Lijst van geslaagden markt berichten J visserij TE KOOP Erica Butler en Ramesses naar uitstekende tweede plaats in Z2-klasse op concours Axel Verrassende triomf voor Yvonne van den Hoek en Sandrina op kringwedstrijd Daka Centrum ERIC DE NOORMAN SUCCESJES ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 juni 1985 Nr. '23736 7 De uitslag van de examens bij het voortgezet oiiderwijs is altijd een bron van vreugde voor velen. Vaak gaat, zoals op de foto bij Elma van Dam uit Zierik- zee, de vlag in top samen met de schooltas. De bloemen kreeg Elma omdat ze geslaagd ivas voor haar MAVO-diploma. Chr. Scholengemeenschap voor MAVO/LHNO Mavo Bruinisse: Corine Schikker, Jan de Waal, Eline Wiebrens. Haamstede: Ariëtte de Munnik, Ra chel van der Neut. Kerkwerve: Marry van de Velde, Elsbeth van der Schelde, Manita Si mons. Nieuwerkerk: Ronnie de Bruine, Anne Dattin, Martin Flikweert, León Quik. Noordgouwe: Marianne van der Wekken. Noordwelle: Siska Hanse, Jasper Ouwenbroek. Oosterland: Anne Marie Brevoord, Esther Geelhoed, Mirjam Geelhoed, Marieke de Jonge. Renesse: Huig Verseput. Scharendijke: Liesbeth Bout, Jacco Elenbaas. Zierikzee: Elien Bil, Marjanne Boot, Jan Huibert Bouwman, Elma van Dam, Marja van Dienst, Anita Goudzwaard, Friso de Jonge, Jos de Leeuw, Marjanne Legemaate, Cindy Renger, Mirjam de Ruijter, Henk Schraa, Richard van de Sluis, Cees Snijders, Monique Snijders, Janine Stoutjesdijk, Fred Westerbeke. Zonnemaire: Marieke van der Wek ken. LBO afd. LHNO Brouwershaven: Karin de Boer. Bruinisse: Lisette de Ronde, Karin Veth. Haamstede: Marijke Jonker, Mar jan van Nieuwenhuize. Kerkwerve: Karin Berrevoets. Nieuwerkerk: Jacolien Braam, Li- setta Rehorst. Oosterland: Nelly Boogert, Janne- ke Bosman, Ineke Bouwman, Lijdie Bouwman, Conny de Bruine, Hennie Dorst, Suzan van der Have, Fieke van 't Hof, Magda van der Hulle, Mirjam Jansen, Cobie de Jonge, Hanneke de Jonge, Rianne de Jonge, Rianneke de Jonge, Jannie Steenpoorte, Corina Knop, Tineke Meerman. Renesse: Hilda Duinhouwer. Zierikzee: Jolanda Berrevoets, Mi randa Berrevoets, Miranda Kloet, Marion Koper, Monique van Oeveren. LBO/Verkooppraktijk Brouwershaven: Janneke van der Weele. Bruinisse: Lianne Hanse, Isabella Knop, Monique van der Spek. Haamstede: Arthur van Bragt. Nieuwe Tonge: Marius van der Valk. Oosterland: Henk Capelle. Schuddebeurs: Otto van Bleijs- wijk. Zierikzee: Mariëlle Glarijs, Janita Glerum, Angelique Linthout, Petra de Regt. School voor LHNO „Prinses Juliana" Kantoor- en Verkooppraktijk Brouwershaven: Wilfra Jonker, Nancy Krikke, Corina Verkerk. Burgh-Haamstede: Petra Blom, Wilma van Damme, Jolanda v. d. Klooster. Dreischor: Jacqueline Quist. Jolan da Snijders. Noordwelle: Amieke Dooge. Oosterland: Marleen Boogert. Ouwerkerk: Nanda Kristalijn. Serooskerke: Marcia Baartse. Zierikzee: Antonet Dekker, Anka Gieskes, Marieke de Jager, Elena Lie- vense, Anita Viergever, Geertje Wes- dorp. Zonnemaire: Anja van Bommel, Sandra Fonteine. Verzorgende Beroepen Bruinisse: Leona Bal, Marian Ju- melet, Leona Kostense, Gerda Roon. Dreischor: Heieen Bolkenbaas. Nieuwerkerk: Ilonka Bakvis, Ma rianne Brekelmans, Carla Janson. Ouwerkerk: Marjolein Boogerd, Christi Totté. Renesse: Miranda Bouwman, Mar lies Kooman. Zierikzee: Anette de Coninck, Jac queline Hulsker. Zonnemaire: Anita van Bloois, El len van Klinken, Marja Stoel. Vrije afstudeerrichting Brouwershaven: Anita Seip. Burgh-Haamstede: Sylvia Ver steeg. Ellemeet: Wilna v. d. Hoek. Ouwerkerk: Leanne Hage, Janet v. d. Hamer, Caroline Wijnstekers. Scharendijke: Diana de Werk. Zierikzee: Jolanda Bon, Margreet van Duin, Linda Lems, Edith Ver- kaart. Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" MAVO Zierikzee: John van Aart, Carianne Berrevoets, Jolanda Berrevoets, Er nesto Besling, Elien Bolijn, Jan Boot, Peter Bos, Ben Botterweg, Han Bot- terweg, René Buijs, Monique van Burg, Hans van Doorn, Wilfred Drop pers, Peter van der Hulle, Henk-Jan Jonker, Leon de Keijzer, Robbie van der Lee, Ans van Meeteren, Marcel van Mill, Robin van der Schelde, Mar co Schot, Astrid Schouwenaar, Mona Snijders, Simone Verleer, Annemarie Verschoore, Gerhard Vissser, Roxan- ne Voermans, Margreet Wiltenburg, Saskia van der Wouden, Hanny van derZande, Ydwine Zuiderveld, Helen Zwart. Renesse: Leon Bakker, Johnny de Keyzer, Ronald Moerland, Audrey Wiersema. Dreischor: Natascha Bakker. Burgh: Peter Beije, Robert-Jan Bom, Dikky Hart, Jaco van Nieu wenhuize, Marco Soeters. Nieuwerkerk: Richard de Bruine, Mare Brunger, Miranda Heijboer, Linda Koster, Wilfred Scheermeijer, Peter Talen. Bruinisse: Eyleen Feijtel, Leen Kostense, Petra Kostense, Dirk van Wolferen. Noordgouwe: Marco Ganzeman. Brouwershaven: Wilma Geelhoed. Oosterland: Ellen Goudzwaard, Rianne Goudzwaard, Mathilde Stou ten. Schaz-endijke: Astrid de Graaf, On- no Kramer, Miriam Kristelijn, Caro line Mathijssen, Petra Quartel. Ouwerkerk: Nathalie Steutel, San dra Zevenbergen. Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" Atheneum Burgh-Haamstede: Anouk van den Akker, Martin van der Haven, Clau- dio Karssen, Milo van de Werken, Ja- net Zijta. Zierikzee: Claudy Bakker, Sven Bakx, Paul den Boer, Petra Buijs, He- leen van Dam, Arjan Doeswijk, Jean- tine Geleynse, Ingmar van Goethem, Hermien Goudzwaard, Arjan Hage, Marjolein Hartog, Janneke van der Linde, Tanja van Mourik, Nicolette Overzet, Judith van Paassen, Fred Plette, Eric Quik, Abraham Roks, Leen Vink, Hans Pieter Visser, Sipko Visser, Cora Willemse, Anne-Marie Zuidweg, Jeanine Zwartsenburg. Bruinisse: René Bal, Charlotte Groeneveld, André Kik, Stefanie Sjouken, Yvonne van der Spek. Nieuwerkerk: Jan van Bommel, Jo- sée Verbeek, Elte Jan Visser. Brouwershaven: Coert Bruel. Renesse: Emile Dalebout, Anne- Marie van Goudoever, Simone Mars man. Oosterland: Jan Douwes, Hans van der Have, Erna Verstraaten. Scharendijke: René de Jonge. Sirjansland: Petra Joziasse. Ouwerkerk: Arnoud Legerstee, Paul van der Linde. Dreischor: Ronnie Luteyn, Jos Mol. Kerkwerve: Dick Quartel. School voor verpleegkundigen - Goes Verpleegkundige - A De dames: J. A. Dieleman, D. A. Dijkema, M. M. Florusse, J. Goedege- bure, D. N. Jensma, L. J. M. Lahr, S. C. A. de Lijser, J. L. Marijs, D. M. Sit ters, M. J. van Westen, M. E. J. A. v. d. Weijgaert. De heren: E. A. Krijger, O. A. A. M. J. Timmerman. De leerlingen zijn allen in dienst van de Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen. Eén