Lijst geslaagden Mavo-Havo Meldt uw eigen goede nieuws Opmerkelijke visite in Zierikzee Zeeland wil uitbreiding van het zeehondenbestand Voorbereidingen EXPO in volle gang KNOV wil beunhazerij via lager BTW-tarief te lijf Braks noemt lagere korting superheffing onverantwoord Geen grenzen sluiten voor Britse supporters Drie jaar geëist voor dodelijke messteken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 31 mei i»gs Nr. 23734 5 Wedstrijd van de krant: ,,Als ik de baas zou zijn van het Journaal dan werd meteen het nieuws een heel stuk positiever De hele wereld werd meteen een stukje liever Want ik negeerde alle narigheid totaal..." Weet u het nog, van de „Kinderen voor Kinderen" die dat een tijdje terug op de televisie zongen? ..Er is een tandarts in Den Haag die niemand pijn doet bij het boren. Na een zware operatie kan een dove man weer horen. Jos de Bruin van 13 jaar heeft zich vandaag voor 't eerst geschoren. De hond van tante Jo heeft negen kinderen gekregen. Een gratis taxi die de kinderen naar school brengt in de regen. Kinderbedtijd wordt verschoven van half acht naar kwart voor negen". Zou u dat ook weieens willen? Uw eigen goede nieuws leveren. Vrolijke berichten maken, als tegenwicht voor de ernst van alledag die zijn weerslag vindt in de media. Ook in uw streekkrant. DEN HAAG - In een aantal secto ren van zakelijke dienstverlening die fraudegevoelig zijn moet het BTW- tarief omlaag worden gebracht van negentien naar vijf procent. Te den ken valt aan onderhoudswerk, auto- en rijwielreparatie, schoonmaa kwerk, kappers, hoveniers en auto rijscholen. Dit schrijft het KNOV, de organisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf donderdag in een brief aan de bijzondere com missie ISMO van de Tweede Kamer in reactie op het rapport over mis bruik en oneigenlijk gebruik van de ISMO. DEN HAAG - Minister Braks van Landbouw en Visserij blijft een la ger kortingspercentage dan gemid deld 9,55 procent op de produktie van de melkveehouders afwijzen. Hij noemt een lager percentage volstrekt onverantwoord, omdat het risico groot is dat zijn ministerie vol gend jaar voor de heffing op te veel geproduceerde melk (superheffing) moet opdraaien als blijkt dat de melkveehouders meer hebben gepro duceerd dan door Brussel is toe gestaan. Hij heeft dit donderdag ge zegd tijdens mondeling overleg met de vaste kamercommssie voor Land bouw. Braks wordt in zijn opvatting ge steund door de PvdA. Volgens land- bouwspecialist Hazelaar zal het even tueel overnemen van de betaling van de heffing door het ministerie gaan ten koste van andere sectoren in de landbouw, omdat Braks niet bij colle ga Ruding van financiën hoeft aan te komen met een aanvullende begro ting. Iedere procent die ons land te veel produceert kost aan heffing on geveer 70 miljoen gulden. DEN HAAG - VVD en PvdA vin den niet dat het supporters van En gelse clubs verboden zou moeten worden in Nederland binnen te ko men. Dit hebben de Kamerleden Dijkstal (VVD) en Worrell (PvdA) voor de NCRV-microfoon gezegd na de gebeurtenissen in Brussel. Dijkstals eerste reactie was hele maal op te houden hiet betaald voet bal, maar hij wil eerst proberen an dere maatregelen te nemen. Als zou blijken dat het ook dan niet lukt het supportersgeweld tegen te gaan, zou een uiterste stap zijn hen de toegang te verbieden, vindt de VVD-er. Worrell vindt Nederland „niet ab soluut veilig." Hij vraagt zich af of de maatschappelijke kosten die ge maakt worden