Minister Smit-Kroes stelt ZWN in staat óók in Midde nieuw bedrijfspand te bouwen Weinig belangstelling voor hoorzitting in kader dorpsvernieuwing Het begint er op te lijken ^y_o. DE ZIERIKZEESCHE COURANT ft PSI »«||||g|Vfi Beslag gelegd op visnetten De Schoener organiseert braderie Oplevering eerste woningen leerling bouwplaats EXPO ZIERIKZEE De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Prioriteitenlijst Gebruikersbijeenkomst Dertigste en laatste? Ronde-miss op Expo De commissie publieke werken stelde voor Zie- In Zierikzee werd voor de eerste maal een bi/- De dertigste wandeltocht van A.S.V. Brouwers- Op de consumentenbeurs Expo Zierikzee rikzee een prioriteitenlijst op voor uit te voeren eenkomst gehouden voor bezitters en gebrui- haven is wellicht ook de laatste geweest, treedt de Zierikzeese ronde-miss 1985 Moni- werkzaamheden. (Pag. 3). kers van computers. (Pag. 4). (Pag- 4). que van Burg voor het eerst uitvoerig in het daglicht. (Pag. 6). DINSDAG 4 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23736 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Niets kalmeert zó als een genomen besluit. Comtesse de Thlleyrand Tijdens opening van miljoenenvestiging op bedrijfsterrein van Oude Tonge: OUDE TONGE - Minister drs. N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat heeft maan dagmiddag ten overstaan van een grote schare genodigden het nieuwe ZWN-bedrijven- complex te Oude Tonge officieel geopend. Ze deed dit door op een knop te drukken, waarna drie deuren zich openden en drie bussen de garage binnen reden elk met een andere bestemming: Oude Tonge 85, Heinenoord 85 en Middelburg met twee vraagte kens. Nog een onthulling moest er aan te pas komen om achter die vraagtekens te ko men, het jaartal 86 werd zichtbaar, de jaartallen sloegen op het gereedkomen van de nieuwste ZWN-vestigingen. Wat Middelburg betreft had de minister even tevoren offi cieel de toezegging gedaan dat wat haar betreft de goedkeuring kon worden verleend voor de nieuwbouw. ZWN-directeur J. Deïst kreeg persoonlijk de toezegging op schrift, onder luid applaus van de aanwezigen. De minister, die, zoals burgemees ter drs. C. de Vos het later zei, onder hand blindelings de weg naar Goeree-Overflakkee kan vinden, zei oprecht gemeend heel graag aan de uitnodiging gehoord te hebben gege ven, omdat naar haar zeggen, de ZWN reëel bezig is met op construc tieve wijze doorvoeren van verbete ringen in het openbaar vervoer. De uitbreiding van het aantal reizigers in korte tijd met maar liefst 65 is daar mede debet aan, en de opening van de overstaphalte op rijksweg A-29 (Numansdorp) afgelopen vrij dag, is daar een sprekend voorbeeld van. Het nieuwe bedrijvencomplex noemde mevrouw Smit geen overbo dige luxe, maar een móeten voor de ZWN die uit haar jas was gegroeid. Samen met de al in gebruik geno men nieuwbouw in Spijkenisse en de binnenkort ingebruik te nemen vesti ging Heinenoord, zult u voor uw noordelijk vervoersgebied kunnen beschikken over zeer moderne outil- lages. Aangezien u ook voor uw ver voersgebied „midden" bezig bent met modernisering wil ik van deze gelegenheid gebruik maken om u hierbij mijn goedkeuring voor de nieuwbouw van stalling en werk- ZIERIKZEE - De voorbereidingen voor de EXPO-Zierikzee zijn in volle gang. Nadat vorige week de beide tentoonstellingshallen werden opgebouwd, kon den de deelnemers aan de EXPO vanaf maandag aan de slag om hun stand op te zetten en in te richten. Zoals de foto laat zien is ook de Zierikzeesche Nieuwsbode daar druk mee bezig. n De EXPO wordt gehouden van woensdag 5 juni tot en met zaterdag 8 juni. Ue eerste drie dagen is de beurs open van 13.00 tot 22.00 uur en de laatste dag. zaterdag, van 10.00 tot'18.00 uur. Deze inspanningen van de dienst resulteerden in een gedetaileerd rap port dat door directeur gemeentewer ken W. van Meerten op uitvoerige wij ze werd gepresenteerd. Het omvatte aanbevelingen op de gebieden wo nen, werkgelegenheid, voorzieningen voor onderwijs, winkels, horeca, re creatie, cultuur en sport, verkeer, het milieu en de recreatie. Enkele hiervan waren het versmal len van de rijbaan van de Korte Reke ter verkrijging van een overzichtelij ker verkeersbeeld en meer veiligheid voor voetgangers en het aanleggen van een randweg rondom Renesse. Daadwerkelijke uitvoering van een en ander hangt vooralsnog af van de beschikbare financiën, waarbij Van Meerten de verwachting uit- ZIERIKZEE - Maandag kreeg de rijkspolitie een stroom verontwaar digde mensen te verwerken over het visgedrag van W. K. S. te Zierikzee, die op een niet geoorloofde wijze in de Oude Haven aan het vissen was. S. hanteerde de zogenaamde hardervis- serij: een staand net spannen in het water met hoog tij, zodat met afne mend tij alle vissen in het net terecht komen en geen kant meer uit kunnen. Zoals gezegd wekte dit nogal wat woede op van Zierikzeeënaars. De po litie toog op onderzoek en bij het wit te bruggetje werden