E -A De nieuwe loten liggen Maar. Misschien kan ik me straks helemaal aan m'n hobby wijden. Informatiekrant waterrecreatie Boete en rij-öntzegging voor gevaarlijke inhaalmanoeuvre 3 sp. i Verzameling nuttige wenken en waarschuwingen voor het verpozen aan en op de Zeeuwse stromen Kantongerecht Zierikzee Surfer vermist Méér kans in de Staatsloterij. 2 «•- .4 A X'-r 4<' J»» ■•*■>10 - f1 V»;^ ZIERIKZEE - In een oplage van 75.000 exemplaren werd de nieuwe informatiekrant waterrecreatie gedrukt en vlak voor de Pinksterdagen verspreid over een groot aantal adressen: VVV's, hotels, pensions, appartemen ten, campings, kamphuizen, jachthavens, banken etc. Ook de ANWB-kantoren in het land zijn bevoorraad. Een belangrijk onderdeel van de krant is de informatie die wordt ver strekt over de kwaliteit van het zwemwater. Ten opzichte van 1984 zijn er geen wijzigingen opgetreden. Wel is nu van een aantal kreken en andere binnenwateren waarin veel wordt gezwommen ook een typering gegeven. Het gaat om de westelijke kreek bij Ouwerkerk, de Braakmankreek, de Groót-Vogel, de Otheense kreek en het kanaal Goes-Goese Sas. Uit een onlangs verschenen verslag van de Technologische Dienst van de Zeeuwse waterschappen blijkt dat het zwemwater overal geschikt is of aanvaardbaar is. Hier en daar laat de helderheid te wensen over, vooral in het voedselrijke water van de Zeeuws-Vlaamse kreken. Dit ver schijnsel doet zich vooral voor door algengroei tijdens de zomermaanden. Het vermoeden bestaat dat de voed- selrijkdom nauw samenhangt met de bodemgesteldheid, hetgeen als een natuurlijke oorzaak kan worden aan gemerkt. De waterkwaliteit wordt op een kaart van Zeeland in kleur aangege ven: blauw (klasse 1) is geschikt; groen (klasse II) is aanvaardbaar en rood (klasse III) is niet aanvaardbaar. De kleuren rood en groen worden alleen aangetroffen in de Wester- schelde - en de kleur rood dan voor namelijk in de buurt van havenge bieden en de Belgische grens. Voor het overige is het water langs de ge hele Zeeuwse kust en in de Ooster- schelde en de Grevelingen „ge schikt" afgezien van hier en daar een lozingspunt van afvalwater, dat met een rode pijl op de kaart wordt gesig naleerd. De typering van het zwemwater is gebaseerd op de bacteriologische kwaliteit en op de helderheid. Wat de bacteriologische kwaliteit betreft zijn de normen gehanteerd van de Wet verontreiniging oppervlaktewa teren en de Wet veiligheid zwemgele- genheden. De uiteindelijke „klassering" is ge geven op grond van metingen die in 1984 zijn verricht, aangevuld met plaatselijke kennis van de situatie. Milieuvriendelijk gedrag Zoals gezegd geeft de krant waar schuwingen, tips en raadgevingen voor het recreëren op de Zeeuwse wa teren en aan de waterkant. Het gaat hierbij niet alleen om de persoonlijke omstandigheden van de waterre creant maar ook om diens verhou ding tot anderen aan het strand en op het water. Gewezen wordt verder op milieuvriendelijk gedrag. Dit laatste aspect wordt vooral belicht in het ge deelte van de folder dat is gewijd aan de Oosterschelde. Uitgelegd wordt dat de reusachtige werken in dit ge bied vooral zijn bedoeld om het mi lieu te sparen en de visserij te kun nen voortzetten. Gewezen wordt op het grote belang van het handhaven van de rust in kwetsbare gebieden, bijvoorbeeld hoogwatervluchtplaatsen en voed- selgebieden voor vogels. Ook wordt de recreant verzocht het gebied schoon te houden, onder vermelding van plaatsen waar hij of zij afval kwijt kan. Gratis verkrijgbaar De onderwerpen waaraan de krant aandacht geeft zijn: varen, zwem men, plankzeilen, sportduiken, sportvissen, strandrecreatie en Oos terscheid e. De waterrecreatiekrant is voor ie der gratis verkrijgbaar bij: Bureau voorlichting provincie Zeeland, tele foon (01180/31394 of 31395). -uil '.'Ij-cv/ nuv lrner.fr -ycrn ijo\ -li-je niis ^ni.t ZIERIKZEE'- Eeh gèvaarlijke inhaalniaHö'güvre op 22 juli vorig jaar op de Provinciale Weg onder Midden- gchöuwen kwam autobestuurster C. A. V. K. uit Tilburg donderdagmiddag tijdens de zitting van het Zierikzeese kantóngèrecht (e staan óp een tóëtls van 450,— en' een voorwaardelijke ontzegging van' ^^rijbevoegdheid voor vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Betrokkene liet zich tijdens de zit ting vertegenwoordigen door raads vrouwe mr. J. C. v. d. Dries, die een gedeelte van de eis van officier mr. D. van der Bel 'buiten próportieS' -noemde. Het ging om een inhaalmanoeuvre, die door K. was ingezet op het mo ment, dat ze zelf juist werd ingehaald door een politiemotorfiets. Vervol gens moest een tegemoet komende auto tengevolge van de inhaalma noeuvre krachtig afremmen. Verder maakte het proces-verbaal melding van het feit, dat K. vervolgens de po litiemotorfiets geen ruimte had gebo den om in te voegen. Verklaring In de schriftelijke verklaring, die mr. Van den Dries namens haar cliën te, donderdagmiddag voorlas werden de eerste twee ten laste gelegde feiten erkend en het derde ontkend. De offi cier zei echter geen enkele aanleiding te zien om te twijfelen aan de glashel dere verklaring van de verbalisant. Hij zei de indruk te hebben, dat K. 