Plaatsing dorpelbalken pijlerdam gaat beginnen Bezwaar bewoners tegen woningbouw Schouwenbank RENESSE VERBIEDT HET GEBRUIK VAN ALCOHOL OP STRAAT IHm IBUI c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Moeilijk precisiekarwei door zeer grote stroomsnelheden WA> mi nt Bitr mm ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Old-timers naar Bru Muziek- en zangfestival Hans Smits. Kees van Liere en Han Viergever Het Leger des Heils Z'ierikzee organiseert een zijn de initiatiefnemers van een old-timershow, muziek- en zangfestival waaraan wordt deelge- die tijdens de Visserijdagen in Bruinisse wordt nomen door de Brassband van het korps Am- gehouden. (Pag. 3). sterdam-Congreszaal. (Pag. 4). Beslissingswedstrijd Alemannia Aachen De hoofdmacht van korfbalvereniging All Rea- Het jeugdteam van de Duitse profclub Aleman- dy speelt woensdagavond een belangrijke nia Aachen speelde het afgelopen weekeinde beslissingswedstrijd tegen Voltreffers uit twee wedstrijden tegen Schouwen-Duiveland- Oosterhout. (Pag. 5). se ploegen. (Pag. 6). DINSDAG 28 MEI 1985 141ste jaargang Nr. 23732 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men weet slechts te verbieden, te verhinderen, af te wij zen, doch zelden te gebieden, te bevorderen en te belonen. Goethe De dorpelbalken worden onder water gezet. De laatste moeilijke fase bij de bouw van de stormvloedkering gaat van start. NEÉLTJE JANS - Met het onder water zetten van bouwdok IV, waar de dorpelbalken voor de pijlerdam zijn opgebouwd, is een laatste moeilijke fase gestart bij de bouw van de stormvloedkering. De plaatsing van deze dorpelbalken speelt zich geheel onder water af. Bij kentering van het getij laat de Taklift 4 ze tussen de sponningen van de pijlers zakken. Dat is in verband met de zeer grote stroomsnelheden een uiterst moeilijk en precies karwei. Die stroomsnelheid in de Oosterscheldemonding loopt bovendien bij het vor deren van de bouw (waardoor meer „opstakels") steeds meer op. Bovendien moeten die dorpelbalken, met een afmeting van acht bij acht meter, een lengte van veertig meter en een gewicht van 2500 ton ieder, dwars op de stroomrich ting worden geplaatst. Een woordvoerder van Rijkswa terstaat beklemtoonde de moeilijk heidsfactor bij deze fase in de bouw van de stormvloedkering, maar zag het karwei met alle vertrouwen tege moet. Met een van de in totaal 62 dor pelbalken, die daartoe in een spe ciaal proefdokje was opgebouwd,^ zijn uitvoerige en intensieve proefné^ mingen gehouden. Deze dorpelbalk is reeds in maart in het sluitgat Schaar geplaatst. „Parkeerplaats" Over een week of vier worden de eerste acht dorpelbalken door de Thk- lift 4 uit het bouwdok gehaald. De ge bruikelijke procedure wordt dan, dat RENESSE - Feestvierende vakantiegangers in Re- nesse moesten er in het Pinksterweekeinde al reke ning mee houden, dat ze door de politie in de kraag zouden worden gevat als ze zich met een open fles of blikje alcoholhoudende drank op straat vertoonden. Afgelopen weekeinde trad namelijk in Renesse een aanvulling van het Algemene Politiereglement in werking, waarin het drinken van alcoholhouden de dranken op straat aan banden wordt gelegd. In de politieverordening worden vijftien wegen en terreinen aange wezen waarop het tussen 's avonds half elf en vier uur 's morgens ver boden is alcohol te gebruiken. De algemene politieverordening is het strengst op vrijdag-, zaterdag en zondagnacht. Op andere dagen geldt het alcoholstraatverbod van twee tot vier uur 's morgens. Waterdichte regeling Volgens woordvoerder D. de Vos van de gemeente Westerschouwen is het een juridisch waterdichte re geling, waarmee de politie heel goed uit de voeten kan. Eind juni wordt de zaak geëvalueerd, waar na de verordening of ongewijzigd, of met enige aanpassingen voor de maanden juli, augustus en sep tember wordt ingevoerd. Wester schouwen heeft tot invoering van deze rigoreuze maatregelen beslo ten, na de straatrellen vorig jaar, waarbij dronken jongelui andere vakantiegangers te lijf gingen. De bevolking van Renesse ver tienvoudigt in de zomer door de toeristische invasie. Het zijn voor al jongeren die nogal eens te diep in het glaasje kijken, uit het café worden gezet en dan op^straat -het drinkfestijn voortzetten. Daar komt nu een einde aan. Het politiekorps van Schou- wen-Duiveland wordt deze zomer met 15 man versterkt. Ook dit jaar zal de politie 's nachts weer in burger patrouilleren. In het verleden is de geüniformeerde po litie herhaaldelijk door dronken jongelui gemolesteerd en men hoopt dit door te patrouilleren in burger te kunnen voorkomen. die eerst naar een halfdroog „par keerplaats je" op het talud van een van de bouwdokdijken gaan, waar de laatste toebereidselen tot de plaat sing worden getroffen, zoals het aan- bregen van enige onderdelen en het schoonmaken van de balken. Voor de ze constructie is gekozen, omdat de balken (vooral de laatste) anders langdurig in het gevulde bouwdok moeten blijven staan en er dan