Volleybalvereniging van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis viert tienjarig jubileum RTC Schouwen-Duiveland met elf leden van de partij in Luik-Bastenaken-Luik NIEUWSBODE Veertien voetbalteams strijden om twee titels van Schouwen-Duiveland Teamcompetitie atletiek Jeugdteam LTC Zierikzee poulewinnaar Zeelandia houdt jaarlijks zaal voetbal toernooi TTV Kerkwerve organiseert lentetoernooi LR en PC Bru organiseert kring wedstrij d Finales om tennistitels De Bru-Tèn STEENBERGEN/SP1JKENISSE - Op de atletiekbanen in Steenbergen en Spijkenisse werden wedstrijden afgewerkt uit de teamcompetitie at letiek. In Spijkenisse kwamen de B- junioren in actie, in Steenbergen wa ren dat de senioren. In een veld van veertien ploegen eindigden de B-meisjes van Delta Sport op een achtste plaats met 5057 punten. Het Rotterdamse AVR werd met 6584 punten winnaar. De Delta Sport-resultaten waren als volgt: 4 x 100 meter: 56,0 sec.; 100 meter: Alexandra Lodewijk 14,3 sec., Inge Lupgens 14,8 sec.; 400 meter: Alexan dra Lodewijk 68,4 sec., Angelique van de Kroon 75,9 sec.; 800 meter: Jeska Doeswijk 2.48,9 min.; 110 meter hor den: Nini Schot 20,2 sec., Angelique van de Kroon 21,4 sec.; discuswerpen: Jeska Doeswijk 17.72 meter; ko gelstoten: Martine Vis 8.81 meter; speerwerpen: Martine Vis 22.84 me ter; hoogspringen: Nini Schot 1.45 meter; verspringen: Inge Lupgens 3.65 meter. De B-jongens van Delta Sport ein digden met 5937 punten als negende. Hier ging de zege naar Spark uit Spijkenisse met 8426 punten. De indi viduele resultaten van de Delta Spor ters: 4 x 100 meter: 47,4 sec.; 100 me ter: Sander van Haeringen 12,4 sec., John IJzelenberg 12,7 sec.; 400 meter: Sander van Haeringen 54,9 sec.; 800 meter: Kees Jonker 2.22,8 min.; ko gelstoten: Marcel de Jonge 10.43 me ter; hinkstapspringen: Marcel de Jon ge 12.15 meter; verspringen: John van Aart 5.45 meter; hoogspringen: John van Aart 1.55 meter; speerwerpen: Eric Bevelander 26.16 meter; discus werpen: John IJzelenberg 19.18 me ter; 110 meter horden: Mark van de Riet 16,2 sec. De herenploeg van Delta Sport scoorde in Steenbergen 12.667 pun ten, die als volgt bijeen werden ver gaard: 4 x 100 meter 48,1 sec.; 110 me ter horden: Cor de Jonge 18,3 sec., Chris Hoek 16,4 sec.; kogelstoten: Paul de Bruyn 8.24 meter, Johan Tbut- hof 8.36 meter; 100 meter: Robert Be- gemann 11,8 sec., Erik Jansen 12,0 sec.; 400 meter: Robert Begemann 52,5 sec., Sven Bakx 58,1 sec.; speer werpen: Chris Hoek 50.60 meter, Paul de Bruyn 36.02 meter; polsstok hoogspringen: Jan Konijnenburg 2.90 meter; hoogspringen: Bart van Hae ringen 1.80 meter, Jan Konijnenburg 1.75 meter; discuswerpen: Erik Jan sen 28.82 meter, Sven Bakx 17.52 me ter; verspringen: Bart van Haeringen 6.55 meter, Cor de Jonge 5.48 meter; 1500 meter: Kees Verkerke 4.16,1 min., John Tfeuthof 4.48,7 min.; 5000 meter: Simon Blom 15.54,0 min., Adrie Gerards 17.14,9 min. De damesploeg van Delta Sport scoorde 8529 punten, die als volgt werden verzameld: 4 x 100 meter: 55,7 sec.; 100 meter horden: Margreet den Boer 18,2 sec.; 800 meter: Joke van de Kasteele 2.45,5 min.; 100 meter: Cari- anne Berrevoets 13.5 sec., Natascha Bakker 14,5 sec.; discuswerpen: Es ther Goedhart 35.00 meter, Jannie Schot 28.16 meter; 3000 meter: Marjo lein Hartog 14.47,7 min.; 400 meter; Natascha Bakker 76,8 sec., Annemie- ke Goedhart 70,7 sec.; kogelstoten: Jannie Schot 10.61 meter, Anita van de Zande 20.94 meter; verspringen: Annemieke Goedhart 4.58 meter, Marjolein Hartog 3.66 meter; hoogspringen: Carianne Berrevoets 1.30 meter, Margreet den Boer 1.40 