kandidaat is afgewe- Veemarkt Leiden LEIDEN, 3-6. Prijzen per kg ge slacht gewicht en ontvet: Extra kwa liteit dikbillen 9,25-/ 13,50, stieren le kw. 8,65-/ 9,10; 2e kw. 7,75- 8,65; vaarzen le kw. 8,00-/ 9,10; 2e kw. 6,90-/ 8,00; koeien le kw. 7,85- 9,00; 2e kw. 7,05-/ 7,85; 3e kw. 6,65-f 7,05; worstkoeien 5,80- 7,00. Prijzen per kg geslacht gewicht: Schapen 6,00-8,00; lammeren (rammen) 11,50-/ 13,00; lammeren (ooien) 10,50-/ 12,00. Prijzen per stuk: Schapen 190- 275; lammeren (rammen) 300- 375; lammeren (ooien) 230-260. Aanvoer: Totaal 1250 stuks, waar onder slachtvee 809, stieren 180, slachtschapen en lammeren 261. Overzicht: Slachtvee: handel lui, en prijzen gelijk; stieren; handel lui, en prijzen lager; schapen en lammeren: handel vlot. en prijzen gelijk. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 3-6. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 192 paarden aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2600 5000; werkpaarden 2150 3200; oude paarden 1750-/ 2750; 3-jarige 1650- 2825; 2-jarige 1500-/ 2450; veulens 450-/ 1375; hitten 700-ƒ 1600; po ny's 250-/ 1100. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 5,50-/ 6,70 en jonge slachtpaarden 5,00-/ 6.00. De handel was traag. Aardappelbeurs ROTTERDAM. 3-6. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief B.T.W. Klei-aardappclen: Bintje 35-50 mm 5.00-/ 6,00; Bintje 35-55 mm 7,50- 8,00; Bintje 50 mm opwaarts voor frites 14.50-/ 15,50. Aardappeluitval, geschikt voor in dustrie 5,00-/ 6,00 en vocraardappe- len 4,00-/ 5,00. De stemming was flauw. Verraderlijk vaarwater Hoewel het IJsselmeer door de Af sluitdijk een binnenmeer is gewor den, blijft het een verraderlijk vaar water. De grote oppervlakte, de ondiepte van het vaarwater waardoor cen korte golfslag ontstaat heeft al menig schipper verrast Vorige week kreeg de Bru 8 van de gebroeders Padmos assistentie tijdens de over steek van de Zeug naar Enkhuizen. De kotter was onderweg van 't Wad naar de percelen in Zeeland met mos selzaad waar veel zand in zat Door AXEL - Tijdens het jaarlijkse grote internationale concours hippique van ruitersportvereniging Axel zorgde de Westenschouwse amazone Erica Butler voor de opmerkelijkste eilandelijke prestatie door in de Z2-klasse dressuur op een tweede plaats te eindigen. Met 125 punten hoefde Erica Butler met haar schimmel Ramesses slechts een punt toe te geven op de Belgische win naar Omer van Stappen. De LR en PC Noord-Beveland-combinatie verwees Doesjka Delfos met Amazone naar de derde plaats. Een knappe prestatie le verde ook het pony-achttal van De Schouwse Ruiters. Ondanks een aantal wijzigingen in de bezetting toonde de Zeeuwse kampioens-acht aan ook in de breedte ijzersterk te zijn. Met 130 punten werd de eerste plaats gepakt. In de Ll-klasse behaalde Corrie Krabbe met Romanova 117 punten. Dit puntentotaal was ook weggelegd voor Nicolette Stahlie met haar Dartmoor-pony Evita. Rianne Bolier scoorde met Rocco 114 punten en San dra Fierens, Petra van de Hoek en Eline Struyk bleven steken op respec tievelijk 111, 111 en 110 punten. Bij het springen klasse L van de pony's bleef Arianne Hanse met Liza fout loos op het door vader