NIEUWSBODE Mevo houdt Zierikzee van Schouwen-Duiveland-trofee via sober, maar gedegen voetbal ZSC pakt SD-trofee via 2-1 finalewinst op Duiveland t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Mandag 3 j„„i 1935 Nr. 23735 5 ZIERIKZEE - Opnieuw is Zierikzee er niet in geslaagd om de Schouwen-Duiveland-trofee binnen te halen. Werd de ploeg van trainer Jack Schipper het vorig jaar van de zege afgehouden door Bruse Boys, nu stak de plaatselij ke zustervereniging Mevo een stokje voor de Zierikzee- aspiraties. In het onderlinge duel tussen de twee Zierik- zeese ploegen trok Mevo met 1-0 aan het langste eind, waarna de ploeg van de vertrekkende oefenmeester Toon van Tiggelhoven ook de baas bleef over DFS. Bruse Boys was al in een eerder stadium door Mevo naar een 2-0 ne derlaag gespeeld. Overigens begon de Zierikzeese KNVB-vierde klasser het toernooi allesbehalve hoopvol. In de eerste wedstrijd tegen Ouwerkerk bleek de motiva tie nog niet optimaal aanwezig, hetgeen resulteerde in een 2-1 nederlaag. Hieraan was evenwel de aanwezigheid van Olivier Verwest in de Ouwerkerkse gelederen niet vreemd. Verwest beleefde overigens geen langdurig toer nooi. Na ruim tien minuten van het duel tegen zijn nieu we ploeg kwam Verwest in botsing met Marco Bijdevaa- te, hetgeen hem een scheenbeenbreuk opleverde. Voor zijn vertrek had hij persoonlijk voor 0-2 gezorgd, een marge, die de oranje equipe niet meer weg kon werken. De ontmoeting Zierikzee-Mevo in een beeld vastgelegd. Zierikzee ging ver rassend onderuit tegen de plaatselijke zustervereniging Mevo, dat daarmee de basis legde voor de verovering van de trofee. Renesse-aanvoerder Cor Kooman trad tijdens het Schouwen-Duivelandtoernooi voor het laatst aan in de Renesser hoofdmacht. Voorzitter Jan Hendrikse en zijn ploeggenoten zetten Kooman in de bloemetjes en overhandigden hem een aandenken van blijvende waarde. ZIERIKZEE - ZSC heeft een goed seizoen besloten met een fraaie onderstre ping van dat goede seizoen. De ploeg van trainer Ko Willemse won op het zon overgoten Zierikzeese sportpark de Schouwen-Duiveland-trofee in afdeling B door in de finale met 2-1 te winnen vatf Duiveland, waarmee de Scharendijkse ploeg in de conipeiifie stuivertje wisselde. ZSC promoveerde immers naar de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal, terwijl Duiveland van de eerste naar de tweede klas degradeerde. Mevo werd zaterdag de trofee- winnaar van de degelijkheid. De ploeg van Toon van Tiggelhoven speelde sober, maar gedegen en lou ter met de blik op winst. Mede door het feit, dat de oranje brigade als een van de weinige ploegen op volle oor logssterkte aantrad bleef het rende ment van deze goede instelling niet uit. De ouverture gaf overigens nog allerminst die indruk. Ouwerkerk speelde fris van de lever tegen de oranje equipe. Een eentweetje tussen Bas Neele en Olivier Verwest werd op aangeven van Verwest door Neele af gerond en even later scoorde Verwest zelf met het hoofd 0-2. Een minuut la ter was voor de Ouwerkerker het toernooi, en mogelijk zelfs zijn voet balloopbaan ten einde. Marco Bijde- vaate zette een sliding in op de bal, maar raakte daarbij ook opponent Olivier Verwest, hetgeen zo ongeluk kig pakte, dat de Ouwerkerkse spits een scheenbeenbreuk opliep. ,.Dit is het einde van mijn voetbalactivitei ten", stelde Verwest in eerste reactie. Olivier Verwest zou het aanstaande seizoen de Mevo-kleuren gaan verde digen, maar dat lijkt nu uit te draai en op een tegenvaller voor de Zierik zeese equipe, waar Peter Goedege- buure het trainersroer gaat hanteren. Verwest raakte direct na de win terstop geruime tijd uit de roulatie door een kaakblessure, opgelopen tij dens een competitieduel van Ouwer kerk. Vier wedstrijden voor het eind van de competitie keerde hij weer in de ploeg terug en droeg er in niet ge ringe mate toe bij. dat Ouwerkerk bijna nog de degradatiedans ontglip te. „Nu ik weer geruime tijd thuis moet blijven, begint het voetbal wel een beetje fikse gevolgen te hebben