meter. ZIERIKZEE - Nadat.de LTC Zie rikzee reeds eerder een tweetal mixedteams als poulewinnaar kon huldigen, voegden zich de voorbije dagen nog eens drie teams bij dit tweetal. Het jeugdteam tot en met dertien jaar behaalde met overmacht de poulezege in de eerste klas. Het team, bestaande uit Patricia Kort, Maruja Speelman, Pieter de Groene en Martijn Bij de Vaate, hoefde in 72 gespeelde sets slechts een enkele set in te leveren aan een tegenstander. Op woensdag 12 juni speelt het team in Zierikzee in de halve finales om het Zeeuws kampioenschap. Het be treft hier een driekamp. In de districtscompetitie behaalden twee damesteams het kampioen schap. Zierikzee II, bestaande uit Jo ke Verschoore, Lien Kort, Ali van Willegen, Rina Kraaijeveld en Ineke Legemaate werd poulewinnaar en een dergelijk positief resultaat boek te ook het derde Zierikzeese team, be staande uit Trees Geleijnse, Marijke Klijnsma, Marjo Verburg en Riet Bij de Vaate. Op maandag 3 juni moeten beide teams een promotiewedstrijd spelen: Zierikzee II bij Kapelle en Zierikzee III op het eigen park tegen Kruiningen. Dan is overigens al bekend of de LTC Zierikzee het volgende seizoen seizoen in de landelijke derde klas vertegenwoordigd is. Op zondag 2 ju ni krijgt het vierde klas-mixedteam op eigen terrein bezoek van een team van de TC Woerden. Deze promotie wedstrijd begint om tien uur. ZIERIKZEE - Zaalvoetbalvercni- ging Zeelandia organiseert op zater dag 1 juni het jaarlijkse zaalvoetbal toernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. Aan het toernooi, dat wordt verspeeld volgens de regels van de KNVB, nemen zeven teams deel. Het toernooi gaat om elf uur van start met de wedstrijd tussen het team van drukkerij Lakenmnn Ochtman en Zeelandia II. Naast deze teams en het eerste team van Zeelan dia treden verder formaties aan van Zela Tbchniek, Van Esso, Trogh en Maro. De wedstrijden duren twintig minuten en de prijsuitreiking staat gepland voor half zeven. f Aan het begin van het seizoen 1984/1985 toerden de teams van volleybalvereniging ZRKziekenhuis door sponsor Jan de Jonge in het nieuw gestoken. Groots toernooi met tien teams op saterdag 8 juni ZIERIKZEE - De volleybalvereniging van het Zierik zeese Zweedse Rode Kruisziekenhuis viert op zaterdag 8 juni haar tienjarig bestaan met een groots toernooi in de Zierikzeese sporthal Onderdak, waaraan wordt deelge nomen door tien ploegen. „De vereniging leeft al gerui me tijd naar de viering van dit jubileum toe", vertelt Leo Noordijk, in 1975 een van de drie initiatiefnemers voor de volleybalvereniging. „Ondanks de hoge kosten, die het runnen van een dergelijke vereniging met zich mee brengt, is de penningmeester er steeds in geslaagd om iets terug te leggen voor dit doel. De start van een en an der werd gedaan via een oud papier-actie". In 1975 namen Nelly Schraver, Leo Noordijk en Tewes Tuitman het ini tiatief tot de oprichting van deze vol leybalvereniging. Een en ander werd geïnspireerd door de toen al bestaan de recreatievolleybal-competitie van Mevo '80. Ook de volleybaltoernooi en, die op het ziekenhuisterrein wer den gehouden ter gelegenheid van 'De dag van de verpleging' fungeer den als inspiratiebron. ,,Het initia tief bleek aan te slaan", meent Noor dijk. ,,In korte tijd werd de vereniging opgericht en de zaken werden serieus aangepakt". De trai ningen werden gestart in de sportzaal aan de Raamstraat. Dries Schiette- katte werd aangetrokken als trainer. Met vallen en opstaan bleek de ver eniging toch levensvatbaarheid te hebben. De sportieve prestaties ver beterden zienderogen en