Anton Hanse gebouwde parcours. In de barrage eindigde zij als zesde. Manita Simon se kwam eveneens rond met Layla en in de B-klasse deed Petra Remeeus dat ook, al moest zij wel twee weige ringen toestaan. Bij de paarden sprong Bru-amazone Marjolein Geel hoed met Vivaldi. De 1.80 meter grote reus wierp een balkje af, hetgeen uit eindelijk toch nog één winstpunt opleverde. Simone Stahlie startte met haar paard Retonia voor het eerst in de M-klasse. Haar rit was goed voor twee winstpunten. In de prijzen Bij de dressuur bij de paarden zorg de Bart Goudzwaard met Vaandrig voor een winstpunt in de L-dressuur. De Bru-ruiter klasseerde zich met 122 punten op de derde plaats. Diana Jansen-van Roosendaal eindigde met Spette* als eerste in deze ring met 131 punten. In een andere L-ring behaal de haar Luctor et Emergo-clubgenote Emmy de Koeyer met Chic de hoogste score van de dag door 140 punten op haar startcoupon te vergaren. Met 117 punten viel Westelijk Schouwen-amazone Ingerli Vroon met haar paard Valentijn dit keer ook niet in de prijzen. Namens Bru startten zowel moeder Janny als dochter Marjolein Geelhoed op de qua exterieur schitterende Ramano- telg Romance. Janny Geelhoed kwam uit op 112 punten en Marjolein Geelhoed scoorde 118 punten. Met Vi valdi kwam de Oosterlandse amazo ne op een totaal van 112 punten. In de M-klasse kwam Margo Verveer in de ring met haar paard Salazar. Een aardig verreden proef werd door jury Van Nes met 106 punten wel erg laag ingeschat. Het achttal van de vereniging uit OOSTERLAND - Westelijk Schouwen-amazone Yvonne van den Hoek is met haar paard Sandrina verrassend dressuurwinnares geworden tijdens de kringwedstrijd voor B-combinaties, die in Oosterland werd georganiseerd door de LR en PC Bru. De combinatie kreeg van jury Winny de Landmeter 132 punten. Hiermee scoorde de combinatie twee winstpunten, hetgeen ruim schoots voldoende was voor promotie naar de L-klasse. de harde noord-oosten wind kreeg het schip veel water over. Hoewel er geen gevaar voor zinken bestond door het grote drijfvermogen van de beu nen, werd het toch raadzaam geacht om drie andere kotters, eveneens on derweg naar Zeeland, bovenwinds te laten varen om de golfslag te breken. Dat waren de Ye 58, de Bru 50 en de Ye 62. De schepen kwamen behouden in de Zeeuwse wateren aan. Laurice Boonman eindigde met zijn jonge paard Wildeman op de tweede plaats. Ook de Schouwse Ruiter mocht twee winstpunten toevoegen aan zijn totaal via een score van 130 punten. Boonman's clubgenote Anja op 't Hoff eindigde als derde met Olympique. De 123 punten, die de combinatie ontving, waren goed voor een winstpunt. Ook de volgende drie klasseringen waren volgens jury Winny de Landmeter van een dusda nige kwaliteit, dat ze een winstpunt opleverden. Westelijk Schouwen- amazone Willeke van Oeveren scoor de met Remus 122 punten, Carla Bal en Wanda, startend voor de LR en PC Bru, kwam uit op 121 punten en Ma- rij e Driessen met Rex van De Schouwse Ruiters kwam uit op 120 punten. De overige waarderingen bij de paarden waren als volgt: Els van Starkenburg, Thamara (Bru) 116 pnt.; Petra Bolier, Zarina (Bru) 115 pnt.; Marlies Kooman, Wimona (West. Sch.) 114 pnt.; Mary