All Ready krijgt Voltreffers na 3-5 achterstand toch op de knieën en bekroont seizoen met promotie Zaalvoetbalteam De Ridder pakt andermaal zege in toernooi Skol Boys door beter doelsaldo NIEUWSBODE Zeeuws record verspringen voor Bart van Haeringen Delta Sporters boeken winst Twee titels tafeltennisser Martijn Bruel Binnenwater competitie ZIERIKZEF.SCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 mei 1085 Nr. 23733 7 Voor het eerst in bestaan in landelijke veldcompetitie na 8-6 winst WILLEMSTAD - Enkele weken geleden reeds verover de de korfbalhoofdmacht van het Zierikzeese AU Ready het kampioenschap in de eerste klas A van het afdelings korfbal. Sportief gezien was dit een aardig succes, maar enig rendement leverde het vooralsnog niet op. De ploeg van trainer/coach Maurice van Goudoever werd van het kampioenschap totaal niets wijzer. Daartoe diende nog een promotiewedstrijd gespeeld te worden. Het Ooster- houtse Voltreffers werd uiteindelijk de opponent en niet zomaar een. Weliswaar degradeerde de Brabantse forma tie de afgelopen zaalkorfbalcoinpetitie naar het afde- lingsgebeuren, maar de ploeg ontfutselde en passant All Trainer/coach Maurice van Goudoever neemt een welverdiende dronk op het behaalde succes. Anneke van Goud oever, die assisteert bij de training en coaching van de Zierikzeese club en aanvoerder Hans van Gastel ondersteunenx het gebaar. All Ready speelde in de eerste helft met de felle wind in de rug. ..Hier door bestond bij mij de verwachting, dat we mogelijk halverwege een rui me voorsprong zouden kunnen ne men, maar dat bleek lelijk tegen te vallen", stelde Van Goudoever na af loop van het enerverende duel. All Ready trad verrassend aan met een gewijzigd eerste aanvalsvak. Karin den Dekker, Annemarie van Goudoe ver, Jan Voshart en Jaco Stoutjesdijk mochten als eersten de kastanjes uit het vuur halen en het kwartet kreeg alle gelegenheid om dit succesvol te doen. In het eerste kwartier kwamen er vijf schitterende mogelijkheden, maar Voshart, Stoutjesdijk en Anne marie van Goudoever faalden bij doorloopacties. In de zestiende mi nuut brak Jaco Stoutjesdijk toch de score open door een strafworp om te zetten, maar drie minuten later werd het door een doorloop aan Voltreffers-zijde toch gelijk. In de 27e minuut kwam de Oosterhoutse ploeg zelfs op voorsprong, toen een enorme verdedigingsfout werd afgestraft. In dezelfde minuut trok All Ready de zaken evenwel weer recht. Leo Fontei- ne versierde een strafworp en Arjan Hage verzilverde het presentje. Di rect vanuit de spelhervatting kon Vol treffers weer op voorsprong komen, maar de meegekregen strafworp werd door de ploeg gemist, iets wat later nog vier keer zou voorkomen. ,,De straf worpen werden bij Voltref fers door de verkeerde speler geno men", onderkende Van Goudoever. ,,De worpen werden met veel te veel effect ingeschoten, waardoor de bal via de korf weer het veld inketste. Deze tactische misgreep werd moge lijk ons geluk". Voorsprong Twee minuten voor het verstrijken van de eerste helft heroverde All Rea dy alsnog een voorsprong, toen Hans van Gastel van afstand raak schoot. ,,Die 3-2 stand was erg mager, gezien het voordeel van de wind, maar het was toch voldoende om de tweede helft mee te starten", stelde Van Goudoever vast. Voltreffers leek in de openingsfase van het tweede bedrijf aanzienlijk beter te profiteren van het windvoor- deel. In de vijfde minuut werd het uit een strafworp 3-3 en in de zevende en twaalfde minuut resulteerden af standsschoten in 3-5 in Brabants voordeel. ,,A11 Ready kwam door de ze plotselinge ruime achterstand in een weifelende .situatie. Het was zaak om ervoor te zorgen, dat marge niet nog groter zou worden, want drie of meer doelpunten verschil zou wel eens funest kunnen zijn", meen de de Zierikzeese coach. Een aantal Ready drie van de vier punten. Hierdoor boezemde de Oosterhoutse tegenstander voor de beslissingswedstrijd