buis Minister Smit-Kroes keurt reorganisatie Rijkswaterstaat goed ELEKTRO LIEVENSE ZILT ALS DE ZEEWIND Helpt u ons een handje Prikacties bij KLM uitgebreid Historisch scheepswrak ontdekt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 7 juni 1985 Nr. 23738 11 Drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman, de uitgeefster van de Zierik- zeesche Nieuwsbode, is één van de standhouders op de Expo Zierikzee van 5 tot en met 8 juni. Van die gelegenheid wil zij gebruik maken om eens wat meei inzicht te krijgen in de wensen en verlangens, die bij de lezers van de Nieuws bode leven ten aanzien van de redactionele formule voor de krant. Omdat het ons onmogelijk is om de duizenden abonnees en lezers persoon lijk te bezoeken, drukken we hieronder een summiere enquête af, waarmee we een zeer globale indruk hopen te krijgen hoe er gedacht wordt over de inhoud van de krant en op welke wijze die (nog) verbeterd kan worden. Daarom vragen we u ons een handje te helpen. Dat kunt u doen door de on derstaande vragen te beantwoorden, de vragenlijst uit te knippen en die tij dens uw bezoek aan de Expo af te geven aan de stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als tegenprestatie hebben wij dan een leuke attentie voor u in petto. Bovendien wordt uw naam in de Zierikzeesche Nieuwsbode vermeld al§ bezoeker aan onze stand. Helpt u ons? Bij voorbaat dank! J-, X" - (-yi ^4 *Iaam: Man/Vrouw I Adres: Woonplaats: Leeftijd: O jonger dan 20 jaar CU 20-30 jaar CU 30-40 jaar 40-50 jaar O 50-60 jaar 60-70 jaar ouder dan 70 jaar Wat is uw mening over: Buitenlands nieuws Binnenlands nieuws Provinciaal nieuws Nieuws over Schouwen-Duiveland Sportnieuws Biedt de Nieuwsbode voldoende informatie Wat vindt u van de actualiteit Diepgang van de artikelen Lengte van de artikelen Vindt u de artikelen makkelijk te begrijpen Vaste rubrieken Overzichtelijkheid Hoe ontvangt u de krant Hoe leest u de krant Wie leest de krant in uw gezin Leest u (Aankruisen wat van toepassing is) Leest u de Extra editie pmerkingen:.. -§«- i O Meer Voldoende Minder CU Weglaten Meer Voldoende Minder Weglaten O Meer O Voldoende Minder O Meer O Voldoende Q Meer Q Voldoende Q Minder G Weglaten Q Voldoende Q Redelijk Q Té weinig Q Goed Q Redelijk G Minder goed Q Goed G Redelijk Q Te weinig G Te lang Q Tb kort G Goed G Goed G Redelijk Q Minder goed Q Téveel G Genoeg Q Te weinig Q Goed G Redelijk Q Minder goed Q Abonnee Q Samenlezen Q Losse nummers Q Helemaal Q Bijna helemaal G Nauwelijks G Eén van de ouders G Beide ouders Q Ouders en kinderen Q Artikelen over gemeentepolitiek Q Streeknieuws G Sport-artikelen Q Feuilleton Q Midden in de Middenstand Q Ja Q Nee SCHIPHOL - Ongeveer 200 bij de KLM werkende leden van de ver- voersbond FNV hebben donderdag avond op Schiphol besloten tot uit breiding van hun 's morgens begonnen prikacties. Er komen meer stiptheidsacties en werkonderbre kingen, aldus bestuurder H. Leisink van de FNV na afloop van een beslo ten ledenvergadering ,,in een bom volle kantine". Het actiecomité is opgedragen om de FNV-leden over een week of tien dagen weer bijeen te roepen, als de KLM dan nog niets van zich heeft la ten horen, aldus Leisink. Aan de ac ties van donderdag namen volgens hem enkele honderden mensen deel. Zaterdag 8 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Love boat. Kapitein Stu- bing raakt tot over z'n oren verliefd op een meevarende filmster, die ech ter nogal wat bruisende huwelijksre laties erop heeft zitten. 