Elma Knop promoot reis naar WK in Canada tijdens Expo Zierikzee DFS strijdt op eigen terrein voor plaats in de nationale titelstrijd afdelingsvoetbal NIEUmBODE Handbalvereniging uit Saint Hilaire uitvoerig in actie tijdens bezoek 20-50% korting Dames TC Westerschouwen promoveren naar Zeeuws tennis-Walhalla Jannie Schot winnares werpmeerkamp Simon Blom eindigt als vierde tijdens Nadorstloop Tweede plaats A/B-meisjes AV Delta Sport Fila Tenniskleding en sportswear 6 In de stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode waren de afgelopen dagen twee jeugdige dames eregast. Links de negenjarige Elma Knop uit Bruinisse, die in augustus naar de wereldkampioenschappen f ietscross in Canada gaat en ZIERIKZEE - In de stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode van de consumentenbeurs Expo Zierikzee valt de aanwezigheid van de negenjarige Bruse Elma Knop op. Het in haar sportieve outfit uitgedoste fietsc- rossertje is op de stand aanwezig om persoonlijk enige ondersteuning te geven aan de actie 't Konijntje, die sinds een paar maanden loopt. De actie werd opgestart vanuit de sportredactie van de Zierikzeesche Nieuwsbo de om gelden bijeen te brengen ter bekostiging van de rechts de zestienjarige Monique van Burg uit Zierikzee, die op 13 augustus fungeert als ronde-miss tijdens de amateurwielerronde van Zierikzee. reis, die 't Konijntje moet maken om bij de wereldti telstrijd fietscross in Canada aanwezig te zijn. De negen jarige Bruse gaat naar de WK op uitnodiging van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie, waaronder de fietscrosserij resorteert. De KNWU draagt evenwel slechts voor een gering percentage bij in de kosten van de trip, waardoor nu de actie ontketend is om Elma Knop enige geldelijke steun te geven. ZIERIKZEE - De Burgh-Haamsteedse afdelingsvoet balkampioen DFS komt morgen - zaterdag 8 juni - op ei gen terrein in actie tijdens een voorronde om het natio naal afdelingskampioenschap. De winnaar van het toernooi, waaraan nog vier andere kampioenen deelne men, mag aantreden tijdens de finale om het nationaal afdelmgskampioenschap, die in Zeist wordt afgewerkt. Behalve de afdelingskampioen van Zeeland komen ook de kampioenen van de afdelingen Dordrecht, Gouda, Den Haag en Rotterdam naar sport park Van Zuijen in Burgh- Haamstede. Het toernooi gaat om half elf van start en omstreeks kwart voor vier is de winnaar bekend. De ploegen spelen een halve competitie met wedstrijden van twee keer twin tig minuten, hetgeen impliceert, dat de ploegen een heuse krachtsinspan ning moeten leveren. In totaal staan ze immers allemaal 160 minuten op het gras om de begeerde finaleplaats te bereiken. Voor de afdeling Dordrecht komt ASH uit het dorp Hellouw in actie en voor Gouda is het Reeuwijkse CVC van de partij. De afdeling Den Haag wordt vertegenwoordigd door DSO uit Zoetermeer en Smitshoek uit Ba- rendrecht is de deelnemende vereni ging voor de afdeling Rotterdam. On getwijfeld is dit ook de voornaamste favoriet voor de finaleplaats, maar DFS zal vast en zeker fiks van zich af bijten. Het reisje naar Zeist zou een waardige afsluiting zijn van een voortreffelijk seizoen voor de ploeg van trainer Kees Rijnberg, vooraleer de ploeg na een welverdiende vakan tie de voorbereiding aanpakt voor het komende seizoen. In de eerste ronde ontmoet DFS meteen het Barend rechtse Smits- hoek, hetgeen