ZILT ALS DE ZEEWIND Helpt u ons een handje l ELEKTRO LIEVENSE Uitbreiding werk Zeeuwse stichting voor beroepenvoorlichting Havenschap Vlissingen wil 22 miljoen gulden voor uitbreiding kadecapaciteit 7 f Benzine en diesel weer duurder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 31 mei 1985 Nr. 23734 Drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman, de uitgeefster van de Zierik- zeesche Nieuwsbode, is één van de standhouders op de Expo Zierikzee van 5 tot en met 8 juni. Van die gelegenheid wil zij gebruik maken om eens wat meei inzicht te krijgen in de wensen en verlangens, die bij de lezers van de Nieuws bode leven ten aanzien van de redactionele formule voor de krant. Omdat het ons onmogelijk is om de duizenden abonnees en lezers persoon lijk te bezoeken, drukken we hieronder een summiere enquête af, waarmee we een zeer globale indruk hopen te krijgen hoe er gedacht wordt over de inhoud van de krant en op welke wijze die (nog) verbeterd kan worden. Daarom vragen we u ons een handje te helpen. Dat kunt u doen door de on derstaande vragen te beantwoorden, de vragenlijst uit te knippen en die tij dens uw bezoek aan de Expo af te geven aan de stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Als tegenprestatie hebben wij dan een leuke attentie voor u in petto. Bovendien wordt uw naam in de Zierikzeesche Nieuwsbode vermeld als bezoeker aan onze stand. Helpt u ons? Bij voorbaat dank! Advertentie Naam:Man/Vrouw Adres: Woonplaats: Leeftijd: jonger dan 20 jaar 20-30 jaar O 30-40 jaar O 40-50 jaar D 50-60 jaar 60-70 jaar ouder dan 70 jaar Wat is uw mening over: Buitenlands nieuws Binnenlands nieuws Provinciaal nieuws Nieuws over Schouwen-Duiveland Sportnieuws Biedt de Nieuwsbode voldoende informatie Wat vindt u van de actualiteit Diepgang van de artikelen Lengte van de artikelen Vindt u de artikelen makkelijk te begrijpen Vaste rubrieken Overzichtelijkheid Hoe ontvangt u de krant Hoe leest u de krant Wie leest de krant in uw gezin Leest u (Aankruisen wat van toepassing is) Leest u de Extra editie Meer Voldoende Minder Weglaten O Meer C Voldoende Minder D Weglaten Meer Voldoende O Minder O Meer O Voldoende Meer O Voldoende Minder Weglaten CU Voldoende D Redelijk D Te weinig O Goed Redelijk Minder goed Goed Redelijk Tb weinig CU Tb lang Te kort Goed Goed Redelijk CU Minder goed Teveel Genoeg D Tb weinig Goed O Redelijk Minder goed D Abonnee Samenlezen D Losse nummers D Helemaal D Bijna helemaal D Nauwelijks Eén van de ouders Q Beide ouders Ouders en kinderen D Artikelen over gemeentepolitiek Streeknieuws D Sport-artikelen D Feuilleton D Midden in de Middenstand Ja Nee Opmerkingen:.. L-: Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 0119-1634 Half-zes journaal wegens „technische storing" vervallen HILVERSUM - Wegens een organi- satiefout is het half zes bulletin van het NOS-journaal donderdagavond niet uitgezonden. Volgens een woord voerder van de NOS was er door een „foutje in de planning" geen scha keltechnicus in de studio aanwezig. Even over half zes verscheen er een bordje in beeld met de mededeling dat de uitzending enigzins vertraagd was. Dit had een technische oorzaak, die geheel buiten de schuld van het journaal lag, zo meldde de tekst. Na enige minuten kwam de mededeling dat het journaal geheel verviel. De woordvoerder weet het gebrek kige rooster aan de grote drukte van de laatste weken. Niettemin sprak hij van een „onvergeeflijke fout, op een zeer zichtbare plaats". Voor de overige uitzendingen voor zag hij geen problemen. De technicus was inmiddels opgeroepen. ROTTERDAM - Normale- en super- benzine en diesel worden met ingang van vrijdag 31 mei weer duurder. Su- perbenzine wordt vanaf die dag ver hoogd