Springwedstrijden pony's leveren magere resultaten op tijdens selectiewedstrijd NPC in Renesse Willekeur is troef bij voorselectie voor NK Anouschka Lütgenau met 129 punten goed op dreef in M-klasse dressuur Herenploeg Delta Sport wint toernooi Internos 7 Mixedteam Brouwershaven wint twee keer Zomeravond competitie Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 juni 1985 Nr. 23735 Sandra van Dijk kwam met haar pony Peter Pan nog het verst, maar de combinatie van de Bruse PPC Schouwen-Duiveland moest bij hin dernis zeven, een kolos van een tri- plebar, toch ook vroegtijdig terugtre den, nadat Peter Pan bij hindernis drie al twee keer een vergeefse po ging had ondernomen om over het bouwsel te gaan. De in de buurt lig gende waterbak zou voor een belang rijk deel debet zijn geweest aan de faalangst van Peter Pan. ,,De pony heeft een verschrikkelijke aversie voor water", vertelde Sandra van Dijk. „Omdat de lijn van hindernis twee naar drie langs de waterbak voerde, werd Peter Pan uit zijn ca dans gebracht. In feite mag het na tuurlijk niet, maar je doet er weinig aan als het eenmaal gebeurt. Boven dien was ik de voorbije weken weinig in de gelegenheid om te trainen. Mis schien ook een goedkoop excuusje, maar het speelt allemaal mee". Eer der op de dag faalde de combinatie ook al grandioos in de Z- dressuur door niet verder te komen dan 95 pun ten, een waardering die uitermate zwak is voor de ijzersterke combina tie. Bij het Z-springen ook een opmer kelijk vroege slotbel voor de combi natie Nicole Peys met Gladstone. Gladstone weigerde een keer op hin dernis drie en liet het vervolgens ook twee keer afweten op hindernis vier. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt", constateerde de goedlachse amazone. „Hij weigert wel eens een keer in een proef, maar dan houdt het ook wel op. Wat dat vandaag was zou ik niet weten". Snelle beslissing In de M-klasse legden slechts twee combinaties een foutloos parcours af, waarbij Adrie van Hanegem met Em my in de normale rit een fractie lang zamer was dan André van Zon met Grauwe. Van Zon had overigens fiks geluk, toen Grauwe op hindernis ne gen een balk fiks toucheerde, maar het houtwerk onder het geweld toch weigerde te vallen. Allerminst tevreden over zijn rit was Adrie van Hanegem. Emmy leg de het parcours met horten en stoten af en wekte voortdurend de indruk de pijp aan Maarten te zullen geven. Uiteindelijk besloot de pony de rit toch te voltooien om vervolgens in een vloeiende lijn de barragerit te verrijden. Opnieuw bleven Van Ha negem en Emmy foutloos in een uit stekende tijd van 43,10 sec. Hiermee kreeg André van Zon een nauwelijks te verbeteren klus voor de kiezen. Toch ging hij met Grauwe vol ver trouwen de ring in om eveneens voor de tweede keer foutloos te brengen. Het surplus aan meters dat door de combinatie werd afgelegd betekende evenwel ook een meertijd van ruim vier seconden. De 47,65 sec. leverden niet meer dan de tweede prijs op. Met een weigering in de eerste rit klas seerden Monique van Veen en Quicky zich op de derde plaats. Teleurstel lend was het vroegtijdige uitbellen voor onder andere de combinaties In eke Wilms met Fanny Hill, Cokky van Zon met de Palomino-pony So- roya en Graham Oomen met Porsche. Zijn boosheid over het falen van Por sche leverde Oomen een terechte re primande op van jury Van Lier. Ronduit spannend ging het eraan toe bij het L-springen, waar een om vangrijk start veld verscheen om zich te wagen aan de bouwwerken van parcoursbouwer Grens. De Zuidhol landse parcoursbouwer zette overi gens een vloeiend parcours neer met slechts een paar angels en ogen. maar toch slaagden ook in deze categorie zeven combinaties erin om vroegtij dig uitgebeld te worden. Onder dit septet ook RV Renesse-combinatie Esther van Tilborg en Romeo. Door een uitloop in tijd van het springge- beuren raakte de combinatie in