grote kans op aanslibbing bestaat. Overi gens zijn ten aanzien van het voorko men van aanslibbing ook tevoren al maatregelen genomen, onder andere' door het onderwaterzetten van dit- laatste bouwdok heel zorgvuldig te! laten geschieden via de drie waarin de pijlers zijn gebouwd. De aanslib-- bing in de eerste bouwdokken deed zich namelijk heviger voor, dan Rijkswaterstaat had verwacht. Over' een paar weken heeft het water in- bouwdok IV de benodigde hoogte vani een meter boven NAP bereikt. Voor 1 juli wil Rijkswaterstaat de eerste dorpelbalken in de Hammen gaan plaatsen. Die komen aan de kant van Schouwen, de eerste vijf in de volgorde Hammen 12,13,14,16 en 15. Over ongeveer een jaar moeten al le dorpelbalken zijn aangebracht, plus de bovenbalken (die kleiner van Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het water, dat via een pijpleiding in het dok wordt gepompt, zorgt voor een enorm fontijn. formaat zijn) en de laatste grote ste nen op de drempel zijn gestort. Intussen is Rijkswaterstaat ver sneld bezig om de verkeerskokers te plaatsen, die de weg moeten vormen over de pijlerdam. Er zijn er nu 57 van de 68 geplaatst. Het afmonteren van de stalen schuiven ondervindt veel problemen door de mankemen- Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden en droog; mini mumtemperatuur omstreeks 12 gra den; middagtemperatuur rond 22 gra den, maar aan zee iets koeler; matige noordoostenwind, kracht 4, aan de kust nu en dan vrij krachtig, 5. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 1 juni: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordoost 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: noordoost 3 ZaJ^fdag: Zonnig kans op neerslag: 20% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 mei Zon op 5.29, onder 21.46 Maan op 15.28, onder 3.35 30 mei Zon op 5.28, onder 21.48 Maan op 16.55, onder 3.49 Volle Maan: 3 juni (4.50) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 29 mei 30 mei 11.44 5.11 17.45 0.04 12.56 6.19 18.52 Doodtij: 29 mei Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 13° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is morgen droog en er komen perioden met zon. Een ho- gedrukgebied, dat nu nog ten westen van de Britse eilanden en Frankrijk op de Atlantische Oceaan ligt, heeft morgen zijn centrum boven Enge land. Hierdoor waait bij ons de wind uit het noordoosten. Doordat de wind ongeveer langs de kustlijn waait wordt het vlak aan zee wat minder warm dan in de rest van het land. De maximumtemperatuur ligt in het binnenland rond 22 graden, aan de kust rond 18 graden. Het mini mum komende nacht ligt bij 12 gra den. De noordoostenwind is in het bin nenland matig, kracht 4, langs de kust af en toe vrij krachtig, 5. ten die aan de versteviging van deze schuiven zijn geconstateerd. Door de ze vele tientallen miljoenen kostende strop heeft men pas 18 van de 62 schuiven kunnen monteren, waarvan er reeds 15 bedienbaar zijn. De stormvloedkering moet in okto ber 1986 worden opgeleverd. Oorspronkelijke bestemming: Bijzondere doeleinden'' ZIERIKZEE - Bewoners aan de Schouwenbank en in de directe omgeving van het betreffend perceel hebben mas saal bezwaar ingediend tegen de plannen van Woning bouwvereniging 'Beter Wonen' voor de bouw van 23 wo ningen in twee bouwlagen aan de Schouwenbank. In een bezwaarschrift aan het college van b. en w. met bijge voegd een lijst met 113 handtekeningen wordt duidelijk gemaakt waarom deze betrokkenen zich kanten tegen de bouwplannen. Als eerste bezwaar wordt aange voerd de te verwachten waardever mindering van de koopwoningen aan Schouwenbank één tot en met vijf tien. Benadrukt wordt, dat betrok ken eigenaren enige jaren geleden hun woning aan de Schouwenbank kochten in de wetenschap, dat op het tegenover hun woning gelegen per ceel grond de bestemming 'Bijzonde re doeleinden' rust. Volgens de indieners van het be zwaarschrift werd het als van zelfsprekend beschouwd dat door die bestemming een redelijke mate van vrij uitzicht en privacy gegarandeerd was, hetgeen bij genoemde bewoners ernstig zou hebben meegewogen bij de beslissing om daar een woning te kopen. Woonplezier Realisatie van de bouwplannen van 'Beter Wonen' betekent, volgens be trokkenen, dat de genoemde koopwo ningen aanzienlijk in waarde dalen, terwijl de privacy op onbehoorlijke wijze geweld zou worden aangedaan. Het bezwaarschrift gaat vergezeld van een schrijven van beëdigd taxa teur J. Bij de Vaate, waarin deze de te verwachten waardevermindering der koopwoningen bevestigt. Tevens voert Bij de Vaate aan, dat het ten op zichte van de gehele wijk negatief werkt, dat de totale bebouwings dichtheid behoorlijk is toegenomen. Behalve de waardevermindering. Vervolg pagina 2 - ..f eg*. Het grasveld in de wijk Poortambacht Vil, dat volgens de indieners van handhaafd dient te worden als speelmogelijkheid voor kinderen. w9m net bezwaarschrift in de huidige staat ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1