Zij hielpen ons een handje streeknieuws Directeur D. L. van 't Leven ondertekent sponsorcontract derde Wielerronde Zierikzee ov*;„;co<*5>e NOOBDWELLE DBUKKEB1J Expo Zierikzee bewijst nu al bestaansrecht voor jaren 4 o9 t>e' COEN HONIG OPTIEK Klaverjassen Burgh-Haamstede Zierikzeesche Nieuwsbode weer hoofdsponsor ZIERIKZEE - Tijdens de slotavond van de Zierikzeese toeristendagen, op dinsdag 13 augustus, wordt voor de derde keer in successie de amateurwieler ronde van Zierikzee verreden door het bruisende toeristenhart van de Schouwen-Duivelandse centrumgemeente. Zoals inmiddels iedereen bekend mag zijn is de organisatie van een dergelijk evenement volkomen onmogelijk zonder de geldelijke steun vanuit het bedrijfsleven. De Zierikzeesche Nieuws bode treedt reeds twee jaar als hoofdsponsor op van het plaatselijke wielerge- beuren. Ook voor dit jaar kwamen de directie van drukkerij Lakenman Ocht- man, de uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode en het zevenkoppige comité van het wielergebeuren tot overeenstemming. De Zierikzeesche Nieuwsbode is derhalve ook dit jaar weer hoofdsponsor van het Zierikzeese wielergebeu ren. In de stand van het eilandelijke nieuwsblad op de consumentenbeurs Expo Zierikzee ondertekenden di recteur D. L. van 't Leven van de Zierikzeesche Nieuwsbode en Wim Evertse, voorzitter van het wielereomité woensdagavond het contract, dat de verbintenis bekrachtigt. Een en ander gebeurde in het bijzijn van het vol tallige comité en de even tevoren officieel geïnstalleerde ronde-miss Monique van Burg uit Zierikzee. De zestienjarige miss verscheen in de outfit van Showband Rust Roest, omdat zij uit de vrouwelijke leden van de band werd gekozen door de mannelijke collega's van de band. Tot dit initiatief besloot de organisatie van het wielergebeuren, omdat de befaamde band het wielerspektakel op 13 augustus muzikaal opluistert. Na de officiële bekrachtiging van het contract lieten het voltallige comité, ZN-directeur Van 't Leven en de ronde miss zich vereeuwigen op de fietsen van de mini-wielerbaan. ZIERIKZEE - De enquête, die wij deze dagen af drukken in de Zierikzeesche Nieuwsbode, wordt door velen ingevuld en afgeleverd in de stand van de Nieuwsbode op de Expo Zierikzee. Al op de eerste dag mochten wij tientallen formu lieren in ontvangst nemen. De namen van hen die ons „een handje hielpen" volgen hieronder. H. H. Bolle-Deurloo, Zierikzee P. de Moor, Noordgouwe P. de Moor-Provoost, Schudda- beurs H. J. Omee, Zierikzee J. Smalheer, Nieuwerkerk L. S. Abrahamse, Bruinisse C. Bos-Schults, Burgh-Haamstede A. Kortleve, Zierikzee C. Verboom, Dreischor N. Kruger, Haamstede R. de Feiter-Eerland, Renesse J. Berrevoets, Zierikzee W. J. Verton-Kooyman, Zierikzee Carola van Wagtendonk, Zierik zee Friso de Jonge, Zierikzee A. van Nieuwenhuize, Seroosker- ke P. N. v. d. Houten, Zierikzee Fam. V. d. Houten, Hellevoetsluis Ria Geluk, Nieuwerkerk A.B.N.-Bank, Zierikzee Ankie Donker, Zierikzee Mej. C.R.M.A. Rijsdijk, Zierikzee D. Boot, Noordwelle Wilma Boot, Noordwelle Noordwelle G.J. bij de Vaate-Stenhuis, Zierik zee W.J. Boot-Flikweert, Noordwelle Stellendam Diana Kommer, Dreischor H. van den Bos, Bruinisse C.A. Kommer-Snijders, Dreischor A. Wandel, Zierikzee M. Quist, Zierikzee L.P. Biemond-Ganzeman, Ooster- land Mevr. Mens, Zierikzee G. Lokerse, Zierikzee H. B. Lokerse, Zierikzee D. J. v.d. Wekken, Zierikzee Joh. D. C. Berrevoets, Zierikzee Cathrien Staal, Zierikzee A. van Dijk, Zierikzee L. M. v.d. Wekken, Kerkwerve J. L. Braber, Dreischor K. G. Kuin, Ouwerkerk Mevr. Van Dijke-Geelhoed, Zierik zee M. v. d. Wekken, Zierikzee M. Griep-Wesdorp, Bruinisse A. v. d. Wekken, Zierikzee G. A. Kooman, Zierikzee G. v. d. Hoek, Zierikzee C. den Boer, Zierikzee Mevr. C. den Boer. Zierikzee J. Catshoek, Zierikzee Aanrijding Calandweg M. v.d. W. uit Noordgouwe, zag dinsdagmiddag 14.15 uur te laat op de hoek Calandweg-Kaersemakerstraat, dat een auto voor haar, bestuurd door F. B. uit Zierikzee, stopte en reed er bovenop. De voorkant van de brom mer werd ontzet, en dokter Van Geer verleende eerste hulp aan de bestuur