voor de werkzaamheden bij mijn werkgever", concludeerde Olivier Verwest. „Enige voorzichtigheid is ARNHEM - Rhcden heeft woensdag in de uitwedstrijd tegen DHC vol doende aan een gelijk spel om zich kampioen van Nederland zondag amateurs te mogen noemen. Zondag werd op eigen terrein EHC met 3-0 verslagen. EHC speelde lange tijd met tien man. Rob Hillen werd name lijk in de eerste helft na een zeer har de charge door scheidsrechter Van der Heuvel uit het veld gezonden. De Arnhemmers waren oppermachtig en behaalden een verdiende zege. nu wel gewenst. Ik heb goed en wel enkele weken thuiszitten achter de rug en nu is het weer prijs. Mijn werkgever zal er niet zo blij mee zijn". In de slotfase kon Mevo de 0-2 achterstand nog halveren tot 1-2 via een treffer, maar verder kwam de ploeg niet meer. In de tweede ronde herstelde de ploeg zich evenwel uit stekend. Een treffer van Dick Lunen burg, twee van René Verwijs en een doelpunt van Marco Bijdevaate bete kenden 4-0 tegen het Nieuwerkerkse SKNWK. In de openingsronde liep SKNWK ook al tegen een 0-2 neder laag tegen Zierikzee aan. Aanvoer der Kees Verkaart tekende voor bei de treffers. DFS en Bruse Boys kwamen een 0-0 gelijkspel overeen. De Bruse ploeg was gedurende nage noeg de hele wedstrijd in de aanval, maar slaagde er niet in een bres te slaan in de hechte Burgh-Haam- steedse defensie. Voor Olivier Verwest duurde het toernooi om de Schouwen- Duive- land-trofee krap tien minuten. Tot die tijd zette hij Mevo - zijn nieuwe club op een 0-2 achterstand. Een hotsing met Marco Bijdevaate lever de hem een scheenbeenbreuk op. ..Dit is het einde van mijn voetbal- loopbaan". stelde de Ouwerkerker resoluut. Daar slaagde in de tweede ronde Zierikzee ook niet in, maar de ploeg van Jack Schipper verdiende dat ook niet, omdat de formatie een bijzonder matte indruk maakte. Aan de andere kant creëerde ook DFS evenwel wei nig mogelijkheden, al was Marcel van Grunsven een keer dicht bij een treffer via een listige draaibal en of freerde Han van de Sande - nog bij Zierikzee, maar het volgend seizoen in het DFS-shirt - Martin Kooman een kans door te zacht terug te spe len. Doelman Marco Lievense voor kwam echter een treffer, zodat het ook hier 0-0 bleef. Bruse Boys bleef in de race door Ouwerkerk op een 1-4 nederlaag te tracteren. De affaire met Olivier Verwest had de Ouwerker- kers mentaal duidelijk geen goed ge daan. Jacob en Tonnie van de Berge scoorden beiden twee keer en Jaco Brouwer nam de tegentreffer voor zijn rekening. In de derde ronde kon Bruse Boys tegen Mevo geen vuist maken. Het Bruse team, dat slechts met een handvol vaste eerste elf talspelers aantrad, leed een verdien de 2-0 nederlaag. Eddy Kiezenberg opende de score en Martin Quic* rondde een dieptepass van Marco Bij devaate fraai af. Serieuze kans Zierikzee ontmoette in de derde ronde Ouwerkerk en overspeelde de blauwwitten simpel met 5-0. Kees Verkaart opende de score en Jan-Leen Boot maakte er 2-0 van, waarna Aart van der Linde met een glaszuivere hattrick voor 5-0 zorgde. Met zijn drie treffers onderstreepte Van der Linde eens te meer zijn kwaliteiten, reden waarom trainer Schipper hem voor het volgende seizoen andermaal een serieuze kans wil geven om in de Zie rikzeese hoofdmacht door te dringen. Van der Linde belandde al vaker in de voorlopige selectie, maar viel dan telkens uit de boot, vooral door een aangeboren gebrek aan motivatie, een handicap die Schipper hem nu tracht uit het hoofd te praten. „Van der Linde krijgt een serieuze kans om zich definitief in de ploeg te spe len. Ik weet dat hij het qua techniek en voetbalinzicht kan, maar hij zal daar zelf ook van overtuigd moeten zijn", stelde Schipper vast. „Theo Wittenberg en Rini Stoutjesdijk zijn geruime tijd uit de roulatie en zij zul len aan moeten tonen, dat zij inder daad beter zijn dan Van der Linde, wanneer zij hun plaatsje straks te rugwillen. Het wordt een faire strijd, maar Aart van der Linde zal die strijd ook aan moeten willen bin den". Op het