met één cent per liter, evenals de normale benzine. De prijs voor een liter diesel stijgt met 1,2 cent per liter. De meest voorkomende prijzen aan de zelftankstations vuoi een lilei sli jper wordt dan twee gulden. Voor een liter normale benzine moet dan 193 cent worden betaald en voor een liter diesel 122,2 cent. De prijsveranderingen zijn het re sultaat van de werking van de inter nationale produktnoteringen in com binatie met de ontwikkeling van de dollarkoers. Zaterdag 1 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 15.30 uur Love boat. Er is verwarring onder de bemanning als een zekere „Dubbele Thompson" zich opwerpt als de vervanger van kapitein Stu- bing. 16.20 uur Mika. Eerste deel van een Zweedse jeugdserie. Het Lapse jon getje Mika dient een rendier bij een Parijse dierentuin af te leveren. Het zoekraken van de vliegtickets gooit echter roet in het eten. 16.35 uur Scooby, Scrabby Doo. Tfe- kenfilm. 17.00 uur De sprookjesbruid. Der tiendelige Westduitse/Tsjechische sprookjesserie. In deze eerste afleve ring wordt toneelspeler Mayer opge schrikt door een belletje, dat ver strekkende gevolgen voor zijn verdere leven blijkt te hebben. 17.30 uur Nieuws. 17.40 uur Niels Holgersson. 18.05 uur Coronation street. Annie Walker moet het alleen zien te klaren met de klanten in het café als Fred, Bet en Betty er een dagje tussenuit zijn. 19.00 uur De jongen die de voetbal pool won. Tiendelige Engelse come- dyreeks. In deze eerste aflevering wint de zestienjarige Rodney Ba- verstock de voetbalpool, nadat hij de ze buiten medeweten van zijn familie heeft ingevuld. 19.25 uur Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma, gepresenteerd door Willem ruis. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Het bloed kruipt. De acht tienjarige Laudine Straathof heeft het aan de stok met haar moeder als deze niets ziet in een verbintenis met Vincent, die naar haar mening uit is op het geld in de familie. 20.55 uur Tussen wal en schip. Er is kommer en kwel als de motor van de „Actief" het buiten de haven van Ant werpen begeeft. 21.45 uur Voetbal '80. Voetbaljour naal. 21.55 uur Achter het nieuws. Actuali teitenrubriek. 22.35 uur Sonja op zaterdag. Praat programma. 23.40 uur Journaal. 23.45 uur Nieuws voor doven. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Nieuws. 19.10 uur De los-vast jubileum spek takelshow. Hoogtepunten van het vanmiddag uitgezonden radiopro gramma „Lost vast", waarin o.a. op tredens van Danny de Munck, de Los Vast Band, Drukwerk en Roberto Jacketti and the Scooters. 19.40 uur De NCRV-60-show. Show- programma vanuit de Expohal in Hilversum, waarin een aantal beken de presentatoren en medewerkers met elkaar de spelstrijd aanbinden. 21.20 uur U zij de glorie. Koorzang- programma, dat eveneens in het te ken van de NCRV-jubileumviering staat. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Studio sport. 23.10 uur De miljoenenroof. Laatste aflevering van deze Westduitse Zwit serse misdaadfilm. Niet alles loopt zo perfect als de daders gepland had den. Dat vormt een gerede aanleiding voor de mafia om in te grijpen. Zondag 2 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.30 uur Bij Nieuwegein rechtsaf. Kinderprogramma. 17.30 uur Nieuws 17.35 uur Socutera 18.30 uur Studio sport. Een verslag van de Europese kampioenschappen turnen voor heren in Oslo. 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Towser. Zweeds kinderfilm- pe over het hondje Towser. 