itrea Helpt u ons een handje Zeeuwse alcoholcontrole ERIC DE NOORMAN r 1 Financiering- zoetwaterpijp Buitenlandse reis voor bejaarden Scharendijke Geen steun voor Greenpeace van Westkapelle Drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman, de uitgeefster van de Zierik- zeesche Nieuwsbode, is één van de standhouders op de Expo Zierikzee van 5 tot en met 8 juni. Van die gelegenheid wil zij gebruik maken om eens wat meei inzicht te krijgen in de wensen en verlangens, die bij de lezers van de Nieuws bode leven ten aanzien van de redactionele formule voor de krant. Omdat het ons onmogelijk is om de duizenden abonnees en lezers persoon lijk te bezoeken, drukken we hieronder een summiere enquête af, waarmee we een zeer globale indruk hopen te krijgen hoe er gedacht wordt over de inhoud van de krant en op welke wijze die (nog) verbeterd kan worden. Daarom vragen we u ons een handje te helpen. Dat kunt u doen door de on derstaande vragen te beantwoorden, de vragenlijst uit te knippen en die tij dens uw bezoek aan de Expo af te geven aan de stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als tegenprestatie hebben wij dan een leuke attentie voor u in petto. Bovendien wordt uw naam in de Zierikzeesche Nieuwsbode vermeld als bezoeker aan onze stand. Helpt u ons? Bij voorbaat dank! Naam:Man/Vrouw Adres: Woonplaats: Leeftijd: jonger dan 20 jaar D 20-30 jaar 30-40 jaar D 40-50 jaar D 50-60 jaar D 60-70 jaar D ouder dan 70 jaar Wat is uw mening over: Buitenlands nieuws Binnenlands nieuws Provinciaal nieuws Nieuws over Schouwen-Duiveland Sportnieuws Biedt de Nieuwsbode voldoende informatie Wat vindt u van de actualiteit Meer Voldoende Minder O Weglaten Q Meer Voldoende Minder Weglaten O Meer Voldoende Cl Minder Cl Meer Voldoende Meer Voldoende Cl Minder Weglaten D Voldoende D Redelijk O 1b weinig Goed D Redelijk Minder goed Diepgang van de artikelen Goed Cl Redelijk O 1b weinig Lengte van de artikelen Vindt u de artikelen makkelijk te begrijpen Vaste rubrieken Overzichtelijkheid Hoe ontvangt u de krant Hoe leest u de krant Wie leest de krant in uw gezin Leest u (Aankruisen wat van toepassing is) Leest u de Extra editie Opmerkingen:. -K- Cl Ite lang D 1b kort Cl Goed Goed Redelijk O Minder goed Cl Teveel Genoeg Th weinig Goed D Redelijk O Minder goed Cl Abonnee Cl Samenlezen Cl Losse nummers O Helemaal O Bijna helemaal D Nauwelijks D Eén van de ouders D Beide ouders Ouders en kinderen D Artikelen over gemeentepolitiek O Streeknieuws D Sport-artikelen Feuilleton Midden in de Middenstand Ja Cl Nee I GOES - De anti-alcoholactie:.Alcohol in het verkeer al gauw een misdaad" van Veilig Verkeer Nederland heeft voor wat Zeeland betreft zeker resultaten opgeleverd. Tot die conclusie kwamen rijks- cn gemeentepolitie op Zuid- Beveland zaterdagmorgen na afloop van een grootscheepse alcoholcontrole actie die in de nacht van vrijdag op zaterdag door de gezamenlijke politie korpsen van de gemeenten Goes, Reimerswaal, Borscle en Kapelle is uitge voerd. Maar vijf procent van de aangehou den bestuurders van auto's en brom fietsers bleek te veel gedronken te hebben. Dat is precies de helft van het percentage mensen dat tijdens een alcoholcontrole in december van het afgelopen jaar werd verbaliseerd. Aan de alcoholcontrole op Zuid-Beve land deden 56 politiemensen mee en twintig politievoertuigen. De actie werd bijgewoond door de officier van Vervolg van pagina 1 Hoewel VVD landbouwspecialist Blauw stelde vóór zoet watervoorzie ning te zijn, belichtte hij ook enkele andere kanten van de zaak. Schou wen-Duiveland is niet het enige ge