streeknieuws Ingang stadhuis valt niet op Kennismaking Jeu de Boules voor ouderen van ,,De Wieken" Zeeuwse prenten en klederdrachten in „De Bewaerschole" te Burgh-Haamstede Floor Schrijver een tovenaar met schoenen MIDDEN MIDDENSTAND 4 ZIERIKZEE - De ingang van het stadhuis van Zierikzee is als zodanig onvoldoende herkenbaar. Dat is de mening van het college van b. en w., die door een meerderheid van de commissie publieke werken wordt onderschreven. In de praktijk blijkt dat heel veel mensen ,,aan de verkeerde deur staan te rammelen" en een los verwijsbord, dat op straat moet worden geplaatst, geeft aan waar men de ingang van het stadhuismuseum kan vinden. De commissieleden konden zich in meerderheid vinden in het voorstel van het college om de ingang herkenbaar te maken door middel van een uithangbord boven de ingang en lantaarnpalen aan beide zijden van de deur. Deze aan passing vraagt een uitgave van bijna 6000 gulden. Vanaf 12 juni elke woensdagmiddag ZIERIKZEE - De Stichting Welzijn voor Ouderen Schouwen-Duiveland organiseert in samenwerking met het verzorgingstehuis „De Wieken" een kennismaking scursus Jeu de Boules voor ouderen uit „De Wieken" en omgeving. Het is daarbij de bedoeling om na een aantal weken te komen tot een zelfstandige Jeu de Boules-groep in Zierikzee. Vanaf 12 juni kan er elke woensdag middag van 14.00-16.00 uur gespeeld worden in de binnentuin van „De Wieken" aan de Hoge Molenstraat. De eerste weken wordt men daarbij begeleid door Jan Eversdijk, consu lent „Meer Bewegen voor Ouderen", die spelers wegwijs zal maken in techniek, taktiek en regels van het spel. De ballen worden in de beginperio de gratis beschikbaar gesteld door de consulent MBvO. Later zal men zelf een set ballen aan moeten schaffen. Romeinen en Grieken Jeu de Boules, of pétanque zoals het in Frankrijk heet, wordt al eeu wenlang beoefend. Reeds bij de Ro meinen en de Grieken werd het vol overgave gespeeld. De huidige bakermat van het Jeu de Boules ligt in Frankrijk. De tijd is echter voorbij dat slechts een fanatie ke Fransman van Jeu de Boules ge niet, werkelijk iedereen, jong en oud, kan het spel beoefenen. Bovendien kan het bijna overal ge speeld worden. Spelregels Het spel wordt altijd gespeeld door twee teams van één tot drie personen op een veldje van ongeveer 3,5 x 13 meter. Er wordt gespeeld met metalen „boules" van 0,620 - 0,800 kg. De bal len van de verschillende teams zijn van elkaar te onderscheiden door een verschillend aantal groeven in de bal. De bedoeling is met deze ballen zo dicht mogelijk bij het houten doel- balletje, het but, te komen. Elke boule die beter ligt dan de beste boule van de verliezende partij levert een punt op. Winnaar is het team dat het eerst 13 punten heeft ge haald. Oefening Het spel kan in enkele minuten worden uitgelegd, zodat iedereen di rect mee kan doen. Om echt goed door te krijgen hoe een bal datgene doet wat de speler wil, is echter wel wat oefening nodig. Maar daarom is het een spel vol verrasssingen. Naar mate de vaardigheid vordert, vraagt Jeu de Boules meer concentratie, nauwkeurigheid en spelinzicht. Alhoewel Jeu de Boules soms bekend staat als een mannensport. zijn dames hier ook van harte welkom. ZIERIKZEE Kindervoorstelling Vismarkt Op de Vismarkt te Zierikzee wor den zatei'dag diverse voorstellingen gegeven voor kinderen: Doornroosje. Rik, Rijn en Rosalinda geven dit aloude sprookje gestallte, nadat eerst de kinderen zelf een sprookje hebben uitgebeeld. De voorstellingen begin ne 1 cm 11.00 uur, 13.00 en 15.00 uur. Volwassenen zijn óók welkom. Tip diefstallen Pinksteren In het Zierikzeese politiebureau verblijft op het ogenblik een Rotter dammer, die er van wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij een aan tal diefstallen in het pinksterweek- einde gepleegd. De politie heeft een tip gekregen waarna via het kente ken van de auto de Rotterdammer kon worden opgehaald. Tot op heden ochtend heeft de man niet bekend, hij ontkent zelfs in de regio geweest te zijn. C.J.V clubseizoen wordt afgesloten met kerkdienst zondag 2 juni afgesloten met een kerkdienst die wordt gehouden in de Gereformeerde kerk in de St. Domus- straat. De dienst waaraan veel C.J.V.