de problemen, doordat de rubriek best- gaande pony nu gelijk viel met het Lr springen. Omdat Romeo in de best- gaande pony-rubriek een sterk optre den neerzette, dat uiteindelijk zelfs werd bekroond met de zege, ontbrak de tijd om een goede voorbereiding voor de springproef te doen. hetgeen prompt pijnlijke gevolgen had. Reeds bij de derde hindernis viel het doek na drie weigeringen. Zes combinaties slaagden erin om foutloos rond te ko men. De als achtste gestarte Sandra 'Ihnis met haar C-pony Woldy beet het spits af van de foutlozen. Later moest zij het opnemen tegen vijf - grotere - D-pony's. In de finale was vooral Gigi van de Avoort sterk vertegenwoor digd door zowel met Yade als Valerie de Mate foutloos te blijven. De Til- burgse ponyclub was met twee combi naties in de barrage vertegenwoor digd. Zowel Ingrid van Stokkum met Jimmy Boy als Monique Swaans met Arjan maakten geen fout, terwijl de laatste combinatie met 56,94 sec. zeer snel was geweest. Later werden Moni que Swaans en Arjan alleen nog over troefd door de kleine Brian Oomen met Suzy. De Bredanaar had voor een vlekkeloze rit drie seconden minder nodig. Spannende barrage Een en ander wekte wel het ver moeden, dat er een spannende barra ge aan zat te komen, hetgeen ook in derdaad het geval was. Sandra Thnis beet het spits af met Woldy en had nu aanzienlijk minder geluk dan in haar eerste rit, al leek het aanvankelijk goed te gaan. Toen Woldy evenwel te diep onder hindernis zeven werd ge bracht, ramde de pony alles omver met als gevolg, dat Woldy finaal uit zijn doen was en prompt drie keer weigerde. Gigi van de Avoort mocht als twee de de negen barragesprongen gaan maken met haar pony Yade. In 39,45 sec. bleef zij probleemloos foutloos. Yade had zelfs bij de meeste hinder nissen nog een zee van ruimte en prompt was de combinatie de toren hoge favoriete voor het oranje rozet. De volgende combinatie, die een gooi mocht doen was Ingrid van Stokkum met Jimmy Boy. De Spona- opnieuw winnaar. Consemulder, die Cor Mol na zeven seizoenen opvolgt, treedt officieel pas op 1 augustus in dienst van de Zierikzeese club. maar omdat Mol af gelopen donderdag reeds afscheid nam, trad hij nu reeds aan. Voor zijn succesvolle periode als trainer kreeg Mol een wandbord en een videoband aangeboden van de selectie. Het tweede herenteam van Delta Sport won in Etten-Leur alle poule- wedstrijden, maar verloor in de fina le met 9-7 van het Brabantse Heerle. De Zierikzeese dames en het dames- juniorenteam boekten geen succes. De jongens-aspiranten eindigden in BROUWERSHAVEN - Het mixed tennisteam van Brouwershaven is de competitie goed begonnen. De eerste twee wedstrijden leverden winst op. In de eerste wedstrijd wonnen Ria van Wijngaarden, Ona Steutel, Mel- vyn Atoon, Jan van der Weyde en Jan de Romph met 4-2 van het Gocse TSI en hetzelfde resultaat kwam ook uit de confrontatie met Kapelle. combinatie bleef wel foutloos, maar verbruikte zeven seconden meer dan de voorganger. Teleurstellend was de rit van Monique Swaans met Arjan. Na een balkje afgegooid te hebben op hindernis zeven volgde op de slot- hindernis nog een onnodige weige ring, waardoor haar niet meer zou resten dan een vijfde eindklassering. Het venijn zat in de staart. Brian Oomen had al in de eerste rit grote in druk gemaakt met Suzy, vooral door de ongedwongen manier waarop de combinatie zijn werk deed. Ook nu schoot Suzy als een pijl uit een boog weg en nam hindernis op hindernis probleemloos, totdat de New Forest- pony hindernis zeven iets te laconiek nam. De stellage wankelde, maar bleef toch overeind. Met een tijd van 36,28 sec. namen Brian Oomen en de zelfgefokte pony de leiding over van Gigi van de Avoort en Yade, maar de voorlopig geklopte amazone had nog een sterke troef achter de hand. Met Valerie de Mate moest zij immers in staat worden geacht de snelle tijd nog te verbeteren. In