Commissie publieke werken stelde prioriteitenlijst op Weinig belangstelling voor hoorzitting in Renesse Aantal noodzakelijke en dringende zaken Mtfiiiliail i f Hifi Tifi ittl Tijdelijk gemeentehuis alleen voor huwelijken en vergaderingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 juni 1985 Nr. 23736 3 Het hekwerk rond de Wilhelminalinde in de Poststraat is aan vervanging toe. De commissie publieke werken besloot dit punt als laatste toe te voegen aan de prioriteitenlijst. Vervolg van pagina 1 van mening dat de poort die hun straat afsluit ter voorkoming van overlast, niet het gehele etmaal maar slechts van 19.00 tot 07.00 uur geslo ten moet worden. Een vrachtwagen- bezitter wilde de bochten in de Korte Reke bij reconstructie aangepast heb ben aan de lengte van zijn voertui gen. Men vond dat geen conclusies mo gen worden getrokken over de (hoge) prijzen in Renesse vóór een onder zoek hierover definitief uitsluitsel heeft gegeven. Alcoholverbod Ook de meest recente toevoeging aan de Algemene Politie Verorde ning, die het gebruik van alcohol in bepaalde straten van Renesse ver biedt, leverde stof tot praten op. Het publiek op de hoorzitting bleek hier zeer positief tegenover te staan, maar vroeg zich af waarom het verbod niet in heel Renesse gold. Vertegenwoordigers van de ge meenteraad legden uit dat een derge lijk verbod, juridisch gezien, alleen kan worden ingesteld op plaatsen waar zich eerder excessen voordeden. Aan de geluidshinder die nog steeds, en met name 's nachts, wordt onder vonden van het toerisme bleek vol gens Van Meerten weinig meer te doen dan de tot nu toe genomen maatregelen, namelijk het plaatsen van muurtjes en het afperken van routes. Alle door het publiek te berde ge brachte opmerkingen zullen worden meegenomen bij de definitieve vast stelling van het dorpsplan. In de kern Burgh wordt dinsdag 4 juni en in Haamstede wordt 11 juni een derge lijke hoorzitting gehouden. ENSCHEDE - Naar schatting twee honderd vrouwen hebben zaterdag in Enschede deel genomen aan een lan delijke manifestatie tegen alle vor men van seksueel geweld. In een de monstratieve optocht trokken de vrouwen door de Enschedese bin nenstad, waarna in het Volkspark ge luisterd konworden naar verschillen de sprekers. HILVERSUM - Ruim 70.000 men sen hebben zaterdag in de Expohal in Hilversum de open dag bezocht van de NCRV, de christelijke omroepver eniging die dit jaar zestig jaar be staat. ZIERIKZEE - De leerlingen van de christelijke kleuterschool ,,De Speel doos" te Zierikzee hebben zich de afgelopen twee weken intensief bezig ge houden met het beroep van bakker. Tot slot van het project brachten de drie klassen van de school een bezoek aan een echte bakker, waarbij de kleuters zelf ook de handen uit de mouwen mochten steken. Met hulp van de echte bakker werden door de kinderen broodjes gebakken. Twee klassen brachten 's morgens een bezoek aan respec tievelijk bakkerij Verwijs in de Meelstraat en aan bakkerij Boot op de Varre- markt en 's middags w'as een klas te gast bij de BB-bakkerij in de St. Domus- straat. ZIERIKZEE - De commissie publieke werken van de gemeente Zierikzee kwam tijdens de openbare vergade ring vorige week tot vaststelling van een prioriteiten lijst van twintig punten ten behoeve van het meerjaren perspectief 1986 tot en met 1989. De eerste vijf punten op de prioriteitenlijst werden aangemerkt als noodzakelij ke werkzaamheden in de nabije toekomst, terwijl de punten zes tot en met negen van het predikaat 'dringend' voorzien konden worden. Als vanouds werden de in 1986 te treffen stedebouwkundige maatrege len (dit keer voor een bedrag van 100.000,als eerste op de prioritei tenlijst opgevoerd. Herbestrating van bestaande wegen en straten in 1986 kwam voor een bedrag van 80.000,— op de tweede plaats. Renovatie Bannink Met de stem van RU-fractieverte genwoordiger W. F. Sprengelmeijer tegen besloot de commissie een hoge prioriteit (derde plaats) te verlenen aan de uitvoering van de tweede fase van de renovatie sportpark Bannink voor een bedrag van 330.000,—. Ver volgens werden uitbreiding en ver vanging van het materiaal van de dienst gemeentewerken opgevoerd voor een bedrag van 54.000.