19.10 uur Zomer in Holland. Twee produkten van jeudige cineasten. De eerste is getiteld „Zomerkamp" over een verziekte situatie door een jeugd leider in een zomerkamp en de twee de gaat over een familie die per auto op weg gaat naar Spanje in gezel schap van een niet gewenste opa. 19.20 uur De baby van mijn broer. Westduitse filmkomedie. Centraal staat een kleine jongen, de benjamin van de familie, die doordat z'n broer Zondag 2 juni, 17.30 uur, Nederland 2: ,,Allo Canada-Hello Canadaaan dacht voor Oscar Peterson. vader wordt ineens tot oom gepromo veerd wordt, met alle kwalijke gevol gen van dien. 20.10 uur VPRO-nieuws 20.25 uur August Strindberg. Derde aflevering over het leven van de schrijver August Strindberg. 21.25 uur Tijdverschijnselen. Onder leiding van Ad 's Gravensande wordt gesproken over de gevreesde ziekte aids. 22.20 uur Dance black America. Amerikaanse documentaire over de historie van de zwarte dans. 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Nederland 2 12.00 uur Het capitool. Discussiepro gramma 12.45 uur Nederland C. Magazine over kunst en cultuur. 13.30 uur Allo Canada-Hello Canada. Deze uitzending staat in het teken van de Canadese televisie. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Allo Canada-Hello Canada. Tweede deel van het programma over Canada, met vooral aandacht voor de handelsbetrekkingen en andersoorti ge relaties met mensen en zaken in het buitenland. Tévens wordt het lot van de Europese vrouwen besproken die vlak na de bevrijding een huwe lijk sloten met Canadese militairen. Tot slot een portret van marshall McLuhan die veel invloed heeft uitge oefend op de ontwikkeling van het medium televisie. 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Maandag 3 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Levenslang. Zevendelige Australische/Engelse serie. Rufus wordt beschuldigd van moord op zijn vader. Dat betekent verstoting o.a. door zijn pleegouders. Hij wordt door de rechter veroordeeld tot verblijf in een strafkamp. 16.20 uur Minibios 17.10 uur Een paard in de hand 17.30 uur Nieuws 17.45 uur Oma Fladder 18.00 uur Sportpanorama. Wekelijk se sportrubriek gepresenteerd door Ruud ter Weijden. 19.00 uur Minibios 19.15 uur Televizier magazine. Actua liteitenrubriek. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Puzzeluur. Spelprogram- ma, gepresenteerd door Jos Brink. 21.25 uur De doornvogels. Het ver haal speelt zich af in Australië in de twintiger jaren. Een gefortuneerde dame vraagt aan de plaatselijke pas toor advies ten aanzien van haar na latenschap. Zal de pastoor de geluk kige zijn of de arme boer Paddy Clearly uit Nieuw Zeeland? 22.55 uur Karei van de Graaf. Praat programma 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kwartslag. Aandacht voor het jaarlijkse congres van het Huma nistisch Verbond. 19.25 uur Scala Gymnastica 1985. Een reportage van het gymnastiekfestijn dat het Koninklijk Nationaal Christelijk Gymnastiek Verbond ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan vierde in Den Helder. 20.20 uur Festival 21.30 uur Rondom tien. Henk Mochel voelt-een aantal lieden aan de tand om te achterhalen wat hen beweegt zich steeds weer in waaghalzerige si tuaties te begeven. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven derdtal volwassenen een beroepskeu ze onderzoek aan. De studie- beroepeninformatheek blijkt duidelijk in een behoefte te GOES - In 1984 heeft er een verdere verschuiving plaatsgevonden in de werkzaamheden van de Zeeuwse stichting voor beroepenvoorlichting en studie- en beroepskeuzevoorlichting. Overeenkomstig het beleidsvoornemen is de stichting erin geslaagd het aantal studie- en beroepskeuze onderzoeken in het voortgezet onderwijs van ruim 500 in 1983 naar ruim 600 uit te breiden. Om tot een grotere samenhang in studie- en beroepskeuzevoorlichting en -begeleiding in Zeeland te komen is er in het verslagjaar door het be stuur en het personeel van de ZSB ge zocht