der. De auto liep achter een behoorlij ke deuk op. RENESSE Inbraken in campings G. uit Eikerzee deed aangifte van inbraak met diefstal in het gebouw van camping Julianahoeve te Renes se, waar een geldkistje werd openge broken en een bedrag van 250,- werd meegenomen. Het gebeurde in de nacht van 4 op 5 juni. In dezelfde nacht werd eveneens ingebroken in het kantoor van camping Wilhelmi- nahoeve, eigenaar B. deed hiervan aangifte. Hier verdween ongeveer 100,-. Beide gebouwen liepen tevens braakschade op. BROUWERSHAVEN Scoutingmiddag In het kader van de voorbereidin gen die worden getroffen om in Brou wershaven, een groep zeeverkenners op te richten, is er zaterdag 8 juni een scoutingmiddag op het sportveld bij het Slingerbos voor alle kinderen die hiervoor belangstelling hebben. Er wordt een spel gespeeld ter ken nismaking met scouting, waarna er een kampvuur is. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Enkele dagen hierna wordt een ouderavond gehou den om ook de belangstellende ou ders alles over scouting te vertellen. De exacte datum hiervan is echter nog niet bekend. Eindmiddag bejaardensoos Op dinsdag 11 juni wordt het sei zoen van de bejaardensoos afgesloten met de zogenaamde „eindmiddag". Het gebruikelijke soosgebeuren wordt dan verlengd met een brood maaltijd die de ouderen gezamenlijk gebruiken. En ook 's avonds is het nog volop feest want de muziekver eniging Apollo die op de dinsdag avond in hetzelfde gebouw haar we kelijkse oefenavond heeft, zal de bijeenkomst van een muzikaal sfeer tje voorzien. De eindmiddag is van 14.30 tot 20.30 uur NIEUWERKERK Dakgoot beschadigd Bij het achteruitrijden met een vrachtwagen bestuurd door J. O. uit Berkel-Rodenrijs, werd de dakgoot van het perceel Ring 21 van J. v. V. er af gereden. De schade wordt via de verzekering vergoed. OOSTERLAND Rabo-vergadering De 65e algemene vergadering van de Coöperatieve Rabobank „Oost- Advertentie q<\We° OPTOMETRY' EN CONTACTLENSSPECIALIST VISSTRAAT 14 ZIERIKZEE TEL 01110-4211 Duiveland" zal wordeh gehouden op dinsdag 11 juni in dorpshuis Ooster hof, aanvang 20.00 uur. OOSTERLAND Gewond bij aanrijding Ter hoogte van de Blauwe Keet op de parallelweg van Rijksweg 18 werd dinsdag bromfietser B. S. uit Ooster- land gewond en per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis in Zie rikzee. Hij werd gewond na een aanrijding met een personenauto, be stuurd door R. B. uit Schiedam, die eveneens op de parallelweg reed en het terrein van de Blauwe Keet wilde oprijden. De brommer reed goed rechts, de auto niet en botste frontaal op de bromfietser. BRUINISSE Pols gebroken Tijdens het verrijden van een jacht heeft J. Duivendijk van de gelijkna mige jachtwerf zijn pols gebroken. Hij bestuurde een tractor waarmee het jacht op een verrijdbaar onderstel getrokken werd toen het voorwiel een obstakel raakte en hij een klap van het stuur kreeg. Spoilers gestolen R. C. uit Karlsruhe deed bij de Bru- se politie aangifte van diefstal van twee zij-spoilers van zijn auto, die op het terrein van Aquadelta gepar keerd stond. 's HEER HENDRIKSKINDEREN Ruilbeurs In „Ruimzicht" zal op vrijdag 7 ju ni een ruilbeurs worden gehouden, waarop iedereen welkom is die iets te ruilen heeft of op een andere manier een verzameling wil aanvullen. Post zegels, ansichtkaarten, munten en ve le andere objecten zullen te ruil zijn. De toegang is gratis, de zaal is open om 19.15 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Klaver- jasvereniging Haamstede besluit vrijdag 7 juni om acht uur het seizoen in hotel-restaurant Bom in Burgh- Haamstede met prijsklaverj assen voor iedereen, die graag een kaartje legt. Opgaven voor het prijsklaver- jassen, waarvoor een aantal fraaie prijzen beschikbaar is, kunnen ge schieden bij Johan Bom, telefoon 01115-2359. DEN HAAG - De in Londen wonen de Zwitserse kunstenaar Pierre De gen (35) is de Frangoise van den Boschprijs van 4000 gulden toege kend. De tweejaarlijkse prijs is er voor een vormgever of ontwerper van sieraden en objecten en ter stimule ring van de kunst in het algemeen. DEN HAAG - De Sovjet-Unie is sinds de Tweede Wereldoorlog be trokken geweest bij tenminste 44 mi litaire interventies. Dit is een van de conclusies van een onderzoek van het Centrum voor Onderzoek van Maat schappelijke Tegenstellingen (COMT) van de Rijksuniversiteit te Leiden. