Eerste gebruikersbijeenkomst voor computerbezitters Dertigste A.S.V.-wandeltocht Brouwershaven wellicht laatste Expositie De Eenhoorn Natuurlijk. ANBO-leden togen naar Antwerpen Commissie gemeentelijke financiën Westerschouwen 4 Voorafgegaan door de Brouwse majorettes en de drumband Apollo ging zaterdag de jubileumwandeltocht van A.S.V. Brouwershaven van start. Volgens voorzitter Ron van Dijk is de kans groot dat in november of ja nuari aanstaande opnieuw een derge lijke bijeenkomst wordt georgani seerd op Schouwen-Duiveland. Maar ook voor die tijd kan iedereen die problemen heeft met zijn apparatuur of programma's of informatie wil bij de computerclub terecht. De V.C.G.N. werkt zonder commercieel oogmerk en is te bereiken via het adres Gla- cisstraat 58 4381 RK Vlissingen. APELDOORN - Uit een dierenspe ciaalzaak aan de Deventerstraat in Apeldoorn zijn in de nacht van maan dag op disndag twaalf kangaroos ont snapt. De Apeldoomse politie heeft er inmiddels vier gevangen en één omsingeld. De overige zeven worden gezocht samen met de rijkspolitie. De ontsnapping werd ontdekt door een patrouille van de gemeentepolitie die de kangaroos tegenkwam. ZIERIKZEE - Ruim honderd leden van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) afdeling Zie- rikzee maakten woensdag een dag tocht naar Antwerpen. De tocht voer via Oudenbosch naar het Mastbos in Breda waar in restaurant ,,De Bos wachter" koffie met gebak gereed stond. Daarna ging de reis door de Wouw- se Plantage naar Hogerheide waar in restaurant ,,In 't Gareel" van recrea tiecentrum Familyland een prima di ner werd opgediend. Na de maaltijd werd de reis voortgezet naar het ha vengebied van Antwerpen. Verder werd gelegenheid geboden in het cen trum van deze Belgische stad de ka thedraal, oude gevels en winkels te bekijken. Tijdens de terugtocht werd nog maals even gestopt bij Familyland en ten slotte koerste men via de Kreek- raksluizen en de Zeelandbrug weer op Zierikzee aan. Aan het eind van het jaar nog een keer ZIERIKZEE - Ruim zestig belangstellenden, waaron der vele jongeren, bezochten zaterdag de gebruikersbij eenkomst die de Zeeuwse afdeling van de V.C.G.N. (Ver eniging Commodore Gebruikers Nederland) in Zierikzee organiseerde. De meeste van hen kwamen alleen ter oriëntatie een kijkje nemen, maar de typische piep- en bliepgeluidjes in de zaal waren ook afkomstig van elf uit Schouwen-Duiveland afkomstige computers, waarvan de eigenaars hun kennis en met het instrument opgedane ervaring uitwisselden. ,,Het werkt wat vlotter dan dat je het op papier moet zetten en weer uit gummen", zei de voorzitter van de vereniging Ron van Dijk als toelich ting bij een van de nieuwste moge lijkheden op computergebied: het componeren van muziek.Hij gaf hier mee een van de wezenlijke eigen- BROUWERSHAVEN - Ondanks de stralende zon die zaterdag de deelnemers aan de dertigste wandeltocht van de sportvereniging A.S.V. Brouwershaven begeleid de, lijken zich donkere wolken samen te pakken boven dit evenement. A.S.V.-voorzitter Ph. van Ast, die het startsein gaf voor het evenement, maakte hierbij mel ding van stemmen binnen het bestuur die overwegen met deze jaarlijkse wandeltocht op te houden. Een en ander vraagt namelijk .be halve het financiële aspect, ook een enorme organisatie terwijl (geheel in de lijn die zich dc laatste jaren al af tekende) er ook dit jaar maar onge veer honderd individuele deelnemers waren. De rest van de sportieve wan delaars werd gevormd door groepen. 