het verleden boekte Eric Swagemakers uit Hoogerheide vele successen met Valerie de Mate, vooral door de snelheid van de pony. Lang mocht Gigi van de Avoort echter geen illusies koesteren. Reeds op de tweede hindernis tikte Valerie de Ma te een dwarsligger te fors aan en was de nul weg. Uiteindelijk kwam er wel een fraaie tijd via 39,28 sec., maar de zege van Brian Oomen en Suzy kwam niet in gevaar. In de B-klasse bleven slechts drie combinaties foutloos. Van dit drietal kregen Eddy van Peer en Marco de hoogste waardering voor de stijl van rijden met 70 punten. Mieke Smolders en Zeppo scoorden 68 punten en Cathy de Wildt en Joury eindigden als derde met 65 punten. hun poule als tweede en verloren ook het duel om de derde plaats. De jongens-pupillen speelden in de fina le tegen Olympus en wonnen met 7-6. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Rouen op zater dag 1 juni 1985, Afstand 318 km. In concours 167 duiven. Gelost 6.30 uur. Aankomst le duif 11.58 uur (970.16 m/min.). Laatste prijsduif 12.44 uur (848.67 m/min.). L. L. de Hooge 1, 3, 4, 11, 18; J. den Hengst 2, 5, 15. 19, 31. 42; Comb. V. 't Veer 6. 8. 25, 26, 28, 39; Joh. Flikweert 7, 16, 40; J. v. d. Sande 9, 37; J. Verwijs 10, 23. 35; F. Maijs 12, 21, 22; J. Krijger 13, 34; J. Snijders 14, 33, 41; M. K. Krijger 17, 20. 29, 30; C. Wesdorp 24; K. Grootenboer 27; Jacco Bolle 32; E. Kloet 36; G. Flikweert 38. Wedvlucht vanuit Bourges op 1 juni 1985. Afstand 515 km. In concours 80 duiven. Gelost 6.30 uur. Aankomst le duif 15.27 uur (960.17 m/min.). Laatste prijsduif 19.00 uur (687.06 m/min.). J. Verwijs 1, 7, 10, 13, 14; 23, 25; F. Maijs 2. 5. 8, 9; J. den Hengst 3, 24; M. K. Krijger 4. 6. 11. 17. 26; A. Flik weert 12, 16; B. A. de Bruijn 15, 19, 21; C. Wesdorp 18; G. J. Bakker 20; G. Flikweert 22; J. v. d. Sande 27. Evenals tijdens de selectie wedstrijd, die drie weken geleden in Bruinisse werd verreden, viel er ook nu geen winstpunt in de Z-klasse, De ZII-klasse leverde met 114 punten een overwinning op voor Angelique van Oss met haar pony Samantha. Ellis Havelaar reed met Golden Shadow naar de tweede plaats met 109 pun ten. De ZI-dressuur werd gewonnen door Ineke van Nooy met Berkhof Donald. De Paardevriend-combina- tie, maar ook deze combinatie bleef ruimschoots van de 120 punten van daan. De 115 punten, die op het start coupon kwamen, waren ruimschoots toereikend voor de zege. Met vijf pun ten minder pakte Nancy van Hasselt met Starlight de tweede plaats en Re- gina van Wijck eindigde met B. Fre- derique als derde met 108 punten. RV Renesse-combinatie Diana Monshou- wer en Peggy moest tevreden zijn met 104 punten en Sandra van Dijk en Pe ter Pan hadden een off-day en kwa men niet verder dan 95 punten. Hoge scores Tbgenover de matige prestaties in de Z-klasse staken de M-proeven uiterst positief af. Twee combinaties klasseerden zich met 131 punten aan de kop van de klassering, maar Moni que van Veen werd met Quicky win nares van het oranje rozet met Willy van Pruysen met Hassan op de twee de plaats. Achter het winnende duo eindigde Anouschka Lütgenau op een uitste kende derde plaats met haar pony Mr Ares. De 129 punten waren evenwel niet niet toereikend voor twee winst punten. Ook de volgende twee com binaties reden zich in de winstpun ten. Monique Swaans reed met Arjan naar 123 punten, waarmee de Spona- combinatie als vierde eindigde en daarmee net voor Patricia Bakker met Annabel bleef. De PPC Schouwcn-Duiveland-combinatie scoorde 122 punten en eindigde als vijfde. Esther van Tilborg kwam met haar schimmel Romeo uit op 111 pun ten, hetgeen haar een negende plaats opleverde en Marjolein Padmos ein digde met Fosco als elfde met 102 punten. Spannend ging het eraan toe in een van de twee L-ringen. De drie besten zaten elkaar dicht op de hielen, maar uiteindelijk ging Marjan Klijn met haar pony Wendy van Onderlinge