16.20 uur Mika. Voor Mika en Ossian lijkt Parijs verder dan ooit, vooral als voor hen vervoersmogelijkheden beperkt zijn. 16.30 uur Scooby Doo 16.55 uur De sprookjesbruid. Rumba rak voldeed niet aan de eisen, die men aan een echte tovenaar kon stel len en werd voor straf omgetoverd als wolf. 17.30 uur Nieuws 17.40 uur Niels Holgersson 18.05 uur Coronation street 19.00 uur De jongen die de voetbal pool won. 19.25 uur Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma, gepresenteerd door Willem Ruis. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Tussen wal en schip. Ben probeert met alle kracht en inspan ning in de vaart te blijven, terwijl Martha datzelfde aan de wal pro beert. Beiden zijn er niet gelukkiger op geworden. 21.20 uur Colditz. Een aantal krijgs gevangenen lukt het om te ontsnap pen. Dat heeft gevolgen voor de ach- terblijvenden. 22.10 uur Voetbal '80. Kort gevarieerd voetbaljournaal 22.25 uur Achter het nieuws. Actuali teitenrubriek 22.55 uur Fontamara. Eerste afleve ring uit een vierdelige Italiaanse se rie. Plaats van handeling is het berg dorp Fontamara in Zuid-Italië, alwaar autoriteiten te doen krijgen met de boerenbevolking. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Menselijke banden. Engel se speelfilm uit 1964. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Studio sport. Een verslag van de open Franse tenniskampioen schappen op Roland Garros en aan dacht voor de wielerronde van Italië. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Ik ben Joep Meloen. Neder landse speelfilm uit 1981. Musicus Joep Meloen verwacht met zijn com positie Concerto grosso hoge ogen te gooien in de muziekwereld. Groot is dan ook zijn teleurstelling als de uit gever zijn werk afkraakt. Nog groter wordt zijn ellende als het meisje waarop hij verliefd is hem verteld met een ander te gaan trouwen. 20.40 uur Knight rider. Mike en Kit dienen in actie te komen om te bewij zen dat een mannequin door moorde naarshand om het leven is gekomen. 21.50 uur Aktua aesculaap. Medische rubriek 22.30 uur Journaal Zondag 9 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Eucharistieviering 16.30 uur Bij Nieuwegein rechtsaf. Kinderprogramma. 17.30 en 19.30 uur Nieuws 19.05 üur Towser. Het hondje Tbwser wordt verrast met een cadeautje. 19.10 uur Dr. De Soto. In dit animatie filmpje aarzelt muizentandarts De Soto of hij nu wel of niet aartsvijand schuldigd van verleiding van een minderjarige. 22.05 uur VPRO-nieuws. Actualitei tenrubriek. 22.20 uur Star Wars. Over de reële toepassing van het strategische de fensieproject Star Wars ten aanzien van nucleaire wapenen wordt van ge dachten gewisseld met enkele gasten. 23.25 uur Het onderhoud. Een ge sprek van Wim Kayzer met een be langwekkende gast. 00.05 Journaal Nederland 2 12.00 uur Het capitool. Discussiepro gramma. 12.45 uur Nederland C. Het program- Zaterdag 8 juni, 16.55 uur, Nederland 1: 'De sprookjesbruid'. Jana Nagyo- va als de sprookjesbruid Arabella. de vos af moet helpen van zijn kiespijn. 19.20 uur Achterwerk in de kast. Ma gazine, waarin de jeugd kan zeggen wat het kwijt wil. 19.40 uur Butch past op de baby. Ban krover Big Butch werpt zich op als baby-oppasser. Dat verhindert hem echter niet om als de gelegenheid zich plots voordoet een kraak te zetten. Daarbij komt de baby hem buitenge woon van pas. 20.10 uur Hier is Adriaan van Dis 21.05 uur August Strindberg. In deze vierde aflevering blijkt de schrijver August Strindberg te kampen met problemen. Zijn vrouw heeft genoeg van hem en als hij zijn troost zoekt bij een zigeunermeisje wordt hij be- ma over cultuur, van binnen en bui ten de grenzen, in ruim perspectief. 