om geweld te voorko men niet onaanvaardbaar hoog wor den. De overkoepelende voetbalorgani satie UEFA moet zich volgens hem beraden of het nog wel verantwoord is de voetbalclub Liverpool als gast te ontvangen. Gebleken is dat een deel van haar supporters zich „als beesten" gedraagt. Worrell wil hen niet pertinent weigeren omdat „we open grenzen hebben, een Europa zijn." Bij de Italiaanse ambassade in Den Haag hangt de vlag halfstok naar aanleiding van de gebeurtenissen in Brussel. Dat zal drie dagen het geval zijn omdat in Rome gedurende drie dagen nationale rouw is afgekon digd. ZIERIKZEE - Best verrassend om op 30 mei op een zonnig Havenpark in Zierikzee plotseling Sint-Nicolaas en Zwarte Piet aan te treffen. Waren ze uit Spanje even over gekomen om de stad ook tijdens het toeristenseizoen even te bezoe ken? Nee.... het ging om een vossenjacht van leerlingen, die enkele dagen tijdens schoolkamp in de Westhoek vertoef den. Naast Sint en Piet trof men bovendien nog enkele andere ludieke figuren aan, zoals: een duiker (in de fontein) een robot en een Arabier. Zou u dat ook weieens willen? Wel, het eerste goede nieuws is dit: dat kan. Deze krant gaat de komende maanden een aantal ke ren uw eigen goede nieuws bren gen. Nieuws dat u nou eens in de krant zou willen zien, omdat het zo positief afsteekt tegen alles wat er normaal te melden valt - en dat is lang niet altijd wat goeds. Be richten die je anders nooit ziet in de pers. Informatie die we zouden kunnen brengen als we de werke lijkheid eens een keertje naar on ze hand konden zetten. U kunt zelf kiezen: leuke, onver wachte, originele voorvallen die u zelf hebt meegemaakt of - nog be ter - die u hebt bedacht. Iedereen kan mee doen, kinderen natuur lijk ook. Schrijf uw goede nieuws op. Laat uw fantasie de vrije loop. Hoe ziet uw Goed-Nieuws-Krant eruit als u het voor het zeggen hebt? Onze krant organiseert deze „Goed-Nleuws-wedstrijd" voor gestuurd. Het adres is: De Neder landse Nieuwsbladpers, Postbus 29713, 2502 LS 's-Gravenhage. In zendingen tot uiterlijk 1 juni met vermelding van: Goed-Nieuws- Krant. Een speciale jury zal daarna de inzendingen beoordelen en een keus doen, welke berichten in aan merking komen voor bekroning en voor publicatie in de deelne mende kranten. De wedstrijd geldt namelijk ook voor lezers van veel andere nieuwsbladen in ons land, die aan deze actie meedoen. De leukste en origineelste inzen dingen worden opgenomen in de afleveringen van de Goed-Niews- Krant die de komende zomer in de deelnemende kranten verschij nen. Bovendien worden er de vol gende prijzen voor uitgeloofd: le prijs 500,— 2e prijs 250,— 3e en 4e prijs 100,— 5e prijs 50,— Professor Zeemanen Dag- en Avondschool ZIERIKZEE - De spannendste dagen voor eindexamenkandidaten zijn voorbij: de resultaten van de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap en die van de Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" zijn bekend. Hier onder de volledige lijst van geslaagden. Zeeuwse Dag-/Avondscholenge- meenschap afdeling Zierikzee: Afdeling Havo Volledig Havo-diploma: I. Zwart- Smit en E. Bus-van Zwieten te Zierik zee; P. Meertens te Bruinisse en M. C. van Klooster-Dingemanse te Renesse. Deelcertificaten werden behaald door: Zierikzee: J. Bin, T. Hoekstra-van Golen, H. Schwarze-Gravendijk, J. Schiettekatte-den Haan, L. Philippo- v. d. Laan, H. v. d. Wolf-Langerak, N. Deurloo-Moes, P. van Oeveren- Pairoux, C. Verschure-de Putter, S. van