bied in Nederland dat een zoetwater voorziening voor de landbouw wil", zei het Tweede Kamerlid, die het een zwak punt achtte dat de indertijd ge dane beloften nooit zwart op wit zijn gesteld. Hij wees er verder op dat bij de aanleg van een pijp, Schouwen-Dui veland de zwaarste financiële lasten per hectare van heel Nederland zou gaan krijgen. Blauw was dan ook van mening dat deze problematiek wat breder opgezet zou moeten wor den door bij de financiering ook de visserij, ecologie en flora en fauna te betrekken. Vooral het voorgerekende rendement van 500% achtte hij een pleidooi voor zoet water. L. J. Klompe van het waterschap was van mening dat er meer aandacht moet komen voor de mogelijkheden van een betere peilbeheersing van de grondwaterstand, omdat daarmee wellicht even grote resultaten kun nen worden bereikt als met berege ning. Rondleiding Na een discussie over dit onder werp, werd Blauw rondgeleid over het bedrijf van Neele. Het regiobe- zoek aan Zeeland, waarbij andere Tweede Kamerleden van de VVD be drijven bezochten als de Total- raffinaderijen, het Psychiatrisch Zie kenhuis Zeeland, de P.Z.C. en het ei land Tholen, werd 's avonds afgeslo ten met een bijeenkomst is de Shouwburg te Middelburg waar een en ander werd geëvalueerd in aanwe zigheid van Ed Nijpels en minister Winsemius. 1 ZIERIKZEE I I Auto tegen gevel Vrijdag botste een auto met een nog onbekende bestuurder tegen de gevel van pand Visstraat 9, een schade van ongeveer 3000,— veroorzakend. Het I gebeurde in de zaterdagnacht (3.45 uur) en werd door getuigen gezien. I Na de botsing met de gevel, verwis- I selden bestuurder en passagier van j plaats en reed de auto verder. Via het kenteken en een spoor van de lekke radiateur, kwam de politie echter I niet verder: het kenteken stond op naam van een inwoner uit Eindhoven I die niets met de auto te maken had. I Inbraken bekend De Rotterdammer, die, zoals we reeds meldden, was ingesloten in het politiebureau, wegens vermoede in braken in het pinksterweekeinde ge pleegd, heeft zaterdagochtend drie inbraken bekend. In de loop van zon dagmiddag is hij, R. S., op vrije voe ten gesteld. Verdere naspeuringen volgen. Auto in brand Hoe de brand is ontstaan is nog niet duidelijk, maar zaterdag ontstond in de kofferbak van een auto op het Ha venpark brand. De bestuurder, F. d. R. uit Serooskerke, was boodschap pen aan het doen met de geleende auto van D. M. uit Zierikzee. Waar schijnlijk is oververhitting de oor zaak. De brandweer van Zierikzee was-al aan het blussen toen de R. ter rug kwam. Schqde aan de tien jaar- oude auto: 'f 1.000',-—' I Aanrijding auto-motor Op de Laan van St. Hilaire botsten a-s gevolg van het niet zien van het aangeven van richting, een auto en een motor tegen elkaar, waarbij de motorrijder, D. d. B. uit Kerkwerve bij zijn val schaafwonden opliep. Ver der viel de materiële schade mee. Wees een Zegen De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" komt op donderdag 6 juni voor de laatste maal in dit sei zoen bijeen. Dat gebeurt om 20.00 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw. Jaarvergadering Belangengroep Poortambacht Afgelopen donderdag hield Belan- groep Poortambacht haar jaarverga dering. Op een matig bezochte bijeen komst vertelden enkele sprekers over de huisdieren in de woonomgeving. Allereerst sprak Adrie Gerards die als politieagent veel te maken heeft met allerlei klachten over huisdieren. „Deze klachten betreffende niet al leen de bijna klassieke hondepoep maar ook kraaiende hanen, poepende duiven en zelfs loslopende poezen". Er is wel een algemene politiever