 Maan op 2.45, onder 14.29 Nieuwe Maan: 18 juni (12.58) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 juni 10.45 22.50 4.15 16.49 Doodtij: 12 juni Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 13,1° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt de eerste dagen nog geen einde aan het onbestendige en koele weer. De komende nacht trekt een zwak hogedrukgebied met opklaringen over ons land. Tijdens die opklaringen daalt de tempera tuur tot ongeveer 8 graden. Morgen neemt de bewolking weer toe op de nadering van een volgend regengebied. Dat regengebied be reikt in de middag het westen van het land en breidt zich vervolgens over het hele land uit. Het hangt samen met een depressie die uit de buurt van IJsland komt en naar de Noord zee trekt. De middagtemperatuur wordt morgen ongeveer 15 graden. Dat is 5 graden tc koud voor de tijd van het jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1