Expo Zierikzee bewijst nu al bestaansrecht voor jaren VVV-Ieden Renesse aanvaarden verhoging contributie U&i DE ZIERIKZEESCHE COURANT Door mevrouw De EXPO ZIERIKZEE De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bejaardencentrum Gemeentehuis Paardenmarkt Topscorer Door een druk op de knop verrichtte burge- De Commissaris van de koningin in Zeeland, in Zierikzee werd woensdag de traditionele De stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode op meester De Meester de opening van ,,De Wie- c'r C- Boertien, verrichtte de officiële ingebruik- paardenmarkt gehouden. Diverse standwer- de consumentenbeurs Expo Zierikzee stond in ken". (Pag. 2). name van het fraai vernieuwde gemeentehuis kers brachten hun produkten .geestig" aan de het teken van de sport. (Pag. 13). van de gemeente Duiveland. (Pag. 3). man. (Pag. 5). DONDERDAG 6 JUNI 1985 141stë jaargang Nr. 23737 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Bewondering is een bloem van het hart. die eerst recht bij mededeling ontluikt. Goldschmidt Kanttekeningen In het algemeen konden de leden zich vinden in de bestuursvoorstel len, maar er werden toch kantteke ningen geplaatst. Zo werd onder meer de vrees uitgesproken dat de ge meente een te grote zeggenschap zal krijgen als zij de kosten van dienst verlening (en daarmee de personele kosten) op zich zal nemen. Wellicht zal de kantoorbezetting op aandrang van de gemeente worden ingekrom pen, zo werd gevreesd. Het bestuur deelde die angst niet. Door ruim van te voren een duidelij ke, goed onderbouwde begroting op te stellen kan iets dergelijks voorko men worden. Op de vraag of met de gemeente vooroverleg gepleegd is, stelde het bestuur, dat eerst orde op zaken gesteld moet worden in de ei gen gelederen, voor men bij de ge meente om subsidie aan kan klop pen. Tot slot van de extra vergadering werd meegedeeld dat op bestuurlijk niveau overeenstemming is bereikt over een samenwerking met de VW van Burgh-Haamstede. Als alles in kannen en kruiken is, hoopt men ge zamenlijk met de zustervereniging bij de gemeente aan te kloppen voor financiële bijstand. Mevrouw J. M. de Meester-Post verricht de officiële opening van de Zierikzeese consumentenbeurs, die nog gedurende drie dagen zijn poorten geopend houdt. Zaterdagavond 8 juni om zes uur is de Expo weer verleden tijd. i ZIERIKZEE - Door het indrukken van een knop, waar mee een ultra-moderne borduurmachine werd gestart, die volautomatisch „Expo-Zierikzee" op een handdoek borduurde, verrichtte mevrouw J. M. J. de Meester-Post de officiële opening van de eerste Expo-Zierikzee sinds jaren. Tevoren kreeg mevrouw De Meester een fraai boe ket bloemen aangeboden bij het betreden van de Expo- hallen, door de zes-jarige Marjolein van Urk, dochter van één van de drie organisatoren Hans van Urk. Leen Kaashoek en Andre Deurloo vullen het trio aan. vinden dat direct bij de hoofdingang de stand van de reinigingsdienst te vinden is, met de veelbesproken rol- emmers. We kunnen ze nu eindelijk eens zien, en direct onze klachten la ten noteren. Een paar stands verder staat dan de Zierikzeesche Nieuws bode paraat om al onze klachten op te schrijven en dat lezen we dan weer. Zo blijft de emmer rollen!" Tot slot van haar korte betoog wenste mevrouw De Meester dat ve len de sprong van de Paardenmarkt zullen wagen en een bezoek aan de Expo zullen brengen, waarna ze de borduurmachine in werking zette. Spontaan ontstaan Organisator Leen Kaashoek heette het gezelschap genodigden welkom, en toonde dankbaarheid voor de mee- leving van het burgemeestersecht paar voor dit spontaan ontstaan idee van het bedrijfsleven om zich aldus aan het publiek te presenteren. „Wij bedoelen met deze Expo te tonen, waartoe bedrijfsleven, middenstand Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 13,9° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het blijft de komende dagen koel weer. Van tijd tot tijd zul len daarbij buien vallen. Vooral de komende nacht en morgenochtend moet in het hele land op regen wor den gerekend. Pas later op de dag kan het opklaren. De wind draait morgen naar het noordwesten. Met de noordwesten wind wordt lucht over de koude Noordzee aangevoerd. Het