Boertien:,,Hekman is een man waar je gewoon 'hoi' tegen kunt zeggen Financiering zoetwaterpijp is de grootste hobbel Sanitaire voorziening watersporters A^U G DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bruse burgemeester uitbundig gehuldigd Tarieven Zeelandbrug moeten omlaag EXPO ZIERIKZEE De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" STAAT DER NEDERLANDEN LENIIMG 19B51 PER 1901/1995 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Informatiekrant Anywave SD-trofee NPC-concours De afgelopen dagen verscheen een informatie- De raad van de gemeente Duiveland besloot Op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok In Renesse werd een selectiewedstrijd afge- krant over de waterrecreatie met nuttige wen- een eenmalige subsidie te verstrekken aan het werd het afgelopen weekeinde het jaarlijkse werkt voor het kampioenschap van het NPC- ken en waarschuwingen voor op en om de Anywave-festival in Zierikzee met zeven stem- toernooi om de SD-trofee afgewerkt. Mevo en zuid. Met name de springprestaties waren Zeeuwse stromen. (Pag. 2). men voor en vier tegen. (Pag. 3). ZSC waren succesvol. (Pag. 5). veelal magertjes. (Pag. 7). MAANDAG 3 JUNI 1985 141ste jaargang Nr. 23735 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Tijdgenoten waarderen eer de mens dan zijn verdiensten; het nageslacht zal meer oog hebben voor de verdiensten dan voor de mens. Buxton Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja. ik maak aebruik van uw aanbod. Noteer voor mn een I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. Naam AdresI I I Plaats postcode BRUINISSE - Zoals we reeds in onze vrijdag-editie konden melden, is burgemeester T. C. Hekman vrijdag middag in het Bruse Dorpshuis verrast door de Commis saris van de koningin in de provincie Zeeland, Dr. C. Boertien, die hem namens de koningin de draagmedaille kon opspelden, behorende bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Boertien was daarvoor graag naar het Dorpshuis gekomen, ondanks een drukke statenvergadering, om erbij te vertellen dat Hekman zijn koninklijke waardering vooral had verworven voor zijn schier tomeloze inzet voor de gemeenschap, met na me buiten zijn ambtelijke functies om. Even dreigde het grootse jubileum feest verstoord te worden door een aanvankelijk ernstig aanziende flauwte van de eerste spreker in het Dorpshuis. Loco-burgemeester M. Meeuwsen, die de spits af beet van de serie sprekers, werd door de hitte be vangen en sloeg al na het uitspreken van de eerste zin tegen de grond. Daarbij liep hij slechts een kleine hoofdwond op en bleef een aantal mi nuten buiten kennis. Gelukkig voor hem en het verdere verloop van het feest, blééf het daarbij en na een kwartier kon gemeentesecretaris B. de Groot de toespraak van Meeuw sen voorlezen. Overigens niet, nadat er nog een feestganger de zaal werd uit gedragen, en nadat toen pas de ra men werden geopend. Zuurstofge brek was de oorzaak. De bijeenkomst werd geleid en ge opend door secretaris De Groot, die een kort woord van welkom sprak. Uiteraard in het bijzonder tot de ju bilaris en familie, en verder, gebruik makend van een uitspraak van Geor ge Orwell:,,Alle dieren zijn gelijk, maar sommigen gel ijker", toonde De Groot zich bijzonder verheugd over de komst van Dr. Boertien. Na de letterijke val van de Bruse wet houder, was het eveneens De Groot die als eerste spreker de gevoelens van üe plaatsvervangend ga'sfïTëer" vertolkte. Meeuwsen had willen zeggen, dat het gemeentebestuur minus Hekman er juist aan had gedaan een dergelijk festijn op touw te zetten, gezien de grote schare mensen die aan de uitno- Advertentie inschrijving op 4 juni a.s van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs diging gevolg had gegeven. Bij de loopbaan van de jubilaris werd niet langdurig stilgestaan, hoewel er en kele facetten werden belicht, vooral de verschillen tussen de eerste en de laatste gemeente van Hekman. Beesd overwegend agrarisch ingesteld en in Bru de visserij. Daarbij kwam iets la ter het toerisme, volledig ingepast in de Bruse samenleving. Meeuwsen/De Groot:,,Uw benoe ming tot burgemeester van Bruinisse was voor u, als ik het goed aanvoel, de kroon op uw ambtelijke loop baan. In uw functioneren als burge meester heeft u echter het ambte naar zijn nooit volledig kunnen loslaten. We herdenken vandaag dan ook het feit dat u veertig jaar ambte naar bent geweest, waarvan wij u de laatste negen jaar hebben leren ken nen als een goed, eerlijk bestuurder, zonder capsones en zonder eigen- Hekman kreeg de dank van de ge meenteraad voor al hetgeen hij in Bruinisse heeft gedaan, maar vooral op -de wijze waarop hij dit deed. Meeuwsen was intussen zover her- Vervolg pagina 3 Commissaris dr. C. Boertien speldt de Ridderorde op de revers van jubilaris T. C. Hekman. Tweede Kamerlid Blauw na werkbezoek SIRJANSLAND - „Wij zijn overtuigd van het belang van een zoetwaterleiding voor de landbouw, maar lopen bij de verdediging daarvan in de kamer tegen hobbels aan waarvan de belangrijkste