NIEUWS OP WIELEN P O P c Commissie-Mulder heeft rapport gereed voor vereenvoudiging afdoening lichte verkeersovertredingen O R N E R Formatie 'Prima Volta' treedt op voor zaal klaarwakkere Brogummers Film Super Snooper in jeugdsoos Brogum The Riverside Combo brengt cassette op markt Caravans worden slecht onderhouden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 31 mei 1985 Nr. 23734 9 ZIERIKZEE - De Commissie vereen voudigde afdoening lichte overtredin gen van verkeersvoorschriften (de Commissie-Mulder) heeft de minister van Justitie, mr. F. Korthals Altes, haar rapport aangeboden. Bij het rap port is een ontwerp-voorstel van wet gevoegd, benevens een memorie van toelichting. Een verzoek hiertoe was ook vervat in de opdracht, die de com missie eind 1983 ontving. In grote trekken stelt de commissie het volgen de voor: De nieuwe regeling zal uitsluitend betrek king hebben op lichte verkeersovertredingen, in feite op die overtre dingen waarvoor thans politietransactie kan plaatsvinden; De ambtenaar die de overtreding constateert, is bevoegd de betrokke ne staande te houden en van hem opgave van zijn personalia en - indien hij daarover beschikt bank- of gironummer te vragen. De betrokkene is verplicht deze gege vens te verstrekken; Vervolgens wordt de betrokkene een schrifte lijke beschikking over handigd. De beschik king bevat een korte omschrijving van het feit, dag en plaats van de constatering, en het be drag van een administra tieve boete. Voor de ge dragingen worden vaste bedragen vastgesteld. Voor volwassenen is het maximum 300,— voor minderjarigen tot 16 jaar 150,—. Wanneer wordt be keurd op kenteken, wordt de beschikking over de post toegezonden aan het adres van de ken tekenhouder. Zo moge lijk wordt op het voer tuig een kennisgeving achtergelaten; De beschikking ver meldt voorts dat de ad ministratieve boete bin nen dertig dagen na dagtekening onherroe pelijk wordt en binnen veertien dagen daarna moet zijn voldaan. Wordt de boete niet betaald, dan volgt een aanma ning en tevens een verho ging van de boete met 25% maar minstens 10,—. Wordt ook op de aanmaning niet betaald, dan volgt een tweede verhoging met 50% maar minstens 25,en is executie via bank- en gi rorekening mogelijk; Betaling in termij nen van de administra tieve boete kan worden toegestaan wanneer het gaat om een bedrag van boven de 100,—. Beroep Degene die tegen de beschikking mogelijk in beroep wil gaan (deze mogelijkheid is op de be schikking vermeld) moet een gemotiveerd beroep schrift sturen aan de of ficier van Justitie bin nen dertig dagen na dagtekening van de be schikking. De officier van Justitie beziet dan de zaak in al zijn aspec ten en roept de betrokke ne op om gehoord te wor den. Hij geeft vervolgens een gemotiveerde schrif telijke beslissing indien hij de boete geheel of ten dele handhaaft, of ver nietigt de beschikking. Bij handhaving van de boete vermeldt de be schikking ook de moge lijkheid tegen de beslis sing in beroep te gaan bij een enkelvoudige admi nistratieve kamer van de rechtbank. De gronden voor een dergelijk beroep zijn be perkt tot: a. de gedraging heeft niet plaatsgevonden zo als in de beschikking vermeld; b. de officier van Justitie had gezien de omstandigheden waar onder het feit heeft plaatsgevonden, het opleggen van een boete niet mogen billijken of had een lagere boete moeten vaststellen, ge let op de omstandighe den waarin de betrokke ne verkeert; c. de betrokkene heeft aannemelijk gemaakt dat niet hij maar een an der over het voertuig be schikte op de betreffen de dag. Het beroep wordt door de rechtbank pas behan deld nadat de belang hebbende zekerheid heeft gesteld voor de be taling van de boete. Te gen de uitspraak staat alleen beroep in