het ledental groeide gestaag. Sponsoring Een onmisbare factor in het totaal gebeuren van een vereniging is meer en meer de sponsoring door een of meerdere bedrijven geworden. Aan vankelijk trad Meubelrama uit Nieu- werkerk als sponsor op voor de ziekenhuis-vereniging en de laatste jaren wordt deze taak waargenomen door Taxi- en Takelbedrijf Jan de Jonge uit Zierikzee. Die wijzigingen hadden tot gevolg, dat de ploegen ook nogal eens een keer van outfit veran derden. In de loop van de jaren werden de zaken professioneler aangepakt. De vereniging kreeg een behoorlijk huishoudelijk reglement, zodat ie dereen wist waar hij of zij aan toe was met zijn of haar rechten en plich ten. Na een aantal jaren moest de club een fikse tegenslag incasseren, omdat men niet meer de beschikking kon hebben over de sportzaal aan de Raamstraat. Met veel moeite slaagde het bestuur erin om in Dreischor de sportzaal te huren op de woensdag avonden. Sinds kort wordt er ge traind in Zonnemaire. Het trainer schap van de ziekenhuisteams veranderde inmiddels ook. Dries Schiettekatte werd opgevolgd door Eddy de Looff, speler van de heren hoofdmacht van Mevo '80. In de tien jaar, die de vereniging nu achter zich heeft, is er veel veran derd. Van de spelers, die bij de oprichting actief waren, zijn er nog slechts twee over: Leo Noordijk en Te wes Tuitman. Opmerkelijk aan de persoon Tuitman is zeker, dat hij on danks zijn 63 jaar nog steeds een be langrijke pion is in het tweede team. Zelden of nooit ontbreekt hij op de trainingen. Hij is de oudste speler in de hele recreatieve volleybalcompeti tie, waaraan toch met ruim vierhon derd personen wordt deelgenomen. Velen van de voormalige leden zullen nog met plezier terugdenken aan de beginjaren van de volleybalvereni ging van het Zierikzeese ziekenhuis. Zij zullen op het jubileumtoernooi ze ker niet ontbreken' en dan vaststel len, dat de beleving van de volley- sportpark Den Hogen Blols op 1 juni ZIERIKZEE - Veertien voetbalploegen - de dertien standaardteams van de eilandelijke verenigingen en een selectieteam van het zomeravondvoetbalgebeu- ren - strijden op zaterdag 1 juni op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee om twee Schouwen- Duiveland-trofees, officieuze kampioenschappen van het meest noordelijke deel van Zeeland. In afdeling A komen de KNVB-ploegen Bruse Boys, Mevo en Zierikzee en de eerste klassers DFS, SKNWK en Ouwerkerk in actie. Deze ploe gen strijden in een halve competitie om een Schouwen-Duiveland- trofee, die het vorig jaar werd behaald door Bruse Boys. De wedstrijden hebben een duur van twee keer een kwartier. De vijfde en laatste ronde begint om tien voor half vijf met de wedstrijden tussen Bruse Boys en Zierikzee, Mevo en DFS en SKNWK en Ouwerkerk. Afdeling B wordt in twee poules afgewerkt, waarna de poulewinnaars elkaar ontmoeten in een duel voor de tweede Schouwen-Duiveland- trofee, die nu nog in bezit is van Brouwershaven. In poule 1 spelen Brou wershaven, Duiveland, Renesse en Dreischor en in de andere poule tre den ZSC, WIK, Zonnemaire en de ZAV-selectie aan. Per poule wordt een halve competitie afgewerkt, gevolgd door de finalewedstrijden, die om half vier beginnen. De wedstrijdduur is hier twee keer twintig minuten. Het SD-toernooi gaat om half elf van start en de prijsuitreiking staat voor kwart over vijf gepland. balsport in een kleine groep tot een fijne ervaring gemaakt wordt. Nomen Nescio Het toernooi op 8 juni is ontegen zeggelijk een ziekenhuis-gebeuren. Daar horen ook de patiënten van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis