Zwanen zoeken in Zierikzee Provincie ontwerpt regeling vervoer gehandicaptensport agenda installatiebedrijf MEAO-school toch naar Oude Tonge DEURLOQ BM 2 ZIERIKZEE - Het Zierikzeese echtpaar Zwaan met hun kroost is dezer dagen veelvuldig fg^ien in de stra ten en tuintjes van de stad. Zoals elk dier te lijmen is met voedsel, hebben ook pa en ma zwaan deze nieu we bron van inkomsten ontdekt en trekt al bedelend de wijk in. Of ze gewoon brood lekkerder vinden dan het gebruikelijke voer, of dat ze hun kroost willen wijzen op deze voor een zwaan ongekende moge lijkheden weten we niet, maar het is een leuk gegeven. Vooral de kleintjes stelen de show. Die meneer op de achtergrond met de hond moet maar niet te dichtbij komen! Periodiek welzijnsoverleg ZIERIKZEE - Naast gebrek aan kader, materialen en accommodaties vormt het vervoer het belangrijkste knelpunt bij gehandicaptensport. Uit onderzoek is ge bleken dat veertig procent van de gehandicapten niet mee doen aan sportbeoefening wegens daaraan verbon den vervoersproblemen. Het provinciaal bestuur heeft derhalve het plan opgevat ter verbetering van deze situa tie een vervoersregeling op te stellen via een regio- gewijze opzet met inschakeling van vrijwilligers. Deze mededelingen werden don derdagmiddag gedaan door gedepu teerde E. Maris-Koster in de grote commissiekamer van het Zierikzeese stadhuis tijdens het periodiek wel zijnsoverleg tussen de provincie en de gemeenten op Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland. ,,Zou u als gemeenten bereid zijn mee te denken met zo'n vervoersrege ling en zou u bereid zijn als gemeen ten een financiële bijdrage te leve ren?", waren de rechtstreekse vragen, die de gedeputeerde aan de vertegen woordigers van de diverse gemeenten stelde. Niet afwijzend Uit de reacties van de gemeenten bleek op te maken, dat men in princi pe niet afwijzend tegen zo'n vervoers regeling staat en dat de bereidheid bestaat één en ander binnen het colle ge positief te benaderen. Dit hield ui teraard voor geen van allen echter al een definitief toezegging in. Bij de bespreking van het provin ciaal programma regionaal welzijns beleid kleine kernen wees de gedepu teerde op de drie belangrijke accenten, die de provincie daarin ex tra aandacht wil geven. Het eerste accent wordt gelegd op de regio Zeeuws-Vlaanderen, waar de kleine kernen problematiek duide lijk speelt en waar inmiddels zeven van de acht gemeenten projecten heb ben ingediend. Experiment Het tweede accent geldt voor ge meenten. die reeds zaken in gang heb ben gezet in het kader van het Kleine Kernen Experiment. Een punt, dat i derhalve van belang zal kunnen zijn voor Schouwen-Duiveland. Het derde accent ten slotte geldt voor basispro jecten met een brede uitstraling in de gehele provincie. Mevrouw Maris liet weten, dat de provincie een begrotingspost van 215.000,heeft opgenomen in geval het nodig zou zijn bepaalde projecten te stimuleren, als er geen andere fi nanciële middelen voor handen zijn In de eerste plaats moeten dergelijke projecten volgens de gedeputeerde echter door de gemeenten zelf tot stand worden gebracht. Bij onover- komenlijke knelpunten, zou de pro vincie kunnen bijspringen. Zij gaf dit antwoord naar aanlei ding van een vraag van wethouder A. L. Bakker (gemeente Duiveland), die wilde weten wanneer het geld van de provincie beschikbaar komt, omdat men in zijn gemeente met enkele pro jecten vrijwel direct zou kunnen be ginnen. ..Nee zo werkt het niet; het is geen subsidie", aldus de gedeputeerde. Burgemeester H. Vogel van St. Phi lipsland vroeg zich af of de betreffen de nota met de daarin genoemde ac centen wel in alle gemeenten goed is begrepen daar door een achttal ge meenten in het geheel niet is gerea geerd. Mevrouw Maris achtte dat ech ter niet zo verwonderlijk, omdat in enkele gemeenten de kleine kernen problematiek veel minder- of in het geheel niet - speelt. Gediscussieerd werd er tijdens dit periodiek welzijnsoverleg ook over stimulerings- en startsubsidies die door de provincie vaak voor de duur van één of twee jaar worden ver strekt om nieuwe initiatieven een kans te geven. Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven drong in dit verband aan op een betere 'kortsluiting' voor af tussen provincie en gemeenten. Mevrouw Maris erkende, dat een der gelijk overleg vooraf aan te bevelen zou zijn. „Maar",.voegde ze direct daarop toe: „de provincie heeft be leidsvrijheid en zal die ook pakken." Gemeenten ook vrij De gedeputeerde benadrukte, dat de gemeenten in deze uiteraard ook de eigen verantwoordelijkheid moe ten dragen. Vaak voelen ze zich, vol gens de gedeputeerde ten onrechte in een hoek gedreven door de provin cie, terwijl ze toch zelf hun eigen be leid kunnen en dienen te volgen. Burgemeester Slabbekoorn zag daardoor echter bepaalde groeperin gen in het gedrang komen. Hij zou dan ook liever zien, dat dergelijke za ken, die de provincie van belang acht ook door de provincie gesubsidieerd blijven worden als vooraf de weten schap bestaat, dat bij de gemeenten niet de bereidheid bestaat een finan ciële bijdrage te leveren. Als concreet voorbeeld tijdens deze discussie gold de stimuleringsubsi die, die de provincie heeft toegezegd aan de Stichting Vrouwen bellen Vrouwen. Uit de discussie, die over deze groepering binnen de diverse ge meentenraden zijn gevoerd, is komen vast te staan, dat bij geen enkele ge meente de bereidheid bestaat te sub sidiëren. Geen versnippering Zowel burgemeester Slabbekoorn als wethouder J. Groen benadrukten, dat de gemeentebesturen van mening zijn dat geen versnippering in de hand gewerkt moet worden en dat de ze werksoort als aparte poot bij de Telefonische Hulp Dienst (THD) aan gehaakt dient te worden. Een mening, die ook mevrouw Ma- ris in eerste instantie was toegedaan. „Maar", liet zij de vroede vaderen weten: „het blijkt om zeer specifieke zaken te gaan, die binnen de THD niet opgevangen kunnen worden." In het kader van het emancipatiebeleid heeft de provincie gemeend deze groepering te moeten ondersteunen in de vorm van een stimuleringssub sidie. OUDE TONGE - Nader overleg heeft er toe geleid, dat de vestiging van een MEAO in deze regio, toch naar Oude Tonge komt. Per 1 augustus zal de school be ginnen in het verenigings gebouw aan de School straat. Het nader overleg geschiedde tus sen het bestuur van de Stichting Sa menwerkingsschool voor Middelbaar Beroepsonderwijs Zuidhollandse- en Zeeuwse eilanden, de inspectie voor het MEAO en het departement van Onderwijs en Wetenschappen. Het bestuur heeft van het begin af aan Oude Tonge als vestiging gewenst, maar werd eerder dit jaar geconfron teerd met een andersluidende beslis sing, die Middelharnis als vesti gingsplaats had. Aanpassingen Het gemeentebestuur van Oost- flakkee heeft de volle medewerking toegezegd om de school het eerste jaar onder te brengen in het vereni gingsgebouw. Weliswaar zijn enkele aanpassingen noodzakelijk maar het bestuur heeft er het volste vertrou wen in dat deze tijdig zullen zijn aan gebracht. Het bestuur, bij monde van de heer H. Kruik, betreurt het dat er zoveel tijd en moeite voor nodig is ge weest om tot zover te geraken, maar is tegelijkertijd zeer verheugd dat nu toch een aanvang kan worden ge maakt met deze zo moeizaam verkre gen onderwijsvoorziening voor Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland. Maandagmddag, tijdens de officiële opening van het ZWN- complex in Oude Tonge, spraken zo wel directeur J. Deïst als burgemees ter drs. C. de Vos hun ongenoegen uit over het feit dat tot dat moment nog steeds niet bekend was waar de MEAO zou gaan starten. Of dat deze stemmen in Den Haag gehoord zijn is niet bekend, maar vast staat dat hun wens verhoord is. Vier keer twee is acht... NEPTUNE - VERENIGDE STA- TEN - Een dertigjarige Ameri kaanse heeft voor de vierde maal tweelingen ter wereld gebracht. Regina Dorchy, volgens haar gy naecoloog een „biologisch feno meenverklaarde nadat zij dins dag van haar vijfde dochter en haar derde zon was bevallen geen kinderen meer te wensen. De an dere tweelingen werden in 1973, 1980 en 1982 geboren. Aanhaken bij de THD blijkt men voorshands ook weinig voor te voe len, omdat de Stichting Vrouwen bel len Vrouwen, volgens de gedeputeer de, een eigen identiteit wil behouden. Meestal blij Provinciaal ambtenaar W. de Meu- richy memoreerde, dat de gemeenten in 95% van de gevallen wel blij zijn met stimuleringssubsidies, die de provincie verstrekt. Onbemind ech ter bij de meeste gemeenten