cassatie open, geen hoger beroep. Wanneer geen of niet volledige betaling van de boete plaatsvindt, kan de officier van Justi tie de rechtbank machti ging vragen een dwang middel toe te passen. De mogelijke dwangmidde len zijn: a. het buitenge bruikstellen van het voertuig door overbren ging naar een aan te wij zen plaats of door aan brenging van een wielklem, voor ten hoogste één maand; b. ontneming van het rijbewijs voor ten hoogste één maand; c. gijzeling voor ten hoogste één week. Zodra alsnog wordt be taald (en dan vanzelf sprekend inclusief de verhogingen) wordt het dwangmiddel gestaakt. Degene die staande wordt gehouden na een overtreding en geen be kende woon- of verblijf plaats kan opgeven in Nederland, of reeds ge signaleerd staat voor een onbetaalde admi nistratieve boete, moet onmiddellijk aan de ver balisant betalen of ze kerheid stellen, maar heeft wel de mogelijk heid in beroep te gaan. Als niet wordt betaald, kan het voertuig in be waring worden gesteld. Over de bovenge schetste opzet bestond binnen de commissie eenstemmigheid met twee uitzonderingen. Een meerderheid onder schreef de wenselijkheid van het toekennen van de bevoegdheid aan de officier van Justitie de boete te matigen in ver band met zeer bijzonde re persoonlijke omstan digheden. Een minder heid achtte dit niet no dig, gezien de beperkte hoogte van de admi nistratieve boete, de mo gelijkheid in termijnen te betalen, en het oog merk te komen tot in houdelijke vereenvoudi ging van afdoening. Bank of giro Tweede punt van ver schil van mening binnen de commissie betrof het voorstel in de wet de ver plichting op te nemen voor de betrokkene zijn bank- of gironummer op te geven. De meerder heid van de commissie is hier voorstander van. Unaniem was de com missie van oordeel dat deze bepaling zou kun nen vervallen wanneer er een wijziging komt in het Reglement Kente kenregistratie waarop thans wordt gestudeerd en daarin de verplich ting wordt opgenomen in het kentekenregister tevens bank- of gironum mer te laten opnemen, benevens de verplichting adreswijzigingen door te geven. DEN HAAG - Volgens de ANWB moeten bezitters van caravans deze beter onderhouden. Bij ruim 1600 caravan-veiligheidskeuringen heeft deze toeristen bond veel onvolkomenheden aangetroffen. Kapotte remlichten, mankementen aan de onderstellen, lek ke gassystemen en gebrekkige elektrische installa ties waren de meest voorkomende euvels. Dit staat in de ANWB-publikatie 'Vakantie informatie 85'. De remmentest leverde het trieste beeld op dat in bijna geen enkel geval de remmen helemaal in orde waren. Bij 20 pro cent werden zelfs ernsti ge afwijkingen geconsta teerd, aldus de ANWB. Bij driekwart van de gekeurde caravans was er iets aan te merken op de onderstellen. Defecte wiellagers, versleten banden en defecte veer- systemen kwamen het meest voor. Bij maar liefst 126 caravans bleek de opbouw los op het chassis te zitten, bij vijf tig exemplaren was het chassis gescheurd. Van de caravans had 19 procent een lekkage in het gassysteem, 24 pro cent had slecht bevestig de leidingen en 19 pro cent had een ongeschikte gasslang. Bij 56 procent van de caravans met een 220 volt-installatie bleek het niet best gesteld met de massaverbinding van de buitenbeplating, chas sis, keukenblad of koel kast. In 111 gevallen was er sprake van defecte of loszittende wandcontact dozen, hetgeen volgens de ANWB tot gevaarlijke situaties kan leiden. Gnurfje en Gnuffeltje waren samen op stap gegaan. Ze zaten in hun auto en reden de weg af naar de ri vier. ,,Ik hem mijn wagen volgeladen, vol met lekk're appels", zong Gnuffel. ,,Hè-hè-heb je appelt jes meegenomen Gnuffel' E-è-en gaan we die opeten bij de rivier?" De auto stond stil bij het water. Gnurfje