inderdaad staan de netten gevonden, eigendom van S. De netten werden in beslag genomen en S. kreeg een proces-verbaal omdat hij geen vergunning heeft om op deze manier zijn beroep uit te oefenen. S. heeft wel een vergunning om met fui ken ter plaatse te vissen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's plaats in Middelburg te overhandi gen. Het zal overigens niet vaak voor komen dat een aanvraag als deze nog in dezelfde week positief beantwoord wordt", waarna de minister de offi ciële goedkeuring aan directeur Deïst overhandigde. Vraag en aanbod In haar verder betoog zei de minis ter er grote waarde aan te hechten om in gevallen waar nodig (b.v. Zeeuws- Vlaanderen) andere vervoerssyste men te proberen waarbij vraag en aanbod op de behoefte kan worden afgestemd. Ze toonde zich een uitge sproken voorstander van samenwer king tussen commerciële taxibedrij ven en openbaar-vervoerbedrijven, Vervolg pagina 2 Publiek grote afwezige op hoorzitting in Renesse RENESSE - Een kleine twintig mensen kwamen maandagavond naar het Dorpshuis te Renesse om daar gebruik te maken van hun recht op inspraak in de plannen zoals die momenteel onder leiding van projectcoördinator W. Kort worden samengesteld ter realisatie van een dorpsplan voor de kernen Burgh, Haamstede en Renesse. De dienst gemeentewerken en ruimtelijke or dening heeft na een eerste hoorzitting (in november 1984) de diverse proble men die toen naar voren kwamen bekeken en presenteerde aan de hand daar van oplossingen waaruit het dorpsplan zal worden samengesteld. Wh Pt Bitr BROUWERSHAVEN- Al weken lang zijn de leerlingen van de open bare lagere school „De Schoener" in de weer om spullen te verzamelen voor de jaarlijkse braderie van hun school die zaterdag 8 juni op het schoolplein wordt gehouden. Behalve snuffelen tussen de rommelmarkt-spullen kunnen de be zoekers tijdens het evenement aller lei spelletjes doen zoals parapluhan- gen, zenuwenspel (bekend van de Sterrenshow), blikgooien, schieten, touwtje trekken en grabbelen. Er is een kraam waar spulletjes worden verkocht die de kinderen van De Schoener zelf maakten en op een ter ras kunnen de bezoekers wat gebrui ken. Om 14.00 uur is een veiling ge pland. Het evenement duurt van 10.00 tot 17.00 uur. SEROOSKERKE - Binnenkort zul len aan de Dijkweg in Serooskerke de eerste woningen worden opgele verd van de eerste leerlingbouw plaats van Beter Wonen. Dat zal ge beuren op woensdag 12 juni. Aan de eerste bewoners zullen de sleutels worden uitgereikt door de heer F. G. Scherjon, directeur van de LTS Schouwen-Duiveland en be stuurslid van Beter Wonen. De uitrei king van de sleutels en de bezichti ging van de woningen vinden plaats om 15.30 uur. Verwachting tot woensdagavond: Regen- of onweersbuien Perioden met zon en enkele regen- of onweersbuien; minimumtempera tuur omstreeks 13 graden; maximum temperatuur in de middag ongeveer 21 graden. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit zuidelijke richtin gen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 8 juni: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 juni Zon op 5.23, onder 21.54 Maan op 0.09, onder 6.55 6 juni Zon op 5.23, onder 21.55 Maan op 1.01, onder 8.08 Laatste Kwartier: 10 juni (9.19) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 juni 5.42 17.36 11.09 23.36 6 juni 6.25 18.11 11.52 0.23 Doodtij: 12 juni Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 14,5° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Aan het stabiele zomer weer van de afgelopen dagen is een eind gekomen. Een storing die zich vanmorgen boven het Engelse Kanaal en Noord-Frankrijk bevond, trekt vanavond en vannacht over ons land naar het noordoosten. In de meege voerde onstabiele lucht kunnen zich gemakkelijk onweersbuien ontwik kelen. De minimumtemperatuur ligt vannacht rond 13 graden. Morgen zal de zon zich weer af en toe laten zien, maar in de dan aanwe zige onstabiele lucht kunnen zich weer opnieuw buien vormen. De maximumtemperatuur ligt tussen 20 en 24 graden. De zuidelijke wind is zwak, kracht 2 a 3. Op langere termijn lijkt zich een zwakke westelijke circulatie te ont- wikkelen, waarbij de temperaturen nog iets dalen en enkele buien moge lijk blijven. sprak dat met name de randweg de eerste vijf jaar nog wel niet gereali seerd zal kunnen worden. De dienst zag blijkens het rapport weinig mogelijkheden voor het in ere herstellen van de stoomtram Renesse-Haamstede, het verbeteren van de kwaliteit van de duinovergan gen en de aanleg van een speeltuin van gemeentewege. Toerisme De reacties van het publiek op de hoorzitting hadden veelal, recht streeks of zijdelings, betrekking op het toerisme. Inwoners van de Zeedal- hiaweg waren (in tegenstelling tot het voorstel van het college van b en w) Vervolg pagina 3 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. I I I Naam I I I Adres I I I Plaats postcode j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1