dit biedt de beeldbuis ZILT ALS DE ZEEWIND Helpt u ons een handje X. CDA Hontenisse wil einde maken aan vestiging sexhuizen f 1 Strengere wetgeving nodig voor behoud onderwater- schatten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 juni 1985 Nr. 23736 5 Drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman, de uitgeefster van de Zierik- zeesche Nieuwsbode, is één van de standhouders op de Expo Zierikzee van 5 tot en met 8 juni. Van die gelegenheid wil zij gebruik maken om eens wat meei inzicht te krijgen in de wensen en verlangens, die bij de lezers van de Nieuws bode leven ten aanzien van de redactionele formule voor de krant. Omdat het ons onmogelijk is om de duizenden abonnees en lezers persoon lijk te bezoeken, drukken we hieronder een summiere enquête af, waarmee we een zeer globale indruk hopen te krijgen hoe er gedacht wordt over de inhoud van de krant en op welke wijze die (nog) verbeterd kan worden. Daarom vragen we u ons een handje te helpen. Dat kunt u doen door de on derstaande vragen te beantwoorden, de vragenlijst uit te knippen en die tij dens uw bezoek aan de Expo af te geven aan de stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als tegenprestatie hebben wij dan een leuke attentie voor u in petto. Bovendien wordt uw naam in de Zierikzeesche Nieuwsbode vermeld als bezoeker aan onze stand. Helpt u ons? Bij voorbaat dank! I Naam:Man/Vrouw I Adres: Woonplaats: Leeftijd: D jonger dan 20 jaar C 20-30 jaar CD 30-40 jaar CD 40-50 jaar CD 50-60 jaar CD 60-70 jaar CD ouder dan 70 jaar Wat is uw mening over: Buitenlands nieuws Binnenlands nieuws Provinciaal nieuws Nieuws over Schouwen-Duiveland I I Sportnieuws Biedt de Nieuwsbode voldoende informatie I Wat vindt u van de actualiteit I I Diepgang van de artikelen I t Lengte van de artikelen Vindt u de artikelen makkelijk te begrijpen Vaste rubrieken Overzichtelijkheid Hoe ontvangt u de krant Hoe leest u de krant Wie leest de krant in uw gezin Leest u (Aankruisen wat van toepassing is) Leest u de Extra editie CD Meer CD Voldoende CD Minder Weglaten O Meer CD Voldoende CD Minder CD Weglaten CD Meer CD Voldoende CD Minder CD Meer CD Voldoende CD Meer CD Voldoende CD Minder CD Weglaten CD Voldoende CD Redelijk CD Ié weinig CD Goed CD Redelijk CD Minder goed Goed CD Redelijk Té weinig Te lang CD Ié kort Goed CD Goed CD Redelijk CD Minder goed CD Teveel CD Genoeg CD Te weinig Goed Redelijk Minder goed Abonnee CD Samenlezen CD Losse nummers Helemaal Bijna helemaal Q Nauwelijks Eén van de ouders O Beide ouders CD Ouders en kinderen O Artikelen over gemeentepolitiek [D Streeknieuws CD Sport-artikelen CD Feuilleton O Midden in de Middenstand Ja CD Nee Opmerkingen:. HONTENISSE - Het CDA in de Zceuwsvlaamsc gemeente Hontenisse wil dat een einde komt aan de infiltratie van sexhuizen op het Zeeuwsvlaamse platteland. Vorige week is in het plaatsje Hontenisse (7.000 inwoners) het zes de sexhuis geopend. Voor de CDA-fractie in de gemeenteraad van Hontenisse is dat aanleiding b. en w. te verzoeken maatregelen te treffen. Fractievoorzit ter B. Pauwels: „We gaan dit regionaal aanpakken. Het is een ontwikkeling die we tegen moeten gaan. Het gaat om sexhuizen die voornamelijk door Bel- gen worden uitgebaat." Verminderd küsvermogen" na behandeling tandarts BONN - Een Westduitse tandarts moet een Fransman 4.500 mark (ongeveer 5000 gul den) schadevergoeding betalen omdat deze patiënt na een be handeling over een sterk ver minderd küsvermogen klaagt. De schadevergoeding werd maandag vastgesteld dooreen rechtbatik in de West duitse hoofdstad Bonn. De Fransman had geklaagd over een verlies van smaak en gevoel na een behandeling waarbij de tandarts hem een spuitje in zijn kaak had gege ven. Een door de rechtbank in geschakelde specialist kon weliswaar geen fout in de be handeling constateren, maar de rechter oordeelde dat de tandarts had nagelaten de pa tiënt over mogelijke complica ties bij de behandeling in te lichten. De mond van de Fransman zal gevoelloos blijven. „Gouden vondst Eindhovense brandweer EINDHOVEN - Duikers van de Eindhovense brandweer hebben maandag tijdens een oefening een ..gouden vondst gedaan. In een afgravingspias, waar wel vaker spullen wor den gevonden die afkomstig zijn van diefstal, meende