Vriendschap met het oranje rozet, be horend bij de zege, strijken. Met 124 punten bleef zij een punt voor op Astrid van der Veer met Spartaan, terwijl Marcia Dalebout met Ester als derde eindigde op twee punten van de winnares. Een aftrekpunt kostte de sinds enige tijd voortreffe lijk presterende RV Renesse-combi natie zelfs de tweede plaats. De twee PPC Schouwen-Duiveland-amazones Annemarie Verschoore en Danielle van der Graaf eindigden in de staart van het veld. Met hun respectieve po ny's Fire en Ramos kwamen zij uit op 108 en 105 punten. In de tweede L-ring ging de zege naar de Hooirakkers-combinaties Marieke Klomp en Fabiola met 131 punten. Brigitte Robben kwam met Diamond uit op 127 punten en de der de prijs was voor Adriane Oerlemans met Roza. De amazone van Klein Par- cival vond 121 punten op haar start- cöupon. Miranda van Helden en Cea- sar van RV Renesse scoorde evenals Karin Klippel met Robin van PC Middelburg 116 punten, goed voor een zesde en zevende plaats voor het Zeeuwse duo. Beginnersklasse In de B-dressuur zwaar werd even eens in twee ringen gestart. Désiree van der Smissen won met haar pony Rosita de ene ring met 127 punten, ge volgd door Anita Rekkers met Ange lique met 121 punten en Eddy van Peer met Marco met 120 punten. RV Renesse-ruiter Mark Lemsom kwam met Riska niet verder dan 87 punten. In de tweede B-zwaarring kwam Ellen de Jong met Cloudia als enige boven de 120 punten. De combinatie van de Zeelbergruiters bleef met 122 punten vijf punten voor op José Faas met Oakey Maid. Mieke Smolders met Zeppo van Spona en Marleen Grootjans met Blacky van SéRos scoorden beide 115 punten en deelden zo de derde plaats. In de B-licht- klasse werd Joy de Winter met Rena- te winnaar. De Serooskerkse combi natie scoorde 126 punten en bleef daarmee clubgenote Emmely van Herk met Gerwin maar liefst tien punten voor. De twee RV Renesse- vertegenwoordigers Petra Bode met Bianca en Nelleke Rijsdijk met Cleo patra kwamen respectievelijk uit op 112 en 109 punten. Als extra nummer werd in Renesse ook de rubriek bestgaande pony ver reden. Jury Priemus onderwierp de deelnemende tien pony's aan een kri tische test. Nadat Marcia Dalebout met Ester enige tijd de leiding had gehad brak de het laatste gedeelte van de test de combinatie op en gin gen Esther van Tilborg met Romeo met de zege strijken, gevolgd door Marcia Dalebout met Ester. Nancy van Hasselt eindigde met Starlight als derde en als eerste niet-RV Renesse-combinatie. De vierde plaats was weer wel voor een lid van de or ganiserende vereniging met Anouschka Lütgenau met Mr Ares, terwijl Diana Manshouwer met Peg gy als zesde eindigde. ZIERIKZEE Dc zomeravond voetbal-competitie wordt hedenavond - maandag 3 juni - vervolgt met de ontmoeting tussen Zeelandia en Velocitas. De wedstrijd wordt afgewerkt op het terrein in Se- rooskerke. Voor morgenavond (dinsdag) staan de overige twee wedstrijden uit de derde ronde op het programma. In Serooskerke spelen DSV en de Zie rikzee Veteranen tegen elkaar en de PZEM en Stella Boys ontmoeten el kaar in Noordgouwe. Alle wedstrij den beginnen om half acht. RENESSE - De springwedstrijden, die in het kader van de selectiegebeuren voor de NPC-zuid in Renesse werden afgewerkt, blonken allerminst uit door hun ge weldige kwaliteit. De meeste spanning was er uiteinde lijk nog in de Lrklasse, waar zes combinaties het tot een barrage brachten. Hiervan bleven er drie ook in de her kansing foutloos, waarna Brian Oomen met zijn elfjari ge New Forest-pony Suzy op tijd winnaar werd. In het In springen ging het oranje rozet naar Adrie van Hanegein met Emmy, terwijl het B-springen winst opleverde voor Eddy van Peer. Tegenover de drie mannelijke winnaars konden de Amazones niet één zege stellen, ondanks het feit, dat het Z-springen door louter amazones werd verre den. Er slaagde evenwel geen combinatie in om het par