wordt gevormd door de fi nancieringskosten", zei het VVD Tweede Kamerlid de heer P. M. Blauw vrijdagmiddag toen hij in het kader van een regiobijeenkomst, waarbij de provincie Zeeland centraal stond, een werkbezoek bracht aan het bloem- bollenbedrijf de firma Neele te Sirjansland. De hierbij aanwezige agrarische ondernemers en leden van de VVD- afdeling maakten van deze gelegen heid gebruik om een pleidooi te hou den ter verwezenlijking van een zoet watervoorziening voor de landbouw Ook de gezworene van het water schap de heer L. J. Klompe was bij het bezoek aanwezig. „Doordat er geen zekerheid bestaat over zoetwatervoorziening zit er een manco in de mogelijkheden van agrarische ondernemers op Schou wen- Duiveland", aldus gastheer J. Neele. Hij betoogde dat met de huidi ge vergroting van de E.E.G. de con currentiepositie van Schouwse agra rische ondernemers steeds moeilijker dreigt te worden. „We hoeven daar echter niet bang voor te zijn als we over gelijkwaardige middelen kun nen beschikken", aldus Neele, die aantipte dat er zeker twintig a dertig produkten mogelijk zijn die hier goed kunnen gedijen. De daarvoor benodigde investeringen zijn echter dermate hoog dat men niet afhanke lijk kan zijn van regen maar moet kunnen rekenen op een constante zoetwatervoorziening. Hij achtte een en ander van groot belang voor toe komstige ondernemers en mensen die hun bedrijf willen continueren, om dat het zijns inziens bepalend is voor het feit of deze bedrijven in de toe komst al of niet hun hoofd boven wa ter zullen kunnen houden. ZIERIKZEE - De bouu) van de douche- en toiletaccommodatie aan de Nieuwe Haven nabijde Zuidhavenpoort ten be hoeve van de watersporters is in volle gang. De funderingen en het grondwerk zijn inmiddels gereed en thans is men bezig met het metselen van de muren. De sanitaire voorzieninq omvat het realiseren van vier douches, vijf toiletten, enkele urinoirs, een chemische toilet, twee aparte wasgelegenheden en een opslagruimte. Het gebouw krijgt een schuine kap en de buitenwanden zullen worden opgetrokken uit ijsselsteentjes. Het ontwerp voor de bouw werd gemaakt door de Dienst Gemeentewerken Zierikzee. Hoofdaannemer is Bouwbedrijf Roggeband B.V. te Zierikzee. Men hoopt deze sanitaire voorziening over anderhalf a twee maanden gereed te hebben. De kosten voor deze accommodatie worden geraamd op f 185.000.- exclu sief btw. MIDDELBURG - Dc Staten van Zeeland vinden dat de bevolking van Schouwcn-Duiveland veertig procent korting moet krijgen op dc tarieven van de Zeelandbrug. Die korting moet per 1 januari ingaan. Dat blijkt uit een motie die vrijdag met meer derheid van stemmen door de Zeeuwse staten is aangenomen. In die motie wordt ook aangedron gen op verlaging van de tarieven met veertig procent voor alle frequente gebruikers van de brug per 1 januari 1987. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft een dergelijke korting steeds afgewezen omdat de Zeeland brug die door de provincie zelf is be taald pas over drie jaar financieel is afgeschreven. Gedeputeerde Staten van Zeeland worden nu door de motie gedwongen toch een oplossing te zoe ken voor dit probleem. De bewoners van Zeeuws-Vlaande- ren kunnen sinds jaren via sterk ge reduceerde tarieven gebruik maken van de veerponten over de Westcr- schclde. De staten willen dat dit voor deel ook voor de bevolking van Schouwen-Duiveland ten aanzien van de Zeelandbrug wordt toegepast. Als andere argumenten voor de aanleg van een zoetwaterpijpleiding noemden de aanwezigen de vervui ling van sloten en bouwland door zoute kwel en het feit dat onafhanke lijke deskundigen voor de Raad van de Waterstaat hebben vastgesteld dat een dergelijke pijpleiding een rende ment van 500% zou opleveren. Vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Onweer Zonnige perioden, maar later op de dag van het zuiden uit enkele regen- of onweersbuien; minimumtempera tuur rond 13 graden; middagtempera- tuur ongeveer 26 graden. Matige oostelijke wind, later draaiend naar zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 7 juni: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 4 juni Zon op 5.24, onder 21.53 Maan op onder 5.55 Laatste Kwartier: 10 juni (9.19) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 4 juni 4.58 17.02 10.24 22.51 Doodtij: 12 juni Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 14,5° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Aan het warme weer komt morgen een eind. Het is een on weerstoring uit Frankrijk die in de loop van de middag onze zuidgrens kan bereiken en die de inleiding vormt van een koeler weertype. Voor dat het zover is kan de temperatuur nog flink oplopen. In het noordoosten van het land waar het onweer waarschijnlijk pas in de avond voorbij trekt kunnen morgen de hoogste temperaturen be reikt worden. De tweede helft van de week komt op de Noordzee een noordwestelijke stroming tot ontwikkeling die er voor zorgt dat het warme weer voor lopig niet terugkeert.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1