een van de duikers de vondst van zijn leven te doen. Hij zag op de modderige bo dem een stukje goud blinken. Eenmaal boven water bleek het een kunstgebit te zijn met daarin een gouden tand. De brandweer gaat er vooralsnog van uit, dat deze vondst niet afkomstig is van diefstal, maar dat een zwemmer te fors naar adem heeft gehapt. Woensdag 5 juni 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 14.00 uur Tom en Jerry. Tokenfilmpje 14.05 uur Francis, de sprekende ezel. 15.30 uur Calimero 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen. Uitzend tijd voor het GPV 19.20 uur Van gewest tot gewest 20.10 uur Holland Festival 1985. In een twee uur durende produktie zal VLISSINGEN - De Stichting Be houd Onderwaterschatten in Zee land wil snel een inventarisatie van een groot aantal historische scheepswrakken in de Westerschelde en haar monding. Dat moet gebeuren voor België begint met het uitvoeren van grote baggerwerken ter verdie ping van de Westerschelde. Dat bleek maandagavond tijdens een bijeenkomst van de vorig jaar opgerichte Zeeuwse stichting. Vol gens voorzitter D. Roos moeten er en kele tientallen historische wrakken op de bodem van de Schelde liggen, die nog niet gelokaliseerd en in kaart gebracht zijn. Bovendien moet de Nederlandse wetgeving ten aanzien van histori sche onderwaterschatten worden aangepast zodat aan het schatgraven door onbevoegden een einde komt en het Nederlands erfgoed niet langer ongestraft de grens over kan verdwij nen, meent de Zeeuwse stichting. Het ministerie van WVC heeft al toege zegd graag met dit soort stichtingen te willen samenwerken. Rijkswa terstaat heeft een onderzoeksvaar- tuig ter beschikking gesteld om de in ventarisatie mogelijk te maken. Door deze aanpak hoopt de stichting meer archeologische onderwatervondsten voor de Zeeuwse musea te kunnen be houden. Een beleidsmedewerker van het ministerie van WVC zei maandag avond overigens te verwachten, dat ais de 12 mijls-zone voor de kust ver der wordt uitgebreid het aantal te lo kaliseren historische scheepswrak ken sterk zal toenemen. Op dit moment zijn er voor de Nederlandse kust al zo'n 2000 wrakken bekend. AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft maandagmorgen zes jon gens in de kraag gegrepen die kort daarvoor waren ontsnapt uit de rijks inrichting voor jongens - het Lloyd's Hotel - aan de Oostelijke Handelska de in de hoofdstad. Een zevende ont snapte is nog spoorloos. Donderdag 6 juni, 20.40 uur, Nederland 2: „Emmy laat jou nooit alleen". Ellen Vogel als Emmy met Wilbert (Ton Lensink). 15.45 uur Bassie en Adriaan. De twee clowns krijgen een baantje in een ga rage. 16.00 uur Suske en Wiske. 16.25 uur Sons en daughters 17.10 uur Varen op woest water. Een korte documentaire over het wildwa tervaren in Noorwegen. 17.30 uur Nieuws 17.45 uur Drama in muziek. In deze tweede aflevering staat de relatie van Peter Tsjaikovski en Nadejda von Meck centraal. De muziek wordt uit gevoerd door het Radio Filharmo nisch Orkest, met als solisten Theo O lof en Daniël Wayenberg. 18.35 uur Aktua special. Aandacht voor de bedreigde diersoorten in In donesië en Maleisië. 19.00 uur Mickey en Donald. 19.25 uur Country cross. 20.00 uur Journaal 20.18 uur Socutera 20.30 uur De voerballer van het jaar. Vanuit de Merwehal in Dordrecht de verkiezing van de voetballer van het jaar, die uit handen van Johan Cruijff de „Gouden schoen" in onvangst mag nemen. 21.35 uur Het andere net. Satirisch programma 22.00 uur Aktua tv. Actualiteitenru briek 22.35 uur Uit de wereld van Guy de Maupassant. De herhaling van „Een dagje naar buitën". "De familie Du- four is blij met een mooie zonnige dag. Ze kunnen er nu op uit gaan om de dagelijkse verveling te verdrijven. 23.15 uur Holland country music masters. Dit muzikale programma is een voorselectie voor deelname aan het Euro Country Music Masters- festijn, dat op 13 juli a.s. in België wordt gehouden. 00.00 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal de opera „De Chinese held" worden uitgevoerd van de componist Johann Adolf Hasse, die leefde van 1699 tot 1783. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio sport Donderdag 6 juni Nederland 1 9.30 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Happy days. Fonzie denkt te starten in een autorace, maar ja, dan wil hij toch wel gedoopt worden, want veronderstel nu eens dat hij on verhoeds bij de hemel arriveert, dan wil hij toch ook toegelaten worden. 16.2!> uur Club Veronica clips. Muziek met videoclips. 17.30 uur Nieuws 17.45 uur Agenda 19.00 uur Countdown. Popprogram ma, gepresenteerd door Adam Curry. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Call to glory. Kolonel Sar- nac tracht zijn zoon Wesley bij te staan, die het moeilijk heeft om on derscheid te maken tussen gedachten en gevoelens. Samen raken zij onder de indruk van de rede van dr. Martin Luthei King: I have a dream. 21.15 uur Ontwikkelingssamenwer king, het moet. Documentaireserie waarin ditmaal Mexico nader belicht wordt. 22.00 uur Veronica sport 22.40 uur Mike Hammer. Er is een mannequin vermoord tijdens een in braak in haar flat. De politie kent niet het motief, maar neemt aan dat inbraak en moord afleidingsmanoeu vres zijn. Een theorie waar Mike geen genoegen mee neemt. Hij stort zich in de wereld van de mooie vrouwen. 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Nederland 2 12.00 uur Sport. Een reportage van tennis vanuit Roland-Garros in Frankrijk en wielrennen in de Ronde van Italië. 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Zeventien. Tweede deel van deze Noorse documentaire. De cor respondentievriend vertrekt weer en Marianne zwaait hem vrolijk na. Ze weet dan echter niet dat zij in ver wachting is geraakt. 19.35 uur Kenmerk. Actualiteitenru briek. 20.00 uur Plaza. Fred Oster en Leonie Sazias lichten ons weer in over actuele- en privé zaken op het gebied van het amusementsgebeuren. 20.40 uur Emmy laat jou nooit alleen. Thrillerachtig tv-spel. Twee mannen zijn fervent op zoek naar een derde man. De man, Wilbert, is al ingetrok ken bij een al wat oudere vrouw, die hem beurtelings vertroetelt als een moeder of liefhebt als een minnares. 21.45 uur Duke Ellington in 1958. Re portage van het concert dat Duke El lington en zijn koor gaven in het Con certgebouw te Amsterdam in november '58. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven Woensdag 5 juni, 22.35 uur, Nederland 1: ,,Uit de wereld van Guy de Mau passant". Een scène uit de aflevering ,,Een dagje naar buiten". SCHAIJK - De Stichting Atoom- vrijstaat heeft een stuk land aange kocht te Schaijk op vijf kilometer af stand van de vliegbasis Volkel. Het terrein van 2500 vierkante meter is aan de stichting verkocht door een sympathisant, voor de prijs van 80 cent per vierkante meter. De stich ting heeft dit zaterdagavond meege deeld. KATWIJK - Op de afslag in Kat wijk is maandagavond de eerste Hol landse Nieuwe, afkosmtig van de winnende boot, de KW-122, tegen een recordprijs verhandeld. Het Spaken- burgse visrestaurant Mandemaker betaalde voor het eerste emmertje van 50 stukjs 11.800 gulden, wat neer komt op 236 gulden per haring. De verwachtig is dat de nieuwe haring deze week aan de kar al snel tussen de 2,50 gulden en drie gulden gaat kosten. EMMELOORD - De 18-jarige Leen- dert Hak voort uit Urk is zaterdag avond op het IJsselmeer tijdens een zwempartij verdronken. Samen met enkele vrienden was Hakvoort vanaf een boot bij de dijk van de Noord- Oostpolder gaan zwemmen. Tben de afstand tussen de dijk en de boot te ver bleek keerden de meeste zwem mers weer terug, maar voor Hak voort bleek de afstand echter te groot. Aanvankelijk waren de sexclubs ge concentreerd rond de gemeente Hulst, maar door een strengere aan pak daar verplaatst het verschijnsel zich naar het platteland. De sexhui zen vormen vaak onderdeel van een internationale keten. Burgemeester M. Somers van Hon tenisse zegt dat het heel moeilijk is om dit soort bedrijven aan te pakken als ze geen overlast veroorzaken en de gemeentewetten niet overtreden. De gemeenten zitten overigens met smart te wachten op opheffing van artikel 250 bis van het Wetboek van Strafrecht. Dan kunnen de gemeen ten bij het afgeven van vergunningen beperkingen stellen aan dit soort in richtingen. De politie voert overigens wel strenge controles uit op sexhui zen en de mensen die er werken. De gemeenten hebben in 1975 hun Alge mene Politieverordening aangepast, waarin beperkingen zijn opgelegd aan sexwinkels, -sauna's en dergelij ke