bij. Radio Nomen Nescio, de ziekenom roep van het ziekenhuis, besteedt zeer veel aandacht aan het toernooi, zodat patiënten steeds op de hoogte blijven van de stand van zaken in sporthal Onderdak. De recreatieve volleybalcompetitie is op Schouwen-Duiveland niet meer weg te denken. Daarom zal ook de ziekenhuisvereniging tot in lengte van dagen blijven bestaan. Teams van de vereniging zijn zich in de loop van jaren steeds beter gaan mani festeren met als voornaamste succes het kampioenschap van het eerste damesteam in de hoogste poule aan het eind van de juist besloten compe titie. Bijna was het vrouwelijke suc ces compleet geweest, maar het twee de team liet in de slotronde een steekje vallen, waardoor in de twee de poule alsnog de eer aan het Bruse Kwiek gelaten moest worden. Aan het toernooi van zaterdag 8 ju ni wordt deelgenomen door teams van het Gemeenteziekenhuis Dor drecht, het Goese ziekenhuis, het Zie kenhuis Hulst, het Rode Kruiszie kenhuis Den Haag en de organiseren de vereniging. Verder komen ploegen in actie van Zeelandia Zierikzee, SV Kwiek Bruinisse en een team van oud-leden. De ploegen werken een halve competitie af, zodat er een fik se aanslag gedaan zal worden op de conditie. Het toernooi wordt geopend door drs J. W. Overbosch van Alge meen Beheer Zweedse Rode Kruiszie kenhuis. Hij reikt na afloop ook de prijzen uit. Hierna - om zeven uur - is er een koud buffet voor 110 personen in het restaurant van sporthal Onder dak. Een feestavond besluit de jubi leumdag. Deze gaat van start om half negen en is toegankelijk voor alle medewerkers van het ziekenhuis met aanhang. Het belooft al met al een onvergetelijke dag te worden voor de leden van de volleybalvereniging van het kleinste ziekenhuis, dat Neder land rijk is. KERKWERVE - Tafeltennisvereni ging Kerkwerve organiseert op za terdag 1 juni haar jaarlijkse 'lente- toernooi' in gymzaal De Werve. Tijdens dit toernooi worden vier achtkampen afgewerkt, twee voor spelers uitkomend in de derde klas en twee voor tafeltennissers die de competitie afwerkten in de vierde klas. Aan het toernooi, dat om negen uur begint en omstreeks zes uur wordt af gesloten met de prijsuitreiking, ne men spelers deel van negen vereni gingen. TTV De Sprint uit Vierpolders is met zeven spelers het sterkst vertegenwoordigd, gevolgd door de organiserende vereniging, die met vijf spelers van de partij is. Big Smash Uit Biggekerke komt met vier spelers, Oudelande en Arnemui- den komen beide met drie spelers, Scaldina en Yerseke hebben elk twee deelnemers en het veld van 32 spelers wordt gecompleteerd door een speler van Slagvast. Per klas zijn er drie prijzen beschikbaar en iedere deelne mer krijgt een herinneringsvaantje. OOSTERLAND - De LR en PC Bru organiseert op haar clubterrein aan de Wilgenweg in Oosterland een kringwedstrijd voor B-combinaties op zaterdag 1 juni. De wedstrijd, waarop het jury werk wordt verricht door Winny de Land meter, gaat om half twee van start met de dressuur bij de paarden, tegen half vier gevolgd door de dressuur voor de pony's. Aansluitend gaat een aantal combinaties nog over een B- springparcours. De prijsuitreiking is gepland omstreeks kwart voor vijf. BERN - In Zwitserland is het plan opgevat een benefiet-wedstrijd te spe len voor de nabestaanden van de voetbalramp in Brussel, waar 41 do den te betreuren waren. LE BOURGET - Op de Fokker stand bij de luchtvaartshow van Le Bourget bij Parijs heeft president- directeur Orlandini van de KLM don derdag de definitieve order getekend voor de aanschaf van tien Fokker-100- vliegtuigen. De KLM heeft