ordening die het één en ander regelt maar hier speelt ook weer het pro bleem van personeelsgebrek en daar door (te) weinig controle" stelde hij vast. Hierna ging Wally Peppinck van het dierenasiel in op het vaak ge dachteloos aanschaffen van een huis dier. Het gevolg hiervan zijn onopge voede huisdieren die dan naar een asiel worden gebracht. Hij adviseer de dan ook om eerst jezelf grondig te oriënteren en desnoods een cursus ge hoorzaamheid te volgen. Het algeme ne gedeelte van de vergadering dat over het reilen en zeilen van de stich ting ging werd vrij snel afgerond. HAAMSTEDE Expositie De klederdrachten die werden ten toongesteld op de expositie „Zeeuw se prenten en klederdrachten" die tot en met 8 juni in de Bewaerschole is te zien, werden in bruikleen afgestaan door mevrouw J. A. M. Kersbergen uit Haamstede, wiens naam in het desbetreffende artikel in de editie van vrijdag 31 mei verkeerd is gespeld. Processen-verbaal In het weekeinde schreef de rijkspolitie acht keer een proces-ver- baal voor illegaal kamperen in de Westhoek. In dezelfde plaats kregen 21 automobilisten een p.v. onder hun ruitenwisser voor het overtreden van de geldende parkeerverordeningen in het centrum, en in heel de regio vie len er 24 processen-verbaal wegens fout parkeren. Joyriding W. v. B. uit Renesse deed bij de poli tie aangifte van joyriding met zijn auto. De auto werd in de nacht van za terdag 'op zondag meegenomen voor een „grat'is ritje" en later op de zon dag aan de Rampweg teruggevonden. De auto droeg geen zichtbare sporen van braak. Aanrijding Op de Hoge Zoom te Renesse botsten vrijdagmiddag twee auto's tegen elkaar. W. H. uit Ouddorp wil de linksaf en N. R. uit Rotterdam zou dit te laat gezien hebben. De botsing had slechts materiële schade tot ge volg. KERKWERVE Vergadering NCVB De afdeling Kerkwerve van de NCVB komt woensdag 5 juni voor de laatste maal in dit seizoen bijeen in het verenigingsgebouw. Er zullen dia's worden vertoond over Haïti om zodoende aandacht te besteden aan het project van de bond. Verder staat er op de agenda spel en een verloting. De aanvang is om 19.45 uur. OOSTERLAND Inbraak radiowinket In het weekeinde werd ingebroken in de radiowinkel van B. M. aan de St. Joostdijk. Drie videorecorders met een gezamenlijke waarde van 6400,— werden ontvreemd. Met gro te kracht werd een trottoirtegel door de etalageruit gesmeten en door het ontstane gat sloegen de inbrekers hun slag. Omwonenden hoorden om 2.30 uur in de nacht van zaterdag op zondag glasgerinkel. Het glas zorgde verder nog voor een aanzienlijke schade aan de overige uitgestalde ar tikelen. Dinsdag 4 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 15.30 uur Holiday-eiland. Een po- kerspelzwendel is het onderwerp van gesprek. 16.15 uur Tekenfilmfestival. 16.45 uur Zeker weten. Populair we tenschappelijk magazine, dat deze keer op vakantie is. Aandacht voor vakanties die o.a. gericht zijn op ar cheologische onderzoekingen, vogel en natuurstudies enzovoort. 17.30 uur Nieuws. 17.45 uur Alia.* Smith and Jones. Er is een treinberoving in het Wilde Wes ten. 18.35 uur Het verhaal. Bijbelverhaal verteld door Olaf Wijnants. 19.00 uur Candy, Candy. 19.20 uur Ravioli. Nog steeds is de trek in het ravioli-dieet niet groot. Deze keer proberen ze een pizza familie voor hun karretje te spannen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De losprijs. Met alle overre dingskracht die ze in zich heeft pro beert Frances haar dochter los te krij gen van de ontvoerders. 21.20 uur Brandpunt zomercafé. Ac tualiteitenrubriek. 