het nodige ontzag in. Die instelling bleek woensdag avond terecht, want de Zierikzeese formatie had alle moeite van de wereld om zich in Willemstad voorbij Vol treffers te knokken. Halverwege de tweede helft leidden de Brabanders nog met 3-5, maar door uiterst geconcen treerd naar het einde te werken trok de formatie van Maurice van Goudoever toch aan het langste eind (8-6). De missie was geslaagd: voor het eerst in haar bestaan gaat All Ready landelijk spelen. maakt het komende seizoen zijn in trede in de derde klas van het dis- trictskorfbalgebeuren. Middenmoter ,,Ik ga ervan uit, dat we het komen de seizoen een redelijke rol van bete kenis kunnen spelen in het districts- gebeuren. We zullen vast geen topper zijn, maar ook niet bij voorbaat mee doen in het degradatiegebeuren", stelde Van Goudoever vast. Het afgelopen seizoen startte Van Goudoever reeds met een stukje ver jonging in de ploeg. „Daar wil ik het komende seizoen koste wat kost mee doorgaan", concludeerde hij, nadat de ploeg in de feestelijk versierde kantine arriveerde. „Corrie Kloet stapte eigenlijk al min of meer terug, al blijft ze wel als stand-in achter de hand. Tegen Voltreffers kwam zij ge durende de laatste tien minuten bin nen dé lijnen voor Gerda Kloet. Zij liet toen zien, dat zij vooral verdedi gend een ijzersterke schakel is. Het komende seizoen gaat ook Jan Vos hart terug en dat zal aanvankelijk best te voelen zijn, omdat hij toch een rustgevende factor is in de ploeg, maar de verjonging die ik voorsta is van belang voor de continuering van een sterk team op langere termijn". DEN HAAG - Leden van de Zierik zeese atletiekvereniging Delta Sport waren tijdens de districtskampioen schappen, die in Den Haag werden afgewerkt, succesvol. Naast drie dis- trictstitels voor Bart van Haeringen, Mark van de Riet en Annemieke Goedhart realiseerde Van Haeringen een nieuw Zeeuws seniorenrecord bij het verspringen met een afstand van 7.25 meter. Met de nieuwe recordafstand ver springen werd Bart van Haeringen ook districtskampioen. Bij het hinkstapspringen kwam hij tot een afstand van 13.54 meter, hetgeen een persoonlijk record betekende en hem minuten zocht de ploeg naar het af doende antwoord en in de twintigste minuut viel de nagestreefde aanslui tingstreffer. Van ver scoorde good- old Leo Fonteine. Twee minuten la ter was de schade weer weggewerkt, toen Arjan Hage zijn tweede straf worp verzilverde. Andermaal was het Leo Fonteine geweest, die de tweeeeneenhalf meterworp had af gedwongen. Voltreffers wenste na de gelijkma ker nog niet te capituleren en kwam in de 26e minuut andermaal op voor sprong uit een benutte strafworp (5-6). „Eigenlijk was dit het laatste stukje verzet van de Oosterhoutse ploeg. Mijn Brabantse collega erken de bij de gelijkmaker van Arjan Ha ge, dat dat in feite de doodsteek was voor zijn ploeg. Voor hem viel op dat moment het doek voor zijn ploeg". Dat de Brabantse coach het op dat moment uitstekend inschatte, bleek in het laatste kwartier. Hans van Gastel scoorde 6-6 en drie minuten la ter pikte Jan Voshart zijn gebruike lijke doelpuntje mee. Vijf minuten voor tijd kreeg Voltreffers de zo veelste gelegenheid om toch nog naastzij te komen, maar voor de vijf de keer bleef een strafworp onbenut. In de 43e minuut maakte Jaco Stout jesdijk uit een doorloop aan alle on zekerheid een eind: 8-6. Het seizoen was met succes bekroond. All Ready tevens een vierde plaats bezorgde. Mark van de Riet werd bij de B- jongens kampioen bij het versprin gen met een sprong over 6.51 meter. Behalve een persoonlijk record bete kende het tevens een Delta Sport clubrecord. Annemieke Goedhart werd dis trictskampioene bij het kogelstoten meisjes-A met een afstand van 10.35 meter. Bij het discuswerpen noteerde zij een persoonlijk record van 31.84 meter, waarmee zij als vierde eindig de. Mark van de Riet liet over de 110 meter een tijd neerzetten van 17,05 