Opvallende eensgezindheid bij raadsheren Bruinisse Tegenstrijdige verklaring na vandalisme te Renesse STAAT DER NEDERLANDEN 7%9é LENING 1985" installatiebedrijf Monumentenpand Schuithaven tijdelijk in de steigers DEURLOOBV 2 Ondanks meningsverschil met SGP BRUINISSE - De vergadering van de raad van Bruinis se kenmerkte zich donderdagavond door een opvallend grote mate van eensgezindheid. Een gedrag, dat zich vooral openbaarde bij de stemming over een aantal te vervullen vacatures na de wethouderswisseling. Op één hardnekkige blancostemmer na, werden de vacatures met de grootst mogelijke meerderheid vervuld, een uni cum in de rijke Bruse raadshistorie. Lid van de sportcommissie werd VV. F. M. Vonk (A.B.), lid commissie bezwaar- en beroepschriften werd C. J. van Liere<A.B.), plaatsvervangend lid in dezelfde commissie de CDA-er J. S. Wiebrens, lid commissie be zwaarschriften werd Wiebrens even eens, lid commissie bedrijfsleven werd SGP-er G. E. Houtekamer en plaatsvervangend lid algemeen be stuur regionale brandweerkring werd Van Liere. Overigens zal de raad de volgende vergadering weer vele malen schriftelijk moeten stem men, omdat H. Schot (CDA) bij de rondvraag aankondigde een hele se rie vertegenwoordigingen in com missies te zullen neerleggen. Even slechts was er nog iets te proe ven van de sfeer van de voorlaatste vergadering, toen de SGP-er L. J. van de Bos bij het vaststellen van de no tulen van zijn collega's wilde horen, op welke punten de SGP niet wilde samenwerken in het verleden, zoals Vonk in zijn verklaring had gezegd namens de zes ondertekenaars van de motie van wantrouwen tegen wethou der Schot. Vonk wilde daar staande de vergadering niet op in gaan, ook niet na aandringen van Van de Bos. De nieuwe wethouder M. Meeuwsen stelde voor dit punt naar een volgen de vergadering te verschuiven,:,,Het valt wel een beetje koud op ons dak". Van de Bos:,,Het viel ons toen ook koud op het dak!" A. J. Bal (Lijst v.d.Velde) maakte aan de dreigende onmin een einde door te stellen:,,Wij hebben met zes man die motie onder tekend, en nu zou één man zich moe ten verweren. Ik wil dat eerst wei eens met die zes man opnieuw bespreken en dan er verder over pra ten". Stapelbouw De vaststelling van een voorberei- dingsbesluit voor een gedeelte bestemmingsplan Bruinisse Kom, ten behoeve van de sloop van drie wo ningen aan de Schoolstraat, onder vond van W. Vonk wat tegengas, ge steund door (het kan verkeren raadslid H. Schot. Vonk toonde zich niet akkoord met de voorgenomen stapelbouw op die plaats. Raadsvoor zitter T. C. Hekman weerlegde dit be zwaar door een drietal reden: 1. de welstandscommissie had estetisch gezien geen bezwaar, 2. stapel wonin gen betekenen meer woningen op één plaats dus betaalbare huren en 3. er is veel vraag naar juist dit type kleine re woningen. Vonk en zijn fractie met aanvulling van Schot bleef tegen met de opmerking er aan toegevoegd:,,We hebben wel meer vreemde zaken zien goedkeuren door de welstandscom missie. Dat is voor ons dus geen crite rium". Vonk had nog een verschil van me ning met de raadsvoorzitter, nu over het begrip „nutsvoorzieningen", waarover een voorstel was geagen deerd ten aanzien van het aanbren gen van die voorzieningen op het be drijventerrein. Het college vroeg instemming met het voteren van een krediet ad 35.431,06 voor het aan leggen van electriciteit en water. Vol gens Vonk hoort hier ook gas bij, een feit dat volgens Hekman nooit in Bruinisse werd en wordt toegepast. SGP-er Slingerland kwam voorts aangaande dit voorstel tot een hogere vierkante meterprijs dan het college, maar de voorzitter dacht dat het aan brengen van genoemde voorzienin gen meer gegadigden en dus meer uit- geefbare grond zou opleveren, waar door naar zijn mening de meterprijs zal dalen. De raad ging akkoord met het verlenen van het gevraagde kre diet. Raadslid