22.20 uur. Ik hou van jou. Liefdeser varingen van Nederlanders komen aan bod. 23.10 uur Journaal. 23.15 uur Nieuws voor doven. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven. 15.30 uur Vrouw zijn. Aandacht voor het evangelisatiebezoek van Luis Pa- lau aan ons land in gezelschap van zijn vrouw Pat. Henriëtte heeft een gesprek met haar. 16.00 uur Het kleine huis. Mrs. Ole- son is uit op macht. Zij is bereid om oude waardepapieren hiervoor prijs te geven.' 16.50 uur Het verhaal van Petrus. Bij belverhaal, geïllustreerd met teke ningen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Nieuws. 19.10 uur Kinderen op de EO- familiedag. Tijdens de EO- familiedag in de Jaarbeurshallen in Utrecht afgelopen zaterdag vond ook een kinderfeest plaats. Hiervan enige fragmenten. 19.50 uur Sneller dan de zon. Britse documentaire over de dagelijkse vlucht van de supersnelle Concorde, de Speedbird, die in drieëneenhalf uur de afstand tussen Londen en New York overbrugt. 20.20 uur De EO-familiedag. „Geroe pen om vrij te zijn" was het thema van de EO-familiedag in Utrecht, naar de Galatenbrief. Hieraan werd o.a. muzikale opluistering verleend door het nationaal muziekkorps van het Leger des Heils en verschillende koren. 21.50 uur Het gebeurde in de herfst. Film uit 1983 over een mijnwerker die na zijn afscheid van de mijn het -paard koopt waar hij jarenlang voor heeft gewerkt. Problemen doemen op als het paard te duur blijkt voor het gezinsbudget. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag. 23.00 uur Tijdsein. Actualiteitenru briek. 23.30 uur Het ontstaan van Israël. Se rie over de historie van het volk Gods. SCHAREND1JKE - Een gezelschap van 85 bejaarden uit Scharendijke en Ellemeet maakte donderdag hun jaarlijkse reis met 2 toeringcars van de Fa. Van Oeveren. Via de Zeeland- brug en het veer Kruiningen-Perk- polder werd eerst Hulst aangedaan, waar koffie met gebak werd ge bruikt. Langs Sint-Niklaas en Gent ging de rit naar het reisdoel: de Vlaamse Ar dennen. In Oudenaarde konden de benen worden gestrekt en werd het marktplein bezichtigd. In een restau rant op de Kluisberg werd een echte Belgische koffiemaaltijd gebruikt. De geste van vde restauranthouder: tractatie op gebak, werd zeer op prijs gesteld. Zigzag werd door de Vlaamse Ar dennen gereden via Ronsse en Ge- raardsbergen. In Dendermonde kon de dorst worden gelest. Via Antwerpen ging de tocht naar Hogerheide waar in restaurant Fami- lieland een goed verzorgd diner werd gebruikt. Over de Zeelandbrug keerde het ge zelschap erg voldaan terug naar Scharendijke. Vanaf de komgrens ging de stoet, voorafgegaan door het muziekgezelschap Witte van Haem- stede, naar het gemeentehuis. Loco burgemeester I. C. Padmos heette de bejaarden weer hartelijk welkom in Scharendijke. Waarderende woorden werden gesproken aan het adres van het organiserend comité, de Fa. Van Oeveren, het muziekgezelschap en de plaatselijke verenigingen, die de kos ten van het muziekgezelschap voor hun rekening namen. In een van de toeringcars sprak de heer Klatten een dankwoord voor de bijzonder geslaagde dag. Rode Kruis man A. Bouwman maakte de reis ook mee. Vermeld wordt nog, dat bakkerij Everaers uit Scharendijke weer gra tis voor eierkoeken zorgde voor on derweg en mevr. Van Oeveren-van den Bos voor Zeeuwse babbelaars. EMMELOORD - De 18-jarige Leen- dert Hakvoort uit Urk is zaterdag avond op het IJsselmeer tijdens een zwempartij verdronken. Samen met enkele vrienden was Hakvoort vanaf een boot bij de dijk van de Noord- Oostpolder gaan zwemmen. Tben de afstand tussen de dijk en de boot te ver bleek keerden de meeste zwem