— Openbare verlichting Zowel in de binnenstad als in Malta I en II dient de openbare verlichting te worden uitgebreid en aangepast. De commissie publieke werken besloot dit punt voor f 35.000,— op te voeren echter zonder op voorhand aan te geven welk stadsgedeelte het eerst aan de beurt dient te komen. Een onderzoek naar de kademuren langs de Engelse Kade, inclusief grondonderzoek vormt een logisch vervolg op een eerder uitgestippeld beleid. Het werk kreeg een dertiende plaats op de prioriteitenlijst toebe deeld. De restauratie van de Varreput 330.000,—) kwam op de veertiende plaats, gevolgd door het doortrekken van de looproute YVcststraat naar Poststraat 50.000,—). Voor energie besparende maatregelen werd een bedrag van 40.000,— opgevoerd en voor het treffen van voorzieningen aan de Concertzaal adviseerde de commissie de komende jaren 200.000,uit te trekken. Een pro memoriepost werd opgeno men voor de aanpassing van de ver lichting in de overige ruimten van het stadhuismuseum. De verlichting in de Schutterszaal werd, zoals bekend, inmiddels uitgebreid. Vervolgens werd de herinrichting van het terrein Nieuwe Bogerdstraat plus aanleg van een speelplaats als negentiende op de lijst opgevoerd en het wensenpakket van de commissie publieke werken werd besloten met herstel van het hekwerk rond de Wilhelmina-linde in de Poststraat voor een bedrag van 16.000,—. Een pro memoriepost werd opge nomen voor saneringsonderzoeken en sanering van bodemverontreini- gingsgevallen. Eén en ander is afhan kelijk van het programma van de provincie voor bodemonderzoek en uiteraard van de noodzaak tot het uitvoeren van verdere onderzoeken als de resultaten van eerdere onder zoeken daar aanleiding toe geven. Het opstellen van een sane ringsplan voor Vrije-Jannewekken 65.000,—) zal nodig zijn in verband met door te voeren aanpassingen al daar na de bouw van de serviceflats door woningbouwvereniging 'Beter Wonen'. Het werd als zesde punt op de prioriteitenlijst vermeld. ?aA\\ Op advies van de directeur gemeentewerken iverd de revisie van het uurwerk in de Zuidhavenpoort tamelijk hoog op de prioriteitenlijst geplaatst. De tweede fase van de uitbreiding van het parkeerterrein, Baden Powell- weg, inclusief de verwerving van de gronden kwam voor een bedrag van 375.000,— op de' zevende plaats. Zeer dringend wordt thans ook het herstel van de vloer onder de Beurs. Verder zullen ook herstelwerkzaam heden aan de banken en het plafond verricht m-- ^ten worden. Dit werk werd voor 55.000,— op de achtste plaats vermeld. Op de negende plaats van de priori teitenlijst kwam de vernieuwing en aanpassing van de riolering in het gebied Hofferstraat, Zevenge- tijstraat en Kinderstraat (fase V) voor een bedrag van 425.000, Een punt, dat op advies van direc teur gemeentewerken de heer D. D. J. van der Poel in de prioriteitenlijst werd opgenomen, was de revisie van het uurwerk in de Zuidhavenpoort, dat reeds geruime tijd niet aan de ei sen voldoet. De ruimten van de afde ling welzijn, secretariskamer en van het bureau burgerzaken zijn toe aan nieuwe vloerbedekking. Op de prio riteitenlijst werd daar voor een be drag van 17.500,— rekening mee ge houden. WESTERSCHOUWEN - Er blijken bij de bevolking van de gemeente Westerschouwen nogal wat mis verstanden te bestaan over de functie van het dorpshuis van Serooskerke als tijdelijk gemeentehuis van de ge meente Westerschouwen. Op 20 mei nam de gemeenteraad het besluit om het dorpshuis van Se rooskerke gedurende de verbou wingsperiode van het gemeentehuis in Haamstede te gebruiken als uit wijkmogelijkheid. Nu leeft bij veel mensen de gedach te dat