Leeuwen-Teunis, C. Jonker- Klippel. Haamstede: C. Coppoolse, R. v. d. Graaf-Jongsma, L. Slappendel- Degeling. Nieuwerkerk: H. Kaal, J. Leydek- kers-Schiettekatte. Ouwerkerk: A. Legerstee-Erkelens. Brouwershaven: H. Jonkers-Ren den. Goes: E. v. d. Maas-Felius, A. Mol- Grimm, J. Huiszoon-van Liere, J. Nutzmann-Schoffelmeer. Afdeling Mavo Deelcertificaten werden behaald door: Zierikzee: C. v. d. Berg-Harpe, T. Kool-Groote, H. Ensing-Kooistra, C. v. d. Klippe-Krug, H. v. d. Wekken- Laanstra, C. Visser-de Mol, P. van Oeveren-Pairoux, I. Zwart-Smit, E. Risseeuw, E. Schwarze, G. bij de Vaate-Stenhuis, M. Hart-Suurland, S. Hodde-Visser, J. Vuijk, T. van Dongen-Wessels, H. Collignon- Suyker, P. Oosting-Dijkstra, E. v. d. Linde-Radewalt, hr. J. Tieben, hr. J. Pantekoek, hr. H. Rikhof, hr. A. Schot, hr. Chr. Schults. Nieuwerkerk: D. van Klinken-Kik, H. Zwart-Smit. Renesse: D. Hop-Bijlsma, E. Frank- Verseput, C. Hoogerhuis-v. d. Linden. Haamstede: E. Butler, hr. F. Men- ten. Bruinisse: W. Padmos-de Koning, J. Bout-Manni, A. Stolk-van Roon. Scharendijke: M. v. d. Tak-Faes, E. Verschuur-Mensink, O. Immerzeel-de Munnik, L. Jongen. Dreischor: M. v. d. Wielen, P. Flik- weert, M. Geelhoed-v. d. Klugt. 's-Gravenpolder: N. Vervaeck. Kerkwerve: C. Koster-v. d. Wekken. Noordgouwe: M. Clerx-Krijger. Geslaagd voor Havo Zierikzee: Carla Arends, Jacqueli ne Boot, Rianne Boot, Nanette van der Borght, Jörgen Gros, Eric Har- tog, Jeanet Heijboer, Anne-Rienke Hendrikse, Remi Korsman, Marjo lein Kort, Ruth de Lange, Rudi Lege- maate, Peter van der Linde, Petra van Maanen, Ingrid Olree, Vera Saarloos, Paula Schiettekatte, Angelina de Spirt, Nicole de Spirt, Linda Straete- mans, Frans Trompert, Arjen van Vaardegem, Daniëlle van Veeren, Jan-Jaap Wiggers, Jeroen Wijsman. Scharendijke: Erik Bakker, Ronald Bakker. Kerkwerve: Cor Berrevoets, Jan Berrevoets, Marja van der Have. Ouwerkerk: Erik Bleiji, Wim Hage. Zonnemaire: Arco Dalebout, Steef Duinhouwer. Oude Tonge: Erna van Es. Nieuwerkerk: Jacco Folmer, Mir jam Hollander, Lian Wijsman. Burgh-Haamstede: Hubert Heu- tink, Karin Middelhoek, Karin Rensma, Astrid Roda, Gerlo Roda, Arja Roskamp, Jacqueline Spaarga ren. Brouwershaven: Ad van den Hoek, Arjan Visser. Renesse: Yvonne van den Hoek, Lenz Hoogerhuis, Wendy van der Roest. Oosterland: Robert Kemner, Mar cel Melieste, Cor Stouten. Dreischor: Joleen van Langeraad. Schuddebeurs: Stef Nelisse. Bruinisse: Mieke Okkerse, Jaap Verburg. NIJMEGEN - Ongevoeligheid bij astma-patiënten voor geneesmidde len die moeten worden ingeademd wordt vaak veroorzaakt door onjuist gebruik van in inhalator of door een slechte inhalatiechniek. Er komt dan te weinig van het middel in de longen terecht. Na een aanvankelijk goed re sultaat treedt in die gevallen bij vee astma-patiënten een verslechtering op en lijkt het geneesmiddel zelfs een averechtse werking te hebben. de lezers ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan dit jaar van de Nederlandse Nieuwsbladpers (NNP), de landelijke belangen organisatie van nieuwsbladuitge vers, waar ook deze krant lid van is. Daarom moeten inzendingen - met vermelding van uw naam en adres én de naam van de krant waarin u dit bericht gelezen hebt - ook naar de NNP worden op- ZIERIKZEE - Op het parkeerterrein aan de Scheldestraat in Zierikzee zijn de voorbereidingen voor de EXPO Zierik zee in volle gang. Op donderdag en vrijdag wordt hard gewerkt om de tentoonstellingshallen op te bouwen. Na het weekeinde kunnen de