mers weer terug, maar voor Hak voort bleek de afstand echter te groot. SCHAIJK - De Stichting Atoom- vrijstaat heeft een stuk land aange kocht te Schaijk op vijf kilometer af stand van de vliegbasis Volkel. Het terrein van 2500 vierkante meter is aan de stichting verkocht door een sympathisant, voor de prijs van 80 cent per vierkante meter. De stich ting heeft dit zaterdagavond meege deeld. AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft maandagmorgen zes jon gens in de kraag gegrepen die kort daarvoor waren ontsnapt uit de rijks inrichting voor jongens - het Lloyd's Hotel - aan de Oostelijke Handelska de in de hoofdstad. Een zevende ont snapte is nog spoorloos. WESTKAPELLE - De gemeente raad van Westkapelle heeft vorige week donderdagavond met krappe meerderheid een motie verworpen waarin steun werd betuigd aan de ac ties van Greenpeace tegen de lozing van Belgische afvalstoffen op zee voor de Zeeuwse kust. In de motie werd de Belgische rech ter gevraagd clementie te betrachten met het actieschip de Sirius van Greenpeace dat al enkele weken in Antwerpen aan de ketting ligt na ac ties in de Belgische Van Cauwe- laersluis. De motie was ingediend door de PvdA-gemeenteraadsfractie was Westkapelle. Het was tevens een ondersteuning van de motie van de zelfde strekking die de gemeente Oostburg (Zeeuws-Vlaanderen) vori ge week wel heeft aangenomen. Het voorstel om 25 gulden per raadslid op de rekening van Green peace te storten als steun voor de ac tie kon ook geen genade vinden bij de raadsleden van de CDA, de SGP en een van de VVD. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te IJmuiden-oost als pre dikant voor bijzondere werkzaamhe den (Geest. Verz. Stichting Medisch Centrum Velsen): mevr. M. van Steen beek, kand. te Utrecht die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Papendrecht (deelgemeente Bethlehemkerk): J. Mansvelt te Bussum. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Utrecht: A. D. Muil wijk, lerend ouderling te Dordrecht. De pelsjager Justitie in Middelburg en drie korps chefs. Er werden in totaal 368 bestuurders aangehouden die met be hulp van de zogenoemde drager-alco holtest werden gecontroleerd. Het was voor het eerst dat met deze appa ratuur in Zeeland werd gewerkt. De Zeeuwse politie zal nog dit jaar met deze apparatuur worden uitgerust, zo werd zaterdagmorgen door de politie van Goes meegedeeld. 4. Als Thorfinn vertrokken is met de op dracht klaarheid te brengen in de verdwijning der twee dienaren, herneemt ook voor Eric hot dagelijkse leven zijn gewone loop. Veel is er tij dens zijn afwezigheid niet veranderd cn teza men met zijn zoon Erwin kan Hij zich op zijn gemak vmn zijn taken kwijten. Er heerst nu rust cn welvaart in zijn rijk en op hun lange tochten in de omgeving merken zij bij herha ling hoe goed de bevolking hun gezind is. ..Je bent veranderd. Erwin," zegt ferie tot zijn zoon, wanneer hij ziet hoe deze joviaal de groet van een landman beantwoordt. ..Een paar jaar geleden zou je er gewoon niet aan hebben ge dacht zo'n eenvoudige boer te groeten."' ..Eenvoudige prins groet eenvoudige boor. dat is alles." grinnikt Erwin. ..Hij en ik doen allebei ons best nietwaar?" ..Overigens vraag ik mij af waar Thorfinn blijft, hij had allang terug kunnen zijn." Erwin knikt. De verwikkelingen om de twee dienaren in Gunlaug zijn door de bezigheden der laatste maanden geheel op de achtergrond geraakt. Maar inderdaad Thorfinn keert niet terug. De zomer loopt ten einde, de eerste sneeuw valt, maar Thorfinn komt niet weer-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4