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 ZIERIKZEE Reisje Plattelandsvrouwen De dames van de Christelijke Plat telandsvrouwen Bond gaan donder dag 6 juni een reisje maken naar de Belgische Ardennen. In Hulst zal de koffie worden gedronken, waarna een bezoek zal worden gebracht aan Oudenaarde. De koffietafel zal klaar staan in Geraadsbergen. Verder op de dag zal de schepenlift van Ronquiërs worden bezocht. Waterloo eveneens, en het slotdiner vindt plaats in Hoo- gerheide. Men hoopt te vertrekken vanaf het ZWN-station, om 7.30 uur. Reisje Groei en Bloei Op zaterdag 15 juni organiseert Groei en Bloei een bezoek aan het Arbore tum in Kalmthout (België). Vertrek per bus om 10.00 uur vanaf het ZWN- station aan de Grachtweg. Terug 17.00 uur. De kosten bedragen voor le den 20,- en voor niet-leden 25,-. Geadviseerd wordt een legitimatie bewijs bij zich te hebben. Aanmelden bij de secretaris, telefoon 01112-1718 t/m zaterdag 8 juni. Voor de lunch dient zelf te worden gezorgd. Geen voorrang Op de Hoek Haringvlietstraat- Oesterstraat gebeurd dinsdag een aanrijding tussen twee personenau to's waar het niet juist interpreteren van de voorrangsregels aan ten grondslag lag. L. v. G. uit Oostburg zou geen voorrang verleend hebben aan J. Z. uit Zierikzee. Beide auto's liepen slechts materiële schade op. (Vervolg van pag. 1) De Expo-Zierikzee 1985 is een voortzetting van eerdere beurzen in de stad gehouden, onder de naam ZI- MITO, voor de Tweede Wereldoorlog. Daarna is er ooit nog eens een voor- jaarsbeurs gehouden in 1968, maar verdere initiatieven smoorden in de kiem. Vertegenwoordigers van de toenmalige ZIMITO en Voorjaars- beurs waren tijdens de opening van Expo-Zierikzee aanwezig. Zonder inhoudelijk op het gebode- ne in te gaan, daarvoor verwijzen we de lezers naar de speciale Expo-editie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, kan echter worden gesteld dat déze opzet, in déze vorm al bij de opening bijzonder geslaagd kan worden ge noemd en een bezoek dan ook van harte aanbevolen. Het is een niet te grote, gezellige en sfeervolle ruimte aan de Scheldestraat, waar het goed toeven is. Opvallend is het groot aan tal video-apparaten, waarvan stand houders zich bedienen om een beeld van hun bedrijf te geven. Zonder uit zondering kan worden gesteld dat ie dere standhouder véél werk heeft ge maakt zich optimaal te presenteren. Expo-journaal De opening werd direct gevolgd door een rondgang over het ten toonstellingterrein door de genodig den. Zo belandde mevrouw De Meester vanzelf bij de (een beetje chauvinisme mag wel een keer tje bijzonder fraaie stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode en haar uitgeefster drukkerij Lakenman en Ochtman, waar ze het eerste Expo- journaal zag dat de beelden van haar opening bracht. Gedurende de vier dagen Expo brengt de Nieuwsbode het regionale nieuws nu eens op een andere manier: via bewegende beel den, daarmee vooruitlopend op regio nale kabel-t.v. Er werd al direct opge merkt, dat de Nieuwsbode nu „Voor bode" zal gaat heten, hetgeen uiter aard als een compliment wordt opge vat, want met de komst van regionale t.v. zal deze krant zeker vóórop lopen! Wie belangstelling heeft voor de nieuwste ontwikkelingen op het ge bied van: het bankwezen, orgels, elec- tronische schrijfmachines, brandpre ventie, inbraakpreventie (hele fraaie stand van de rijkspolitie), sportkle- ding, gereedschappen, banden, hang en sluitwerk van deuren, de P.T.T., naaimachines of kennis wil maken met de modernste fotoapparatuur (zonder volledig te zijn), moet beslist op de Expo een kijkje gaan nemen. De openingstijden zijn: donderdag en vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur en za terdag van 10.00 tot 18.00 uur. Vooral de mini-wielerbaan mocht zich verheugen in een grote belangstelling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4