- ers meewerken werd ook helemaal door hen voorbereid. Het is een geza menlijke dienst van de Gereformeer de en Hervormde kerken van Zierik zee en hij wordt geleid door ds. Blokland. Het thema is „Naastenlief de" en ook het Gereformeerde jeugd koor „Joy" zal aan de dienst waarbij iedereen welkom is, zijn medewer king verlenen. Aanvang 18.30 uur. SEROOSKERKE Deel lading verloren Vier personenauto's liepen donder dagmiddag schade op aan de voorrui ten, als gevolg van het verliezen van een deel van de lading van een vrachtwagen die voor hen reed. Het gebeurde op de provinciale weg en de lading was grint. De vrachtwagen was eigendom van transportbedrijf B. uit Bergen op Zoom, die overigens heeft toegezegd de schade onderling te zullen regelen. HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE - Mensen die de Zeeuwse cul tuur en folklore een warm hart toedragen mogen zeker niet verzuimen om één dezer dagen De Bewaerschole te Burgh-Haamstede te bezoeken. Tot en met 8 juni is daar onder de titel „Zeeuwse prenten en klederdrachten" een expositie waar behalve vele onderdelen van de Zeeuwse klederdracht ook papierknipsels te zien zijn, die zijn geïnspireerd op Zeeuwse sieraden. En een twintigtal van de originele aquarellen, die zijn opgenomen in het Zeeuws Platenboek. Het C.J.V. club^eisoen wordt -> Diefstal uit auto De Westduitser R. G. uit Weinberg, maakte melding van inbraak in zijn auto, waaruit nadien een radio-cas setterecorder verdween ter waarde vaii 400,De auto stond gepar keerd op de Strandweg nabij het Ver klikkerspad. BROUWERSHAVEN Oud papier In de kern Brouwershaven wordt zaterdag oud papier opgehaald door de sportvereniging A. S. V. Brouwers haven. Zij rijden rond vanaf negen uur tot half elf. De bewoners worden verzocht het papier en karton voor die tijd gebundeld langs de stoeprand klaar te zetten. SIRJANSLAND Ouderen bezochten Noord-Brabant Een groep ouderen uit Sirjansland bracht deze week per touringcar een bezoek aan Noord-Brabant! Zij geno ten hierbij bijzonder van het Bra bantse landschap en de vele kleine dorpjes waarover de chauffeur infor matie verstrekte. Zo hoorden zij on der meer dat Geertruidenberg een van de oudste plaatsen van Neder land is en dat de electriciteitscentrale die daar staat met zijn afgevoerde koelwater vele huizen van Ooster hout verwarmt. Er werd gestopt in Loon op Zand en Baarle Nassau en na een rit door het prachtige recreatieve landschap van Chaam werd het diner gebruikt in Familieland, een hotel restaurant. In Roosendaal werd het overdekte winkelcentrum bezocht en om half zes was men weer in Sirjans land. BRUINISSE Jubileum bij Padmos Tijdens een informele bijeenkomst bij machinefabriek Padmos Bruinis- se is het feit herdacht dat de be drijfsleider/voorman Cees van de Bos 25 jaar bij het bedrijf werkzaam was. De laatste tien jaar bekleedde hij die functie. Na de ambachtschool begon hij bij de dorpssmid Kriger. Na z'n dienst tijd was hij vier jaar werkzaam bij Maaskant voordat hij overstapte naar L. Padmos. In 1960 werkten er zes man bij Padmos, nu heeft het modern geoutilleerde bedrijf 24 man perso neel in dienst en een goed gevulde or derportefeuille. V. d. Bos heeft de hele ontwikke ling in het bedrijf meegemaakt. Re paraties, motorinbouw en de komst van de nieuwe losinstallaties voor mosselschepen. In 1963 bouwde Pad mos de eerste nieuwe kotter, nu is het bedrijf bijzonder succesvol met de bouw van een serie Eurokotters. Tij dens de bijeenkomst met het voltalli ge personeel kreeg de jubilaris naast gelukwensen ook uit handen van me dedirecteur H. Padmos een envelop met inhoud. Koor- en samenzangavond Traditioneel vindt in de maand ju ni de koor- en samenzangavond plaats in de Ned. Herv. kerk. Dit jaar is dat op zaterdag 8 juni om half acht. Medewerking wordt verleend door de Chr. Oratoriumvereniging „Middel- harnis" en de Chr. Gem. Zangvereni ging „Laus Deo" uit Bruinisse. De meditatie is in handen van ds. W. F. Teekens. De toetsen van het orgel worden bewogen door de heer H. Hoogerheide. De toegang is gratis. VLISSINGEN Open dag vismijn Ter gelegenheid van de nieuwe vismijnaccommodatie die door staatsscretaris A. Ploeg in de ge meente Vlissingen wordt geopend, is er op zaterdag 8 juni een evenement onder het motto „kijk op vis". Het publiek kan hier kennis maken met het visserijgebeuren onder meer door demonstraties van visfileren, netten boeten, garnalen pellen en video films die een beeld geven van de vis vangst op zee. Bovendien wordt elke gast op een stukje zeebanket vergast. Het evenement is 's middags van 14.00 tot 17.00 uur en de route naar de landtong tussen de eerste en tweede binnenhaven waar een en ander plaats vindt wordt met verwijsbor den aangegeven. DORDRECHT - Meer dan 80 schil derijen en ongeveer 40 aquarellen, te keningen, pastels