sec. Jan Konijnenburg scoorde op de 800 meter een keurige 1.57,7 min. Cor de Jonge liep de 400 meter horden in 59,30 sec. Nini Schot werd bij de B- meisjes zevende met een hoogte van 1.45 meter. HULST - Tijdens atletiekwedstrij den in Hulst heeft een aantal Delta Sporters uitstekende prestaties gele verd. In totaal werd zes keer een lid van de Zierikzeese vereniging win naar. Mark van de Riet en Robert Be- gemann werden beiden winnaar van een sprinttweekamp. Robert Begemann won de sprint tweekamp bij de A-jongens met een totaal van 13335 punten. De 100 meter legde hij af in 11,7 sec. en de 200 meter ging in 23,5 sec. Clubgenoot Erik Jan sen eindigde achter Begemann als tweede. Opvallend was, dat hij op de 100 meter dezelfde tijd noteerde, maar voor de 200 meter zeventiende seconde meer nodig had, hetgeen im pliceert, dat Jansen een typische sprinter is en hij al problemen krijgt, wanneer de 100 meter wordt over schreden. Jansen totaliseerde 1270 punten. Mark van de Riet boekte twee over winningen. De B-junior won de sprinttweekamp met een totaal van 1175 punten via tijden van 11,9 sec. over de 100 meter en 24,8 sec. over de 200 meter. Van de Riet won ook het verspringen met 5.64 meter als verste sprong. John van Aart eindigde bij het hoogspringen met 1.55 meter beslag op de derde plaats, terwijl de 5.19 meter bij het verspringen goed was voor een vijfde plaats. Bij de C- jongens werd Robert van der Vegt winnaar bij het discuswerpen met een nieuw persoonlijk record van 41.84 meter. Een persoonlijk record vestigde hij ook op de 100 meter door de klokken te laten stilstaan op 12,9 sec. Bij het kogelstoten was hij goed voor 10.54 meter. Werner Lodewijk werd twee keer winnaar. Met een stoot over 9.76 me terwon hij het kogelstoten, terwijl de D-junior met de discus 22.86 meter overbrugde. Jan Konijnenburg werd bij de heren tweede op de sprinttwee kamp via 11,9 sec. over de 100 meter en 24,1 sec. over de 200 meter. Het le verde een totaal van 1236 punten op. Konijnenburg nam deel aan drie werpnummers. Met de speer over brugde hij 39.10 meter, met de discus bracht hij het tot 25.84 meter en met de kogel realiseerde hij 9.30 meter als beste poging. B-juniore Alexandra Lodewijk eindigde op de sprinttwee kamp als tweede met 1034 punten. De 100 meter legde zij af in 14,0 sec. en de 200 meter ging in 29,2 sec., een per soonlijk record. s-GRAVENPOLDER - In de sport hal van 's-Grayénpolder werd het jaarlijkse jeugdranglijsttoernooi ge organiseerd. Bij de aspiranten AB behaalde Martijn Bruel uit Brou wershaven twee titels. De bij het Middelburgse ^VIZ spelende Bruel won zowel het enkelspel als het dub belspel met zijn clubgenoot Jan Steyn. Op weg naar de finale won Bruel in het enkelspel achtereenvolgens van Zand-speler Jeroen Louws (21-13, 19- 21, 21-19) en Jan Steyn van Middel burg Zuid (21-14, 21-15). In de finale moest de jeugdige Brouwenaar het vervolgens opnemen tegen MZ-speler Mare Hackenberg. Bruel won de eer ste game met 21-15, maar verloor ver volgens met 13-21, waardoor een der de en beslissende game noodzakelijk werd. Hierin ging het er bijzonder spannend aan toe en was er zelfs een verlenging noodzakelijk vooraleer Bruel met 22-20 de winst kon binnen halen. Het dubbeltoernooi werd afge werkt via een vierkamp. Martijn Bruel en Jan Steyn wonnen achter eenvolgens van het MZ-duo Knol en Griep (21-18, 21-19), de Wilno-tandem De Bert en De Priester (21-12, 21-14) en het Zand-koppel Louws en Uil (21-16, 21-15). Met de twee titels op zak werd Bruel een van de succesvolste spelers van het jeugdranglijsttoernooi. ZIERIKZEE - De tweede wedstrijd uit de binnenwatercompetitie werd opnieuw in het Kaaskenswater ver- vist. Tachtig deelnemers haalden 109 bovenmaatse en zestien ondermaatse palingen op het droge. Het totaal ge wicht bedroeg 5158 gram. Bij de senioren ging de overwin ning met 323 punten naar J. C. Berre- voets, gevolgd door J. Bolle