blijken subsidies in het kader van het eman cipatiebeleid en bijdrage aan projec ten voor moderne muziek. Volgens De Meurichy moet het kunnen dat dit dan af en toen strijdpunten vormen als er binnen de gemeenten nog te weinig voedingsbodem is voor dit soort zaken. In antwoord op burgemeester Slab bekoorn voerde mevrouw Maris nog aan, dat de provincie niet te lang uit voerend werk in de gemeenten kan subsidiëren. Een uitzondering daar op echter vormen zaken met grenso verschrijdende activiteiten. Dat voerde de discussie vervolgens naar de nieuwe regio-indeling. Een regeling, die volgens mevrouw Maris heel soepel toegepast zal gaan wor den. Vooral wethouder Groen toonde zich zeer verheugd met die uitspraak. Sectorgewijs overleg Aan het slot van dit periodiek wel zijnsoverleg kwam men overeen, dat deze vorm van welzijnsoverleg om practische redenen zal worden beëin digd. Welzijn blijkt niet in een nauw keurslijf samen te persen en strekt zich vaak uit tot andere portefeuille houders, hetgeen het voor de verte genwoordigers binnen het periodiek welzijnsoverleg soms wat moeilijk maakt bepaalde onderwerpen uitge breid aan de orde te stellen. Voor dc verdere toekomst gaat de voorkeur uit naar sectorgewijs over leg, dat dan zowel op initiatief van de provincie als van de gemeenten - in openbaarhéid - zal kunnen plaats vinden. DORDRECHT - De tegen het beton gebouwde bakstenen muren van zes flats in dc Dordtse wijk Sterrenburg zijn zo slecht dat er maatregelen ge nomen moeten worden om het instor ten ervan te voorkomen. Bij een flat, op de hoek van de Galileilaan en de Keplerweg, is het gevaar zo groot ge worden, dat de politie op advies van bouw- en woningtoezicht donderdag middag heeft besloten de weg voor de flat volledig af te sluiten. Het drukke doorgaande auto- en busverkeer dat normaal over die weg rijdt wordt om geleid. Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Iedere zondag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Mu ziek onder woorden. 20.15-21.45 uur. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-H aamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kinderkoor de Smalstadtertjes. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Oude Raadhuis. Tfeken en schilder- club „De Tfekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Thke Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwc Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Zaterdag 8 juni Zierikzee Beuze. Rommelmarkt. Basketball vereniging Mevo'80. 08.00 uur. Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 10.00 tot 18.00 uur. Renesse Centrum. Eilandelijke muziekdag ter gelegenheid 80-jarig bestaan Luctor et Emergo. Vanaf 10.00 uur. Brouwershaven Schoolplein O.L.S. De Schoener. Bra derie en rommelmarkt. 10.00 tot 17.00 uur. Oude spórtveld. Kennismakingspel- middag scouting. 14.00 tot 17.00 uur. Bruinisse Ned. Herv. kerk. Koor- en samen- zangavond. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 11 juni Burg-Haamstede De Schutse. Hoorzitting. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Eindmiddag be jaardensoos. 14.30 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Fietspuzzeltocht. Start tussen 13.15 en 13.30 uur. Woensdag 12 juni Zierikzee Vertrek A.N.B.O.-excursie naar Seni- orenbeurs, ZWN-station. 8.30 uur. 's Landskamer. Vergadering water schap. 14.00 uur. Donderdag 13 juni Zierikzee Minderbroederstraat 52. CDA vrou- wenberaad, onderwerp micro-elek- tronica. 20.00 uur. Bruinisse Dorpshuis. Ledenvergadering Chr. Won. Schouwen en Duiveland. 19.30 uur. Zaterdag 15 juni Wcstenschouwen Vanaf openbare scholen Renesse, Se rooskerke, Burgh-Haamstede. V.O.O. fietspuzzeltocht voor kinderen en hun ouders. Start tussen 9.30 en 10.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Start wandeltocht S.V. Ouwerkerk, 19.00 uur. Inschrijven vanaf 18.30 uur in het Dorpshuis. Aansluitend op wandeltocht concert op muziektent „Nieuw-Leven". Donderdag 20 juni Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 22 juni Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Zierikzees Kamer koor m.m.v. jeugd- en kinderkoor. 20.00 uur. Noordgouwc Muziektent Ring. Zomeravond con cert Con Amore. 19.00 tot 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2