onmiddellijk een graadmeter is van de stand van za ken. Winst in deze partij maakt DFS onmiddellijk tot de te kloppen ploeg. In de tweede ronde speelt DFS tegen ASH en in de derde ronde is de Burgh-Haamsteedse formatie vrij, zodat van een welverdiende rust van bijna twee uur genoten kan worden. Met de wedstrijden tegen CVC en DSO wordt het toernooi besloten. Het finaletoernooi om het nationaal afdelingskampioenschap wordt op zaterdag 15 juni afgewerkt. Met name de vorm van aanvoerder Marcel van Grunsven (in het midden) zal van essentieel belang zijn vooreen goede afwikkeling van het toernooi op sportpark Van Zuijen. BERGEN OP ZOOM - Jannie Schot van atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee is winnares geworden van een werpmeerkamp, die werd ge houden in Bergen op Zoom. Opmer kelijk was overigens de suprematie van de Delta Sport-vertegenwoordig- sters. Bij de dames waren ook de tweede en derde plaats voor verte genwoordigsters van deze vereni ging, terwijl bij de A-meisjes Anne- mieke Goedhart met de overwinning ging strijken. Jannie Schot leverde een uitsteken de driekamp af. Bij het speerwerpen kwam zij tot 21.44 meter, het discus werpen leverde haar een beste poging van 28.66 meter op en bij het ko gelstoten kwam Jannie Schot tot 10.42 meter. Anita van der Zande rea liseerde respectievelijk 17.84 meter met de speer, 21.90 meter met de dis cus en 9.74 meter met de kogel. Voor Marjolein Hartog waren deze afstan den respectievelijk 19.61 meter, 19.66 meter en 7.60 meter. Jannie Schot werd winnares van de driekamp met 1565 punten, Anita van der Zande scoorde 1289 punten en Marjolein Hartog verzamelde 1116 punten. Annemieke Goedhart scoor de bij de A-meisjes 1677 punten, het geen ruimschoots voldoende was voor de zege in deze categorie. Zij gooide 24.56 meter met de speer en 30.68 meter met de discus, terwijl zij de kogel 10.50 meter van zich van daan stootte. MIDDELBURG - Delta Sport- atlect Sinion Blom is als vierde geëindigd tijdens de Nadorstloop van atletiekvereniging Dynamo '70 in Middelburg. Peter Hameeteman van Zeeland Sport won de loop over tien Engelse mijl. Hij had 52.10,7 mi nuten nodig en bleef daarmee ander halve minuut voor op Ad Tierie van de organiserende vereniging. Blom finishte in 54.42,0 minuten. Tijdens de Nederlandse studenten kampioenschappen, die in Utrecht werden afgewerkt, eindigde Bart van Haeringen van AV Delta Sport op de derde plaats bij het verspringen. Hij zette als beste poging een afstand van 6.76 meter neer. Bij het hinkstap- springen kwam Van Haeringen tot 12.81 meter. ZIERIKZEE - Het komende weekeinde brengt een aantal inwoners uit het Franse Saint Hilaire een bezoek aan Zierikzee in het kader van de jumelage ussen beide gemeenten. Bij het gezelschap zitten ook een dames- en een he ien handbalteam uit Saint Hilaire. Beide teams komen tijdens het weekeinde twee keer in actie in de Zierikzeese sporthal Onderdak. Het eerste optreden van de twee teams staat gepland voor zaterdag- VLISSINGEN - Het A/B-meisjes team van atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee is tijdens de juni orencompetitie als tweede geëindigd op een wedstrijd in Vlissingen. De overwinning ging met 6045 punten naar Achilles uit Etten-Leur. De Zie rikzeese ploeg scoorde 5367 punten. Op de 400 meter was er een nieuw persoonlijk record voor Alexandra Lodewijk met een tijd van 65,9 sec. en een nieuwe persoonlijke besttijd rea liseerde ook Carianne Berrevoets, maar dan op de 800 meter. Zij kwam uit op 2.53,5 min. Op de 100 meter scoorde Nini Schot 14,4 sec. Alexandra Lodewijk gooide de speer 13.80 meter van zich vandaan en Annemieke Goedhart kwam met de kogel tot 10.36 meter. Met de discus scoorde zij 30.82 meter. Nini Schot overbrugde 1.50 meter bij het hoog springen en Carianne Berrevoets sprong 4.50 meter ver. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Wedvlucht: Meaux d.d. 25 mei 1985. Afstand: 310 km. In concours 356 duiven. Gelost 7.15 uur. Aankomst eerste duif 10.53 uur (1417 m). Laatste prijsduif 11.16 uur (1284 m). M. A. Matthijsse 1, 25, 74, 84, 85; J. Folmer 2, 28, 64; H. R van Noorden 3, 5, 6, 7, 9, 10,12, 22, 23, 42, 49, 56,59, 68, 69, 70, 76; A. Hagesteijn 4, 13, 40; Ko ning Rouwit 8, 11, 17, 19, 30, 45, 50, 52, 57, 71, 72, 75, 79; L. J. v. d. Wielen 14; M. Klink 15, 27, 29, 31, 33, 47, 60, 62; cbmb. v. d. Werf 16, 44, 58, 82; L. Smal- heer 18, 93, 73, 80; Dana-Dooge 20, 34, 38, 43, 61; W. M. Luiting 21, 36; C. J. Krijger 24, 32, 65, 81, 83; T. M. Dale bout 26, 53, 67; A. de Ronde 35; A. de Jonge. 37, 54, 66; A. J. Knop 41, 78; Knop-Stouten 46, 86, 89; H. v. d. Maas 48, 55; C. van Dijke 51; C. Bal 63; W. Dalebout 77; R. Douwes 87; Ph. Ste- ketee 88. avond 8 juni. Om acht uur spelen de dames van de Franse club tegen de damesploeg van het Zierikzeese Del ta Sport en om kwart over negen spe len de herenploegen van beide vereni gingen tegen elkaar. Het zaterdagse programma begint voor de twee Franse ploegen overigens 's morgens om tien uur al met een officiële ont vangst op het stadhuis en een rondlei ding door stadhuis en museum. Vanaf een uur brengt het gezelschap een be zoek aan Neeltje Jans, gevolgd door een rondrit over het eiland. Zondag 9 juni wordt een erg drukke dag voor de handballers en hand- balsters uit Saint Hilaire. Van twaalf uur tot half zes wordt in sporthal On derdak een toernooi gehouden, waar aan bij de heren wordt deelgenomen door teams., van HV Tholen, Delta Sport, Saint Hilaire en het Duitse Tu- es Oedt. Bij de dames treden Delta Sport, Ouwerkerk, Saint Hilaire en Tholen aan. De wedstrijdduur is ne gentien minuten. Omstreeks half zes zijn de winnaars bekend. De Franse handbalploegen gaan op maandag morgen 10 juni weer op weg naar Saint Hilaire. Advertentie ZENTRQSPORT INTERNATIONAL SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 ZENTRASPORT ■H Trefpunt voorsporters BBSH BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste damesteam van tennisclub Wester- schouwen heeft voor een prima prestatie gezorgd door promotie af te dwin gen naar de Zeeuwse tennis-hoofdklasse. De promotie betekent een unieke ni veauverbetering voor de Westerschouwse vereniging. Het damesteam belandde uiteindelijk in de hoofdklasse door het eerste team van tennisvereniging Souburg te kloppen, al was de overwinning wel uiterst nipt. Na de vier gespeelde partijen eindigde het duel in 2-2. Wester- schouwen won uiteindelijk door een beter setsaldo. Voor de nieuwe hoofdklas ser traden in Souburg Corrie Roda, Ineke Marsman, Ria Schoots en José Wal ter aan. Jeannet Buyk fungeerde tijdens de competitie twee keer als invalster. Het damesteam van Westerschouwen dat naar de hoofdklasse promoveert.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6