een optie genomen op nog eens vijf Fokkers- 100. Met de orders is een bedrag ge moeid van 700 miljoen gulden. BRUINISSE - Op de banen van de Bruse tennisvereniging De Bru-Tèn worden zaterdag 1 juni de finales af gewerkt van de clubkampioenschap pen in het enkelspel. Bij de heren, die om zes uur de baan opgaan, spelen Sjaak van Opstal en Willem Vonk tegen elkaar. Peter Cop- poolse, die als finalist was getipt, werd uitgeschakeld door een blessu re. Om vier uur gaat de finale in het dames enkelspel van start. Dianne Jonker ontmoet de torenhoge favorie te Corrie de Waal, die al sinds de oprichting van de club de enkelspelti- tel op zak heeft. HAARLEM - De werkgroep sane ring Volgermeerpolder van de pro vincie Noord-Holland is het donder dag niet eens geworden over een plan voor de sterk vervuilde stortplaats in de polder ten noorden van Amster dam. Dat is op een persconferentie in het Provinciehuis te Haarlem be kendgemaakt. AMSTERDAM - Leerlingen van de vier middelbare scholen met wie pre sident Von Weizsacker donderdag middag op zijn initiatief een gesprek had in het Goethe-instituut in Am sterdam, toonden weinig begrip voor zijn opvatting dat bijeenkomsten van vroegere SS-ers niet kunnen worden verboden zolang de deelnemers zich aan de wet houden. ZIERIKZEE - Elf toerfietsers van de RTC Schouwen-Duiveland vertrokken voor de veertiende editie van de toertocht Luik-Bastenaken-Luik. De tocht van 215 kilometer, die onder prachtige weersomstandigheden werd verreden, voert over nagenoeg hetzelfde parcours dat eerder in het jaar door de beroeps- renners als voorjaarsklassieker wordt afgelegd. Diverse venijnige klimmen en afdalingen liggen her en der over het parcours verspreid. Aanvankelijk zouden achttien eilandelijke toerfietsers aan de monstertocht meedoeiii maar door het allesbehalve fraaie voorjaar was een aantal genoodzaakt af te ha ken. Om Luik-Bastcnaken-Luik met succes te kunnen rijden was een gede gen training onontbeerlijk. Omdat enkele toerfietsers tijdens de trai ningsperiode blessures opliepen moesten zij noodgedwongen afzeg gen. Tijdens de Omloop van de Baro nie, een tocht over 180 kilometer, die onder barre omstandigheden met ha gel. sneeuw en storm werd verreden, kreeg Piet Quaak uit Burgh- Haamstede af te rekenen met een spierblessure, die verder toerfietsen voorlopig tegenstaat. Klaas Kool was een andere pechvogel. Hij kwam tij dens een trainingsrit in de omgeving van Bruinisse ten val en is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Uiteindelijk bleven er elf kandida ten over, die zich daags voor de grote tocht op een camping verzamelden om in caravans te overnachten. Om half zes 's ochtends ging het gezel schap van start voor de tocht over 215 kilometer aan te vangen. Onder de 7000 toerfietsers een elftal Schouwen- Duivelandse durvers: Gerard van der Klooster. Johnnie de Vrieze, Maarten Dijkman, Adrie van Hese, Piet Ket ting, Theo Raayen, Kees Snijders. Ed die Dijkman. Tbnny Vaes, Piet Jon ker en Ad Verseput. Het elftal leden van de RTC Schouwen-Duiveland sprak onder ling af. dat ieder op zijn eigen tempo de tocht zou volbrengen en dat er, mits de verschillen niet te groot wer den, bij de stempclplaatscn op el kaar zou worden gewacht. Reeds na twee kilometer na de start viel het peloton renners reeds aardig uit el kaar, doordat de Cóte Dolcmbrcux beklommen moest worden. De ver schillen in leeftijd en conditie wer den al gauw duidelijk. Van de Schouwen-Duivelandse deelnemers was Eddie Dijkman uit Burgh- Haamstede met zijn vijftien jaar de jongste, terwijl Piet Ketting uit Schuddebeurs