15.00 uur Studio sport. Een reportage van dé open Franse tenniskampioen schappen op Roland Garros en een verslag van de wielerronde van Italië. 18.25 uur Nieuws voor doven 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramiek. Nieuws uit het buitenland. 20.45 uur Een passie onder de loep. In deze documentaire kan bekeken wor den hoe mensen van allerlei rangen en standen en leeftijd verslingerd kunnen zijn aan hun hobby: postze gels verzamelen. 21.25 uur Denkbeeld. De laatste afle vering uit de vierdelige serie over doodgaan in Nederland. 22.15 uur Nieuws Maandag 10 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Levenslang. Richard wordt onder de naam Rufus Dawes verban nen naar een onbewoond eiland, al waar hij zijn gezond verstand en z'n gezondheid tracht te bewaren door al lerlei oefeningen van geest en li chaam uit te voeren. 16.20 uur Minibios 17.20 uur Een paard in de hand. Van alles over paarden en paardrijden. 17.30 uur Nieuws 17.45 uur Oma Fladder. Eigenlijk hoort Dieuwertje op school thuis, maar ja als Oma Fladder jarig is. 18.00 uur Sportpanorama. Wekelijk se sportrubriek. 19.00 uur Minibios 19.15 uur Televizier magazine. Actua liteitenrubriek. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De F.O.-show. Spelprogram- ma, gepresenteerd door Fred Oster. 21.35 uur De Doornvogels. Dankzij de inmenging van Ralph de Bricassart krijgt Meggie een plaatsje op de kost school van Mary Carson. Frank ver huurt zich als een bokser bij een rondtrekkend circus. 23.10 uur Karei de Graaf. Praatshow 00.00 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kwartslag. In deze rubriek van het Humanistisch Verbond de do cumentaire „Brekend Glas", waarin leerlingen van De Werkschuit het the ma „vandalisme" als onderwerp voor studie kozen. 19.30 uur Tom en Jerry 19.35 uur De Muppetshow 20.05 uur Kim. Amerikaanse speel film uit 1951. De jonge hindoestaan Kim die opgevoed werd door een ou de Lama, ontmoet een paardenhande- lar en daaruit ontstaat een vriend schap. In werkelijkheid houdt de paardenhandelaar er spionageprak- tijken op na voor de Britse geheime dienst. Hij stelt zich voor om Kim op te leiden tot geheim agent. 21.55 uur Meesterfotografen. Vierde lige Britse serie. Centraal in deze af levering staat de Franse fotograaf Jaqcues Henri Lartique, geboren in 1894. Hij legde de eerste beelden vast op de gevoelige plaat van de eerste vliegtuigen, auto's en het vrolijke uit gaansleven van de jaren twintig. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven Deltadienst wordt geleidelijk opgeheven DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van Verkeer en Wa terstaat heeft haar fiat gegeven aan plannen voor een omvangrijke reorganisatie bij Rijkswaterstaat, waarvan de voorbereidingen thans zijn voltooid. De diensthoof den hebben in Den Haag een aantal akkoorden onderte kend waarin de personeelsmutaties worden vastgelegd. Ook de bijzondere commissie van Verkeer en Waterstaat (de vertegenwoordigers van het personeel) stemt in grote lijnen in met de operatie. Die acties leidden niet of nauwelijks tot vertragingen in het vliegverkeer. Boos De leden van de vervoersbond FNV bij de KLM zijn boos op hun werkge ver omdat de maatschappij voor de CAO 1985 geen arbeidstijdverkorting wil invoeren. De KLM wil de moge lijkheden van ATV het komende jaar slechts bespreken. De andere zes bij het CAO-overleg betrokken vakbon den zijn in hoofdlijnen wel akkoord met de KLM. ROTTERDAM - Door een ketting botsing in de Botlektunnel, Rotter dam Richting Ridderkerk, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag vijr personen