en etsen, waaron der werk dat niet eerder tentoon werd gesteld, geven van 26 mei tot 28 juli in het Dordrechts museum een overzich van het wrk van de impressi onistische meester Isaac Isreals. Uit deze aquarellen en tekeningen, die zijn gemaakt door Rino Visser, is volgens organisatrice M. Burg- Coolen een selectie gemaakt van on derwerpen die speciaal betrekking hebben op Schouwen-Duiveland. Het betreft hier onder meer een stukje ge schiedenis, zoals de vroegere vlasbe-( werking en de drie-spanpaarden die indertijd werden gebruikt. Ook ty pisch Zeeuwse lekkernijen en milieu onderdelen van het Zeeuwse land schap zoals bepaalde soorten vogels worden op de platen uitgebeeld. De klederdrachten worden getoond door middel van enkele poppen die zijn uitgedost in de originele Schouwse dracht. Terwijl er via kostuums een uitgebreid overzicht wordt gegeven van de zondagse- en de rouwdracht. Het betreft de kleder dracht zoals die er heeft uitgezien in de periode na 1900. Een en ander werd in bruikleen afgestaan door me vrouw Kirsbirgen uit Haamstede. De bij de klederdracht behorende Zeeuwse sieraden inspireerden me vrouw A. Duijzer uit Wolfaartsdijk tot het maken van een viertal knip sels die ook op de expositie worden tentoongesteld. Een en ander is tot en met 8 juni dagelijks te bekijken van 13.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten. Verschillende onderdelen van de Zeeuwse klederdracht zoals die te zien zijn op de expositie in de Bewaerschole. op Utrechts orthopaedisch schoenmaker weet waar de schoen wringt ZIERIKZEE - Als een van de weinige sportbonden in Nederland kent de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) een groei van het aantal leden. De toenemende belangstelling voor het lange afstandlo pen draagt fors aan dit toenemende ledental bij. Omdat juist bij deze vorm van sportbeoefening de belasting voeten, knieën en benen erg hoog is, treden relatief veel klachten en blessures op. Als het aan Floor Schrijver ligt kan het grootste gedeelte van deze klachten betrekkelijk gemakke lijk verholpen worden. In zijn uit ermate fraaie bedrijf in Utrecht vervaardigt Schrijver Orthopae- die sinds kort het air weight sup plement, een individueel aange paste binnenzool, die hulp biedt bij overpronatie, supinatie, voor voetirritaties, knie-, scheenbeen- en rugklachten alsmede achil lespeesblessures, hielspoor, te veel druk op de tenen en nog tal van andere ongemakken, waar mee een intensief sportend indivi du geconfronteerd kan worden. Floor Schrijver (38) heeft met zijn unieke vinding reeds tal van bekende sportlieden, zoals Klaas Lok, Wilma Rusman, Els Vader, Krista Aukema, Henk van Hoek, Cor Vriend, Marjan Goedhart, Ju dith Warringa en Hester Witvoet van hun klachten afgeholpen. Twee jaar geleden kwam Schrij ver met de sport in aanraking. „Ik kreeg in 1982 een vraag van het SMA in Utrecht. Sedert die tijd kreeg ik steeds meer sportmensen in de zaak", vertelt hij. „Ik was verbaasd toen ik zag hoe weinig zorg de meeste sportmensen aan hun voeten besteedden. Over het algemeen wordt de verkeerde schoen gekocht. Het lijkt wel of de sportman of -vrouw er bij voor baat van uitgaat, dat de duurste schoen ook de beste is. Dat is ze ker niet het geval". De uit een schoenmakersfamilie stammende Schrijver kreeg na zijn opleiding, die hij als één van de besten af sloot. het advies zich verder te be kwamen in het orthopaedisch schoenenvak. In 1969 nam hij in de Domstad een bedrijf over. Inmid dels vestigde hij zich in een com pleet nieuw pand op het Utrechtse industrieterrein. Floor Schrijver gaat zich nu vol ledig concentreren op de sport. Onlangs introduceerde hij in zijn bedrijf een primeur voor Europa. Achterin zijn zaak liggen drie ba nen, van kunstgras, kunststof en een oppervlak voor zaalsporten, waar de sporters die* een air weight supplement hebben besteld, hun schoenen kunnen proberen. „De mensen kunnen nu meteen voelen hoe de schoenen zitten". Floor Schrijver ontdekte bij toe val het materiaal, dat hij voor zijn air weight supplementen toepast. „Het is een thermoplastische kunststof. Verder wil ik er alleen nog over kwijt, dat ik twee jaar heb gezocht naar de ideale bewer king. Ik heb er 's nachts dikwijls over liggen denken en ik ben her haaldelijk mijn bed uitgegaan om een idee op tc schrijven of zelfs uit te proberen". Sinds kort is er een schoen ontwikkeld waarin een groot aantal voorzieningen voor individuele aanpassingen is aan gebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4