met 55 jaar de oudste was. De eerste stcmpelplaats was bo ven op dc Dochamps op 500 meter hoogte en na 58 kilometer. Gerard van der Klooster en Johnny de Vrieze kwamen daar als eersten aan, even later gevolgd door Kees Snijders, Theo Raayen, Piet Ketting, Piet Jon ker en Ad Verseput. Op een kwartier volgde Tonny Vacs en een fractie la ter arriveerden de drie overigen: Ed die en Maarten Dijkman en Adrie van Hese. De tweede etappe voerde naar Bastenaken, dat na 98 kilometer op doemde. Hier was het tijdsverschil tussen de eersten en de laatsten om en nabij een half uur. Tot dat moment was ongeveer de helft van het totaal- parcours afgelegd en er waren nog nauwelijks problemen geweest voor de elf rijders, maar zoals zo vaak zat ook nu het venijn in de staart. De rou te tussen Bastenaken en de top vbn de Cóte de Wanne op 153 kilometer met op het eind een venijnige klim over vijf kilometer. Dit bleek voor zeven van de negen rijders te veel van het goede. Zij moesten van de fiets en het laatste deel lopend afleggen. Alleen Gerard van der Klooster, Johnny de Vrieze, Piet Ketting en Eddie Dijk man bleven tot de derde stempel- plaats in het zadel. Inmiddels hadden Adrie van Hese en Maarten Dijkman een achterstand van een uur op de overige negen RTC Schouwen-Duiveland-renners. Niet opgeven Volgens hun eigen zeggen voelden Dijkman en Van Hese zich aan het eind van hun latijn, maar omdat de weg terug langer was dan de route naar de meet, kwam opgeven niet bij hen op. De rest van de groep was in middels al weer op weg naar volgen de zware beproevingen, die zelfs be roepsrenners dwingen om uit het zadel te gaan. Het werd dus ander maal voor het merendeel van dc groep lopen geblazen. Alleen Gerard van der Klooster en Eddie Dijkman bedwongen de Cóte dc la Redoute, dc zwaarste klim uit het parcours met een hoogteverschil van 350 meter binnen drie kilometer, fietsend. Dc top van dc Cóte de la Re doute ligt op 21 kilometer van de fi nish, zodat het verlossende punt bij het overschrijden van de top van deze fikse klim erg dichtbij is. In die laat ste 21 kilometer ligt echter nog zo'n vervelende klim, de Cóte dc Forges, bijna net zo steil als de Cóte dc la Re doute, maar minder lang. Na de top van de Cóte de Forges volgt tenslotte een weldadige afdaling van negen ki lometer naar Luik. Na elf uur fietsen hcreikte Gerard van der Klooster als eerste dc eindstreep, even later ge volgd door Johnny de Vrieze en Kees Snijders. Twintig minuten na De Vrieze en Snijders arriveren Eddie Dijkman, Piet Jonker en Piet Ketting, weer tien minuten komen dan Theo Raay en, Ad Verseput en Tbnny Vaes. Maar ten Dijkman en Adrie van Hese note ren een achterstand van bijna drie uur op Gerard van der Klooster. Dijk man en Van Hese hebben door druk ke werkzaamheden weinig gelegen heid om effectief te trainen, hetgeen de geleverde prestatie nog meer allu re geeft. Ongetwijfeld zijn zij er het volgend jaar. wanneer de vijftiende editie van Luik-Bastenaken-Luik wordt verreden weer bij. Binnenkort staan er weer twee evenementen op het programma op en rond Schou wen-Duiveland. Op zondag 9 juni wordt de Twee Provinciëntocht' ver reden, een tocht over Schouwen- Duiveland, de Zuidwesthoek van Noord-Brabant en De Bevclanden en op dinsdag 11, woensdag 12 en don derdag 13 juni wordt de avondfiets- driedaagso afgewerkt, waarbij door IEDEREEN, die graag fietst naar keuze 25 of 50 kilometer per avond kan worden afgelegd op Schouwen- Duiveland. Er wordt gestart in Drei schor, Burgh-Haamstede en Zierik zee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 10