cours van parcoursbouwer Grens tot en met de laatste hindernis te volbrengen, zodat hier geen winnaar kwam. Brian Oomen werd met zijn New Forrestpony Suzy een voortreffelijk win naar van het L-springen. Vrijwel zeker had hij ook in hogere klassen meege daan om de klassezege. RENESSE - Op de terreinen van manege Grol in Renesse orgapiseer- de ruitervereniging Renesse een selectiewedstrijd voor het kampioen schap voor het NPC-zuid. Te elfder ure werd aan deze wedstrijd nog een van de drie voorselecties toegevoegd met als doel het L-dressuurselec- tieteam samen te stellen voor de nationale kampioenschappen in Apel doorn. De eerste voorselectie uit de se rie van drie werd op tweede Pinksterdag verreden in Waal wijk, de "tweede stond voor Renes se op het programma, de derde wordt aanstaande zondag in Oss verreden. Voor de RV Renesse werden twee combinaties uitgeno digd. Marcia Dalebout kwam met haar pony Ester in Waalwijk goed voor de dag, maar Miranda van Helden liet het afweten door met Ceasar tijdens de proef de ring te verlaten, hetgeen haar op disqua- lificatie kwam te staan en ogen schijnlijke uitschakeling voor de uiteindelijke selectie. In Renesse deed zij het evenwel beter, althans volgens jury Van Loon, die haar proef beoordeelde met 123 punten, goed voor een zes de plaats. Met een duidelijk ande re bril beoordeelde jury De Knegt de proef. Met 104 punten plaatste hij Miranda van Helden en Ceasar op de vijftiende en laatste plaats. Bij de beoordeling van de proef van Marcia Dalebout met Ester waren de twee juryleden aanzien lijk eensgezinder. Van Loon plaat ste haar met 113 punten als tiende. De Knegt zag haar als zesde met 111 punten. Vele redelijk in de materie van de paardensport ingevoerde toe schouwers konden zich overigens niet aan de indruk onttrekken, dat het voor de voorselecties sa mengestelde jurykorps de nodige willekeur in de beoordelingen stopte. Sommige combinaties wer den ogenschijnlijk op andere dan sportieve maatstaven beoordeeld, hetgeen bij herhaling verschillen van twintig of meer punten ople verde in de puntentotalen op de startcoupons. Met name het exte rieur van sommige pony's speelde bij herhaling een hoofdrol, terwijl ook de vereniging waarbij bepaal de combinaties zijn aangesloten een niet te verwaarlozen rol speel de. Jury Van Loon stak met name zijn voorkeur voor leden van de PC Onderlinge Vriendschap niet onder stoelen of banken. De mate waarin de afgeleverde dressuur- proeven uiteindelijk een rol spe len in de selectie staat inmiddels door deze wat aan willekeur den kende beoordeling fiks ter discus sie. Marcia Dalebout is met haar pony Ester de laatste tijd uitstekend op dreef. Ook voor eigen publiek presteerde zij met een derde plaats met 122 punten prima. RENESSE - Tijdens de selectiewedstrijd voor het NPC- zuid kampioenschap in Renesse boekte Anouschka Lüt genau van de Schouwen-Duivelandse dressuurdeelne- mers het beste resultaat. In de M-klasse eindigde de amazone van de RV Renesse met Mr Ares op 129 punten, waarmee zij als derde eindigde. Een derde plaats was er ook voor Marcia Dalebout in de L-klasse. Zij scoorde 122 punten, eenzelfde totaal dat Patricia Bakker en Annabel bij elkaar reden in de M-klasse. De PPC Schouwen- Duiveland-combinatie reikte daarmee echter niet verder dan een vijfde plaats. ETTEN-LEUR - De herenhandbalploeg van Delta Sport won het afgelopen weekeinde voor de tweede keer in successie het handbaltoernooi van Internos in Etten-Leur. Delta Sport won achtereenvolgens van BHC uit Bussum en Fortuna uit Bergen op Zoom en speelde gelijk tegen de organiserende vereni ging. De slotwedstrijd tegen WIK uit Vlaardingen, in het volgend seizoen op ponent van de Zierikzeese ploeg, leverde een afgetekende zege op: 9-4. Hier mee werd de ploeg van de debuterende nieuwe coach Jaap Consemulder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7