met 300 punten. C. J. de Graaf klasseerde zich met 295 punten op de derde plaats. Met 255 punten eindigde Arjan Rosse als eerste junior op de vierde plaats in het totaalklassement. De volgende plaatsen waren voor P. van Leeuwen met 234 punten, Jacco Brouwer met 218 punten, J. Vijfwinkel met 213 punten, L. van de Berg met 189 pun ten, G.: J. Kristalijn met 180 punten en Rudy Ravia met 178 punten. J. C. Berrevoets werd door zijn zege ook leider in het totaalklassement na twee wedstrijden. Hij wordt daarin gevolgd door J. Bolle, P. van Leeu wen, Rudy Ravia en J. Bolier. Bij de junioren wordt de eerste plaats bezet door Arjan Rosse met Marcel Goud zwaard en Edwin ten Haaf op de vol gende plaatsen. De volgende wed strijd is op vrijdag 31 mei, vertrek om half zeven van de Balie UTRECHT - De 64-jarige Dr. H. C. van Straaten is benoemd tot opvolger van dr. J. W. de Pous (65) als voorzitter van het Centraal Orgaan Tarieven Ge zondheidszorg (COTG), het voormalig Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven (COZ), zo heeft het COTG bekend ge maakt. ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak in Zierikzee werd woensdagavond het jaarlijkse toernooi van zaalvoetbal vereniging Skol Boys verspeeld. Voor de tweede keer in successie ging de zege naar de formatie van De Ridder uit Rid derkerk. Het gebeurde overigens in een close-finish met het Zierikzeese Me- vo. Beide ploegen leden een nederlaag, maar het uiteindelijke doelsaldo van de Ridderkerkse ploeg was aanzienlijk beter dan dat van de oranje Zierikzee se equipe. Uit handen van sponsor Henk van Leer van Skol Boys mocht de aanvoerder van de Ridderkerkse equipe andermaal de fraaie wisselbeker in ontvangst nemen. Alle uitslagen op rij: De Westhoek- Mevo 1-2; Skol Boys-Sporthuis Zz 1-4; De Ridder-De Westhoek 5-0; Mevo- Skol Boys 9-2; Sporthuis Zz-De Rid der 1-0; De Westhoek-Skol Boys 3-2; Mevo-Sporthuis Zz 5-3; De Ridder- Skol Boys 11-1; De Westhoek- Sporthuis Zz 6-2; Mevo-De Ridder 2-5. Hierdoor is de eindstand als volgt: De zaak is beklonken. Arjan Hage maakt een alleszeggend gebaar. All Ready gaat door een 8-6 zege op Voltreffers voor het eerst in haar bestaan naar de landelijke veldkorfbalcompetitic De Ridder maakte evenals het afge lopen jaar een gedegen indruk en leek probleemloos op de toernooizege af te stevenen, totdat moest worden aangetreden tegen Sporthuis Zierik zee. De Ridderkerkse ploeg slaagde er niet in om de defensie van de Sporthuis-ploeg te verschalken, ter wijl de Zierikzeese formatie een keer een bres sloeg in de achterhoede van de Zuidhollanders. In de volgende ronde klopte Mevo de Sporthuis- ploeg wel: 5-3, zodat de beslissing over de uiteindelijke toernooizege in de allerlaatste wedstrijd moest val len. Geruime tijd slaagde Mevo erin de uiterst behendige Ridderkerkse for matie bij te benert, maar vijf minuten voor het verstrijken van de speeltijd drukte De Ridder toch door naar de uiteindelijke winst door een bres van twee doelpunten te slaan (3-1). Skol Boys kwam nog even dichterbij, maar vanaf de aftrap scoorde De Rid der weer en nog in dezelfde minuut werd het zelfs 5-2 en was het pleit beslecht. De Ridder vijzelde eerder het doelsaldo fiks op door De West hoek met 5-0 te kloppen en met 11-1 te winnen van Skol Boys. Mevo bleef Skol Boys met 6-2 de baas, maar had fiks wat moeite met De Westhoek: 2-1. De Westhoek en Sporthuis Zierik zee scoorden ieder vier punten. De Westhoek won met 3-2 van Skol Boys en klopte Sporthuis Zierikzee met 6-2. Deze ploeg boekte naast de ver rassende 1-0 zege op De Ridder een 4-1 zege op Skol Boys, hetgeen impli ceert, dat de organiserende ploeg met lege handen bleef. De Ridder Mevo De Westhoek Sporthuis Zz Skol Boys Spelmoment uit de wedstrijd tussen de organiserende vereniging Skol Boys en Mevo. Mevo won ruim. maar moest de toernooizege toch aan ZVT De Rid-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7