zal mor gen dan ook niet warmer worden dan een graad of 15. De komende nacht wordt de minimumtemperatuur om streeks 12 graden. Het ziet er naar uit dat het koele en enigszins onbestendig weer in elk ge val tot na het weekeinde voortduurt. Dat komt omdat zich boven het vaste land van Europa een lagedrukgebied heeft gevormd. Dit lagedrukgebied zorgt voor een hoofdzakelijk weste lijke stroming waarin af en toe buien meedrijven. en verenigingsleven van Schouwen- Duiveland in staat zijn. We verwach ten dan ook een massaal publiek dat komt kijken wat een stuk saamhorig heid vermag", aldus Kaashoek. Vervolg pagina 4 Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij .een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. i Naam I I Adres I Plaats postcode Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Het was dan ook aangenaam fris toen mevrouw De Meester haar toe spraak hield in het kleine, maar in tieme restaurant. Speciaal voor deze gelegenheid was ze in de geschiedenis gedoken, die onder meer leerde dat voor de toenmalige Expo, ZIMITO (Zierikzese Middenstand Tentoon stelling), de Commissaris van de Ko ningin was uitgenodigd om de ope ning te verrichten, waarmee ze maar wilde zeggen dat ze het een bijzonde re eer vond het karwei te klaren. Bewondering Ze sprak overduidelijk haar bewon dering uit voor het organiserend trio, dat aanvankelijk uit zes man be stond. Het idee is afkomstig van Leen Kaashoek, die, aldus mevrouw De Meester, „lang op dit ei broedde en het nu gelegd heeft. De belangstel ling voor dergelijke evenementen neemt landelijk gezien sterk toe, en ik wens het organiserend comité dan ook een grote belangstelling en een batig afsluitend saldo toe. Verder hoop ik. dat ze dóórgaan met organi seren de komende jaren en dat méér bedrijven uit Zierikzee de stap dur ven wagen naar Expo-Zierikzee". Inspelend op de actualiteit zei me vrouw De Meester het „heerlijk te De zesjarige Marjolein van Urk overhandigt mevrouw De Meester een boeket bloemen, enigszins aangespoord door vader Hans van Urk. met André Deurloo en Leen Kaashoek initiatiefnemer van de Expo. Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee slaat het aardige tafereel lachend gade. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. RENESSE - In grote lij nen schaarden de VVV- leden van Renesse zich ach ter het bestuursvoorstel om de contributie te verho gen. De basiscontributie zai worden verhoogd met 14,60 plus een extra ver hoging van 11 boven op de in de voorjaarsvergade ring al goedgekeurde infla tiecorrectie van 3 Een en ander houdt tevens in dat vrijwillige bijdragen voor promotie komen te vervallen. De voorjaarsvergadering was op het financiële punt vastgelopen en zo als het er toen voor stond kon de WV-Renesse dit jaar niet goed func tioneren. Vandaar de extra vergade ring in 'Het Wapen van Zeeland'. In de nieuwe opzet wordt er van uit gegaan dat de leden van de vereniging de al gemeen organisatorische kosten voor promotie voor hun rekening moeten nemen, volgens adviezen van de ANvV. De kosten van dienstverlening zouden door de gemeente gedragen moeten worden, met als argument dat de WV het algemeen belang dient. Verwachting tot vrijdagavond: Koel weer Veel bewolking en van tijd tot tijd regen. Later op de dag enkele opkla ringen. Minimumtemperatuur om streeks 12 en middagtemperatuur ongeveer 15 graden. Matige wind, aan de kust vrij krachtig, draaiend naar noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 10 juni: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: west 4 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 juni Zon op 5.22, onder 21.56 Maan op 1.38 onder 9.28 Laatste Kwartier: 10 juni (9.19) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 7 juni 7.16 18.52 0.23 12.39 Doodtij: 12 juni Voordat het tot een officiële ope ning kwam zei mevrouw De Meester voor één keer best weieens iets te willen openen, het leek haar wel goed dat juist een vrouw een consu mentenbeurs opende. Doelend op de tropische hitte de dag ervoor, zei ze „met de man hierboven te hebben ge sproken" en speciaal voor de Expo koeler weer geregeld te hebben

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1