naar vormen van samenwer king met andere instellingen in de provincie die nauw betrokken zijn bij de externe studie-'en beroepskeuze begeleiding. De mogelijkheden van een geleidelijk samengaan van de be trokken organisaties worden op haal baarheid onderzocht. Aan het eind van het verslagjaar is er een plan ont wikkeld voor een nauwe bestuurlij ke, organisatorische en inhoudelijke samenwerking tussen bestuurlijke, organisatorische en inhoudelijke sa menwerking tussen ZSB, CSB, ROLZ en COA, voorlopig voor een periode van twee jaar. Hiernaast werd prioriteit toege kend aan de keuzebegeleidingsactivi teiten. Het was mogelijk -ruim 1700 leerlingen uit het voortgezet onder wijs deel te laten nemen aan een twee dagen durend beroepskeuze begelei dingsproject, In het verslagjaar namen ruim 1800 leerlingen uit de zesde klas van de la gere school deel aan een schoolkeuze- onderzoek. Voorts vroeg een hon- voorzien. Het bezoekersaantal is in vergelijking met het vorig jaar met 50% toegenomen. De voor het verslagjaar aangezegde bezuinigingen zijn doorgeschoven naar de volgende jaren. Door wat meer vrijheid in de bestedingsmoge lijkheden en door interne bezuinigin gen hoopt het bestuur gedwongen ontslagen te vermijden. Verder hoopt het bestuur dat de be zuinigingen en de nieuwe rijkssubsi dieregeling die met ingang van 1986 in moet gaan, geen belemmering zul len vormen voor de nog steeds toene mende vraag naar beroepskeuzehulp. Het bestuur wil er dan ook in de toe komst naar blijven streven de finan ciële drempel voor de cliënten zo laag mogelijk te houden. Voor de toekomst hoopt het bestuur in samenwerking met de andere in stellingen op het gebied van de studie- en beroepskeuzebegeleiding een regiovestiging in Zeeuws-Vlaan- deren te openen. Voorts ziet het nog een belangrijke taak weggelegd voor dienstverlening aan groepen als tussentijdse school verlaters, volwassenen in het tweede kans onderwijs, werklozen en kans armen. Daarnaast ziet het mogelijk heden liggen op het terrein van de loopbaanbegeleiding. GRONINGEN - De gemeentepolitie van Groningen gaat bij de NOS de te levisiebeelden opvragen van de voet balwedstrijd Juventus-Liverpool. VLISSINGEN - Het dagelijks bestuur van het Havenschap Vlissingcn vindt, dat de nieuwe Bijleveldhaven in het Middenzeeuwse Sloegcbied niet met een kade van 250 meter maar met een van 600 meter moet worden uitge rust. Dit met het oog op de te verwachten groei van scheepvaart- en overslag- activiteiten in deze Middenzeeuwse havens. In plaats van een krediet van 12 miljoen gulden is nu een bedrag van 22 miljoen gulden nodig. In een voor stel aan de raad van bestuur van het havenschap somt het dagelijks be stuur de voordelen op van een lange re Ioskade. De huidige kadecapaciteit is op di verse dagen in de week overbelast, waardoor ondermeer forse fruitover- slagactiviteit naar andere havens moest uitwijken. De werkgelegenheid zal toenemen omdat nieuwe terreinontsluitingen in de noord-west-sector impulsen geeft aan de uitgifte van nieuwe ter reinen. De tijdelijke aanloopverlie zen binnen de havenexploitatie kun nen binnen de begroting gecompen seerd worden door hogere kadegel- den. Bovendien zou de aanleg van een 600 meter-kade ineens een forse besparing opleveren ten aanzien van een gefaseerde aanleg. De raad van bestuur van het Havenschap Vlissin- gen beslist begin juni of zij akkoord gaan met het bcschikbaarstellen van een totaalkrediet van 22 miljoen gul den voor de aanleg van een 600 meter lange kade in de Bijleveldhaven. 