en Gnuffeltje stapten uit. Het was mooi weer en de vogels zongen in het riet. Zullen we eerst wat gaan varen, Gnurf. Het lijkt met zo heerlijk op het water". ,,Goed, zei Gnuffel, daar drijft een groot blompeblad". En zo stappen ze in hun boot. Maar de boot dreef met de stoom mee. Dat was erg, want hoe kwamen Gnurfje en Gnuffeltje nu weer bij de auto en de appeltjes? In de verte kwam een grote vogel aangevlogen. ,,A-h-hee", riep Gnurf je. „Zou je ons even naar onze auto kunnen vlie gen?" ,,Tuut-fluut", riep de vogel en streek neer op het water bij het pom- peblad. Gnurfje en Gnuffeltje klommen op zijn grote rug en de vogel vloog weer de lucht in. Maar hoog in de lucht werd Gnurfje duizelig. ,,I-ik val naar benene den, Gnuffel ik word zo naar! ,,Houd me dan maar goed vast, Gnurf. We zijn er zo. De vogel maakte een grote bocht en toen kon Gnuffeltje Gnurfje niet meer houden. Gnurfje viel. Hij duikelde in het water van de rivier. „O, vogel, wat moeten we doen" jammerde Gnuffel. De vogel zei riiets. Hij landde op de oever van de rivier, vlak bij de plaats waar Gnurfje in het water was gevallen. En wat zagen ze daar? Gnurfje bedank net een grote vis, die hem op de wal had gezet. Hij was wel nat, maar nog hele maal heel. Gnuffel bedankte de vogel en samen stapten ze weer naar hun auto en de appeltjes. Gnurfje ging in de wind in het gras zitten en was toen vlug weer droog. Samen aten ze appeltjes en met hun buikjes rond reden ze weer naar Gnurf en Gnuffeldorp. E-è-en toch was het leuk. W-w- we hebben gevaren, ge- ge-gevlogen, ge-ge- geeten en gereden", zie Gnurfje. En dat was zo. Kun jij oplossen wat deze clown heeft opgeschreven? Weieens meegeholpen om de auto te wassen? Sommige kinderen doen dat heel goed en helemaal alleen, om hun zakgeld te verdienen. Niet iedereen vindt het een leuk werkje, maar daar kan nu verandering in komen. Een hekend merk van autoshampoo, met een moeilijk uit te spreken naam, Turtle Wax (dat is Engels) heeft een actie om de bijrijdertjes of autowassertjes met nog meer plezier aan het werk te zetten. Het shampoo- merk heeft een schildpad als blikvanger, en die worden hu als opblaasbaar speelgoedbeest verkocht. Er zijn twee formaten: voor de kleinsten een van 51 centimeter lang en voor de wat groteren een schildpad van maar liefst één meter lang en 66 centimeter dik. Op elke verpakking van de flessen kun je lezen hoe de schildpad den zijn te bestellen, ze zijn echt niet duur voor zo'n mooi beest. Misschien als je heel goed meehelpt met wassen Op de foto zie je de twee beesten afgebeeld, en zie je ook dat de grootste nauwelijks in de koffer bak kan! ZIERIKZEE - Jeugdsoos Brogum in Zierik- zee krijgt zaterdag 1 juni bezoek van de viermans-formatie 'Prima Volta'. Deze band werd in 1983 opgericht en 'Prima Volta' is Ita liaans voor 'eerste keer'. 'Prima Volta' bracht een debuut-elpee op de markt met de fraaie titel 'MMWOPS'. De ondertitel 'Making Mu sic While Other People Sleep' refereert aan de nachtelijke uren, waarin de activiteiten van 'Prima Volta' zich doorgaans afspelen. In Brogum maakt de formatie ongetwijfeld mu ziek voor klaarwakkere Brogummers. Vrijwel het hele repertoire van 'Prima Volta' is spontaan en al improviserend ontstaan en pas daarna gestructureerd. Het resultaat daarvan, dat er sfeervolle, volwassen songs ontston den met stevige, doorgaande ritmes en veelal een dansbare beat. De muziek is een samensmelting van mechanische en na tuurlijke aspecten. De mechanische kant wordt gekenmerkt door de ritmische toonreeksen van een sequencer, die door her haling voor een meeslepend effect zorgen. Bas, percussie, gi taar en synthesizer zorgen voor een natuurlijke en levendige inkleuring. Een kenmerk is verder de krachtige, unisono