'op de automatische piloot' had gere den en eiste in totaal een geldboete van 450,— en bovendien voor het geen ruimte bieden aan de motorpoli tie een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Mr. Van den Dries kwam vervol gens met een uitzetting van hoe, vol gens haar, de ten laste legging van het derde onderdeel in het proces verbaal tot stand moet zijn gekomen. De kantonrechter noemde dat ver haal echter niet zeer aannemelijk en vonniste conform de eis. E. D. H. uit België had een reis van drie-en-eén-half uur achter de rug om voor de kantonrechter in Zierikzee te verschijnen. Tegen hem was vorig jaar zomer proces-verbaal opge maakt toen hij in de gemeente Westerschouwen met zijn gezin in een camper op een parkeerplaats had overnacht. Volgens H. was er echter geen sprake van een camper, maar van een lichte vrachtwagen. Boven dien had hij geen idee gehad, dat hij op die parkeerplaats niet mocht over nachten. Doorverwezen Eerder óp de avond was hij vanuit Zierikzee doorverwezen naar de Westhoek. Bovendien stond bij een parkeerplaats aldaar duidelijk aan gegeven, dat men er niet mocht over nachten. Op de parkeerplaats in ■Westerschouwen was dat niet het ge val geweest. Een mogelijkheid om het schik kingsbedrag te betalen was H. naar zijn zéggen niet geboden. De officier wildé met dat laatste wel rekening houden en eiste derhalve 50,— boe te. KiintonrecMer^/'B. J: II P. Ver- hoeven was wat milder gestemd. Hij hield rekening met het feit, dat H. helemaal uit België was gekomen om zijn verhaal te doen en vonniste 25,— boete. Toen deed zich nog wel even het probleem voor, dat H. wel ter plekke wilclé betalen, maar geen Hollands geld op zak had. Het was inmiddels vijf voor vier en een snelle gang naar de bank bleek derhalve de enige oplossing van dit euvel. Bij zijn vertrek liet betrokkene nog wel weten, de ontvangst in de Westhoek al met al niet als gastvrij te hebben ervaren. Automobiliste G. B. v. W. was uit Vuuren gekomen om de kantonrech ter te laten zien, dat ze naar haar me ning, onheus was behandeld door het feit, dat op 26 juli vorig jaar tegen haar een proces verbaal was opge maakt omdat ze haar auto in een bij de weg horende groenstrook had ge parkeerd. Van W. toonde een foto van die betreffende 'groenstrook'. „Wij zijn dat in Vuuren beter gewend", al dus betrokkene. Gelijk De kantonrechter stelde haar in het gelijk. De officier ging af op het pro ces verbaal en eiste 35,— boete. Mr. Verhoeven ging echter af op de foto, die volgens hem duidelijk aantoonde, dat hier geen sprake was van een openbare groenstrook, maar van een nog niet ingezaaide reep grond en kwam derhalve tot vrijspraak. „Een fout in het geschrift", was de mening van A. M. K. uit Duiveland betreffende het proces-verbaal waar in hij werd beschuldigd op 6 au gustus vorig jaar door het rode licht Advertentie MIDDENSCHOUWEN - Reddings boot „De Watersnip", gestationeerd in haven Flaauwers, was zondagmid dag ruim anderhalf uur in touw met het zoeken naar een vermiste surfer. De rijkspolitie te Zierikzee maakte melding van het feit, dat betrokkene bij Levensstrijd te Zierikzee het wa-' ter was ingegaan. Tijdens de zoekac tie van „De Watersnip" kwam echter het bericht, dat de surfer op werkei- land Neeltjc Jans was aangekomen en daar had geïnformeerd of hij on der de hulpbrug door naar de kust van Westerschouwen mocht surfen. Hij kreeg echter de mededeling, dat zoiets niet was toegestaan. De surfer- zette zijn tocht echter toch door cn zette geruime tijd later voet aan w^l aan het strand te Westerschouwen. ,,De Watersnip" moest onverrichter zake h'üiswnarts keren Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. 1\vee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen Adressen van loteti- verkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij. 070-477294/477484. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09,00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gym zaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kinderkoor de Smalstadtertjes. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oude Raadhuis. Téken en schilder club „De Tékenaars". 19.00-21.30 uur. bij de kruising te Nieuwerkerk te zijn gereden omstreeks 16.30 uur. Volgens K. was dat helemaal niet mogelijk geweest, want toen bevond hij zich reeds op zijn werk in de Westerschouwen. Tér onderstreping van die bewering, kwam hij met een schriftelijke verklaring van zijn werkgever. Toch bewezen Mr. Van der Bel hechtte echter niet zoveel waarde aan dat precieze tijd stip en achtte het ten laste gelegde feit toch bewezen. Hij eiste 110,— subsidiair drie dagen. De kanton rechter deed er iets van af en kwam tot een vonnis van 80,— subsidiair twee dagen. C. A. M. uit Goes werd door mr. Verhoeven wel schuldig bevonden, maar zonder oplegging van straf. M. had vorig jaar juli aanplakbiljetten geplakt op een bushokje, zonder te weten dat dit niet was toegestaan. Toen de politie hem daarop opmerk zaam had gemaakt, was M. best be reid de aanplakbiljetten te verwijde ren. De officier vond, dat M. had moeten weten dat er voor het opplak ken van de biljetten een vergunning nodig was geweest en eiste 35,—. De kantonrechter kwam echter tot bo vengenoemd vonnis. D. A. J. O. was uit Oosterhout geko men om te laten weten, dat hij nooit een acceptgirokaart had ontvangen om het schikkingsbedrag over te ma ken. Op 23 juni vorig jaar was hij in Brouwershaven geverbaliseerd we gens het feit, dat hij reed met een ver lopen rijbewijs. In zijn woonplaats was, naar zijn zeggen, sprake van 'brievenbus-vandalisme' en vandaar wellicht het feit, dat hij de acceptgi rokaart niet had ontvangen. Mr. van der Bel eiste 35,— boete, maar de kantonrechter vond dat O. met zijn reis uit Oosterhout al ge noeg kosten had gemaakt en von niste: schuldig verklaring zonder oplegging van straf. Iedere woensdag Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Thke Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.15. tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Burgh-Haamstede Hotel Haamstede. Klaverjassen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30-' 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Maandag 3 juni Renesse Dorpshuis. Hoorzitting. 19.30 uur. Dinsdag 4 juni Zierikzee Vrouwenontmoetingscentrum, Pand Visstraat 5. Laatste seizoenthema- avond „Vrouw en vakantie". Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Hoorzitting. 19.30 uur. Woensdag 5 juni Zierikzee Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 13.00 tot 22.00 uur. Bijeenkomst Kerkwerve Verenigingsgebouw. NCVB. 19.45 uur. Renesse Wapen van Zeeland. Ledenvergade ring WV Renesse. 20.00 uur. Donderdag 6 juni Zierikzee Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 13.00 tot 22.00 uur. Stadhuis. Periodiek Welzijnsoverleg provincie/gemeenten. 14.00 uur. Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst Wees een Zegen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Vrijdag 7 juni Zierikzee Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 13.00 tot 22.00 uur. Rijkswaterstaat Deltadienst, Van ^reenlaan. Receptie 25-jarig jubileum Meteorologische Dienst. 16.00 tot 17.00 uur. Chr. Geref. kerk (Zevengetijstraat). Concert Joy Sjaloom. Opbrengst voor actie Eén voor Afrika. 20.00 uur. Graanbeurs. Dansorkest The Crab Pown Three. 20.30 uur. Zaterdag 8 juni Zierikzee Beuze. Rommelmarkt. Basketball vereniging Mevo'80. 08.00 uur. Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 10.00 tot 18.00 uur. Brouwershaven Schoolplein O.L.S. De Schoener. Bra derie en rommelmarkt. 10.00 tot 17.00 uur. Cude sportveld. Kennismakingspel- middag scouting. 14.00 tot 17.00 uur. Ned. Herv. kerk. Koor- en samen- zangavond. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 11 juni Burg-Haamstcdc De Schutse. Hoorzitting. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Eindmiddag be jaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 12 juni Vertrek A.N.B.O.-excursie naar Seni- orenbeurs, ZWN-station. 8.30 uur. 's Landskamer. Vergadering water schap. 14.00 uur. Zaterdag 15 juni Westcnschouwcn Vanaf openbare scholen Renesse, Se rooskerke, Burgh-Haamstede. V.O.O. f ietspuzzel tocht voor kinderen en hun ouders. Start tussen 9.30 en 10.30 Donderdag 20 juni Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 22 juni Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Zierikzees Kamer koor m.m.v. jeugd- en kinderkoor. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2