43 Marjan luisterde zwijgend toe maar toen Karei sprak over die avond, dat zij hem in de duinen afge wezen had begreep ze ineens die brief van Wim. Hij had natuurlijk net als zij die andere keer gehoord wat er bo ven gebeurde en toen aangenomen dat Karei en zij „Je hoeft aan mij niet te biechten, Karei," zei Marjan, „als jullie zeggen dat je er spijt van hebt dan zal dat wel zo zijn, maar voor vader vind ik 't allerergste. Een lage streek, die niet goed te maken is met te zeggen dat je er spijt van hebt. Als hij er niet zo op aangedrongen had, de lieverd, dan zou ik hier niet op bezoek geko men zijn." Karei keek haar hulpeloos en diep bedroefd aan. „Je hebt gelijk, Marjan. Het is on vergeeflijk en ik kan begrijpen dat je me veracht en misschien wel haat, maar toch wil ik je zeggen dat ik van je houd. Marjan. Ik besef dat het een liefde is die jij niet beantwoordt. Ik zal er dan nooit meer met je over spreken, maar als je me ooit nodig mocht hebben, zeg het dan." Hij had zich bij zijn hartstochtelijk uitgesproken woorden wat uit zijn kussens opgericht en liet zich nu uit geput terugvallen. „Sorry, Marjan, maar ik ben nog maar een tobberd." Ongelovig had Marjan geluisterd naar wat Karei tegen haar zei. Dus hij had nog steeds van haar gehouden. Het was dus geen komedie geweest daar in de duinen. Eigenlijk moest ze medelijden met hem hebben. Maar toen dacht ze weer aan hetgeen hij en Maartje haar vader hadden aange daan en haar stem klonk koel en on persoonlijk toen ze zei: „Je hebt ge lijk, Karei. Het is het beste daar helemaal niet meer over te praten. Misschien zien we elkaar ooit nog wel eens en ik ben je erkentelijk voor wat ik van je geleerd heb. Je hebt op meer dan één manier mijn ogen geopend voor dingen waarvoor ik voorheen nog geen begrip had." Ze stak hem haar hand toe. „Het gaat je bijzonder goed, Karei." Teleurgesteld keek Karei haar aan, maar hij accepteerde haar optreden als een goed verliezer en zei alleen: „Dag Marjan, bedankt voor je be zoek." Hij keek haar na toen ze met een kaarsrechte rug de ziekenzaal verliet en hij was niet de enige die haar na keek. Bij de deur leek ze even te aar zelen maar dan vertrok ze zonder om te kijken. Bij Wim was Marjan ook op bezoek geweest. Drie maanden lang moest hij in de gevangenis blijven. Marjan bezocht hem een week nadat ze bij Karei was geweest. Van hem schrok ze nog meer dan van Karei. De blo zende forse tuinderszoon zag er grauw en doodmoe uit. Met zijn af hangende schouders en licht gebogen hoofd leek het wel of hij kleiner was geworden. „Dag Wim," zei Marjan zacht toen hij het kleine kale kamertje binnen kwam, waar ze op hem wachtte. door ARIETA DE MAN „Marjan, jij hier?" Hij deinsde even terug. Aarzelend nam hij de toegestoken hand. „Ze zeiden dat er iemand voor me was, maar ik dacht ik had niet verwacht „Ik wilde je even komen zeggen dat ik het jammer vind wat er gebeurd is, maar dat ik het allemaal wel begrij pen kan. En eh Wim, ik wil je ook zeggen dat ik niet van je hield, maar dat ik je nooit heb bedrogen. Tben jij dacht dat je me hoorde met Karei was ik helemaal niet thuis. Ik was bij de ouwe Bakker en zijn dochter." „Een stommeling ben ik geweest," zei Wim zacht voor zich heen. „Ik had je moeten vertrouwen. Maar ze zaten er altijd over te praten dat het nooit goed kon gaan met Karei en jou sa men." „Het had toch niets veranderd," zei Marjan met een hart vol medelijden toen ze Wim daar zo vol berouw voor haar zag. „Ik heb nooit van je gehou den, Wim. Dat heb ik je meer dan eens gezegd. Daarom had ik toch nooit met je kunnen trouwen. Die dag dat ik jouw briefje kreeg had ik het je willen vertellen." Wim keek haar berustend aan. „Je hebt gelijk. Marjan. Voor mij is alles nu toch uit, maar ik hoop dat jij een kerel vindt waar je wel van kan houden en een die een ander niet half dood slaat in een dronken bui." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7