Slingerland hield een technische verhandeling over een klein puntje van de voorgestelde wij ziging gemeenschappelijke regeling Technische Dienst kring Bruinisse en Vervolg van pagina 1 De C. liet weten verbaasd te zijn over het ontkennen van de ge voelsmatige aspecten. Mr. Verhoeven volgde de officier overigens niet in zijn eis. Hij was van mening, dat het p.v. niet voldoende uitsluitsel gaf over de vraag op welke wijze de agent betrokkene had gevorderd tot het to nen van bovengenoemde papieren. Hij had dat naar de mening van de kantonrechter niet gedaan ter contro le van de naleving van de voorschrif ten der weg- en verkeerswet. Zij het volgens een geheel andere invalshoek dan De C. wellicht had bedoeld, kwam de kantonrechter ten'slotte tot vrijspraak. A. B. uit Zierikzee was vorig jaar november in de vroege ochtend op de Provinciale Weg in de gemeente Westerschouwen met zijn auto links af geslagen op een plaats waar dat op dat uur door middel van een bord werd verboden. „Ik heb daar dertig meter verderop fuiken liggen en bij laag water moest ik daarbij zijn," aldus de verklaring van B. Hij bleek grote moeite te heb ben met de plaatsing van het ver bodsbord, dat naar zijn zeggen,des tijds op particulier verzoek aldaar was neergezet. Verkeerssituaties Hij verzocht de kantonrechter 'de mensen van de provincie' eens te la ten komen voor het beoordelen van allerlei verkeerssituaties in de regio. Mr. Verhoeven gaf hem daarop de uit leg, dat het nemen van verkeersmaa tregelen behoort tot de taken van pro vincie, rijk en gemeenten en dat de kantonrechter derhalve niet de in stantie is om tegen bepaalde maatre gelen bezwaar te komen maken. Hij informeerde waarom B. die dertig meter niet had gelopen, omdat het immers niet ver was geweest.„O, is dat niet ver met een fuik en een motor?", reageerde B. fel. Mr. Van der Bel wees er ook nog- eens op, dat het niet aan de wegge bruiker is de diverse verkeersmaatre gelen te beoordelen. Daar het verbod linksaf te slaan in het betreffende ge val slechts van kracht was tussen 's ochtends half zeven en half acht meende hij dat B. best wat later had kunnen komen, maar nu willens en wetens te kwader trouw op dit uur deze afslag had genomen. Hij eiste 50,— of één dag. De kantonrechter vonniste con form. „Een beetje corrupt zeg; nou dan wachten ze nog maar een maand op hun centen", was daarop de reac tie van B. Voor cassatie bij de Hoge Raad voelde betrokkene overigens niet: „Dat heeft toch geen zin; die he ren vallen elkaar toch niet af", aldus de verongelijkte B. Middenschouwen, met name overeen vermeend lager uurloon volgens de berekening van het college. De ver handeling strandde in een uiteinde lijke verklaring van geen bezwaar van Slingerland, evenals de overige raadsleden. Het betrof een louter for mele zaak om de regeling te vereen voudigen. Snel betalen Met zes tegen vijf werd een voorstel van raadslid Wiebrens aangenomen (ondersteund door Vonk en Bal) om aannemer Mooijaart uit Oude Tonge te verplichten de koopsom van een perceel grond aan de Oudestraat 75.000,—) al per 1 januari 1986 te be talen. Er werd gevreesd dat de ge meente anders te lang op het geld zou moeten wachten. De raad bleef bij een eerder geno men besluit om voor een strook grond van 21 m2 70,per m2 te vra gen aan de familie Den Oudsten, ook al vroeg laatsgenoemde op dit be sluit terug te komen. De door het college voorgestelde verlenging van de intentieverklaring Oosterschelde werd goedgekeurd, al wilde Van Liere het geheel liever zien omgezet in een gemeenschappelijke regeling als het Grevelingenschap. De voorzitter zal deze wens in de Stuur groep Oosterschelde bespreken. Een kleine bijstelling van het plan inzake herinrichting visserijhaven kreeg eveneens de algemene goed keuring van de raad. Van Liere vroeg alleen nog aandacht voor de glad- heidsbestrijding van de