licht gewond geraakt. De materiële schade was volgens de poli tie, die dit vrijdag heeft meegedeeld. Bij deze reorganisatie, die onder andere een geleidelijke afbouw van de Deltadienst inhoudt, zijn ongeveer 1700 werknemers betrokken. De uit voering zal binnenkort beginnen en zo'n twee tot drie jaar in beslag ne men. Daarbij zullen gedwongen ont slagen kunnen worden vermeden door de 400 tot 500 personeelsleden van wie de taak afloopt, binnen Rijkswaterstaat te herplaatsen in functies die door natuurlijk verloop vrijkomen. Hiermee wordt bereikt, dat de kennis en ervaring die bij de Oosterscheldewerken zijn opgedaan voor Rijkswaterstaat behouden blij ven. Zo krijgt het vaste personeel te vens zekerheid over zijn toekomstige functies, zodat het verloop bij het beëindigen van de Oosterscheldewer ken beperkt kan blijven. Geleidelijk Het personeel van de Deltawerken zal bij het aflopen van de Ooster- schelde geleidelijk aan worden on dergebracht bij de specialistische diensten binnen Rijkswaterstaat, bij de Directie Sluizen en Stuwen, de Dienst Weg- en Waterbouwkunde in Delft en de nieuw op te richten dien sten Getijdewateren en Binnenwate ren. Voorts dient de reorganisatie het hergroeperen van de zogenaamde natte taken van Rijkswaterstaat door het omzetten van de huidige studiensten Directie Waterhuishou ding en Waterbeweging in een Dienst Gctijdewateren en van het Rijksin stituut voor de Zuivering van Afval water (RIZA) in een Dienst Binenwa- tercn/RIZA. De oerste zal zich richten op het kwalitcits- on kwantitcitsbehcer van do zoute wateren, dc Dienst Binnen wateren/RIZA vervult deze taken ten aanzien van het zoete water bin nenslands. Tevens zal een aantal ta ken vervallen en zullen andere taken worden overgedragen aan de regiona le directies van Rijkswaterstaat. De reorganisatie wordt uitgevoerd om een aantal diensten van Rijkswa terstaat aan te passen aan de hogere eisen die de ontwikkeling van het werk en de maatschappij aan Rijks waterstaat stelt. SANTA ANA - Een Amerikaan die een meisje van twee vermoord heeft, is donderdag in de rechtszaal ge trouwd met de moeder van het kind. Meteen erna werd hij wegens moord tot 15 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Eerder had de rechtbank te ho ren gekregen dat Thomas Wyrick Na talie Martinez had doodgeslagen in het appartement dat hij met haar moeder deelde. ATHENE - Het wrak van een 2.300 jaar oud antiek schip en het grootste deel van de lading ervan zijn goed ge conserveerd ontdekt ter hoogte van het eiland Serifos in de Cycladen (Egeïsche Zee). Dit heeft de oudheid- kundife dienst van het Griekse mini sterie van Cultuur donderdag meege deeld. Het schip, dat kruiken volgens Ko- rintisch model uit de derde eeuw voor Christus aan boord had, ligt in het zand op een diepte van 35 meter. Het grooste deel van de boot en zijn lading is betrekkelijk intact door een laag zand die er over heen ligt. Advertentie Aanleg en waterins: Verkoop Elektr.- en waterinstallaties en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 0119-1634 ANKARA - In Turkije zijn in de pe riode tussen 19 maart en 4 juni 984 personen gearresteerd op verdenking van extremistische of terroristische activiteit. Dit heeft de minister van Justitie, Vildirim Akbulut donder dag bekendgemaakt. 