allerlaatste moment kreeg Zierikzee er nog een vleu gelspits bij. Vlak voor het sluiten van de overschrijvingsperiode ver wisselde Werner Kafoe Dreischor voor Zierikzee. „Wat ik van hem ge zien heb is nog niet zo erg veel, maar mijn eerste indruk was, dat hij op en verkeerde plaats stond. Ik denk dat hij een goede middenvelder is, maar dat zal spoedig blijken, wanneer we hem testen", argumenteerde Schip per. DFS scoorde tegen SKNWK het derde 0-0 gelijkspel op rij en liet de matige serie volgen door een 1-1 ge lijkspel tegen Ouwerkerk. Niek Hesp opende de score voor Ouwerkerk en Jack van Rees trok de partijen op ge lijke hoogte. Het betekende de enige Burgh-Haamsteedse treffer van het hele toernooi, waarmee de aanvallen de armoede van de ploeg nadrukke lijk werd geïllustreerd. Bruse Boys klopte SKNWK door een treffer van Tonnie van de Berge met 1-0 en Dick Lunenburg was verantwoordelijk voor het winnende doelpunt voor Me vo tegen Zierikzee. De oranje forma tie verdiende de overwinning tegen de 'grote broer' ten volle, omdat de ploeg aanzienlijk gretiger acteerde dan Zierikzee. Door deze resultaten ontstond overigens de mogelijkheid, dat vier ploegen in de laatste ronde op zes punten konden komen. Zierik zee en Bruse Boys zouden tegen el kaar gelijk moeten spelen, terwijl DFS de winst moest pakken tegen Mevo. Beide zaken kwamen niet uit. Zierikzee won met 2-1 van Bruse Boys door treffers van Kees Verkaart en Jan-Leen Boot voor Zierikzee en Ja cob van de Berge voor Bruse Boys. Winnende treffer Precies op het moment, dat Zierik zee zich definitief verwijderde van Bruse Boys, kwam Mevo tegen DFS op voorsprong door een treifer van Mart Koopman, die prima profiteer de van een onachtzaam moment in de Burgh-Haamsteedsu defensie. Even later was René Verwijs dicht bij een tweede treffer, maar hij werd op het allerlaatste manier gestuit. DFS kon niet erg veel terugdoen ten opzichte van Mevo, dat tot het al lerlaatste moment keihard bleef werken om de kleine voorsprong over de meet te trekken en verdiend slaagde. De ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven pakte al met al ver rassend de Schouwen-Duiveland- trofee 1985 op een punt gevolgd door Zierikzee, dat vooral niet slaagde omdat de ploeg niet de optimale in stelling aan de dag legde om serieus een gooi te doen naar het kleinood, dat een jaar eerder moest worden af gestaan aan Bruse Boys. De ploeg van trainer Jan Kostcnse vergaarde in vijf wedstrijden vijf punten, een totaal dat ook werd bereikt door Ouwerkerk, dat als vierde eindigde. Met vier punten uit vier gelijke spe len werd DFS vijfde, terwijl SKNWK de rij sloot met een enkel punt, een pover resultaat voor de uit gebluste equipe van trainer Bram Coomans. In de slotwedstrijd moes ten de Nicuwerkerkers nog hun meerdere erkennen in Ouwerkerk. Johnny de Jonge opende de score uit een strafschop en Bram Roks trok via eveneens een elf metertrap de za ken weer recht, maar Peter Bezemcr hezorgde de Ouwcrkerkers alsnog de kleine winst: 2-1. Duiveland werd winnaar van poule A, hetgeen min of meer verrassend was, omdat bekerhouder Brouwers haven hier als favoriet startte. Brou wershaven verspeelde evenwel de kansen door in de openingsronde in een pittig duel niet voorbij Renesse te komen. De derde klasser weerde zich voortreffelijk en kreeg met het 0-0 gelijke spel misschien zelfs nog te weinig. Weliswaar was Brouwersha ven meer in de aanval, maar de tegen stoten van de Renessenaren waren veel gevaarlijker. „We hebben veel te veel kansen nodig om te scoren", stel de Arjan Visser. In de tweede ronde moest Brouwershaven het opnemen tegen Duiveland, dat de openings wedstrijd tegen Dreischor met 2-0 had gewonnen. René Roon zette Brou wershaven op het goede spoor door koppend voor 1-0 te zorgen, maar Jaap Brekelmans trok zijn ploeg weer naastzij (1-1), waarmee ook het einde kwam. In de laatste poule wedstrijd had Duiveland geen moeite om Renesse met 3-0 te kloppen, het geen de formatie van Ed van Lent in de finale