25 jaar Hieronder bevond als vanouds de gymnastiekvereniging Rust Roest uit Zierikzee. Mevrouw Riet van Ast uit Brouwershaven werd in het zonnetje gezet omdat zij de tocht voor de 25e maal meeliep. Vervolgens ging het met de drumband van muziekvereni ging Apollo en de Brouwse majoret tes voorop, richting Den Osse. Twintig van de 163 deelnemers waagden zich aan de 15 kilometer tocht, die tot in Scharendijke liep. Alle wandelaars volbrachten de tocht en konden daardoor de speciale jubileummedaille in ontvangst ne men. Volgens de organisatoren wordt in de wintermaanden door het be stuur bekeken of de tocht volgend jaar opnieuw wordt georganiseerd of dat deze na dit jubileum wordt afge sloten. schappen van de computer aan: een electronische manier om de eigen creativiteit vast te leggen. Op de bijeenkomst was te zien dat dit, behalve met muziek, ook heel goed kan met teksten en tekeningen, terwijl ook de verschillende spelle tjes niet ontbraken. Educatieve programma's Een verhaal apart vormen de edu catieve programma's zoals die tegen woordig steeds vaker worden ge bruikt in het onderwijs. Binnen de vereniging is een zoge naamde „onderwijsgroep" actief die zich onder andere bezig houdt met toepassing van de computer op scho len en met de invoering van het vak „Burger-informatica". Een van de le den van deze groep, Guus Langeraad uit 's-Gravenpolder, toonde op de bij eenkomst enkele van de ongeveer veertig educatieve programma's die hij door vertaling (van Engels naar Nederlands), het aanpassen van de tekst en het inbrengen van kleur, ge schikt maakte voor gebruik in het onderwijs. Onder andere voor de school voor bijzonder onderwijs waar hij zelf les geeft: de Vlietberg in Goes. Vele mogelijkheden Ook de Zierikzeese L.T.S. leraar C. J. Klumpe was enthousiast over het geen op de bijeenkomst was te zien. „Je ziet eens een keer iets anders", al dus Klumpe die zich opnieuw ver baasde over de enorme veelheid aan mogelijkheden ook op zakelijk ge bied die de computer heeft. Hij ver telde dat de leraren van de L.T.S. zich momenteel bekwamen in het omgaan met deze apparatuur. De drie compu ters die de school bezit worden nu al leen nog gebruikt in de hoogste klas sen, die hiervoor wat ruimte hebben in het rooster. Als lid van V.C.G.N. werkte Klumpe actief mee aan de or ganisatie van deze eerste gebruikers bijeenkomst op Schouwen-Duive land. GOES Women's aglow fellowship Zeeland Op woensdag 12 juni aanstaande hopgn de vrouwen van het interker kelijke Women's aglow fellowship Zeeland dit seizoen af te sluiten met een charismatische bijeenkomst, die geheel gewijd zal zijn aan lofprijzing. Hanneke Ekkebus en Lia Bostelaar uit Middelburg zullen daarin voor gaan. Vanaf 9.15 uur staat de koffie klaar in hotel Terminus, F. den Hol landerlaan 37 te Goes (bij station N.S.). De samenkomst waarop ieder een welkom is begint om 9.45 uur en wordt om 11.45 uur beëindigd. Kinderoppas is aanwezig. Inlichtin gen, telefoon 01180-29928 of 01100-20552. VVESTERSCHOUWEN - De com missie gemeentelijke financiën van de gemeente Westerschouwen zal op donderdag 6 juni worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 1S.30 uur. De agenda bevat onder andere de behandeling van subsidieverzoeken van de Stichting Algemene Hulp dienst Westerschouwen, de Vereni ging Dorpsgemeenschap Seroosker- ke, het bejaardenkoor Westelijk Schouwen, de provinciale vereniging Het Zeeuwse Kruis en van de V.V.V.'s (ten behoeve van de logies- informatieverstrekking). ZIERIKZEE - Twee opnames uit „De Eenhoornwaar Leen Tie bout expo seert: een overzicht van de tentoonstellingsruimte met de maker van fraaie schilderijen (en een bezoeker) en een foto van een schilderij met een stpere sleper. Zoals we reeds meldden is de tentoonstelling tot en met 8 juni te zien aan het Havenpark, dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Donderdag voorts nog van 19.00 tot 21.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4