47 „Goed, ik zal er over nadenken, me neer Bruinders," zei Marjan en daar na bracht ze het idee naar voren waar ze eigenlijk al de hele morgen over liep te denken. „U hebt mij een verzoek gedaan en dat wil ik nu ook doen. Vindt u het goed dat ik de tweeling met de Pasen meeneem naar Oostvoorne? Naar mijn vader?" Ongelovig keek Bruinders haar aan. „Marjan, meen je dat? Zou je dat echt willen doen?" „Ténminste, als de jongens het wil len," zei Marjan. „Zeg Pim en Tim. wat denken jullie ervan? Gaan jullie met tante Marjan mee logeren? Een paar nachtjes in Oostvoorne slapen? Eerst met de tram mee en dan bij Marjan gaan kij ken naar de kippetjes en het hele gro te varken en fijn wandelen op het strand en naar de zee kijken?" Slechts even hadden de twee jon gens stil toegeluisterd, maar dan lie ten ze haar nauwelijks meer aan het woord komen en wild enthousiast riepen ze: „Mee met Marjan mee, naar de kipjes kijken." „Wel, dat is dus helemaal geen vraag," zei Bruinders en voor het eerst dat Marjan hem kende ver scheen er een ontspannen lach op zijn gezicht. „Weet je. Marjan, je hebt het mis schien niet gemerkt, maar ik ben gek op mijn kinderen; ik zag vreselijk te gen dat lange weekeind op, alleen met de drie kleintjes, omdat ik de laatste tijd erg achterop ben geraakt met mijn werk en ik op de een of an dere manier daaraan met de paasda gen iets zou willen doen. Nu kan dat zonder problemen. Misschien ga ik met Lydia wel naar mijn ouders en neem ik mijn werk mee. De jongens zijn veel te druk om daar langer dan een paar uur op visite te gaan bij de oude mensen. Daarom, Marjan is het voor mij een geweldige uitkomst." Het werd een bijzonder prettige Pa sen voor Marjan en voor de tweeling. Ook Van Duin genoot er van. Tben ze uit het stoomtrammetje waren ge stapt stond Jan hen al op te wachten. Jan had haar fiets meegebracht en al lebei met een van de tweeling achter op reden ze naar de duinen, waar Van Duin bij het hek naar hen stond uit te kijken. „Dat is nu mijn papa," zei Marjan tegen Pim, die ze met een zwaai van de bagagedrager tilde en op de grond zette. „Zeg meneer Van Duin maar ge dag." Pim bleef echter stil staan met zijn handjes op zijn rug. Nadenkend keek hij Van Duin aan, dan stapte hij met een ernstig gezichtje naar Marjans vader toe en zei: „Dat is niet Van Duin, dat is opa." Zo bleef het gedurende hun hele verblijf voor Pim en Tim. Van Duin was 'opa' en opa was er helemaal niet ongelukkig mee. Hij sjouwde de hele dag met de tweeling rond. Aan alle- door ARIETA DE MAN bei de kanten liep er een met hun kleine knuistjes in zijn grove tuin dershanden en hij kwam woorden te kort om al hun vragen over de beesten en de tuin te beantwoorden. Zo goed konden ze met hem opschie ten, dat ze helemaal niet blijwaren toen Marjan hun zei, dat ze naar het strand zouden gaan en naar de zee zouden gaan kijken. Pas toen Van Duin ze beloofde dat ze straks, als ze terug waren mee zouden mogen om de varkens te voeren, gingen ze met Marjan mee. Maar zo onwillig als ze eerst waren geweest mee te gaan naar het strand, dat ze niet kenden, zo en thousiast waren ze toen ze eenmaal de zee hadden gezien. Eerst aarzelend naderden ze de gro te watervlakte en toen ze voor het eerst het water over de rand van de duinen heen zagen, voelde Marjan zelfs dat de kereltjes wat terug schrokken en even angstig in haar handen knepen. Maar toen Marjan hun vertelde over de zee en hoe heer lijk het was er straks even in te gaan pootje baden liepen ze vol verwach ting mee het strand over en wat later prees Marjan zich gelukkig dat ze bij voorbaat hun kousjes al had uitgela ten en hun oudste broekje aangetrok ken, want het water in de kil was door het voorjaarszonnetje al aardig aangewarmd en uitgelaten renden de jongens proestend en spattend, alleen gekleed in hun broekjes, door de wa terplas. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11