inrichtingen. Maar volgens So mers blijkt, dat rechtszaken tegen dit soort uitspanningen in hoger beroep •toch weinig uithalen. De wet moet ge woon veranderd worden, zo zegt hij. 45 Marjan had erg te doen met meneer Bruinders, de vader van de kinderen. Hij sloeg zich er dapper doorheen, dat moest ze zeggen, maar het was voor hem toch wel een enorme opgave voor het gezin te zorgen, want al bleef Marjan vaak langer dan afgesproken tot zeven uur, er was toch altijd nog heel wat te doen. En 's zaterdagsmid dags en 's zondags stond hij er hele maal alleen voor. Gelukkig dat hij een goede betrekking had op het stadhuis. Wat precies wist Marjan niet, maar hij scheen een erg belang rijke functie te hebben. Een goed in komen had hij in elk geval wel, want aan geld ontbrak het nooit en telkens drong hij er op aan dat Marjan beslist alles moest kopen waarvan ze dacht dat het nodig was voor de kinderen. Hij had haar ook de vrije hand gege ven voor wat betreft het kopen van kleertjes voor de tweeling en de baby. Toen Marjan uit de tram stapte die haar naar Hillegersberg reed, de wijk van Rotterdam waar meneer Bruiitders woonde, had ze nog geen besluit genomen over de paasdagen. Toen ze aanbelde werd er niet direct opengedaan en juist wilde ze voor de tweede keer aan de bel trekken, toen de deur werd opengerukt en ze me neer Bruinders met verwarde haren voor zich zag staan. Trouwens niet al leen zijn haren waren verward, maar hij zag er helemaal erg opgewonden uit. Marjan zag dat hij bloed aan zijn kin had. zeker gesneden met scheren en hij had zelfs geen stropdas om, iets wat Marjan nog niet eerder van hem had gezien. Wanneer ze 's morgens kwam zag hij er anders al heel ver zorgd uit met zijn meestal donkere kostuum, witte overhemd en nette stropdas. Nu echter stond zijn over hemd nog open en had hij de mouwen opgerold. Zijn vest had hij wel aan maar de knoopjes waren niet dicht en zijn colbertje zag Marjan toen ze bin nenstapte, over een stoel in de huiska mer liggen. In de keuken was het een enorme rommel. De tweeling zat op de grond tussen een heleboel witte viezigheid, die overal verspreid lag. Ze hadden allebei een theelepeltje in hun hand en schepte het witte spul in een theekopje. In de huiskamer hoorde Marjan de baby hevig huilen. „Dag tante Marjan," zei dc twee ling bijna uit één mond. „Pim helpt papa," zei de een. direct gevolgd door de ander die schuin om hoog keek, van zijn zitplaats onder de keukentafel en zei: „Tim helpt ook papa." Bruinders was achter Marjan naar binnen gekomen en leunde nu tegen de deurpost van de keuken. Hij zag er zo moe en verslagen uit, dat Marjan vroeg: „Maar meneer Bruinders, wat is er gebeurd. Voelt u zich niet goed9" „Of ik me niet goed voel?" Een bit tere glimlach verscheen om zijn mond. „Och ja. ik voel me best, maar Zijn stem stokte en Marjan dacht dat hij zou gaan huilen, maar door ARIETA DE MAN dan vermande hij zich. „Het werd me allemaal een beetje te veel. Marjan. Ik zie er soms niet meer overheen. Hier, moet je zien wat een bende ik er van maak." Hij wees op de rommel in de keuken. „Mijn handen staan over al verkeerd voor. Het begon al toen ik me vanmorgen versliep. Ik had gis teravond nog heel laat zitten werken, omdat de jongens eerst niet wilden gaan slapen en ik pas laat kon begin nen. Ik ben gisteravond vergeten de wekker op te winden en daardoor werd ik pas wakker toen de baby be gon te huilen. Ik heb me toen zo gauw mogelijk een beetje gewassen en toen sneed ik me bij het scheren zo, dat het alsmaar bleef bloeden. Intussen heb ik in de keuken melk opgezet en ge probeerd snel dc pap te koken voor het flesje van Lydia, maar toen kwam de tweeling natuurlijk ook net naar beneden hollen en wilde aangekleed worden, terwijl ze dat anders altijd zelf doen. Ik heb met toen nogal boos gemaakt en terwijl ik tegen dc schat ten stond te mopperen zette ik het pannetje met pap niet op maar naast dc keukentafel. Ik wilde net probe ren de boel een beetje te redderen toen ik de bel hoorde en jij kwam." „En wij helpen papa," klinkt het van onder de keukentafel, terwijl Pim triomfantelijk het kopje omhoog stak waarin ze bezig waren de pap van de grond te lepelen. „Dat is eten voor Lydi." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5