bracht. Brouwershaven klopte Dreischor met 2-1, maar het le verde de ploeg niet meer dan de twee de plaats in de poule op. Dreischor eindigde als derde door Renesse met 2-1 te kloppen. Verrassend Net als in de voorgaande twee sei zoenen speelde de selectie uit het zo- meravondvoetbalgebeuren weer een verrassende hoofdrol, maar het doel saldo zou de ploeg net als vorig jaar weer opbreken, waardoor de finale P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiegne, 260 km op 26 mei. De 432 duiven werden gelost om 6.45 uur, waarvan de eerste thuiskwam om 9.37 uur. Te 10.07 uur de laatste prijs. C. J. Berrevoets 1, 3, 57. 58. 60, 79, 90; A. Bakker 2. 22. 32. 34. 82. 94; H. v. d. Linde en Zn. 4, 13, 29, 55, 99; L. v. Duivendijke 5; M. A. Gieskes 6. 43, 80, 81, 106; W. Blom 7, 8, 10, 11, 14. 18, 24, 25. 31. 38, 39. 40, 44, 45, 49. 59. 65. 67. 74. 77, 85, 87. 89; J. A. v. d. Linde 9. 66. 69, 96; L. Berrevoets 12. 62, 68; J. J. de Jonge 15. 41, 97; J. Kaaisteker 16. 19, 75; B. P. Wcsdorp 17, 30. 73; L. J. Fonteine 20, 46, 105; J. Jumelet 21. 33; Jac Dekker en Zn. 23, 76, 95, 108; A. Romijn 26, 72, 88; M. Saman 27. 70; Berrevoets-Wesdorp 28, 47, 54. 56; L v. d. Hoek en Zn. 35. 37. 51. 61. 93. 103; C. M. Groenleer 36; C. Vcrwest 42. 64. 102; J. C. Berrevoets 48; C. v. d. Hoek 50, 71. 86. 107; L. Fluyt en Zn. 52; Folcus-Westenbrugge 53, 63. 78, 100; C. Gieskes 83. 84; Koster-Winkels 91; W. West veer en Zn. 92; H. Koster 98. 104; J. v. IJsseldijk 101. Inmanden voor Dourdan. 373 km. op vrijdag 7 juni van 17.45 tot 19.15 uur. Inmanden voor Doornik opleer op zaterdag 8 juni van 7.30 tot 8 30 uur. net werd gemist. In de openingsronde trad het ZAV-team aan tegen ZSC, hetgeen aanvankelijk helemaal fout leek uit te vallen, doordat de Scha rendijkse ploeg met 2-0 aan de lei ding kwam door treffers van Onno Kramer en Gerard Boogert. De ZAV-spelers weigerden evenwel te capituleren. Bert de Vos tekende voor de aansluitingstreffer en in de slotminuut benutte Kees Hagesteijn een strafschop, waardoor het toch nog 2-2 werd. Het betekende niet de enige pech voor de zomeravondvoet- ballers. Pech had de ploeg immers ook, doordat ZSC in het duel tegen WIK in de allerlaatste seconde de winnende treffer liet aantekenen via Arne Hubregtse. Omdat de Scharen dijkse ploeg vervolgens met 5-0 won van Zonnemaire begon het doelsaldo in het nadeel van de ZAV-ploeg te werken. Zelf wonnen de zomeravond- mannen met slechts 2-1 van 'Zonne maire, terwijl WIK eveneens met 1-0 werd geklopt, andermaal via de voet van Kees Hagesteijn. Zowel het ZAV- team als ZSC totaliseerde vijf pun ten, maar het doelsaldo trok ZSC naar de eindstrijd, die uiteindelijk de ttbfe'é 'ïii Scharendïjkë zoü bren gen. ZSC kwam in de finale tegen Dui veland snel op voorsprong via tref fers van Jaco Heiboer en Harry Lin- ders, maar in de twaalfde minuut bracht Jaap Brekelmans de Ooster- landse ploeg terug in de race. In de tweede twintig minuten moest ZSC bijna voortdurend met de rug tegen de muur, maar Duiveland miste in aanvallend opzicht nadrukkelijk de lengte en het vernuft van goaltjesdief Marco van der Have, waardoor ZSC de kleine voorsprong over de streep kon brengen. Overigens werd een treffer van Jasper Bal nog om ondui delijke redenen afgekeurd. De ZAV- ploeg pakte voor de derde keer op rij de derde plaats door na een 1-1 eindstand tegen Brouwershaven de strafschoppen beter te nemen (9-8). Dreischor eindigde als vijfde via een 1-0 zege op WIK en Renesse verwees Zonnemaire naar de achtste en laat ste plaats door met 3-1 aan het langste eind te trekken. Deze wed strijd betekende voor aanvoerder Cor Kooman het laatste optreden voor de Renesser hoofdmacht, een gebeuren dat bestuur en spelers niet onopge merkt lieten passeren. Duel uit de finale tussen Duiveland en ZSC. Jasper Bal van Duiveland ge baart alsof hij zich over wil geven aan ZSC-cr Onno Kramer De Scharendijk se ploeg zou de Oosterlnndèrs inderdaad tot overgave brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5