bruggetjes, waarmee wethouder M. J. v. d. Velde zich zal gaan bemoeien. „Een kleine moeite", zo zei hij. De lange lijst ingekomen stukken ondervonden geen hindernissen bij het vaststellen van de behandelings wijze als voorgesteld door het colle ge. Alleen op het punt van een subsi dieverzoek van „De Meerpaal" om 500,— als bijdrage in de reiskosten voor deelname aan „Nederland Kik kerland", ontmoette principiële be zwaren van de drie SGP-leden. „Er zijn goede dingen en er zijn plezierige dingen. Wij vinden dat voor plezieri ge dingen geen gemeenschapsgeld-' moet worden gebruikt en we gaan dan ook niet akkoord", zo verwoord de Houtekamer het SGP-standpunt. De rest van de raad vond het wél een positief gebeuren zeker gezien de dui delijke promotie van Bruinisse voor de t.v. en stemde derhalve voor. De verdere agendapunten ontlok ten de heren raadsleden geen of nau welijks discussie. Met algemene stemmen werden aangenomen: de be grotingswijziging 1985; vaststelling diverse voorbereidingsbesluiten; niet-ontvankelijk verklaren van een beroepschrift van T. M. Weijenberg- Posthoorn tegen een weigering van een bouwvergunning; de vaststelling vergoeding 1984 van de lagere school „Op Dreef" en de hertaxatie objecten t.b.v. de heffing onroerend goed be lasting. Rolemmers Bij de rondvraag stelde Van Liere de inmiddels gevreesde rolemmers aan de orde en wilde van de raads voorzitter weten of er in Bruinisse een speciale voorlichtingsavond zal worden belegd, met name voor de ou deren die meer moeten gaan betalen als de rolemmers worden ingevoerd. Burgemeester Hekman stelde hem wat dit betreft gerust: er komen di verse avonden, namelijk voor elke wijk één. Wat de tarieven betreft moest Hekman Van Liere teleurstel len, omdat deze door het Rijk dwin gend worden voorgeschreven, althans er mogen geen verschillende tarieven worden gehanteerd. Met deze opmer king kwam er een spoedig einde aan een van de rustigste raadsvergaderin gen van Bruinisse. Misschien een „stilte voor de storm"? ARNHEM - Naar eerst nu bekend is gemaakt, is in maart voor de tweede keer in nog geen half jaar tijd brand ontstaan in de aanbouw zijnde kern centrale in het Westduitse Kalkar. Advertentie R. F. d. V. had op 1 augustus vorig jaar zijn auto geparkeerd in de Nieu- .we Boógerdstraat te Zierikzee op een \plek waar dat niet mocht. „Ik par keerde niet, ik was aan het laden en lossen", liet de V. de kantonrechter weten. De verbaliserende agent had wel gezegd, dat De V. dan zijn klep had moeten laten open staan, maar desalniettemin had De V. net mate rialen en een kolomboormachine uit geladen en binnen afgeleverd. 'Hoe?' De officier stelde vast, dat De V. tussentijds tien minuten binnen was geweest en dat er derhalve geen spra ke meer was geweest van laden en lossen. Volgens mr. Van der Bel had De V. de spullen moeten uitladen en daarna zijn auto weg moeten zetten. Hij eiste een boete van 50.—. „Hoe komt die man aan 50,— het waren er toch 35,—?", vroeg De V. zich ver baasd af. De kantonrechter gaf hem daarop de toelichting, dat de tarieven na het voorgestelde schikkingsbedrag oplo pen naar mate de betaling uitblijft. Mr. Verhoeven vonniste conform de eis van de officier. De V. raakte daar zeer ontstemd over. Een beetje meer soepelheid betrachten zou voor de inwoners van Zierikzee iets simpeler zijn", liet hij weten en onder het gemopper van: „Die man moet zelf maar eens met een kolomboormachine gaan sjou wen", verliet hij de rechtzaal. ZIERIKZEE - Dit pand aan de Schuithaven ziet er een beetje" ontakeld uit en velen vragen zich wellicht af of dit Zierikzeese monument voorgoed uit het stadsbeeld zal verdwijnen. Niets te minder waar; aannemer Quant kreeg van makelaar Bij de Vaate de opdracht het geheel in oude staat terug te bren gen. Wat (nog) goed is zal behouden blijven, wat slecht is wordt vervangen. Vandaar de tijdelijke onttakeling