zij voor alle gemeentelijke za ken naar het dorpshuis van Seroos kerke dienen te gaan. Dat is echter niet de bedoeling. Het dorpshuis wordt alléén ge bruikt voor huwelijksvoltrekkingen en het houden van raads- en commis sievergaderingen, wanneer de ko mende maanden tijdens de verbou wing blijkt dat de raadzaal niet als zodanig gebruikt kan worden. Wan neer de situatie het toelaat zal steeds gebruik worden gemaakt van de raadzaal te Haamstede. Het verdient dus aanbeveling om de komende pe riode attent te zijn op de plaats van handeling van een vergadering of hu welijksvoltrekking. Alle overige za ken de gemeente betreffende worden steeds afgehandeld in het gemeente huis te Haamstede. BROUWERSHAVEN Bermbrand Op de Schouwsedijk hebben onbe kenden een hoopje afval in brand gestoken. Dor en droog gras in de om geving vatte snel vlam, maar de ge waarschuwde Brouwse brandweer was snel ter plaatse om erger te voor komen; slechts twintig vierkante me ter berm werd verbrand. ZONNEMAIRE Auto's bekrast Te Zonnemaire werden maandag, twee auto's vrij ernstig beschadigd,, door met een scherp voorwerp over de, hele zijkant te gaan. De diepe kras sen werden gemaakt in de auto's van. 't H. en W., en stonden geparkeerd in de Margrietstraat. De dader is niet bekend. BRUINISSE Ledenvergadering woningbouwvereniging De Christelijke Woningbouwver eniging Schouwen en Duiveland houdt de ledenvergadering op don derdag 13 juni in het dorpshuis. De aanvang is gesteld op 19.00 uur. De agenda vermeldt onder meer de vol gende zaken: bestuursverkiezing, herbenoeming leden bewonersraad, nieuwbouwplannen en na het afwik kelen van deze agenda zal de heer Huibers een serie dia's vertonen over oud en nieuw Bru. Wat de bestuurs verkiezing betreft: aftredend en her kiesbaar zijn penningmeester K. Brouwer en alg. adjunct J. de Keijzer. Collecte Anjerfonds In de week van 24 tot 29 juni zal er in Bruinisse worden gecollecteerd voor het Anjerfonds, door leden van muziekvereniging ,,Nu met Hope" en leden van de Culturele Stichting Bruinisse. In het verleden zijn er wat misverstanden geweest omtrent het doel van deze collecte. Uit de statuten van het Anjerfonds kan worden opge maakt dat de stichting zich ten doel stelt activiteiten op het gebied van cultuur en natuurbehoud te bevorde ren. Daarbij wordt voorrang gegeven aan activiteiten waarbij zelfwerk zaamheid een belangrijke rol speelt. Nog te weinig is bekend, dat de plaatselijke verenigingen die met de collectebus op pad gaan, direct 25 van de opbrengst krijgen. Het is dus zaak voor beide genoemde verenigin gen om in Bru zoveel mogelijk geld te verzamelen. Daarnaast kunnen de verenigingen een beroep doen op het Anjerfonds om in aanmerking te ko men voor een subsidie voor uiteenlo pende doelen binnen de vereniging. Wat ,,Nu met Hope" betreft, zou dit voor de aanschaf van nieuwe instru menten kunnen gelden en de CSB heeft ook nog wel een paar wensen in portefeuille. Wellicht zinvol om daar aan te denken als de collectanten door het dorp trekken. Bejaardensoos De bejaardensoos van mevrouw IJ- zelenberg houdt op woensdag 5 juni Soos. Het is de laatste soos dit seizoen en er wordt een gezellig spelletje bin go gespeeld. Allen hartelijk welkom. Promotie Dr. W. F. M. Vonk, in Bruinisse be kend als de fractievoorzitter van het Algemeen Belang en in een vorige raadsperiode wethouder van die par tij, is per 1 augustus benoemd tot con rector aan het City College ,,st. Fran- ciscus" te Rotterdam, waar Vonk werkzaam was als docent. Wegens de ze promotie en het daaraan verbon den vele bestuurlijk werk, heeft Vonk gemeend het fractievoorzitter schap van het Algemeen Belang te moeten opzeggen en overdragen aan collega C. van Liere. Vonk blijft wel, en zeker tot het eind van de raadspe riode, raadslid van Bruinisse. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) I 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3