Tuk, L'Esprit (West. Sch.) en Mirek Jech, Patrick (Sch. Ruit.) beide 109 pnt.; Petra Quartel, Riddertje (Sch. Ruit.) 108 pnt.; Wil Brusselaars, Muck (Bru) 106 pnt.; Stef Nelisse, Olof (Sch. Ruit.) 103 pnt.; Janine Bakker, Wadina (West. Sch.) 102 pnt. Bij de pony's ging de overwinning naar Lenny den Boer met Sandor van De Schouwse Ruiters. Deze combina tie scoorde 127 punten en bleef daar mee drie punten voor' op Magda Smits met Solbandera van Bru. Deze twee combinaties staken overigens met kop en schouder boven de overige combinaties uit. Met 118 punten eiste Janet van der Wekken met Beauty van De Schouwse Ruiters de derde plaats op. Haar clubgenote Christine Simonse eindigde met Evalien op de vierde plaats met 114 punten en de Bru-combinatie Theo Muller met Johnny was goed voor de vijfde plaats met 113 punten. Jan-Willem Schalkwijk en Jonkheer van Bru scoorden 112 punten en de combina ties Annette van der Have met Fanny en Jolande Moerland met Jonkheer kwamen elk uit op 110 punten. Anne marie Schalkwijk sloot met Johnny de rij met 109 punten. Bij het springen bleven drie combi naties bij de paarden foutloos. Stef Nelisse eindigde met Olof als eerste, Laurice Boonman bezette de tweede plaats met Wildeman en Marjolein Geelhoed pakte met Romance de der de plaats. Naast een foutloze rit kre gen de drie combinaties ook een 'vol doende' voor de stijl van rijden. Ingrid Krabbe eindigde als vierde met haar paard Osgar via een weige ring tijdens de rit. Bij de pony's ble ven slechts twee combinaties fout loos op het parcours met tien hindernissen, waaronder een dub- belsprong. Met een 'goed' voor de stijl van rijden eindigde Eline Struyk met Pascal als eerste, terwijl Theo Muller met Johnny als tweede eindigde. Hij kreeg een 'voldoende' voor de stijl van rijden. Dreischor komt door het behalen van de twee winstpunten op de rand van promotie naar de M-klasse. Het door Nicoline Vos geleide achttal bestond uit Rianne Bolier met Rocco, Corrie Krabbe met Romanova, Eline Struyk met Pascal, Petra van de Hoek met Alice, de geroutineerde Hanny van der Zande met Lucky Boy, Arianne Hanse met Liza, Manita Simonse met Layla en Jacco Fierens met Springti me. In vergelijking met het vorig jaar onderging het octet vier wijzigingen doordat vier ruiters overstapten naar de regionen van de paarden. Met respectievelijk 127 en 121 punten ein digden De Kleppertjes uit Axel en De Zwinruiters uit Nieuwvliet op de vol gende plaatsen. Bij de viertallen paarden was het kwartet van De Schouwse Ruiters ook goed bezig. Met 120 punten werd een tweede plaats behaald achter de LR en PC Walcheren uit Arnemuiden, die uit kwam op 124 punten. Promotie Sari Hanse met Vital, Laurice Boonman met Vident, Kees Struyk met Werner en Ingrid Krabbe met Os gar promoveren door dit winstpunt naar de M-klasse, waarmee De Schouwse Ruiters met het pony achttal en het paarden-viertal na drukkelijk aanwezig zijn in het pro vinciale afdelingsgebeuren. Bij de individuele dressuur bij de pony's scoorde Hanny van der Zande met Lucky Boy als enige vertegen woordigster van De Schouwse Rui ters een winstpunt. Zij behaalde in de M-klasse een vierde plaats met 121 punten. In deze klasse scoorden