van het pand, dat bijzonder vervallen was. Een stukje stadsverfraaiing derhalve van het goede soort. Na de volledige restauratie is de bedoeling dat op de begane grond een winkel wordt geves tigd, en de bovenruimten voor bewoning zal worden verhuurd. Advertentie open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 4 juni vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 1 juli in 5 jaarlijkse termijnen van 1 juli 1991 af 4 juni a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 1 juli 1985 kosteloos bij banken en commissionairs bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Iedere zondag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Mu ziek onder woorden. 20.15-21.45 uur. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kinderkoor de Smalstadtertjes. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Thke Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. 28 mei t/m 1 juni Zierikzee De Eenhoorn (Havenpark). Expositie over olieverfschilderijen van de heer W. van den Noordt. 10.00-17.00 uur. Vrijdag 31 mei Burgh-H aamstede NH-kerk. Zang- en muziekavond, t.b.v. het orgelfonds. 19.30 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Prijsklaverjassen. 20.00 uur. Zaterdag 1 juni Zierikzee De Graanbeurs. Ontmoeting- en uit wisselingsdag voor computergebrui kers. 10.30 en 16.00 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen. 9.00 tot 10.30 uur. Sportpark Onder de Molen. Wandel tocht. 14.00 uur. Dreischor Mobiele tent aan de Ring. Concert muziekvereniging „De Echo". 19.30 uur. Zondag 2 juni Zierikzee Gereformeerde kerk Sint Domus- straat. Kerdienst ter afsluiting C. J.V.- seizoen. 18.30 uur. Maandag 3 juni Renesse Dorpshuis. Hoorzitting. 19.30 uur. Dinsdag 4 juni Zierikzee Vrouwenontmoetingscentrum, Pand Visstraat 5. Laatste seizoenthema- avond „Vrouw en vakantie". Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Hoorzitting. 19.30 uur. Woensdag 5 juni Zierikzee Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 13.00 tot 22.00 uur. Wapen van Zeeland. Ledenvergade ring VW Renesse. 20.00 uur. Donderdag 6 juni Zierikzee Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 13.00 tot 22.00 uur. Stadhuis. Periodiek Welzijnsoverleg provincie/gemeenten. 14.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho- both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Vrijdag 7 juni Zierikzee Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 13.00 tot 22.00 uur. Rijkswaterstaat Deltadienst, Van Veenlaan. Receptie 25-jarig jubileum Meteorologische Dienst. 16.00 tot 17.00 uur. Chr. Geref. kerk (Zevengetijstraat). Concert Joy Sjaloom. Opbrengst voor actie Eén voor Afrika. 20.00 uur. Graanbeurs. Dansorkest The Crab Pown Three. 20.30 uur. Zaterdag 8 juni Zierikzee Beuze. Rommelmarkt. Basketball vereniging Mevo'80. 08.00 uur. Parkeerterrein Scheldestraat. Expo Zierikzee. 10.00 tot 18.00 uur. Brouwershaven Oude sportveld. Kennismakingspel- middag scouting. 14.00 tot 17.00 uur. Bruinisse Ned. Herv. kerk. Koor- en samen- zangavond. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 11 juni Burg-Haamstede De Schutse. Hoorzitting. 19.30 uur. Verenigingsgebouw. 19.00 tot 20.30 uur. Dameskoor. Brouwershaven Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9,15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Roae Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine. 10.00-11.30 uur. Verenigingsgebouw. Eindmiddag be- jaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 12 juni Zierikzee Vertrek A.N.B.O.-excursie naar Seni- orenbeurs, ZWN-station. 8.30 uur. 's Landskamer. Vergadering water schap. 14.00 uur. (Donderdag 20 juni Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 22 juni Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Zierikzees Kamer koor m.m.v. jeugd- en kinderkoor. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2