sa menzang. Staat van dienst De uitgebreide staat van dienst wat betreft radio-optredens liegt er inmiddels niet om. Zo was 'Prima Volta' het afgelopen jaar te horen in Rocktempel, Countdown Café en de Popkrant. In de Verrukkelijke Vijftien stond het nummer 'Headline News' genoteerd. Ook was 'Prima Volta' met een twintig minu ten lange live-special te horen. Bassist Freek Ossel, drummer Ruurd Bierman, gitarist Bert Taken en synthesizer-speler Geert Mudde brachten met 'MMWOPS' een plaat van veelbelovende constante kwaliteit op de markt. Uitschieters zijn er nauwelijks aan te duiden. Hoewel de nummers qua opbouw en invulling na veelvuldige beluistering duidelijk hun overeenkomsten gaan vertonen, is dit meer een teken van de eigen identiteit en het eigen geluid van 'Prima Volta' dan van beperktheid. Toch krijgt iedere luisteraar ruimte mee te doen, eigen melo dielijnen en accenten in te vullen. Op deze wijze kan het be luisteren van 'MMWOPS' tot een orgie worden, als gezamenlij ke herinnering aan de eerste lekkere keer. Veel woorden zijn daarbij nooit noodzakelijk geweest en 'Prima Volta' houdt zich daar ook aan. Cryptische teksten, waarin de geïnteresseerde genoeg diepgang en beloftes kunnen vinden. De melodieuze basgitaar en de minimale synthesizer zitten elkaar en de zang niet in de weg en worden incidenteel raak aangevuld met strakke blazers. Voor de muziek van 'Prima Volta' geldt dat de liefhebber de muziek moet horen en ondergaan en dat een be schrijving ervan evenveel misverstand kan oproepen als dui delijkheid kan scheppen. ZIERIKZEE - In jeugdsoos Brogum in Zierikzee wordt op vrijdag 7 juni de film 'Super Snooper' vertoond. Het verhaal behandelt de belevenissen van politie-agent Dave Speed uit Miami, die onfortuinlijk wordt blootgesteld aan kernstraling. Het gevolg is. dat hij over vreemde krachten gaat beschikken. Dave Speed is plotseling een super-agent. Met misdaadbestrij der Sergeant Dunlop gaat hij op een bende valsemunters uit, hetgeen de nodige dolkomische gebeurtenissen oplevert Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. De Kêête, Nicuwcrkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. ZIERIKZEE - In de regio Schouwen-Duiveland mag 'The Ri verside Combo' zich nog altijd tot een van de bekendste dansorkesten okenen. Het orkest timmert al bij na veertien jaar aan de weg. In al die jaren werd vanzelfsprekend een groot publiek bereikt. De voorbije dagen bracht de combo een eerste muziek-cassette uit. Piet Schot is de grondlegger en oprichter van 'The Riverside Combo'. Hij bespeelt in de combo de saxofoon en de stembanden. Sinds een jaar is de combo op drie plaatsen gewijzigd. Voor naamste wijziging was de komst van zangeres Janny van Raalten. ,,Het is voor het eerst, dat we een zangeres in de groep hebben", zegt Schot. ,,Het is een hele omschakeling een vrouw in dit typi sche mannenwereldje te hebben. Het bevalt mij en de anderen uitstekend". 'The Riverside Combo' bestaat behalve uit Piet Schot en Janny van Raalten uit bassist Bram Cop- poolse, drummer Ron Dagevos en Henk Meijers op synthesizer. De groep schrijft sinds enige tijd alle arrangementen zelf, waardoor de eigen creati viteit belangrijk werd uitgebreid. ,,Het zelf ar rangeren heeft de motivatie een flinke impuls ge geven", stelt Schot. De diverse veranderingen in de structuur van de combo zijn bij het publiek ogenschijnlijk goed gevallen, getuige de vele posi tieve reacties. Door die vele reacties ontstond het idee een cassette op te nemen, hetgeen vrij gemak kelijk kon, omdat drummer Ron Dagevos eige naar is van de Roda-studio in Wemeldinge. Onder de titel 'Songs Tb Listen And Dance Tb' verscheen de eersteling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 9