deelnemers aan de EXPO er terecht voor het opbouwen en inrichten van hun stand. De officiële opening is op woensdag 5 juni om 11.00 uur. De tentoonstelling is voor het publiek geopend op woensdag 5 juni tot en met vrijdag 7 juni van 13.00 tot 22.00 uur en op zaterdag S juni van 10.00 tot 18.00 uur. MIDDELBURG - Er moeten officiële rustgebieden worden aangewezen voor zeehonden in het Deltagebied. Dan bestaat een grote kans dat de nu op gs.ng gekomen positieve ontwikkeling in het zeehondenbestand zal worden voortgezet. In augustus 1984 spoelde op het strand van Schouwen-Duiveland voor het laatst een zeehondje aan. Dombo werd naar Pieterburen vervoerd, waar Leny 't Hart zich over het dier ontfermde. Tbt de conclusie komen de biologen van de milieu-afdeling van Rijks- en Provinciale Waterstaat in Zeeland. Volgens bioloog drs. J. Beijersbergen van de Provinciale Waterstaat in Zee land is het aantal meldingen van zee honden de laatste jaren aanzienlijk toegenomen. Vorig jaar werden 21 zeehonden in de Zeeuwse wateren ge signaleerd en dit jaar al acht. Ze wer den niet alleen gezien in de Ooster- schelde, maar ook in de Westerschel- de en op het Grevelingenmeer, waar ze via de zoutwaterinlaat in de Greve- lingendam binnenkomen. In het Veerse Meer is na de afslui ting, nu 24 jaar geleden, één zeehond achtergebleven die het gezien zijn omvang uitstekend toeven vindt in deze afgesloten zeearm. Om nu de zeehondenpopulatië meer kans te ge ven zich te vestigen en uit te breiden, met name in het Oosterschelde-ge- bied, hebben de biologen de stuur groep Oosterschelde voorgesteld twee rustgebieden aan te wijzen voor deze dieren. Dat zouden dan de Rog- geplaat (ruim 3.000 hectare), vlak achter de Oosterscheldedam, en de Galgenplaat (2.000 hectare) tussen Noord-Beveland en Tholen, moeten zijn. De zeehonden zogen in juni/juli, dus zou een snelle aanwijzing van de ze rustgebieden volgens Beijersber gen een positieve zaak zijn. Volgens deze bioloog zou dan ook overwogen UTRECHT - De 64-jarige Dr. H. C. van Straaten is benoemd tot opvolger van dr. J. W. de Pous (65) als voorzitter van het Centraal Orgaan Tarieven Ge zondheidszorg (COTG), het voormalig Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven (COZ), zo heeft het COTG bekend ge maakt. kunnen worden jonge zeehondjes vanuit het zeehondencentrum Pieter buren naar de Oosterschelde over te plaatsen, waardoor de ontwikkeling kan worden versneld. Zeeland was in de jaren '40 zeer in trek bij de zeehonden. Toen waren er permanent zo'n 1.500 zeehonden in dit gebied. Dat aantal is in de loop van de jaren door bejaging en het slechter wordend milieu sterk terug gelopen. ZWOLLE - De officier van Justitie bij de rechtbank in Lelystad, mr. J. R. Krol, heeft donderdag tegen de 23-jarige S. J. uit Lelystad een gevan genisstraf van drie jaar geëist. J. heeft bekend op 21 augustus van het vorig jaar zijn zwager met messteken om het leven te hebben ge bracht. De steekpartij had plaats na dat de zwager meerdere malen J.'s overleden vader had beledigd, een ernstige zaak gezien de culturele ach tergronden. Volgens het rapport van het Pieter Baancentrum in Utrecht heeft de ver dachte gehandeld in een uitzonde ringstoestand, waarbij hij zijn wil in mindere mate kon bepalen. Aange zien er geen reden is herhaling te vre zen is TBR volgens het rapport niet nodig. Deze conclusie werd door de officier overgenomen. Uitspraak 6 uni.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5