Ari anne Hanse, Manita Simonse en Pe tra Remeeus respectievelijk 102, 96 en 114 punten. Simone Stahlie en Di amond behaalden 120 punten, waar mee de Noord-Beveland-amazorte uit Kerkwerve de Z-klasse tot op en winstpunt genaderd is. In de L2- klasse was er een goede zege voor Ga- briëlle Butler met haar pony Raja. Jury Reynierse beloonde de proef van de Noord-Beveland-combinatie met 127 punten. Jacco Fierens kwam met Springtime niet verder dan 106 punten. LUXEMBURG - Minister Deetman van Onderwijs wil tijdens het Neder landse voorzitterschap van de EG (de eerste helft van volgend jaar) twee bijeenkomsten van de Europese on derwijsministers beleggen. Oud Gereformeerde Gemeente ZIERIKZEE - Donderdag 6 juni, 15.00 uur, ds. A. Hoogerland, Dirks- land, huwelijksbevestiging. Groot assortiment z.g.a.n. legale videofilms, o.a. lachfilms, sex, karate, horror, kinderfilms ook top 50 op VHS, VCC en Beta. Zoek uit vanaff 19,00 Nieuwe Boogerdstraat 2 - Zierikzee - Tel. 01110-4004 Te koop: Bij Daka Centrum scheerap- paraat met tondeuze van 119,- nu 59,-. Nw. Boo gerdstraat 2, Zierikzee. Balibruin wandmeubel i.z.g.st., pr.n.o.t.k. Tfel. 01116- 2512. Wegens overkompleet noten- kast 2.50 1. x 1.90 h. Dijkhuij- zen, tel. 01115-2102. Bij Daka Centrum. Radio Walkman met hoofdtelefoon van 79,-, deze week 39,-. in j 3 kleuren. Zolang de voor raad strekt. Nw. Boo- gerdstraat 2, Zierikzee. Diverse gebruikte kleuren te levisies al vanaf 125,-. Zwartwit televisies al vanaf 75,-. Z.g.a.n. stereo 3 in 1 combinatie 275,-. Stereo ra dio 75,-; Stereoplatenspeler 75,-; Stereo cassettedeck 75,-, enz. enz. Daka Cen trum, Nw. Boogerdstraat 2, Zierikzee, tel. 01110-4004. Honda 400 cm, km-stand 1000, b.j. 1984. Tel. 01116-2115. Eiken salontafel met plavui zen. Na 18.00 uur tel. 01113- 1844. Levering en montage van alle soorten zonwering, gratis op meten en monteren. Doe het zeivers extra korting. Hubo- Karweishop Renesse. De pelsjager ..Ik maak me ongerust over Thorfinn. Ik bon bang dat hem wat overkomen is evenals onze twee dienaren. Hij is nu al maanden weg." zegt Erwin. ..Ja", mompelt Eric, die in zijn hart net zo on gerust is. ..vreemd is het. maar ik heb bedacht dat Thorfinn mogelijk wacht tot de herfstsa- menkomst om dan gelijktijdig met Gunlaug terug te keren. Dat lijkt mij vel logisch." Maar hoe logisch het ook lijkt, noch Gun laug. noch Thorfinn verschijnen op de grote sa menkomst der hoofdmannen laat in de herfst. De vergadering duurt niet langer dan enkele dagen ditmaal. Er zijn weinig geschillen tus sen de edelen en alles verloopt in een opge-* ruimde stemming, voorzover F.ries gedachten niet somber gestemd zijn over Thorfinn, want nioman kan hem iets over de jager noch over Gunlaug vertellen. Zodra de >amonkomst voorhii is. is Kiies besluit genomen. Hij roept Svcin met zijn makker Toste bij zich. ..Svein," zegt hij, ,,wij gaan erop uit en zullen waarschijnlijk enkele weken wegblijven." ..Met deze sneeuwval overal," bromt Svein bedenkelijk. ..toe maar. Wanneer gaan we?" ..Morgen vertrekken we." besluit Eric. ..En zoek maar een paar beste wapens uit. want ik vrees dat we die wel nodig zullen hebben."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7